Informacje

Po nowej edycji Baldur's Gate'a przyjdzie czas na Icewind Dale?

32

Rozochocili się przedstawiciele studia Beamdog. Ekipa, która przyniesie na świat odświeżoną wersję legendarnego Baldur's Gate'a ma chrapkę na zdmuchnięcie kurzu z innego klasycznego RPG-a.

Po nowej edycji Baldur's Gate'a przyjdzie czas na Icewind Dale? - obrazek 1

- Temat Icewind Dale'a wypłynął już wiele razy. Jesteśmy tym zainteresowani, ale najpierw Baldur's Gate Enhanced Edition musi odnieść sukces - deklaruje na Twitterze Trent Oster ze studia Beamdog. Można się zatem spodziewać, że jeśli sprzedaż odświeżonej wersji słynnego RPG-a BioWare'u będzie zadowalająca, pod obróbkę pójdzie również pamiętna gra Black Isle Studios.

Nie jest to jedyny pomysł Beamdoga. Studio wyszło także z inicjatywą odkurzenia Ultimy Online, ale, jak mówi Oster, jedyne co usłyszał od właściciela praw do marki, Electronic Arts, to: "Nie, dziękuję". Jego ekipa wciąż zamierza się natomiast na stworzenie autorskiego projektu - i to nie byle jakiego, bo samego Baldur's Gate 3.

- Jeśli mielibyśmy go zrobić, prawdopodobnie zaprojektowalibyśmy nowy silnik i narzędzia - mówi Oster. Nie oznacza to jednak pożegnania się z fundamentalną dla wspomnianych wyżej tytułów kwestią izometrycznego ukazania akcji. - Wszystkie nasze projekty będą realizowane w rzucie izometrycznym. To on sprawia, że taktyczna rozgrywka staje się możliwa - dodaje.

Na razie studio zajmuje się wspomnianym Baldur's Gate: Enhanced Edition. Premiera zaplanowana jest na lato.

32 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Henrar

Zajęliby się czymś ciekawszym niż robienie remake'ów gier, które dobrze się skalują z rozdzielczością (mody, bo mody, ale jednak) :/

Odpowiedz
G icearas

Z tym BG3, to nie wiem czy do końca dobry pomysł. Może lepiej tylko odnowić sagę i zostawić taką jaka była?

Odpowiedz
topyrz

Na pewno ID jako hack&shlashowata zabawa na mechanizmach RPG ma mniejsze szanse na sukces. Nie mówiąc o tym, że tytuł jest mniej popularny.

Odpowiedz
Ziw

Odświeżona Ultima Online to by było coś. W Polsce wciąż działają serwery tej gry, nowa oprawa mogłaby tchnąć w nie trochę życia. Szkoda, że EA się na to nie zgodzi tylko wydusi ile się da z marki i wyrzuci.

Odpowiedz
G TobiAlex

Dla mnie BG3 mógłby być, ale pod warunkiem, że pozbędą się nudnego D&D - walka powinna być interaktywna np. jak w DA: Origins. Zresztą gra mogłaby hulać na tym silniku :)

Odpowiedz
Kopiec

Meh, Icewind Dale było bardzo słabe, fabuła na poziomie Diablo, a ówczesny przeniesiony na pc system D&D nawet nie pozwalał na robienie ciekawej drużyny i bawienie się w taktykę.

Odpowiedz
topyrz

> Zajęliby się czymś ciekawszym niż robienie remake'ów gier
Co masz do wydań wznowionych? Z niektórymi grami jest tak, że trącą myszką lub są problemy z ich uruchomieniem na nowych systemach. IMO niech będzie jak najwięcej tego typu produkcji, szczególnie tych lepszych tytułów.

Odpowiedz
G Henrar

> Co masz do wydań wznowionych? Z niektórymi grami jest tak, że trącą myszką lub są problemy
> z ich uruchomieniem na nowych systemach.
Mam o tyle, że gry na Infinity Engine chodzą praktycznei bez problemu na nowych systemach (a nawet jeśli nie - jest GoG).@TobiAlex:> Dla mnie BG3 mógłby być, ale pod warunkiem, że pozbędą się nudnego D&D
Tak, doskonały pomysł. Wydać grę pod licencją AD&D nie korzystającą z tego systemu.Powiedz mi, nie narzekałeś czasem na to, że Dungeon Siege III nie miał nic wspólnego z poprzednimi częściami? Co za hipokryzja...

Odpowiedz
G Abi_Dalzim

A ja najchętniej zobaczyłbym odświeżonego Tormenta :D

Wiem, wiem... Marzenie ściętej głowy :/

Odpowiedz
G rocky88

> Dla mnie BG3 mógłby być, ale pod warunkiem, że pozbędą się nudnego D&D - walka powinna
> być interaktywna np. jak w DA: Origins. Zresztą gra mogłaby hulać na tym silniku :)
Bluźnisz oj bluźnisz synu...

