Informacje

BioWare rozdaje bany za destabilizację ekonomii w SW: TOR

126

Konta niektórych użytkowników Star Wars: The Old Republic zostały czasowo zawieszone. Przedstawiciele BioWare'u tłumaczą powody, dla których rozdali bany.

Star Wars: The Old Republic - obrazek 1
Star Wars: The Old Republic

Zabawa w sieciowym uniwersum Star Wars: The Old Republic dopiero się rozkręca. Mimo to BioWare zdążył już rozdać pierwszą porcję banów - na razie są to zawieszenia czasowe, ale i tak w pewnych kręgach budzą kontrowersje. Okazuje się, że pozbawieni możliwości gry użytkownicy zostali ukarani za to, że zdobywają łupy na planecie Ilum na zbyt niskim poziomie rozwoju postaci.

Z decyzji gęsto tłumaczy się menedżer ds. społecznościowych w ekipie BioWare'u, Stephen Reid. Na oficjalnej stronie Star Wars: The Old Republic zapewnia on, że osoby czasowo zbanowane "systematycznie i wielokrotnie łupiły kontenery, co skutkowało zaburzeniami w równowadze ekonomii wewnątrz gry".

- Aby wszystko było jasne podkreślam, że gracze mogą zdecydować się na podróż na planetę Ilum przed osiągnięciem zalecanego przez nas 40. poziomu rozwoju postaci i mogą łupić kontenery, jeśli będą w stanie się do nich dostać. Ci, którzy otrzymali ostrzeżenia lub ich konta zostały czasowo zawieszone, robili to systematycznie i wiele razy - zaznacza Reid.

- Żadne z tych kont nie zostało zbanowane z uwagi na działania ich właścicieli, żadne nie zostało zbanowane, ponieważ gracze podróżowali na Ilum z relatywnie niskim poziomem rozwoju. Dla porównania, liczba kont, na które wystosowaliśmy ostrzeżenia lub zdecydowaliśmy się na ich czasowe zawieszenie, była znacznie niższa od sumy kont zbanowanych za "farmienie kredytów" - obrazuje marketingowiec BioWare'u.

- Należy pamiętać, że nasz zespół od Warunków Użytkowania postępuje nad wyraz ostrożnie i sumiennie w swoich dochodzeniach w sprawie potencjalnego wykorzystywania nietypowych zachowań w świecie gry. Blisko współpracuje z zespołem developerskim i korzysta z rozszerzonych danych bazujących na aktywności gracza. Dzięki temu członkowie zespołu są w stanie ustalić, jak wyglądają normalne poczynania, co jest nietypowe, a co jest wyzyskiwaniem.

- Naszym celem zawsze jest zapewnienie sprawiedliwych doświadczeń dla wszystkich graczy, jak również ochrona praw jednostek. Jeśli ludzie zakłócają doznania płynące z rozgrywki, zostają podjęte stosowne działania - wyjaśnia Stephen Reid.

- Nie będziemy wdawać się w szczegóły indywidualnych spraw - kiedykolwiek decydujemy się na zawieszenie konta, wierzymy, że jego użytkownik złamał zasady korzystania z gry. Jakiekolwiek działania podjęte przeciwko kontom mogą spotkać się z odwołaniami i w niektórych przypadkach zostają one unieważnione - zaznacza.

- Choć rozumiemy obawy ludzi związane z działaniami podejmowanymi przeciwko kontom, prosimy pamiętać, że zespół od Warunków Użytkowania istnieje po to, by pomóc zapewnić wszystkim zbalansowane i sprawiedliwe doświadczenia. Gdy widzicie doniesienia o działaniach podejmowanych przeciwko czyjemuś koncie, pamiętajcie, że ci ludzie przedstawiają swoją wersję wydarzeń - a każdy medal ma dwie strony - dodaje Reid.

Star Wars: The Old Republic zadebiutowało 20 grudnia ubiegłego roku. Jak wynika z dzisiejszych doniesień, gra może się poszczycić nawet 350-tysięczną grupą graczy jednocześnie przebywających na jej serwerach.

