Informacje

Twórcy Battlefielda 3 zwierają szyki w walce z oszustami

27

DICE regularnie rozdaje bany użytkownikom Battlefielda 3, którzy korzystają z niedozwolonych wspomagaczy. Teraz prosi uczciwych graczy o pomoc w wykrywaniu takich delikwentów.

Battlefield 3 - obrazek 1
Battlefield 3

Działania DICE mające na celu wyłapywanie nieuczciwych graczy Battlefielda 3 przybierają na sile - głosi nowy wpis na blogu serii. - Zbanowaliśmy ostatnio kilkaset kolejnych oszustów, których udało się wykryć dzięki Waszym reakcjom i naszym danym obrazującym zachowania. W DICE nie tolerujemy takich zachowań. Nigdy nie powinniście przegrać tylko przez to, że ktoś oszukuje - piszą przedstawiciele szwedzkiego studia.

Ich celem jest jeszcze wydajniejsze namierzanie graczy, którzy korzystają podczas rozgrywki z niedozwolonych wspomagaczy. Dlatego też wczoraj ruszyła akcja, mająca na celu piętnowanie zabronionych działań. Każdy, kto poczuje, że padł ich ofiarą, może udać się na profil podejrzanego użytkownika w Battlelogu i oznaczyć go żółtym trójkątem z czarnym wykrzyknikiem po środku (grafika powinna być widoczna w prawym górnym rogu).

Następnie otworzy się okno, w którym potencjalny poszkodowany może opisać, co zaszło. DICE prosi o jak najwięcej informacji, a szczególny nacisk kładzie na uzasadnienie, dlaczego dany użytkownik wydaje się oszukiwać, opisanie jego metod, a także zalinkowanie do raportu z meczu, w którym rzekomo doszło do złamania reguł fair-play.

DICE zbada takie zgłoszenia, a następnie - jeśli okażą się one uzasadnione - zbanuje oszukujących graczy. - Ograniczenie liczby oszustów to nieustające wysiłki, których nigdy nie zaniechamy. Dziękujemy za współpracę i do zobaczenia na polu bitwy! - kończą przedstawiciele studia.

27 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Numenpl

gadka szmatka widać społeczność ma już dosyć tego ujadania się z DICE bo na forach o chiterstwie co 3 temat (co drugi to jak zwalony jest battlelog) bo PB nie działa dzięki jednemu z wymysłów EA!!

Odpowiedz
G Vens

Moim zdaniem właśnie to pomoże w jakimś stopniu walczyć z oszustami. Dużo skarg na danego gracza o podobnych treściach pozwoli usunąć takiego osobnika z gry, a takie pojedyncze skargi pewnie nie będą po prostu brane pod uwagę.

Odpowiedz
Numenpl

tylko pojawia się problem czy w tych donosach nie ma kłamstw bo to też się zdarza

Odpowiedz
G Caymanpl

> tylko pojawia się problem czy w tych donosach nie ma kłamstw bo to też się zdarza
No to już trzeba się zdać na logikę DICE. Jeżeli u na kogoś będą 2 donosy treści: "nie mógł mnie stamtąd trafić/to niemożliwe żeby mnie zabił", a u następnej osoby 16 wpisów" headshot gdy siedziałem w czołgu" to powinni tego drugiego zbanować. Tylko zastanawiam się ilu ofiarom cheaterów chce się raportować. Jak ja dostałem wspomnianego head'a w czołgu to zmieniłem po prostu serwer, nie wiem jak wy do tego podchodzicie.

Odpowiedz
G Lisun

W tekście jest mały błąd - oni nie rozdają banów, jedynie zerują statystyki.
A opcja reporta jest, tylko co z tego, skoro nie podają, co się z takim typem dzieje?
Do tego teraz jest na rynku czitów taki aimbot, który pozwala zabić nawet kierowcę w czołgu :O.

Odpowiedz
MBi

w BF3 nie działa PB ? To co tam działa? Oszustwa hmm... A jeżeli ktoś, (ja) zostałem kilkakrotnie oskarżony o "hackowanie" na serwerach BFBC2, a wiem, że nie używam nigdy żadnych "pomocy", w takim przypadku na serwerach BF3 dostałbym bana, tak ? (pytanie retoryczne)

Odpowiedz
G SpecShadow

> To co tam działa?
Spyware.

Odpowiedz
G Vens

> w BF3 nie działa PB ? To co tam działa? Oszustwa hmm... A jeżeli ktoś, (ja) zostałem
> kilkakrotnie oskarżony o "hackowanie" na serwerach BFBC2, a wiem, że nie używam nigdy
> żadnych "pomocy", w takim przypadku na serwerach BF3 dostałbym bana, tak ? (pytanie retoryczne)
Za darmo na pewno nie dostaniesz bana. Widać kto ma skilla, a kto jedzie na wspomagaczach.

Odpowiedz
G Lerten

> w BF3 nie działa PB ? To co tam działa? Oszustwa hmm... A jeżeli ktoś, (ja) zostałem
> kilkakrotnie oskarżony o "hackowanie" na serwerach BFBC2, a wiem, że nie używam nigdy
> żadnych "pomocy", w takim przypadku na serwerach BF3 dostałbym bana, tak ? (pytanie retoryczne)
>
Bez sensu. Pytanie retoryczne, które stawia błędną tezę, domaga się odpowiedzi. Zależy od tego, na podstawie CZEGO zostałeś oskarżony, przez ile osób i w jakich odległościach te skargi od siebie się znajdowały.

