Informacje

Beamdog chce stworzyć Baldur's Gate 3!

36

Okazuje się, że odkurzenie starusieńkich, ale niezmiennie kultowych RPG-ów Baldur's Gate ma być tylko przygrywką do głównego utworu, jakim w planach ekipy Beamdog jest Baldur's Gate 3.

Beamdog chce stworzyć Baldur's Gate 3! - obrazek 1

- Baldur's Gate 3 to nasz długoterminowy cel - wyjawił w rozmowie z dziennikarzami GameSpy Cameron Tofer z Beamdog, studia pracującego obecnie nad powrotem serii Baldur's Gate w postaci Edycji Rozszerzonej. - Mamy jednak mnóstwo rzeczy do zrobienia, zanim taki projekt będzie miał rację bytu - zaznaczył.

- Obecnie taki projekt nie istnieje, ale właśnie to chcemy zrobić. Uważamy, że Edycja Rozszerzona Baldur's Gate 1 i 2 po prostu ma sens, zanim pojawi się Baldur's Gate 3 - dodał Tofer. Przypomnijmy, że oryginalne Baldury w Edycjach Rozszerzonych zawitają na PC latem tego roku. Nad dodatkową zawartością pracują ludzie, którzy współtworzyli przed ponad dekadą tego kultowego RPG-a w jego pierwotnej postaci.

36 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Phobos_s

Zobaczymy jak będą wyglądały BG1 i BG2 po odkurzeniu.
Jeśli to co zrobi Beamdog będzie prawdziwym trybutem dla starych Wrót Baldura i jeśli BG3 nie byłoby robione jako "nowoczesny" cRPG to ja jestem nawet za. Ale musiałaby być porządna nowa historia, dobrze wpisana w realia uniwersum, bo przecież ta oryginalna się skończyła.

Odpowiedz
G TobiAlex

A ja szczerze powiedziawszy mam już dość cRPG opartych na "szczęściu". Kiedyś to nieźle się bawiłem przy BG1, BG2 itp., ale dziś miałbym już dość 6 sekundowych tur z systemem opartych na rzucie kościami (6 sekund, miss, 6 sekund, miss, 6 sekund, miss... i tak przez 30 sekund same miss, bo wypadły nie te oczka) i tak naprawdę zerowego udziału gracza podczas walki (nie licząc używania mikstur). Ale gdyby tak BG oprzeć np. na systemie z Dragon Age Początek to czemu nie, jestem za!

Odpowiedz
Maelius

W tej rozmowie z GameSpy oni jeszcze dodają, że najprawdopodobniej wykorzystają KickStartera do stworzenia BG3. Jeśli edycja rozszerzona BG będzie choć w połowie tak dobra jak oryginał to na pewno się dołożę do BG3 ! :D
Jak dla mnie BG jest obecnie jedną z najbardziej oczekiwanych gier w tym roku, na równi z GW2 (Do Diablo jestem trochę sceptyczny dlatego jest trochę niżej w moim rankingu).

Odpowiedz
G gmx

Jeżeli użyli by silnika na kształt pierwszego dragon age to nie widzę problemu.

Odpowiedz
G Isildur

Baldur's Gate zakończył się, zostawcie go w spokoju.. Zaczną się DLC i liczne uproszczenia... Jestem na nie ;)

Odpowiedz
Phobos_s

> Zaczną się DLC i liczne uproszczenia...
Wydaje mi się, że nie. Myślę, że Trent Oster i Cameron Tofer na tyle szanują tę serię, że nie zrobią czegoś takiego. Po cóż mieliby odkurzać stare BG i tylko szlifować grafę i dodawać trochę questów, celując przy okazji w klienta niszowego bo to przecież od lat nie jest już mainstream, żeby potem zrobić zwrot o 180* i wydać coś uproszczonego na co ludzie nakręceni BG: Enhanced Ed. będą kręcić nosem i psioczyć?Oczywiście zależy to też od skali zainteresowania, z jaką spotka się BG: Enhaced Ed. Bo jeśli się nie sprzeda to albo nie zrobią BG3 wcale, albo właśnie pójdą w stronę mainstreamu czyli uproszczą grę.Ale ja wierzę w Beamdog/Overhaul i w graczy, i że GB w starym stylu może znów być wielki :)

Odpowiedz
maniekk

Ja tylko czekam na ogłoszenie DLC dla enhanced edition i integracji z facebookiem. :D. Natomiast od trójki, jeśli powstanie oczekuję czegoś na miarę Mass Effect, żebym nie musiał za dużo myśleć i było dużo walki :D.

