Informacje

Blizzard grozi palcem - będą bany w Diablo III?

73

Gracze, którzy łamią zasady użytkowania Battle.netu mogą zostać permanentnie zbanowani - przypomina Blizzard. W przypadku Diablo III oznaczałoby to całkowity brak dostępu do gry.

Diablo III - obrazek 1
Diablo III

Blizzard słynie z bezkompromisowej walki z tymi, którzy w jego grach używają niedozwolonych wspomagaczy. Nie brakuje ich najwyraźniej i w Diablo III - firma wystosowała bowiem pierwsze ostrzeżenie, a wkrótce ruszy do ofensywy. - Jeśli odkryjemy, że użytkownik Diablo III oszukuje używając haków, botów czy modyfikacji w innej formie, zostanie on, tak jak stanowi porozumienie licencyjne, permanentnie zbanowany - przypominają twórcy hack'n'slasha na Battle.necie.

- Oznacza to, ze gracze będą permanentnie pozbawieni możliwości zalogowania się na swoje konto w celu gry w Diablo III - podkreślają. - Granie w Diablo III legalnie to granie przy użyciu niezmienionego klienta gry. Odstąpienie od tego pogwałca naszą politykę Battle.netu i Diablo III, a także łamie zasady fair play, na których oparte są wszystkie nasze gry. Usilnie zalecamy, abyście unikali wszelkich haków, oszustw, botów itp. Zawieszenia i bany dla tych, którzy sięgają po niedozwolone środki rozpoczną się już wkrótce - dodaje Blizzard.

73 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Griba

Lepiej niech się wezmą za poprawianie rozgrywki na inferno bo balans leży i kwiczy no chyba że masz dużo kasy i kupujesz itemy.

Odpowiedz
Komornikpl

@pepsi bardzo dobrze że permy się posypią , skończy się dupowanie golda i itemów , skoro oni niszczą rozgrywkę dla uczciwych graczy to trzeba zniszczyc ich całkowicie banem, takie jest moje zdanie

Odpowiedz
Mefisto

Bardzo dobrze karać i to srogo - jak nie potrafią grać uczciwie to niech spadają i nie psują zabawy innym. Hackują/cheatują, chodzą nakoksowani i szpanują, a tutaj hmmm jeszcze nieźle mogą zarobić niszcząc coś jeszcze po drodze...

Odpowiedz
G Gzyp_666

Karać banowaniem mulitka za cheaty w multi - doooskonale :)Ale żeby od razu banować singla? IMHO przegięcie totalne...

Odpowiedz
G Kafar

> @pepsi bardzo dobrze że permy się posypią , skończy się dupowanie golda i itemów , skoro
> oni niszczą rozgrywkę dla uczciwych graczy to trzeba zniszczyc ich całkowicie banem,
> takie jest moje zdanie
Gram w Diablo 3 i jakoś ani razu mi osoby które SOBIE oszukują nie przeszkadzały. Oszustwa takich graczy nie mają wpływu na grę normalnych użytkowników.

Odpowiedz
G Kafar

> Bardzo dobrze karać i to srogo - jak nie potrafią grać uczciwie to niech spadają i nie
> psują zabawy innym. Hackują/cheatują, chodzą nakoksowani i szpanują, a tutaj hmmm jeszcze
> nieźle mogą zarobić niszcząc coś jeszcze po drodze...
mhm czyli grasz w Diablo 3 zeby być tylko najlepszym i szpanować? Skoro szpanowanie innych Cię razi.Zgodzę się że jakieś zabezpieczenia muszą być przy AH za kasę ale to trzeba naprawiać grę a nie banować od razu ;).

Odpowiedz
Speed565

DRM Blizzarda to dymanie klienta za grube pieniądze. Najpierw gra duzo droższa nic konkurencja, a potem jeszcze blokowanie dostępu pomimo, że zabawe ktoś może psuć tylko i wyłącznie sobie. W Diablo 2 był wybór jaką postać chcę mieć, a tu widać oni wiedza lepiej. Każdy MUSI się chcieć grać przez net i nawet jak gra mając cały świat gdzies, to i tak MUSI to robić jak oni mu karzą i to za 200 zł !!