Odpowiedz
G Czaroxxx

A jak jakaś grupa celowo będzie podpuszczać dice do banowania graczy? Bo każdy z nich dajmy na to wrzuci skarge.

Odpowiedz
vegost

Zapewne DICE ma mnóstwo fałszywych zgłoszeń i pewnie na oślep rozdaje banany bo nie ma jak nawet sprawdzić czy rzeczywiście koleś cheatuje. A grach EA jest pełno noobów i cash dzieci, gdzie za każde jego zabicie od razu w gniewie idzie go oznaczyć jako cheatera. Żałosne to jest :)

Odpowiedz
G Lisun

> A grach EA jest pełno noobów i cash
> dzieci, gdzie za każde jego zabicie od razu w gniewie idzie go oznaczyć jako cheatera.
W CoDach to nawet od czitów na konsolach wyzywają.D'oh.

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

Ale ściema... do tej pory ea nawet palcem nie kiwnęła aby zaradzić temu masywnemu problemowi i jeszcze chce aby to społeczność za nich odwalała robotę xp

Odpowiedz
G Crew_900

Jasne, tylu klientów zgłosiłem i jak na razie to im wyzerowali statystyki i to wszystko ...

Odpowiedz
G Barteek88

Pfff... już w to wierze.

Odpowiedz
SamaelvonHell

> W tekście jest mały błąd - oni nie rozdają banów, jedynie zerują statystyki.
> A opcja reporta jest, tylko co z tego, skoro nie podają, co się z takim typem dzieje?
> Do tego teraz jest na rynku czitów taki aimbot, który pozwala zabić nawet kierowcę w
> czołgu :O.
I to apteczką z miejsca odrodzenia przez całą mapę...W dodatku ktoś kto zrobił tego cheata puścił do sieci również jego kod źródłowy, więc jego kompilacji może być tyle, że punkbuster nie nadąży z update'ami... o ile w ogóle go wykrywa.A wszystkiemu winna innowacyjna metoda kompensacji laga...

Odpowiedz
G Sipso2008

PB już przed BF3 kulał... Teraz to co się dzieje to porażka jest.

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

Nie oszukujmy się... ea zawsze miało ludzi w dupie :P

Odpowiedz
Snake08

Mam już z 50 godzin przegranych w bf'a, nie mam ulubionych serwerów, więc gram na tym, który w danej chwili wyda mi się najatrakcyjniejszy i dotychczas spotkałem może 2, maks 3 cheaterów.

A na konsolach w CoDzie (w black ops na pewno, akurat tylko tego miałem) także trafiali się cheaterzy. Gdy udało się złamać soft 3.72 na PS3 i znów włączyć do obiegu backup managery, pojawiło się także kilka cheatów, a piraci nie mieli żadnego problemu z grą przez neta aż do wyjścia następnych softów.

Odpowiedz
Pain_Blaster

Niech najpierw przestaną sprzedawać cheaty, których nie zbanują, bo za nie ktoś zapłacił xD

Odpowiedz
G Baknak

Pomysł może i dobry, ale nie przy takim społeczeństwie. Ciekawe ile dostali już zgłoszeń od "super" graczy, którzy wyzywają innych od cheaterów tylko dlatego, że sami nie potrafią grać.

Odpowiedz
34all

jak ktoś mnie walnie z dziwnej odległości lub miejsc nawet kilka razy to olewam - moze ma farta, moze ma lepszy dzien, moze jest lepszy itd

ale jak kilka razy mi się już trafili goście którzy na metrze (64 graczy-podbój) a koleś ma wynik 80 - 0 lub 1
to kurde raportuje grzecznie

Odpowiedz
Cygi

Takie rozwiązanie niech mi dadzą w NFS World...tylko na co ja liczę od gry made from EA...

Odpowiedz
G Moonstorm

Pożyjemy, zobaczymy.

Prawda jest taka, że cheaterów jednak już trochę jest. Przyda się to ukrócić. Co do obaw - jeśli DICE podejdzie do sprawy rozsądnie, będzie dobrze. Jaki problem zajrzeć w Battleloga podejrzanego, sprawdzić jego ratio ogólne oraz ratio w kilku ostatnich meczach?

Jeśli sprawdzą raporty z meczy - powinno być ok. Kolega miał w jednym z meczy stosunek k/d 50:2.
Tyle, że to było przed patchem, a on jeździł czołgiem z termowizją...

Jeśli zaś skopią sprawę... To pogrzebią markę. I tyle.

Odpowiedz
G Hitman73

Niech lepiej zmodyfikują engine, aby wallhacki nie działały, a nie pytają się graczy kto ich za często zabijał w grze :o
Nie raz nazywali mnie cheaterem tylko dlatego, że mam dobrą kartę dźwiękową i słuchawki i słyszałem przeciwnika, albo że z myszką 3200dpi naprawdę szybko namierzyłem na łeb przeciwnika :l

Odpowiedz
G bombelos

W BFBC2 często mi się zdarzało, że byłem oskarżany o używanie programów trzecich pomimo ich nie używania. Dla niektórych staty typu 40:0 są nie realne. Dobrym przykładem w BF3 jest jak jakiś high lv ogarnia heli to ciśnie noobów którzy bardziej się bawią niż grają no i staty jakies 70:3-6 i oczywiście jest wyzywany od noobów i cheaterów. Jeśli chodzi do prawdziwych oszustów to mam nadzieję, że to bedą bany na klucz gry, a nie jakieś zerowanie statystyk. Cheater to ma to w dupie, jego cel to uprzykrzania gry innym i czerpanie z tego satysfakcji.

Odpowiedz