126 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
kosaqz

Nie za bardzo rozumiem o co kaman ale jesli ktos idzie na obszar od 40 lvl jak ma tam z 10 to raczej twórcy powinni zadbać o to żeby tam od razu zginoł albo nie mógł tam iść. Z tego co pamiętam to chodzenie tam gdzie można nie jest niezgodne z regulaminem żadnej gry. BioWare postępuje bardzo dziwnie no ale przynajmniej ja mam na pewno jeden wydatek skreślony z mojej listy :)

Odpowiedz
Azurayin

"Gdy widzicie doniesienia o działaniach podejmowanych przeciwko czyjemuś kontu"

"przeciwko czyjemuś kontu" ?

Prosze... aż razi,

Odpowiedz
G Dared00

Podsumowując: BioWare stworzyło mechanikę, za której wykorzystywanie banuje. Good job, MMO wszechczasów, nie ma co.

Odpowiedz
G Hartus

No to może niech lepiej zaplanują poziomy, zrobią jakąś bramę czy coś w tym stylu przez którą można dostać się na tą planetę tylko na odpowiednim poziomie itp. Banują graczy za to, że źle zaprojektowali rozgrywkę. Brawo. W każdym dobrze zrobionym MMO jest tak, że postać na niskim poziomie doświadczenia jest po prostu zbyt słaba aby przetrwać na jakiejś przynoszącej duże zyski "pro gamerom" mapie lub nie ma do niej w ogóle wstępu.

Odpowiedz
G Moooras

To brzmi kretyńsko. Kiedyś grałem w Lineage 2 i tam była taka wielgachna wieża. Poszedłem se tampoexpić, ale na wejściu był jakiś NPC, który powiedział, że lepiej poczekać aż się osiągnie wyższy level. Olałem to i rozwalił mnie pierwszy stwór w tej wieży

Odpowiedz
G Mercuror

Niezły fail BioWare - zamiast utrudnić dostęp do tych kontenerów, banuje graczy którzy grali w pełni uczciwie. Serio nie przewidzieli MMO-nolife maniaków, których przecież jest od groma w takich grach?

Śmieszne, czy nawet żałosne są natomiast komentarze łączące ten fail z ogólną jakością gry. Haters gonna hate.

Odpowiedz
Jeggred

Czyli gracze zostali zawieszeni za robienie tego, co BioWare chciał żeby robili ? ... *facepalm*

Odpowiedz
G Gzyp_666

Ehh...dlaczego nie mogli zastosować podejścia takiego jak w Eve Online?
Tam jak coś robisz i Ci się to udaje - to super :P jeśli inni gracze wkurzą się za to na Ciebie i zabiorą Ci wszystko...Twój problem :) tam ekonomia i świat sam się kontroluje, coś pięknego :)

Odpowiedz
vegost

Czasowy ban to nie ban na zawsze :) Z drugiej strony, nie mogą rozdawać bany za coś czego sami są winni. To trochę absurdalne i dziecinne podejście do problemu nadużywania głupoty twórców :) Tego typu miejsc jest mnóstwo.

Odpowiedz
G Reffanov

To jedne z najbardziej idiotycznych banów jakie widziałem. W praktyce banują ludzi za to, że Ci wykorzystują w całkowicie normalny sposób swoją profesję. Niezły fail. Jeśli faktycznie działa to tak destabilizująco na ekonomię to BioWare powinno zrobić coś z przyczyną, a nie skutkiem.

Odpowiedz
G SpecShadow

Dodać do tego bany za wulgaryzmy w prywatnych wiadomościach między użytkownikami a zaczyna się robić coraz weselej :]

Odpowiedz
Numenpl

> Śmieszne, czy nawet żałosne są natomiast komentarze łączące ten fail z ogólną jakością
> gry. Haters gonna hate.
no bo wbrew pozorom to wpływa na jakość gry w pewien sposób czyt. stosunek do klienta. Zastanawia mnie teraz co będzie dalej bany za osiągnęcie tego lvl 40 i nadal łarzenia tam??