Odpowiedz
Saandman

Może wreszcie ludzie to zrozumieją Diablo 3 to tak naprawdę gra AH i tam chce zarobić Blizzard. W tej grze nie ma singla bo jak możesz wydropić przedmiot potem go komuś odsprzedać to wpływasz na społeczności jako całość bo umieszczasz na runku produkt. A że konta są połączone z siecią (co jest faktycznie lekko mówiąc słabe ale tak jest) to ta gra to tak naprawdę multi. Oczywiście inne niż jest to przyjęte ale multi.

A że diablo to tak naprawdę grindowanie i handel przedmiotami na którym chce zarobić Blizz to można albo przestać grać albo bawić się na zasadach Blizzarda.

Druga sprawa że nie ma żadnego wytłumaczenia dla oszustów i powinien być ban i nie ma tłumaczenia że zapłacił bo zgodził się też na warunki umowy a tam jest wyraźnie napisane co może się stać jak oszukujesz. I tyle

A tragedia się zacznie dopiero jak otworzą AH za realna kasę, bo wtedy za golda na AH nic nie kupisz wartościowego tylko za realną kasę.

Odpowiedz
Komornikpl

> Gram w Diablo 3 i jakoś ani razu mi osoby które SOBIE oszukują nie przeszkadzały. Oszustwa
> takich graczy nie mają wpływu na grę normalnych użytkowników.
dupowanie przedmiotów i cholendarne ceny na ah bo golda sobie mnożyli crashem gry ,te czynniki nie mają wpływu na grę ?

Odpowiedz
Mefisto

> mhm czyli grasz w Diablo 3 zeby być tylko najlepszym i szpanować? Skoro szpanowanie innych
> Cię razi.
>
> Zgodzę się że jakieś zabezpieczenia muszą być przy AH za kasę ale to trzeba naprawiać
> grę a nie banować od razu ;).
Pokaż mi w którym miejscu padło takie stwierdzenie, że grasz w Diablo, żeby być tylko najlepszym i szpanować. Jeżeli ktoś zdobył to swoją cięzką pracą, a nie oszustwami to może sobie szpanować, ba nawet wskazane pochwalić się osiągnięciami, ale nie tak jak wielu poprzez oszustwa różnego rodzaju- takich właśnie ludzi powinno się usuwać.

Odpowiedz
G pepsi

> @pepsi bardzo dobrze że permy się posypią , skończy się dupowanie golda i itemów , skoro
> oni niszczą rozgrywkę dla uczciwych graczy to trzeba zniszczyc ich całkowicie banem,
> takie jest moje zdanie
Ależ ja się zgadzam, bany powinny być. tylko moim zdaniem permanentne odcięcie od gry sieciowej to wystarczająca kara, zwłaszcza, że Diablo III jest grą nastawioną na zabawę w sieci.

Odpowiedz
G Lordpilot

I właśnie dlatego DRM wymagający nieustannego połączenia z serwerami Blizzarda to zło w czystej postaci.


^^ IMO nie dlatego. Przede wszystkim dlatego, że to i tak NIC NIE DAJE, czytaj: i tak są bany, i tak są czity, i tak są haki, i tak ludzie oszukują. A przypominam, że Blizzard głównie brakiem tych "atrakcji" tłumaczył konieczność ciągłego zalogowania i bycia "on line". Zamiast tego wszystko to dostajemy (jak w prawie każdej grze z trybem multi na PC) + możliwość, że nam obrobią konto jako "bonus"...

Czyli pełna kompromitacja, myśle więc, że Blizz spokojnie może zmienić nazwę na BlizzFail - będzie adekwatna do działalności tej firmy ;-)

Odpowiedz
FlankerD

Blizzard będzie permanentnie pozbawiony kasy od mojej osoby na jakiekolwiek płatne dodatki do Diablo III. Jak również jakiekolwiek tytuły wydawane w przyszłości.
A Natanek 'pszeszczegał' przed kupnem 'Diabolo' :D