Odpowiedz
G Oxva

Na chwilę obecną jestem jak najbardziej na tak, jednak najpierw chcę ograć BG EE oraz BG 2 EE by mieć pewność że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Odpowiedz
Crask

Do kontynuacji Wrót jestem nastawiony bardzo sceptycznie. Saga pomiotu skończyła się definitywnie, do tego pod koniec Tronu postać gracza była na tyle potężna, że mogła by w pojedynkę Liche zabijać. Ciężko było by wyjaśnić, czemu znów jest na pierwszym poziomie. A kolejnej amnezji mógł bym nie zdzierżyć. Spinoff z nowym bohaterem, powiązany z oryginalną serią miejscem, lub postaciami mógł by natomiast być fajny.

Gra musiała by jednak bazować na D&D w wersji 3.0 lub wyżej. Szczególnie ze względu na wojowników, dla których walka w BG najczęściej sprowadzała się do machania mieczem i modlitwy o krytyk. Poza tym Baldury były dość biedne jeżeli chodzi o bardziej rozbudowane aspekty RPG. Już w Icewind Dale 2 można było zaobserwować bardziej zaawansowane umiejętności dialogowe, niż "daj więcej w charyzmę, to czasem coś fajnego z questa dostaniesz". Patrząc przez pryzmat jego następców, ten właśnie aspekt Wrót Baldura najbardziej mnie dzisiaj razi.

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

Najpierw to ja chce zobaczyć re-make 1 i 2 części :]
Potem się pomyśli o 3 części :P

Odpowiedz
G Budo


Dobra strategia- bg3 to wielkie ryzyko, wypuszczając ulepszoną dwójkę i jedynkę studio wybada rynek i reakcje, sprawdzi się i przygotuje grunt pod trójkę- w razie klapy nie stracą za wiele, a w razie sukcesu będą mieli już niejako lepszą pozycję do robienia trójki. W jednym i drugim wypadku zyskają sporo doświadczenia.

Odpowiedz
Cygi

Może być też wariant z kierowaniem potomka bohatera BG 1 i 2. :)

Odpowiedz
fenuks

Co do remaków pozwalam sobie na umiarkowany optymizm. Wystarczy być solidnym rzemieślnikiem żeby stworzyć kopię. Można uznać, że Beamdog takim rzemieślnikiem jest (patrz MDK2). Natomiast żeby samemu stworzyć wybitne dzieło trzeba być artystą i obawiam się, że Beamdog nie zasługuje na to miano.
Zamiast myśleć o BG3 niech Beamdog lepiej dogada się z Ubisoftem i wyda HoM&M III HD z dodatkami i z działającym multiplayerem. Jako bonus i wyraz hołdu dla New World Computing mogą dodać The Forge. Mogę się założyć, że jeśli by nic nie zepsuli to zarobili by sporo zielonych, a Ubishit odzyskałby by trochę uznania w oczach fanów Heroesa (po katastrofalnej części piątej i takiej sobie szóstce (w szóstkę grałem podczas bety, więc nie mam jeszcze ostatecznej opinii na temat tej gry)).

Odpowiedz
G TTTr96

/ciach/> Zamiast myśleć o BG3 niech Beamdog lepiej dogada się z Ubisoftem i wyda HoM&M III HD
> z dodatkami i z działającym multiplayerem. Jako bonus i wyraz hołdu dla New World Computing
> mogą dodać The Forge. Mogę się założyć, że jeśli by nic nie zepsuli to zarobili by sporo
> zielonych, a Ubishit odzyskałby by trochę uznania w oczach fanów Heroesa (po katastrofalnej
> części piątej i takiej sobie szóstce (w szóstkę grałem podczas bety, więc nie mam jeszcze
> ostatecznej opinii na temat tej gry)).
COOO?! HOMM V słaby? Chyba graliśmy w różne gry, bo ja bardzo miło wspominam każdą turę spędzoną z tym Heroesem. Niedługo pewnie znowu zatracę się w którejś części i wiele znaków na niebie wskazuje że będą to Dzikie Hordy(jakby ktoś nie kojarzył, to drugi dodatek do HOMM V). Co do Heroes'a VI, zdania są bardzo podzielone, jednak uważam że ta gra jest spoko. Fabuła moim zdaniem daje radę, jednak aspekty strategiczne są na dalszym planie. Dla jednych lepiej, dla innych gorzej.Co do planów zrobienia BG3:Nie, nie, nie! Już samo BGEE przyprawia mnie o mdłości(mimo że bardzo lubię tę serię), to jeszcze do tego chcą dokładać coś od siebie. Jeśli to BioWare robiłby Baldur's Gate 3, bez kontroli EA to bym poparł, ale w obecnym stanie jestem na nie. Wcale się nie zdziwię, jeśli na planach to wszystko się skończy.