Odpowiedz
G SHADOW-XIII

dobre podejście ... skoro nie możemy zbalansować gry to będziemy banować (czasowo narazie) tych, którzy grają nie tak jak byśmy chcieli ... po prostu super

Odpowiedz
G Pietro87

Debilizm kompletny - to po to ludzie robią sobie postaci stealtherów, żeby iść i z tego korzystać.
Slicing to jest gathering skill - a chyba logicznym jest, że dobry slicer będzie chodził otwierać najbardziej opłacalne skrzynki.
Teraz tylko brakuje banów za robienie H2/H4 z niższych poziomem planet niż nasz end-gameowy char [zrobienie wszystkich H2 i H4 np na Tatooine to jest od 60 do 100k golda przy dobrym locie, z samych mobów kilkanaście tysięcy czystych kredytów wpadnie, mówię tu o robieniu tych H2/H4 solo mając np 35-45-50 poziom], przecież to też "destabilizuje" ekonomie...

Niech zrobią sieroty blokadę poziomu, tak, żeby się nie dało wejść na daną planetę poniżej konkretnego lvlu na zasadzie -2 poziomów względem wymaganego tzn :

Planeta XYZ od 40 poziomu - to wejść mogą najwcześniej ci co maja 38 [bo tez trzeba brać poprawkę na ludzi robiących fabularne zadania a lejących na poboczne, ci przeważnie są poniżej wymagań danej fabularnej planety około 1-2 poziomy właśnie]


Aczkolwiek powiem szczerze - niektórzy mogli by sobie sami oszczędzić konfliktów z developerem. Gram od 15 grudnia, na spokojnie robię kolejne planety, wolniutko [mam teraz 43 poziom, jestem na Belsavis] mam tez sprzęt z górnej półki na swój poziom i jakoś ani razu nie narzekałem na kasę, jedyne na co nie mogę się zdobyć to wyfarmienie forsy na drugi poziom pilotowania ścigaczy [bo co już dobije te 250-300k tak, żeby się nie spłukać, to akurat mi lvl wpada i muszę wydać przeważnie koło 50-100k na skille i reforge ekwipunku w nowe mody, ale z drugiej strony pilotowanie ścigacza na 1 poziom starcza w zupełności jak na razie].
Generalnie kto jest cwany to potencjalnie omija exploiting żeby sobie oszczędzić nieprzyjemności - inna sprawa, ze tu ciężko powiedzieć czy to już był exploiting w wypadku tego slicingu, z jednej strony poprzez mechanikę gry bynajmniej z drugiej było to jednak w niewielkim stopniu nabijanie forsy na bezczelnego [aczkolwiek mi to nie wadzi - im ludzie bogatsi tym więcej zapłacą za moje mody czy crafty xD]

Odpowiedz
G qq_MoaR

Kolejne gwoździe do trumny?

Odpowiedz
Numenpl

> Debilizm kompletny - to po to ludzie robią sobie postaci stealtherów, żeby iść i z tego
> korzystać.
ja bym to inaczej napisał - płatna beta.

Odpowiedz
G Vojtas

> Dodać do tego bany za wulgaryzmy w prywatnych wiadomościach
> między użytkownikami a zaczyna się robić coraz weselej :]
Faktycznie banują za bluzgi w PM?

Odpowiedz
G Pietro87

> ja bym to inaczej napisał - płatna beta.
To swoją drogą w kwestii wydajności i problemów z klientem, a tych jest nie mało [aktualna beta działała lepiej niż obecny klient i to jest największy paradoks]Generalnie polityka EA i BW wobec klienta była i jest wątpliwa, obie te firmy cienko znoszą krytykę pod swoim adresem [bany i zamykanie niewygodnych tematów na forum].A szkoda tym bardziej, że sama gra naprawdę jest dobra i daje masę funu.

Odpowiedz
saurus123

destabilizację ekonomii??