Odpowiedz
G Mifczu

Patrzycie przez pryzmat Diablo II w D3 jako takiego singla nie ma. Każdy kupujący grę akceptuje licencję, jeśli nie niech gra sobie w różnej masci klony Diablo gdzie pewno nikt nikogo za nic nie zbanuje. To konsumenci decydują co chcą i na jakie warunki się zgadzają. Jakby nikt nie kupił Diablo to Blizz zacząłby się zastanawiać czy nie zmienić licencji. A, że ludzie chcą takich rozwiązań potwierdzając to wielką sprzedażą to tak jest. I raczej trend idzie w tą stronę by krytyczne elementy przenosić na serwer. Dzięki temu zawsze mamy zapis swojej gry, połączenie ze znajomymi. Czasem pograłoby się coś offline ale jest pełno gier na rynku by te potrzeby wypełnić.

Odpowiedz
G Pietro87

Gram od premiery, co prawda nie hardcoreowo [mam łącznie jakieś bodajże ~80-90h] aczkolwiek do inferna dobrnąłem, dałem rade trochę gearu kupić, trochę wyfarmic i jeszcze ciut wymienić ze znajomymi. Gram ze swoimi znajomymi, nie grywam z randomami i kompletnie mi wisi czy ktoś z hacków korzystał i wykoksował sobie postać do solowania inferno - póki w grze nie ma pvp jedyne w co takie rozwiązanie bije to i tak kulawa na obie nogi ekonomia domu aukcyjnego.
A jak kogoś boli, że "ten ma większego e-pena niz ja" to pozdrowienia i tylko odrobiny zdrowego rozsądku pozostaje życzyć.
Gracze chyba zapominają, że gry z założenia maja dostarczać rozrywki, jeśli ktoś odczuwa tylko frustracje bo jakiś tam inny gracz ma super topór +528 do zaje***tości to chyba powinien sobie poszukać nowego hobby, bo imho w takiej sytuacji obecnego kompletnie nie ogarnia i zgubił jego sens.

Odpowiedz
G dark_master

> Ależ ja się zgadzam, bany powinny być. tylko moim zdaniem permanentne odcięcie od gry
> sieciowej to wystarczająca kara, zwłaszcza, że Diablo III jest grą nastawioną na zabawę
> w sieci.
to to akurat jest detal, tylko bany za mody (bo te zdaje się przestały być legalne, bo wpływają na klienta) to już masakra i nawet nie strzała w kolano, ale cały kołczan.

Odpowiedz
G Pajonk78

Szkoda, że gracze nie grożą jeszcze Blizzowi palcem za tak niedopracowaną i pełną bugów grę: achiki nadal leżą i kwiczą, balansu na Inferno brak, bo przeskok z AI do AII jest olbrzymi i na chwilę obecną wyfarmienie gearu, aby móc cokolwiek zrobić na AII jest niemożliwe - pozostaje AH, a tam ceny zabijają, lagi w rozgrywce single player, które mieć miejsca nie powinny, a występują nad wyraz często - ostatnio o mało przez to nie straciłem mojego DH na HC: odbiegałem od kulki Beliala, a nagle pojawiłem się w samym jej środku jak właśnie walnęła... błędy w AH: cofnięcie czasu w kompie umożliwia anulowanie aukcji? WTF? Czy to naprawdę zrobił Blizzard? Gra ukazała się moim zdaniem pół roku za wcześnie, bo minął prawie miesiąc, a większe babole nadal są jak były...

Odpowiedz
G Lordpilot

> Gracze chyba zapominają, że gry z założenia maja dostarczać rozrywki, jeśli ktoś odczuwa > tylko frustracje bo jakiś tam inny gracz ma super topór +528 do zaje***tości to chyba
> powinien sobie poszukać nowego hobby, bo imho w takiej sytuacji obecnego kompletnie nie
> ogarnia i zgubił jego sens.