Odpowiedz
faustino

> Zobaczymy jak będą wyglądały BG1 i BG2 po odkurzeniu.
> Jeśli to co zrobi Beamdog będzie prawdziwym trybutem dla starych Wrót Baldura i jeśli
>
Bedzie prawdziwym czym???SJP:trybut1. «danina składana zwycięskiemu władcy przez władcę podbitego państwa»2. «coś poświęconego w imię jakichś wartości»A temat BG3 musza traktowac ostroznie, bardzo ostroznie.

Odpowiedz
G Ostrowiak

chcieć a móc

Odpowiedz
G kotlecik5

Edycja Rozszerzona BG 1 i 2 jak najbardziej tak, ale robienie BG 3 to będzie porażka... Zrobię na starym silniku z izometryczną kamerą - będzie źle, wielu osobom się nie spodoba. Zrobią w 3D jak wszystkie dzisiejsze tytuły - na pewno to ich przerośnie i coś ewidentnie spieprzą, więc wielu osobom znów się nie spodoba. Baldur's Gate 3 ich po prostu przerośnie, nieważne co zrobią...

Odpowiedz
G Tenebrael

Choć wczesniej byłem zdecydowanie na nie, to teraz... teraz powiem tyle, że moja opinia zależeć będzie w dużej mierze od tego, czym i jaka będzie BG:EE. Jeżeli zrobi się kolejny pseudo cRPG ( pRPG? W obecnych czasach ten skrót nabiera sensu...) to z góry mówię, że BG3 nie chcę widzieć na oczy. Jeżeli z kolei panowie z BD pokażą klase i przywróca świetność serii, jednoczesnie nie gwałcąc jej z lubością i nie kastrując, to i moje nastawienie do BG3 będzie bardzo pozytywne. Pożyjemy - zobaczymy.

Odpowiedz
G Tenebrael

> Bedzie prawdziwym czym???
> SJP:
> trybut
> 1. «danina składana zwycięskiemu władcy przez władcę podbitego państwa»
> 2. «coś poświęconego w imię jakichś wartości»
W mowie potocznej trybut oznacza również tyle, co hołd.

Odpowiedz
Qumi

Przede wszystkim pewnym jest, że BG 3 nie byłoby o synu Bhaala. Gra jak najbardziej ma rację bytu - ci którzy nie chcą i uważają że to porażka - niech nie grają. Problemu zatem nie widzę. Wrota Baldura w 4 edycji urosły do rangi niemal większej niż Waterdeep więc mają spory potencjał. Chociaż sądzę, że gra będzie albo korzystała z 2 edycji zasad albo z 5, która w tej chwili jest tworzona - a która ma nawiązywać i bazować na wcześniejszych edycjach w ogromnej mierze.

Odpowiedz
faustino

W mowie potocznej trybut oznacza również tyle, co hołd.
------

Chyba w tej samej w ktorej 'epicki' znaczy swietny itp. Slowem, nie zasmiecajmy jezyka.

Odpowiedz
G Isildur

Mam nadzieję, jeśli mają tworzyć trójkę to w 2D bez uproszczeń i bez DLC ewentualnie porządny dodatek. I Gra musi być oparta na zasadach D&D :)

Odpowiedz
G Oxva

> W mowie potocznej trybut oznacza również tyle, co hołd.
> ------
>
> Chyba w tej samej w ktorej 'epicki' znaczy swietny itp. Slowem, nie zasmiecajmy jezyka.
Forum językowe -> Tam proszę kierować swoje osobiste krucjaty oraz przy okazji podleczyć niskie ego.A BG 3 nie powinien być w 3D. Ulepszony styl 2-ki jak najbardziej, z nowoczesnymi efektami czarów etc.

Odpowiedz
Reddi

> W mowie potocznej trybut oznacza również tyle, co hołd.
A "bynajmniej" tyle, co "przynajmniej", "poszłem" tyle, co "poszedłem" etc.