a co za różnica czy skrzynkę otworzy ktoś z lvlem 50 czy 40 Oo

Odpowiedz
G Pietro87

Z drugiej strony społeczność na oficjalnym forum to jest cała masa chamów, trolli i no-lifeów więc tu kilka banów nie zaszkodzi.Weź np temat o pierwszej gildii która zrobiła 100% [wszystkie flashe, raidy, nightmare modey itp] zamiast pogratulować ludziom, że wygospodarowali na to czas, mieli zapał ograć w 2 tygodnie cały kontent ustanawiając rekord pierwsze co poleciało przez dobre 5 stron to same bluzgi, wyzwiska od no-liferów, porady w szukaniu rodziny i real lifea, pokaz bijącej wręcz po oczach zazdrości i zawiści...Dno i metr mułu.Owszem ja tez uważam, że granie 24/7 to nie jest przejaw zdrowego korzystania z elektronicznej rozrywki, ale nic mi do tego, co kto robi ze swoim czasem i nie zamierzam go za to bluzgać, wręcz przeciwnie, respekt mam za zrobienie sporej liczby wyrzeczeń, żeby ustanowić ten rekord [a jedną osobę z tej gildii znam i jest to spoko koleś, który ma prace, dwójkę dzieci i grywa jak ja po kilka godzin w tygodniu, jedynie w momencie gdy cała jego grupa rzuca się na jakiś rekord robi sobie miesięczny maraton i spoko, jeden lubi dupę mrozić od 4 rano na rybach dzień w dzień a drugi grac, szanujmy się wzajemnie i szanujmy swoje hobby]

Odpowiedz
G Pietro87

No jest pewna różnica jeśli ta skrzynkę 50 razy pod rząd otwiera jeden cap który biega po całej mapie i uniemożliwia to innym xDAczkolwiek mnie to ryba, świat jest wielki, znajdę sobie drugą skrzynkę.

Odpowiedz
Numenpl

tak to jest w każdej grze ale druga sprawa jak cały team używa bluzgania jako interpunkcja no to wtedy ciekawie. Najlepsze to napisać w Crysis 2 słowa analog stick na bank to pierwsze będzie ocenzurowane...

Odpowiedz
G Cadeus

Nie gracie - nie wiecie.

Chodzi o ''błędy'' pozwalające na to, iż gracze za friko mogli łapać coś, czego nie powinni.

W WoW też banowano za np. wejście do closed zone (Hyjal w TBC, Old Outland w vanilli itp) mimo, iż jak widać się dało tam wejść

Odpowiedz
Numenpl

> Nie gracie - nie wiecie.
>
> Chodzi o ''błędy'' pozwalające na to, iż gracze za friko mogli łapać coś, czego nie
> powinni.
>
> W WoW też banowano za np. wejście do closed zone (Hyjal w TBC, Old Outland w vanilli
> itp) mimo, iż jak widać się dało tam wejść
to i tak nie powinno się dostać bana za głupotę Bioware-Mythic...

Odpowiedz
G Pietro87

Ale to aż wali po oczach i nie nie każde community jest takie jak to co pokazuje oficjalne forum TORa na dziś dzień.Leci tam momentami taka chamska pyskówka, że aż szkoda się odzywać z jakimkolwiek głosem rozsądku bo człowiek stwierdza, że nie warto.Niektórzy to tak wyglądają, ze za przeproszeniem mało by się nie "zesrali" żeby ci się noga powinęła albo ktoś ci konto skasował/zbanował... no ręce opadają.Na szczęście w samej grze, przynajmniej na swoim serwerze, spotykam ogarniętych ludzi. Może nie zawsze dobrych graczy bo niektórzy dopiero się uczą np jak grac drużynowo, ale merytorycznie i intelektualnie na poziomie, nie rzucają co słowo "fuckami" i nie "lolują" na potęgę jak poje..chani xDAle forum to dramat totalny [aczkolwiek zasłużony hejt na forum technicznym, za ta ilość bugów i wpadek technologicznych tam akurat szhitstorm jest pozytywny, może zmotywuje leni z BW do roboty]

Odpowiedz
Numenpl

nie w tym sensie mi chodziło grałem na serwie w bc2 i goście używali słowa na F jako przecinka dla zabawy(był wpis na konsoli)

Odpowiedz
G Revan91

Sami zrobili a teraz gadają głupoty

Odpowiedz
G Outlander-pro

Przyznam, że nie rozumiem jakoś tej sytuacji ... Bioware zbanowało graczy bo ... farmili? Czyli robili coś, co towarzyszy każdemu MMO od zawsze? Serio nie kminię o.O