^^ Generalnie bym się podpisał, natomiast jest jedno (a w zasadzie dwa) "ALE". Gra wręcz wymusza korzystanie z AH (co chętnie robię), to wybacz, ale mam prawo wymagać, że będzie "tip-top", a nie taka prowizorka. Posypią się bany - ok, pokasują pewnie duplikaty (jak to robiono w Diablo 2).. - ok... nie, do cholery - nie ok. Nie mam mozliwości sprawdzić czy kupuję "dupę" od jakiegoś czitera/złamasa czy nie, bo to Blizz wymagając stałego dostępu do sieci i idąc praktycznie w chmurę zapewniał, że to właśnie po to, żeby takich sytuacji nie było. Żebym mógł spokojnie kupować sprzęt i nie martwić się, że mi za chwilę wyparuje, bo to duplikat.Nie mam ochoty ponosić kosztów niekompetencji dewelopera - naprawdę tylko tyle. Chcę w spokoju pograć, a tu BlizzFail mi non-stop rzuca kłody pod nogi. Lagi-sragi, "sewrwery są chwilowo wyłączone", "z randomami nie zalecamy grać" (lol - to już kompletna porażka !), "pograj ze znajomymi" - ok, chętnie pogram, jak już kupią grę, bo na razie w sklepach nie ma...^^ Jasne to tylko gra, może więc i niepotrzebnie mi ciśnienie skacze. Z drugiej strony - skoro płacę (i to niemało), to jednak czegoś wymagam, jakiegoś minimum komfortu, a nie totalnej prowizorki. A na razie festiwal niekompetencji w wykonaniu Blizza trwa i nic nie zwiastuje jego rychłego końca :)ps. Bany będą to oczywiście dobrze, ale nie odwracajmy kota ogonem, bo rzecz jest w tym, że bany miały odejść do lamusa razem z cziterami, bo "przecież mamy hiper-duper online DRM, żeby nie było czitów, haków i innych nieprzyjemności"...

Odpowiedz
G marcinsud

> Ależ ja się zgadzam, bany powinny być. tylko moim zdaniem permanentne odcięcie od gry
> sieciowej to wystarczająca kara, zwłaszcza, że Diablo III jest grą nastawioną na zabawę
> w sieci.
Widziały gały co brały, a że umowy nikt nie czyta to niech cierpi.

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

A niech banują i to bez ostrzeżenia !

Odpowiedz
G TobiAlex

Pepsi, bez urazy, ale z Tobą jest co raz gorzej. Jaki singleplayer? Jaką kasę? Kuźwa, jeżeli grają online, to niech nie oszukują. A tak w ogóle - wiesz o tym, że DIII jest nastawiony na grę multi?

Odpowiedz
Shinigami

Przy takim wsparciu jakie ma Diablo 3 trudno spodziewać się natychmiastowej reakcji - co najwyżej wykrętnego tłumaczenia, że przecież żaden błąd nie istnieje, a jeśli już to zaledwie promil całego systemu nieistotny dla społeczności.

Od premiery tego tytułu 'kreatywni' gracze wykorzystujący luki w mechanice i nie tylko mają już wszystko, przecież dokładnie o to chodzi. Nikt ich karał nie będzie, bo większość nie korzysta z hacków czy botów tylko z głupoty Blizzarda ;)

Odpowiedz
takeo

Dlatego też szczerze podziekowałem - do D3 nie zaglądam od tygodnia i jakoś mimo straconych (tak dokłqdnie STRACONYCH) pieniędzy nie mam ochoty wracać.

Miałem nadzieję na większy balans, grywalność. Na DZIEŁO jakim i uważałem BLIZZARD. A tu ZONK.

Domyslałem się po becie po cichu że tak będzie z tym nasawieniem na itemy. Gra jest kompletną porażką w moim mniemaniu i widząc jak jej twórca wiją się z bólu, jestem w tym przekonaniu utwierdzony coraz mocniej.

Powodzenia przyjaciele :P

PS: tak wiem - cieszycie się bo odciążyłem wam serwery ^^

Odpowiedz
Cygi

Tak z ciekawości:

Podobno już jest modzik zmieniający barwę kolorów gry na bardziej posępny.
Zakładając, że bym to chciał użyć w grze, to by mi Blizzard uznał to za hakowanie, nawet jeśli by to nie ingerowało w interesy innych graczy?

