Informacje

Mechanika walki i skradania się w The Amazing Spider-Man

16 Małgorzata Trzyna

W kolejnym filmie z cyklu „z dziennika developera” producent wykonawczy The Amazing Spider-Man, Brent Nicholas, przedstawia mechanikę walki i skrytego działania w grze.

Mechanika walki i skradania się w The Amazing Spider-Man - obrazek 1
The Amazing Spider-Man

W The Amazing Spider-Man gracz będzie miał możliwość wyboru, czy od razu pokazać się wrogom i wdać się w otwartą walkę, czy może próbować pozostawać w cieniu i zdejmować ich pojedynczo. Na przedstawionym poniżej fragmencie rozgrywki widzimy, że Nicholas postanawia najpierw zająć się najgroźniejszym przeciwnikiem – snajperem. Na początku warto przyjrzeć się otoczeniu i zobaczyć, jakie przedmioty da się wykorzystać. Kiedy wróg jest podświetlony na fioletowo, oznacza, że można go niepostrzeżenie unieszkodliwić. Z kolei w otwartej walce, kiedy sytuacja staje się nieciekawa, warto uciec na chwilę i skryć się w cieniu, by przeciwnicy stracili Spider-mana z oczu.

The Amazing Spider-Man ukaże się 29 czerwca na PS3, Xbox 360, Wii, 3DS, NDS i PC.

Mechanika walki i skradania się w The Amazing Spider-Man - obrazek 2

16 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Lucas162

Mechanika identyczna co w Batmanie (?)..

Odpowiedz
G Auditore

Dokładnie. Bardzo podobne do batmana... poza postacią i otoczeniem nie będzie się za wiele różnić.:P

Odpowiedz
G Witka1995

Przecież ta gra to Batman! Jaka zżyna haha, ja się cieszę super mechanika + mój ulubiony heroes/

Odpowiedz
G Damianuss1

I mnie pierwsze co na myśl przyszło to właśnie Batman AA. Powiem szczerze, że wygląda to fajnie jednak odczuwa się tą prostotę w rozgrywce i czasami wygląda jakby czas nagle zaczął płynąć szybciej. Ja rozumiem, że to Spajdi i jest szybki i silny, ale jakieś prawa fizyki muszą chyba być.

Odpowiedz
G Madoc

Hello, Batman.

Dobra, złośliwości złośliwościami, ale trzeba przyznać, że wygląda to całkiem porządnie.

Odpowiedz
G Harrolfo

Jak zżynać, to od najlepszych.
Po tym materiale, który jest Batmanem v3, jestem optymistycznie nastawiony.

Odpowiedz
G maggit

Dokładnie to. Wygląda jak Batman. Zapowiada się porządna gra.

Odpowiedz
lis_23

Hmmm:
" The Amazing Spider-Man ukaże się 29 czerwca na PS3, Xbox 360, Wii, 3DS, NDS i PC. "
o ile mi wiadomo to na PC gra ma się ukazać w okolicy sierpnia, września.

Odpowiedz
Naimad-PL

Jeśli tą grę robi ta sama firma co Batmana to ok
ale jak robi to inna firma to zgapjiając dosłownie ten sam system walki z Batmana nie powinno być karalne?
Bo ja np bym się ostro wkurzył gdyby moja firma by wydała grę z systemem walki wymyślonym przezemnie i by odniosła wielki sukces i nagle ma wyjść gra przez inną firmę z dosłownie tym samym systemem walki który ja wymyśliłem :/, dla mnie to by był skandal, pozwolił bym im zgapić gdyby gra była bardzo stara jak np Diablo II.

Odpowiedz
G Tomoya-kun

> Jeśli tą grę robi ta sama firma co Batmana to ok
> ale jak robi to inna firma to zgapjiając dosłownie ten sam system walki z Batmana nie
> powinno być karalne?
> Bo ja np bym się ostro wkurzył gdyby moja firma by wydała grę z systemem walki wymyślonym
> przezemnie i by odniosła wielki sukces i nagle ma wyjść gra przez inną firmę z dosłownie
> tym samym systemem walki który ja wymyśliłem :/, dla mnie to by był skandal, pozwolił
> bym im zgapić gdyby gra była bardzo stara jak np Diablo II.
W grach to tak nie działa bo tylko wzorują się na Batmanie, a jak wiadomo nie jest źle patrzeć na najlepszych. Sam mam dość kiepskich gier z superbohaterami a właśnie seria Arkham to zmieniła. To tak samo jakby ktoś chciał pozwać wszystkich za krycie się za osłonami bo on to wymyślił, czy za cały gatunek FPS bo w końcu on był pierwszy i się wkurzył.

Odpowiedz
G dariuszp

Widać że wzorowane na batmanie ale wykonanie znacznie gorsze. Już sama animacja odstrasza.

Odpowiedz
34all

mam nadzieje że nie bedzie nad co drugą grupką przeciwników wisieć skrzynka którą bedzie można im zwalić na głowy (to obraza dla mojej inteligencji :/ )

Odpowiedz
G Selv

Szczerze mówiąc, wzorowanie się - ok ale ta gra to po prostu KOPIA Batmana z innym głównym bohaterem.

Odpowiedz
Reddi

> Jeśli tą grę robi ta sama firma co Batmana to ok
> ale jak robi to inna firma to zgapjiając dosłownie ten sam system walki z Batmana nie
> powinno być karalne?
> Bo ja np bym się ostro wkurzył gdyby moja firma by wydała grę z systemem walki wymyślonym
> przezemnie i by odniosła wielki sukces i nagle ma wyjść gra przez inną firmę z dosłownie
> tym samym systemem walki który ja wymyśliłem :/, dla mnie to by był skandal, pozwolił
> bym im zgapić gdyby gra była bardzo stara jak np Diablo II.
Tak prawdę mówiąc, nie wiem jak wyglądał Batman AA ale mi to przypomina Prototype które z kolei przypomina Spider-Man: Web of Shadows. Ciekawe kto od kogo zrzynał :P

Odpowiedz
lis_23

Wszystkie gry ściągają z innych tytułów: bullet time pojawił się chyba po raz pierwszy w Max Payne, potem był obecny w innych tytułach, Gears of War zapoczątkował modę na krycie się za osłonami a chyba któraś z części CoD zapoczątkowała brak apteczek i samoregenerujący się stan zdrowia.

Odpowiedz
Naimad-PL

to znaczy chodzi mi oto że jak system walki jest skopiowany dosłownie ,że wszystko jest takie same, nie tylko jedna czy 2 żeczy.

Odpowiedz