Odpowiedz
G Muradin_07

Krok jak najbardziej zrozumiały- jeżeli BG odświeżony się sprzeda to i inne tytuły będą odświeżać. A że w ID nie grałem ani grama to chętnie zagram w nową wersję :)

Odpowiedz
Boro666

> Dla mnie BG3 mógłby być, ale pod warunkiem, że pozbędą się nudnego D&D - walka powinna
> być interaktywna np. jak w DA: Origins. Zresztą gra mogłaby hulać na tym silniku :)
Przeciez w BG walka wiele sie nie rozni od tej w DA. Naciskasz pauze i wybierasz czary poszczegolnym postaciom ;) Ale mozesz tez po prostu isc na zywiol.

Odpowiedz
G Pietro87

> Przeciez w BG walka wiele sie nie rozni od tej w DA. Naciskasz pauze i wybierasz czary
> poszczegolnym postaciom ;) Ale mozesz tez po prostu isc na zywiol.
Czego oczekujesz od kogoś kto BG zna tylko ze screenów w internecie i opisowej tabelki na gry-online xD ?

Odpowiedz
G pawbuk

> Przeciez w BG walka wiele sie nie rozni od tej w DA. Naciskasz pauze i wybierasz czary
> poszczegolnym postaciom ;) Ale mozesz tez po prostu isc na zywiol.
Polecam tak zrobić i w BG i w ID, po 10 sekundach będziesz miał całą drużynę wyrżniętą. Osoby, które twierdzą, że ID to był zwykły h&s, a walka nie wymagała żadnej taktyki grały chyba w inną grę niż ja. Pamiętam, że w ID starcia były naprawdę wymagające i wymagały używania różnej taktyki, wykorzystywania słabych punktów przeciwnika, rzucania różnorodnych zaklęć ochronnych i ofensywnych itd.

Odpowiedz
G Kafar

śmieszą mnie takie studia trochę, po 1 nic nie wiadomo o tym BG, miały być screeny i materiały a nie ma. Do tego chcieli by robić wszystko. Same remake a jeżeli odzywali się do EA o ultime online to nieźli idioci. EA już wiele razy mówiła że nie chce i nie jest zainteresowana. I to nie byle komu ale dużo sławniejszym i większym studiom.

Odpowiedz
G Kafar

Pewnie ziom grał na najłatwiejszym poziomie trudności. Tam prawie każdy cios to krytyk ;)

Odpowiedz
G Braveheart

> Dla mnie BG3 mógłby być, ale pod warunkiem, że pozbędą się nudnego D&D - walka powinna
> być interaktywna np. jak w DA: Origins. Zresztą gra mogłaby hulać na tym silniku :)
Weź człowieku głowę pod kran i puść zimną wodę. Potem zastanów się co za brednie wygadujesz.Jakby jakiejś firmie zachciało się profanować BG w taki sposób to wież mi, nikt by tego nie kupił a fani by poszli pod siedziby firm i zaczęli by je palić.Nawet na pirackiej wersji bym nie chciał w to zagrać. tfuuuuu.!!!!

Odpowiedz
G Pietro87

> Polecam tak zrobić i w BG i w ID, po 10 sekundach będziesz miał całą drużynę wyrżniętą.
Dobra dobra ale co ma piernik do wiatraka ?Grając na najwyższym poziomie w DA:O [zanim patche zrobiły z tej gry kolejnego casual-faila] była analogiczna sytuacja, tzn kto nie korzystał z aktywnej pauzy rozsądnie i nie zmieniał taktyki w trakcie potyczki pod konkretne sytuacje ten padał po kilku sekundach trudniejszych starć.Tu chodziło o sam fakt, że gość nie ma pojęcia jak gra wyglądała [jak wyglądał system rozgrywki] i pisze, ze dobry by był w remaku ten z DA:O podczas gdy faktycznie system walki w BG i DA:O nie różni się od siebie za wiele - co mu zwyczajnie wyjaśniono.W BG też jak byś się uparł dajesz najniższy poziom trudności [w ID tak samo] i możesz lecieć jak głupi przez całą grę kompletnie olewając taktykę czy aktywną pauzę.Z resztą się zgadzam, kto uważa serię ID za zwykłego h&sa ten co najwyżej sobie na easy pograł kilka minut i grę olał, ci co grali na HOFie wiedzą ile ta gra wymaga kombinowania [pewnie jak to w AD&D są klasy lepsze i gorsze, vide miksy z kapłanem wymiatającym niepodzielnie tudzież przegięty Druid i jego armia summonów :)]A na sam remake się ciesze, paradoksalnie z ID2 spędziłem chyba nawet więcej godzin niż z BG, jedna z moich ulubionych gier PC zdecydowanie w 1szej 10tce.