===

Zresztą, na dniach wychodzi R.A.W. i Torchlight II, więc to tyle, jeśli chodzi o jakieś Diablo III. ^^

Odpowiedz
G TobiAlex

> Przy takim wsparciu jakie ma Diablo 3 trudno spodziewać się natychmiastowej reakcji -
> co najwyżej wykrętnego tłumaczenia, że przecież żaden błąd nie istnieje, a jeśli już
> to zaledwie promil całego systemu nieistotny dla społeczności.
>
> Od premiery tego tytułu 'kreatywni' gracze wykorzystujący luki w mechanice i nie tylko
> mają już wszystko, przecież dokładnie o to chodzi. Nikt ich karał nie będzie, bo większość
> nie korzysta z hacków czy botów tylko z głupoty Blizzarda ;)
Chciałbym, aby wszystkie gry miały takie wsparcie jak mają gry Blizzarda. To po pierwsze. Po drugie - jak uruchamiasz pierwszy raz grę to zgadza się na warunki licencji a ta wyraźnie mówi, że wykorzystywanie exploitów jest niedopuszczalne. Naprawdę nigdy nie grałeś w grę online?

Odpowiedz
G TobiAlex

> Tak z ciekawości:
>
> Podobno już jest modzik zmieniający barwę kolorów gry na bardziej posępny.
> Zakładając, że bym to chciał użyć w grze, to by mi Blizzard uznał to za hakowanie, nawet
> jeśli by to nie ingerowało w interesy innych graczy?
>
> ===
>
> Zresztą, na dniach wychodzi R.A.W. i Torchlight II, więc to tyle, jeśli chodzi o jakieś
> Diablo III. ^^
No tak, bo ten R.A.W. to jest rzeczywiście coś wspaniałego - taki ulepszony graficznie Loki...

Odpowiedz
thiefi

Ja gram uczciwie i się nie obawiam jakiś tam banów.
Niech lepiej Blizzard wezmie się za balans poziomu Inferno, bo na tą chwilę niektórzy żółci to jakaś kpina (jeden ich cios to 10.000 damage i jeszcze mają nieśmiertelnych kompanów + czary).

Inferno niech bedzie trudny, ale nie aż do poziomu kpiny. Mój mnich zadający 16.000 damage, z pancerzem 3.300 i życiem ponad 30.000 jest bity w 3 sekundy przy takich żółtych. Tutaj nawet taktyka nie pomoże, wogóle bez sensu tracić czas na taką grę.

Niech Blizzard uspokoi tych żółtych championów.

Odpowiedz
G Arcling

"Ale jakim prawem Blizzard chce pozbawić ich jakiejkolwiek możliwości gry (czyt. w singlu), skoro za produkt zapłacili ciężkie pieniądze?"
Jaki single player? Diablo 3 to gra online, tutaj cały czas gra się w multi. Singla nigdy nie oddzielą od multi, bo gra działa na zasadzie przypominającej te z mmo. Części plików np. danych postaci, potworów zwyczajnie w plikach gry nie ma, są na serwerach Blizzarda. Nawet grając solo jest to gra multi, do której w każdej chwili mogą dołączyć znajomi lub randomy, jeśli ustawimy grę na publiczną.

Na marginesie, wielu już nie pamięta, jak to przy premierze Diablo 2 narzekano na system zapisu, że teraz to niby gra się w singla tak jak w multi. Już wtedy zapewne chcieli zrobić z tego grę tylko online, ale ówczesny niewielki dostęp do Internetu na to nie pozwolił. Dzisiaj jednak już D2 jest "ideałem".

Odpowiedz
G Kresegoth

> Podobno już jest modzik zmieniający barwę kolorów gry na bardziej posępny.
> Zakładając, że bym to chciał użyć w grze, to by mi Blizzard uznał to za hakowanie, nawet
> jeśli by to nie ingerowało w interesy innych graczy?
Mod: http://darkd3.com/A co do bana za hakowanie, musiałbyś umowę licencyjną przeczytać, tam powinno to być doprecyzowane. Choć podejrzewam, że jakby się czepić, to może to być uznane za ingerencję w kod za pomocą 3rd party programs i zbierasz wtedy bana.

Odpowiedz
G Crew_900

Chciałbym taką postawę zobaczyć u EA. Ale nie oni olewają cziterstwo w Battlefield 3.
I jestem za tym by blokada była permamentna na wszystko.