Odpowiedz
Crask

> Ale to aż wali po oczach i nie nie każde community jest takie jak to co pokazuje oficjalne
> forum TORa na dziś dzień.
Jak nie potrafisz docenić forum TOR'a to idź na forum WoW'a. Wszystkim będzie lepiej.Nie zaglądam na forum the old republic, podobnie jak omijam social.bioware (nie licząc threadu o remake BG). Dostaję jednak od czasu do czasu linki do perełek. Motyw który sparodiowałem pojawia się tam dość często:-Chcesz więcej PvP ? Wracaj do WoW'a.-Chcesz modów/bardziej rozbudowanej edycji UI ? Wracaj do WoW'a.-Chcesz aren ? Wracaj do WoW'a.-Chcesz porządny endgame ? Wracaj do WoW'a. Poza tym jak śmiałeś tak szybko levelować ?-Lubisz rywalizację ? Przestań. (serio, mogę dać screna).Poza tym z lektury tegoż forum dowiedzieć się można na przykład, że TOR ma większy świat niż Warcraft, bo zawiera kilkanaście planet, a WoW tylko jedną.Fajne miejsce, jeżeli nie wyznajesz kultu Bioware i śmiesz wygłosić jakąkolwiek krytykę (nie mówię o osobach takich jak ja, które w ogóle nie grają i czepiają się bo lubią, tylko o tych co grę kupili, ale coś im się nie podoba) zaraz zbierze się autentyczny sabat czarownic, który ogryzie cię do kości. Była kiedyś sytuacja, kiedy jakaś użytkowniczka stwierdziła że anuluje preordera, bo pod wpływem bety stwierdziła że lepiej poczekać na triala. Ktoś jej napisał, że jest niegodna grania w gry Bioware. Słodkie.

Odpowiedz
G Undertaker

I słusznie, że banują. Blizzard robi to samo. To się nazywa wykorzystywanie exploitów. Kiedyś kumpla gildia pokonała jednego z bossów w Ulduarze "oszustwem" i zrobili achivementa - wszyscy dostali czasowe bany. Tu jest podobnie. READ EULA!

Odpowiedz
G Vojtas

> Dno i metr mułu.
No to na co modki czekają? Po pierwszych wyzwiskach powinny lecieć bany.Ale bany za bluzgi w PM dotyczą tylko wyzwisk i ataków personalnych, czy w ogóle jest cenzura i sankcje za byle fuck?

Odpowiedz
Numenpl

czyli tyle w temacie tego tal zwanego proroczego pogromcy WoW'a.Dobra to ciekawe co padnie szybciej WoW czy TOR??Czy TOR okaże się jeszcze większym niewypałem niż APB??Czy okultyzm bioware zabije popularność TOR??Stay tuned for more pure idiocy...

Odpowiedz
Crask

> Ale bany za bluzgi w PM dotyczą tylko wyzwisk i ataków personalnych, czy w ogóle jest
> cenzura i sankcje za byle fuck?
Obrazek w załączniku.

Odpowiedz
G Pietro87

A piszesz w moim kierunku jakiś hejt grających w WoWa gdyż ... ?Nie wiem ile osób mnie z forum kojarzy, nie mniej już w temacie o mmo pisałem nie raz, że akurat w WoWa nigdy nie grałem bo mnie nie pociągnął w swoje objęcia, mam podstawkę, pograłem w dniu premiery, nie spodobało się, olałem i tyle było mojej przygody z WoWem.Ja z kolei lubię ludzi którzy generalizują pewne rzeczy i dopisują do nich swoje bzdury, szufladkując niektórych którym się to czy to nie podoba jako byłych graczy WoW czy innego topowego mmo, wręcz "słodkie".No chyba, że ja nie łapię kontekstu lub w którymś miejscu sarkazmu w twoim poście....

Odpowiedz
kosaqz

> Nie gracie - nie wiecie.
>
> Chodzi o ''błędy'' pozwalające na to, iż gracze za friko mogli łapać coś, czego nie
> powinni.
>
> W WoW też banowano za np. wejście do closed zone (Hyjal w TBC, Old Outland w vanilli
> itp) mimo, iż jak widać się dało tam wejść
Nie wiem o co chodzi to prawda ale:"Aby wszystko było jasne podkreślam, że gracze mogą zdecydować się na podróż na planetę Ilum przed osiągnięciem zalecanego przez nas 40. poziomu rozwoju postaci i mogą łupić kontenery, jeśli będą w stanie się do nich dostać. Ci, którzy otrzymali ostrzeżenia lub ich konta zostały czasowo zawieszone, robili to systematycznie i wiele razy"A więc jeśli dobrze zrozumiałem oni mogą tam chodzić jeśli chcą i zbierać jeśli coś im wypadnie tylko zostali zbanowani bo robią to za często? Nic z tego nie rozumiem może BioWare nie wie jak wielu ludzi lubi grać w mmo i że farm jest dla nich dość dobrą metodą zdobywania exa i przedmiotów. Dla mnie tam to dość dziwne.