Odpowiedz
G Henrar

Tym zabawniejsze jest to, że TobiAlex narzeka na Dungeon Siege III, że nie ma nic wspólnego z poprzednimi częściami a chce wywalić z BG system walki, który tę grę praktycznie zdefiniował :)

Odpowiedz
VuLgAtUs

Ja od siebie dodam dwa słowa: "Planescape: Torment".

Odpowiedz
G Panor

ID i BG upodobnic do DA ?!!!!
HEREZJA!!!
SPALIĆ INNOWIERCÓW W ŚWIĘTYM OGNIU SPRAWIEDLIWOŚCI!!!!!

Grałem w te trzy gry , jeśli ktoś porównuje klasyki do nowego chłamu jakim jest DA to powinno się mu obciąć palce. Remake nie był by remakiem jeśli nie zostały by zachowane te same systemy . Mam nadzieję , że odświężą więcej starych hitów np. Heretic :3

Odpowiedz
G Braveheart

> Tym zabawniejsze jest to, że TobiAlex narzeka na Dungeon Siege III, że nie ma nic wspólnego
> z poprzednimi częściami a chce wywalić z BG system walki, który tę grę praktycznie zdefiniował
> :)
Jeżeli jest tak jak mówisz =.= [Nie wiem w Dungeon Siege III nie grałem ani w główny wątek na forum nie zaglądam]... To śmiem twierdzić, że koleś żyje w zakłamaniu.... [Diaboliczny śmiech w tle] ]:->Hipokryzja stosowana - zawód na czasie XDPozdrawiam.

Odpowiedz
G kotlecik5

> Dla mnie BG3 mógłby być, ale pod warunkiem, że pozbędą się nudnego D&D - walka powinna
> być interaktywna np. jak w DA: Origins. Zresztą gra mogłaby hulać na tym silniku :)
Masz rację, powinni zrobić z RPG w 2D opierającego się na systemie D&D azjatyckiego hack & slasha w 3D bez fabuły.NA POHYBEL HERETYKOM! NA STOS Z NIMI!Remake Baldura jest moim zdaniem genialnym pomysłem, ale IWD to już mniej ciekawy H&S. Dodadzą w nim nową okolicę do wycięcia? Planescape Torment Enhanced Edition plax :*

Odpowiedz
Cygi

Rozumiem, że zaś pod obróbkę idzie Planescape i Arcanum? ;)

Odpowiedz
G tomoliop

Fajnie, że będą się trzymać rzutu izometrycznego.

Odpowiedz
Szymon666

No i pięknie niech robią. w IWD II zagrywałem sie przez długi czas ale pierwszej cześci nie miałem okazji wypróbować. Jeżeli wydadzą to ja sie piszę :D

Odpowiedz
Ekonochrist

Mnie tylko interesuje jakie zasady zastosują w tej odnowionej wersji
bo jeśli zasady czwartej edycji D&D to ja podziękuję i będę wolał
zagrać w zwykłą edycję.

Odpowiedz
G kotlecik5

> Mnie tylko interesuje jakie zasady zastosują w tej odnowionej wersji
> bo jeśli zasady czwartej edycji D&D to ja podziękuję i będę wolał
> zagrać w zwykłą edycję.
Zasad nie zmieniają, tylko grafikę odnawiają i dodają nowy content.

Odpowiedz
G SpecShadow

Odświeżone ID? Jedna z ostatnich pozycji na liście do odświeżenia jak dla mnie.
Lepszym byłoby odświeżenie Ultimy ale nie Online tylko te dla jednego gracza.

BTW. skoro mówimy o remake'ach i wznowieniach to warto wspomnieć o Dungeon Lords. Gra wyszła ładnych parę lat temu, poszła w zapomnienie bo mało ciekawa i bugów miała od groma. O ile takiemu Gothicowi 3 pomogli fani tak Dungeon Lords nie pomogło nic.

Już jemu bardziej wypadałaby urządzić odnowę.

http://www.nordicgames.at/index.php/product/dungeon_lords_mmxii

Odpowiedz
G hans_olo

> Odświeżone ID? Jedna z ostatnich pozycji na liście do odświeżenia jak dla mnie.
> Lepszym byłoby odświeżenie Ultimy ale nie Online tylko te dla jednego gracza.
Najpierw trzeba mieć do niej prawa.

Odpowiedz
G Daelor

> Odświeżone ID? Jedna z ostatnich pozycji na liście do odświeżenia jak dla mnie.
> Lepszym byłoby odświeżenie Ultimy ale nie Online tylko te dla jednego gracza.
Nie ma co wybrzydzać i wybierać - już cud, że znaleźli się ludzie zainteresowani komercyjnym odświeżaniem Baldura. IWD jest spoko, chociaż ja wolałbym Planescape'a :P

Odpowiedz