Odpowiedz
EmperorKaligula

typowe PRowskie zagranie, było gorąco o włamach, a tu blizz głaszcze uczciwych i mówi że nie będzie pobłażania dla oszustów... zieeew, czekam na patcha.

Odpowiedz
G KrzysztofT

Odnośnie moda "Dark". Oficjalne info Blizza :


All mods are in violation of the Diablo III Terms of Use and can result in your account being permanently banned. Use at your own risk, and also in this case, eye-strain.(We really don't want to see Diablo III become trashed with hacks like Diablo II was, which is why we've taken this absolute stance on D3 mods. You can mod World of Warcraft as much as you want within reason, and you can use StarCraft 2's editor to create nearly anything you'd like, but we need to keep mods out of Diablo III.)

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/4916891761#4

Odpowiedz
Gohan1989

pepsi normalnie tym kometarzem postawiles ssie obok kaczyńskiego i rydzyka w polityce

Odpowiedz
Shinigami

> Chciałbym, aby wszystkie gry miały takie wsparcie jak mają gry Blizzarda. To po pierwsze.
Owszem gry, z wyłączeniem Diablo 3 - co chyba powinno już być dość jasne, po problemach które gra miała i jak widać ma do teraz.> Po drugie - jak uruchamiasz pierwszy raz grę to zgadza się na warunki licencji a ta wyraźnie
> mówi, że wykorzystywanie exploitów jest niedopuszczalne.
Czy napisałem, że jest? Zastanów się raz jeszcze nad metodą i sposobem karania graczy którzy korzystali jakiś czas temu z 'alternatywnych' sposobów gry. Potem przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Może załapiesz. Pewien jestem, że nikt ze sprytnych graczy nie dostanie bana ;)

Odpowiedz
Brambor

Nie ma litości dla cheatujących patałachów. Niech im całe konto banują ! Wszystkie gry ! Nie ma litości !

Odpowiedz
Galnospoke

Rozstrzelac! Spalic komputery, sformatowac dyski.

A na powaznie: sami kupiliscie, widzieliscie jak wyglada beta i jak dziala. Bo Blizzard? To nie jest juz Blizzard, to Activision i tak ich trzeba traktowac. Naklejka na pudelku nie zrobi dobrej gry.

Odpowiedz
G Dadziol20

Dla mnie to trochę nie w porządku. Fakt, cheatował musi ponieść karę, ale nie tak wysoką. Gościu zapłacił i ma prawo do korzystania z tego produktu. Tutaj właśnie tryb offline mógłby zostać wdrożony. Taki delikwent może wtedy grać sam ze sobą, ale ma zablowany tryb multi.

Odpowiedz
G Revan91

Neich banują, spam gold sellerów jest nie do wytrzymania.

Odpowiedz
G AjKnowJu

Banować, dobrzę, że SP też banują niech mają czitery za próbę oszustwa po sieci. A co!

Odpowiedz
palpatine

W D3 nie ma singla, jedynie mutli, w który można grać samemu. Każdy doskonale zdawał sobie z tego sprawę w momencie, kiedy kupował grę. Tworzenie konta, aktywacja klienta to także akceptacja warunków licencji.

Jojczenie w tym przypadku po prostu jest nieuzasadnione.

W momencie, kiedy naszą postacią możemy dołączyć się do każdej innej gry, polityka Blizzarda nie wydaje się już być tak bandycka. Nie chcę grać z oszustami, chcę żeby zniknęli z battle.net na zawsze- wszyscy na tym skorzystają.

Przekaz jest jasny- zero oszukiwania, albo ban. Ich gra, ich zasady, ich battle.net.

Tylko jeden zarzut może być sensowny - że Blizzard NIE zrobił single player w D3, reszta zarzutów to czysta abstrakcja ;).

Odpowiedz
palpatine

> Neich banują, spam gold sellerów jest nie do wytrzymania.
To prawda. Dlaczego nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że oszuści kompletnie rujnują balans gry, ekonomię gry, wpływają na podaż i popyt w sposób wysoce nieodpowiedni :).