Odpowiedz
Crask

> A piszesz w moim kierunku jakiś hejt grających w WoWa gdyż ... ?
> Nie wiem ile osób mnie z forum kojarzy, nie mniej już w temacie o mmo pisałem nie raz,
> że akurat w WoWa nigdy nie grałem bo mnie nie pociągnął w swoje objęcia, mam podstawkę,
> pograłem w dniu premiery, nie spodobało się, olałem i tyle było mojej przygody z WoWem.
>
> Ja z kolei lubię ludzi którzy generalizują pewne rzeczy i dopisują do nich swoje bzdury,
> szufladkując niektórych którym się to czy to nie podoba jako byłych graczy WoW czy innego
> topowego mmo, wręcz "słodkie".
>
> No chyba, że ja nie łapię kontekstu lub w którymś miejscu sarkazmu w twoim poście....
To akurat nic osobistego, luźna refleksja na temat forum TOR'a, gdzie momentami przechodzi ludzkie pojęcie. Do WoW'a lubią po prostu odsyłać fani mmo Bioware, co jest dość zabawne w kontekście faktu, iż wielu graczom właśnie zbytnie podobieństwo do gry Blizzarda nie leży. W żadnym razie nie był to atak na ciebie.

Odpowiedz
Metus84

Ja się wyłamie i powiem: "Bardzo dobrze" widzialem wielokrotnie jak postacie używające ukrycia np Jedi Shadow zawijały łup tuz sprzed nosa kogoś kto właśnie załatwił bossa, albo biegają po okolicy kicajac jak epileptycy byle tylko dorwac skrzynke nie atakujac bossa bo na obecnym poziomie nie sa w stanie go nawet połechtać. Nikt mi nie wcisnie kitu, że trafił na planete przypadkiem na zbyt niskim poziomie. Lvl leci tak szybko, że w wiekszości przypadków ma sie nawet wyzszy niz zalecany dla lokacji, chyba, że ktoś lata jak najety z planety na planetę i olewa questy.

Odpowiedz
G Pietro87

> To akurat nic osobistego, luźna refleksja na temat forum TOR'a, gdzie momentami przechodzi
> ludzkie pojęcie. Do WoW'a lubią po prostu odsyłać fani mmo Bioware, co jest dość zabawne
> w kontekście faktu, iż wielu graczom właśnie zbytnie podobieństwo do gry Blizzarda nie
> leży. W żadnym razie nie był to atak na ciebie.
Dlatego napisałem, że może nie złapałem za pierwszym razem kontekstu =)A z powyższym się zgadzam, hejt ogólny wszystkiego i wszystkich czyli i bw i przeciwników bw i postronnych jest codziennością na forum obecnie.Może się potem uspokoi, aczkolwiek teraz to jest bida z nędzą dosłownie [przykład - temat o gildii która zrobiła 100% contentu w 2 tygodnie]No i oczywiście wojna wow vs tor tez jest iście debilna, dwa dosyć różne jednak mmo w ogólnym założeniu, bo TOR to bardziej SP z co-opem a WoW to... WoW czyli prekursor mechaniki dzisiejszych mmo i pewnego rodzaju ikona tego gatunku [tak jak np Ragnarok Online].A moderacja forum dosłownie zasysa, ja się pytam gdzie tam są moderatorzy ?Tam jest tematów na tony do zamknięcia, banów na tony tez do rozdania.

Odpowiedz
NeroNarmeril

> A moderacja forum dosłownie zasysa, ja się pytam gdzie tam są moderatorzy ? > Tam jest tematów na tony do zamknięcia, banów na tony tez do rozdania.
Jak garstka gości ma opanować bajzel, w którym uczestniczy ładnych kilka tysięcy osób? Zamkniesz jeden temat, zaraz ci założą 10 następnych o tym samym. Na socialu to samo - spoiler na spoilerze gdzie nie powinno go być albo durnowate tematy o niewiadomo czym i nic z tym nic nie robi. Od święta przyjdzie ktoś i zamknie, ale za dwa dni jest to samo.