Odpowiedz
Cygi

Widzisz co narobiłeś? ;)Mogłeś od razu napisać "tribute", byłby spokój... ;)

Odpowiedz
Phobos_s

> Widzisz co narobiłeś? ;)
>
> Mogłeś od razu napisać "tribute", byłby spokój... ;)
Przepraszam, kajam się ;)Myślisz, że jak dam im po Mambie to się uspokoją? ;)Jak widać codziennie w pracy i w domu to trochę za dużo angielskiego i zapożyczam słowa :)

Odpowiedz
faustino

> >
>
> Forum językowe -> Tam proszę kierować swoje osobiste krucjaty oraz przy okazji podleczyć
> niskie ego.
>
Litosci. I kto tu ratuje swoje ego?

Odpowiedz
G Hubi_Koshi

> Litosci. I kto tu ratuje swoje ego?
Towarzyszu, zaśmiecając język rozwijamy go więc się tak nie irytuj :-)

Odpowiedz
Adamantium

> Mam nadzieję, jeśli mają tworzyć trójkę to w 2D bez uproszczeń i bez DLC ewentualnie
> porządny dodatek. I Gra musi być oparta na zasadach D&D :)
A nie prościej w 3D z dopracowaną grafiką, z widokiem jak w izometrycznych pierwszych częściach? :) To by pomogło posiadaczom wyższych rozdzielczości monitorów i nowszych kart graficznych, a kompożerne by też nie było.Co do DLC - zgadzam się. 0, zero. Nie wyobrażam sobie kupowania lokacji w stylu "jaskinia Gibberlingów ze złotą zbroją +2 do siły" za 5 euro. To byłby żart jak dla mnie, ośmieszenie takiej serii, jaką jest Baldur's Gate (bo zbroja dla konia z Obliviona, it's obvious)

Odpowiedz
G Zgreed66

> A nie prościej w 3D z dopracowaną grafiką, z widokiem jak w izometrycznych pierwszych
> częściach? :)
Co ma jedno do drugiego?

Odpowiedz
Adamantium

> Co ma jedno do drugiego?
To, że dopracowana grafika 3D ze stałym położeniem kamery to wyjście nowoczesne, a niekoniecznie złe dla zachowania pięknego klimatu poprzednich Baldurów?

Odpowiedz
G Zgreed66

> To, że dopracowana grafika 3D ze stałym położeniem kamery to wyjście nowoczesne, a niekoniecznie
> złe dla zachowania pięknego klimatu poprzednich Baldurów?
Czyli mam rozumieć, zę kompozernosc zalezy od trybu kamery, a ta grafika 3d sama sie zrobi?

Odpowiedz
Adamantium

> > To, że dopracowana grafika 3D ze stałym położeniem kamery to wyjście nowoczesne,
> a niekoniecznie
> > złe dla zachowania pięknego klimatu poprzednich Baldurów?
>
> Czyli mam rozumieć, zę kompozernosc zalezy od trybu kamery, a ta grafika 3d sama sie
> zrobi?
Nie, bo grafikę 3D można zrobić na bardzo dobrym poziomie i z takim ustawieniem kamery, jaki miał pierwszy BG bez robienia efektów, które obciążałyby mocno kompa - co nie znaczy, że by go nie obciążały całe.

Odpowiedz
G HiroshiTakubo

To pieśń dalekiej przyszłości, pewnie okolic końca roku 2013. Jest jeszcze tyle niewiadomych i zmiennych, że nic nie jest pewne.

Odpowiedz
G Zgreed66

> Nie, bo grafikę 3D można zrobić na bardzo dobrym poziomie i z takim ustawieniem kamery,
> jaki miał pierwszy BG bez robienia efektów, które obciążałyby mocno kompa - co nie znaczy,
> że by go nie obciążały całe.
Gra dalej będzie jechac na Infinity. To, raz. Dwa zrobienie grafiki 3d na wysokim poziomie to jednak nie hop siup.Trzy... cały content gry przerobic na 3d?

Odpowiedz
Adamantium

> > Nie, bo grafikę 3D można zrobić na bardzo dobrym poziomie i z takim ustawieniem
> kamery,
> > jaki miał pierwszy BG bez robienia efektów, które obciążałyby mocno kompa - co nie
> znaczy,
> > że by go nie obciążały całe.
>
> Gra dalej będzie jechac na Infinity. To, raz. Dwa zrobienie grafiki 3d na wysokim poziomie
> to jednak nie hop siup.
> Trzy... cały content gry przerobic na 3d?
czy mowimy o tej samej grze, o Baldurze Trzecim?

Odpowiedz