Odpowiedz
Shinigami

> Tylko jeden zarzut może być sensowny - że Blizzard NIE zrobił single player w D3, reszta
> zarzutów to czysta abstrakcja ;).
Gdyby D3 miało tryb offline od dnia premiery grała by piracka brać, modowanie i pisanie botów czy innych hacków było by na wyższym poziomie ;)

Odpowiedz
G Kafar

> dupowanie przedmiotów i cholendarne ceny na ah bo golda sobie mnożyli crashem gry ,te
> czynniki nie mają wpływu na grę ?
Oczywiście że nie, żeby cieszyć się grą nie trzeba korzystać z AH.

Odpowiedz
palpatine

> Gdyby D3 miało tryb offline od dnia premiery grała by piracka brać, modowanie i pisanie
> botów czy innych hacków było by na wyższym poziomie ;)
No w sumie prawda, więc wniosek nasuwa się taki: przez zabezpieczenia gier ich twórcy powstrzymują rozwój talentów wśród programistów amatorów :). W sumie, to nie jest do końca takie głupie....:D

Odpowiedz
Snake08

Prawda jest taka, że dzisiaj gry mają być wygodne dla twórców, a nie dla graczy.

Odpowiedz
Shinigami

> No w sumie prawda, więc wniosek nasuwa się taki: przez zabezpieczenia gier [...]
Brak całego klienta gry po stronie nabywcy to chyba jedna z najskuteczniejszych metod antypirackich, szkoda tylko, że niektórzy tego nie chwytają. Jakby nie było pewnie w końcu nawet takie zabezpieczenie padnie, zajmie to jednak znacznie więcej czasu ;)

Odpowiedz
G zawcia

> Ja gram uczciwie i się nie obawiam jakiś tam banów.
> Niech lepiej Blizzard wezmie się za balans poziomu Inferno, bo na tą chwilę niektórzy
> żółci to jakaś kpina (jeden ich cios to 10.000 damage i jeszcze mają nieśmiertelnych
> kompanów + czary).
>
> Inferno niech bedzie trudny, ale nie aż do poziomu kpiny. Mój mnich zadający 16.000 damage,
> z pancerzem 3.300 i życiem ponad 30.000 jest bity w 3 sekundy przy takich żółtych. Tutaj
> nawet taktyka nie pomoże, wogóle bez sensu tracić czas na taką grę.
>
> Niech Blizzard uspokoi tych żółtych championów.
A może skoro nie dajesz sobie rady to trzeba odpuścić inferno?;)Taki złośliwy przytyk, bo rzeczywiście Blizz zapowiedział nerfy 2, 3 i 4 aktu inferno (pierwszy jest stosunkowo prosty), natomiast nigdy nie potrafię zrozumieć podejścia, że coś jest "złe" bo sobie nie daję rady.Sam na Belialu bardzo długo się męczyłem, bo nie mogłem zebrać uderzenia od dosłownie niczego (ani hita przez wszystkie 3 fazy), ale jak w końcu się udało, to akt 3 nie wydawał się nawet specjalnie trudny (ot, więcej mobów bijących z odległości co jest bardziej uciążliwe do unikania). Niektóre połączenia elitek/rare na inferno są straszne no ale nikt nie powiedział że wszystko musimy zabić, czasem trzeba coś odpuścić.Ogólnie da się grać, na aukcjach da się wyhaczyć dobry i stosunkowo tani sprzęt jak się sprytnie szuka. Wbrew pozorom jak się gra zamiast gadać to dropy w grze też lecą (a co!), więc jak item nie dla nas to na aukcje i kasa sama się mnoży :D Mniej narzekania, więcej radości z gry.

Odpowiedz
G Valium

> ^^ IMO nie dlatego. Przede wszystkim dlatego, że to i tak NIC NIE DAJE, czytaj: i tak
> są bany, i tak są czity, i tak są haki, i tak ludzie oszukują. A przypominam, że Blizzard
> głównie brakiem tych "atrakcji" tłumaczył konieczność ciągłego zalogowania i bycia "on
> line". Zamiast tego wszystko to dostajemy (jak w prawie każdej grze z trybem multi na
> PC) + możliwość, że nam obrobią konto jako "bonus"...
Nie wiem czy sie smiac czy plakac, roznica jest taka, ze jak cheatuja podczas bycia online (a musza byc) to moga zostac zlapani, gdzie w offline nawet nie masz na to szansy.