Odpowiedz
Courier

To jest najbardziej idiotyczne zachowanie jakiegokolwiek właściciela MMO, jakie kiedykolwiek widziałem. Gracze mają prawo szukać najbardziej optymalnych sposobów prowadzenia rozgrywki umożliwianych przez jej mechanikę, jest to ich ŚWIĘTE prawo jako gracza. Wyraźnie zakazane jest jedynie stosowanie haxów. Bioware powinno zrobić hotfixa i ukrócić proceder, jeśli im nie odpowiada - pytanie czemu tego nie zrobiło? Nie są w stanie? Kompania MMO nie jest w stanie wydać hotfixa do swojej gry? Jak to wróży endgame w tej grze? Żałosne... minie hype, wszyscy zjedzą 100-milionowy content i gra upadnie nawet bez takich zagrań Bioware, a oni sami pod sobą jeszcze dołki kopią.

Odpowiedz
G Henrar

> Poza tym z lektury tegoż forum dowiedzieć się można na przykład, że TOR ma większy świat
> niż Warcraft, bo zawiera kilkanaście planet, a WoW tylko jedną.
Lol, serio? Biodrony wkroczyły właśnie na nowy poziom absurdu i fanbojstwa totalnego.

Odpowiedz
G Graffis

Ekonomia w TOR? Albo w jakimkolwiek theme-parku? Lulz, strach się bać co się w świecie dzieje...

Odpowiedz
G kotlecik5

> destabilizację ekonomii??
>
> a co za różnica czy skrzynkę otworzy ktoś z lvlem 50 czy 40 Oo
Taka sama, jak z gościem, który ledwo zaczął grę i jest ustawiony na kilkanaście poziomów, a gościem, który ma dosyć wysoki poziom i loot ze skrzynki mało mu daje.

Odpowiedz
G Demagol

WoW zawiera dwie planety :P.

Odpowiedz
G Cybertrash

No cóż, teraz przynajmniej rozumiem, dlaczego nigdy nie powstanie na przykład Baldur's Gate 3... Ta banda czopów w BioWare nie dałaby rady stworzyć czegoś takiego...
Farmienie należy w jakiś sposób zablokować, to problem mechaniki gry, jej konstrukcji, a nie graczy, którzy wykorzystują niedopatrzenie ;) To jedynie świadczy o tym, że mają łeb na karku.
Na drodze jest dziura... Nie łatamy jej, wlepiamy mandaty za wjeżdżanie w dziurę.

Odpowiedz
Nalfein

A może ktoś zaznajomiony z tematem wyjaśni o co właściwie się rozchodzi? Bo chyba nie jest tak, że lądujemy sobie na planecie, a tam wszędzie skrzynki wypełnione sprzętem...

Odpowiedz
G CptArtur

> A może ktoś zaznajomiony z tematem wyjaśni o co właściwie się rozchodzi? Bo chyba nie
> jest tak, że lądujemy sobie na planecie, a tam wszędzie skrzynki wypełnione sprzętem...
tez nie wiem o co chodzi :D ale odnosnie banow to tylko - M A S A K R A.Dlatego kupowanie gier od EA konczy sie po ME3

Odpowiedz
G Ichibanboshi-kun

Reżim w wirtualnym świecie.

Odpowiedz
G tomoliop

Wykręcają się warunkami użytkowania... Bez dwóch zdań ich wina jednak.

Odpowiedz
BATONEK6

> No cóż, teraz przynajmniej rozumiem, dlaczego nigdy nie powstanie na przykład Baldur's
> Gate 3... Ta banda czopów w BioWare nie dałaby rady stworzyć czegoś takiego...
Ależ dała by! Była by to epicka opowieść o grupie poszukiwaczy przygód z różnymi dewiacjami idącymi do przodu (Bo na boki nie można, ot współczesny gracz by się zgubił i co by było?) pomimo przeciwności losu!

Odpowiedz