Odpowiedz
G Tomoya-kun

> Brak całego klienta gry po stronie nabywcy to chyba jedna z najskuteczniejszych metod
> antypirackich, szkoda tylko, że niektórzy tego nie chwytają. Jakby nie było pewnie w
> końcu nawet takie zabezpieczenie padnie, zajmie to jednak znacznie więcej czasu ;)
Powiedział bym że jest przecwnie. Bo jednak jak fakt ileś tam % kupi to bo nie będzie mogło piracić reszta oleje. Do tego powoduje to ogormne problemy w singu bo co bedzie jeśli powiedzmy za 4 lata Blizz stwierdzi że w sumie mało osó gra i wyłączy serwery? Gry bez tego mają ten plus że je sobie instalujesz i grasz kiedy chcesz, niezależnie czy masz neta czy nie. No i wybaczcie mi ale jeśli ktoś nawołuje do takiego banowania to jest po prostu hipokrytą. Fakt wytępnienie oszustów i farmerów to dobry cel ale cała reszta na tym cierpi. Ja kompletnie nie gram na multi, jedyną grą gdzie jakoś mnie to wciągneło to WoT ale cała reszta jest przeze mnie nie ruszana. Tak samo w D3 też bym grał tylko w singu i nie życze sobie żeby ktoś od tak sobie zbanował mnie wywalają moje pieniądze w błoto bo zmodowałem sobie gre. Podczas gry jeden z wschodnich biznesmenów zmiast uzywać bota ztrudni sobie stadko koreańczyków czy chińczyków(są przecież całę reportarze o farmerach pracjujących z 1 $ za godzine)

Odpowiedz
Shinigami

> Bo jednak jak fakt ileś tam % kupi to bo nie będzie mogło piracić reszta oleje.
Procenty w przypadku tego tytułu są dość wysokie, bo ponad 6.5 mln sprzedanych kopii na ulicy nie leży ;)> Do tego powoduje to ogormne problemy w singu bo co bedzie
> jeśli powiedzmy za 4 lata Blizz stwierdzi że w sumie mało osó gra i wyłączy serwery?
Wsparcie jest prawie dożywotnie o to nie musisz się martwić. Spójrz na stare Diablo czy SC.> Gry bez tego mają ten plus że je sobie instalujesz i grasz kiedy chcesz, niezależnie
> czy masz neta czy nie.
Witamy w XXI wieku, moim zdaniem to też nie jest dobre podejście jednak czasy w jakich żyjemy zmuszają dystrybutorów do podobnych 'ekscentrycznych' rozwiązań. > No i wybaczcie mi ale jeśli ktoś nawołuje do takiego banowania to jest po prostu hipokrytą.
> Fakt wytępnienie oszustów i farmerów to dobry cel ale cała reszta na tym cierpi.
Hipokrytą być może ale jeśli zarabia na produkcie niepełnym i wadliwym nie starając się zrobić absolutnie nic w kierunku jego ulepszenia. Na tym nikt nie skorzysta. Wszyscy cierpią.> Ja
> kompletnie nie gram na multi, jedyną grą gdzie jakoś mnie to wciągneło to WoT ale cała
> reszta jest przeze mnie nie ruszana. Tak samo w D3 też bym grał tylko w singu i nie życze
> sobie żeby ktoś od tak sobie zbanował mnie wywalają moje pieniądze w błoto bo zmodowałem
> sobie gre. Podczas gry jeden z wschodnich biznesmenów zmiast uzywać bota ztrudni sobie
> stadko koreańczyków czy chińczyków(są przecież całę reportarze o farmerach pracjujących
> z 1 $ za godzine)
W takim wypadku gra taka jak D3 nie jest zupełnie kierowana do Ciebie, w końcu tutaj chodzi tylko i wyłącznie o bieganie w kółko po tych samych lokacjach, zdobywając przedmioty na których Blizzard w dłuższej perspektywie może zarobić. Koreańczyk czy Chińczyk i tak jest zobowiązany do oddania części swojej doli. Nic się nie bój ;)

Odpowiedz