Informacje

Metal Gear Solid: Rising skasowany - szczegóły

5

Hideo Kojima zdradził, dlaczego zdecydował się oddać swój nowy projekt ekipie Platinum Games. Podkreślił również, że Metal Gear Rising: Revengeance nie jest nową odsłoną MGS-a.

Metal Gear Rising: Revengeance - obrazek 1
Metal Gear Rising: Revengeance

Metal Gear Solid: Rising decyzją Hideo Kojimy został skasowany. Producenci gry nie potrafili określić, jaki ma być jej rdzeń, co spowodowało, że szef Kojima Productions zaczął się obawiać, że projekt ten nie zostanie skończony. Wówczas pomocną dłoń podała ekipa Platinum Games, deklarując chęć dokończenia tego dzieła.

W ten właśnie sposób Metal Gear Rising: Revengeance wylądował w rękach twórców Bayonetty. Kojima podkreśla, że nie będzie to kontynuacja serii MGS, a jedynie spin-off, którego akcja dzieje się po wydarzeniach przedstawionych w czwartej części.

- Powiedzieliśmy tylko, że wydarzenia w grze rozgrywają się kilka lat po tych zaprezentowanych w MGS 4. Metal Gear Rising nie jest częścią serii Metal Gear Solid. W tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej - przekazuje Kojima za pośrednictwem Twittera.

- Miałem do Platinum tylko jedną prośbę: żeby zrobili Raidena, który porusza się płynnie w 60 klatkach na sekundę. Stary Rising, którego prototyp powstał w Kojima Productions, wizualnie wyglądał jak stary Metal Gear, ale działał tylko w 30 klatkach na sekundę i miał skomplikowany system sterowania - dodaje.

Wiadomo ponadto, że nad Metal Gear Rising: Revengeance z całą pewnością nie pracuje Hideki Kamiya, dyrektor takich projektów, jak Bayonetta, Devil May Cry czy Okami. - Słuchajcie wszyscy, mówiłem już 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 razy, że nie mam nic wspólnego z Metal Gear Rising - zapewnił za pośrednictwem Twittera. I jak mu nie wierzyć?

Metal Gear Rising: Revengeance zostało pokazane na gali Video Game Awards 2011.

5 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
pocketrocker

Szczerze?? Poprawiła mi humor ta informacja :):) naprawdę!!
Już się obawiałem ze to pełnoprawna kontynuacja MGS-a i kolejne fabularne puzzle do poukładania podane w tak "nie nieodpowiedni" że tak się wyrażę jak dla tej serii sposób!!!
Niech kasują ten projekt i zaczynają kleić wszystko od początku :) niech podadzą MGS-a w taki sposób jak poprzednie 3 części!! i nie ukrywam że najbardziej rajcował by mnie fakt gdyby był to deseń jedynki ewentualnie dwójki :):) byle by nie tak jak pokazane jest to Metal Gear Rising: Revengeance!!!
Czekam ;);) !!!

Odpowiedz
G Ryu_Makkuro

To że to jest spin off a nie pełnoprawny MGS jak wiele osób uważa i pewnie głupio dalej będzie uważać to było jasne. Po pierwsze to slasher, więc nie mógł to być normalny MGS, po drugie nawet tytuł zmienili na Metal Gear Rising, więc to jest MGR.

Jako że to jest spin off, to moga robić z tym praktycznie co chcą, bo nie zmieni to niczego związanego z główną serią, tak więc wilk syty i owca cała.

PS. A hejterzy to i tak będą hejtować bo nic lepszego do roboty nie mają, to nie jest MGS koniec i kropka, mi się tam podoba.

Odpowiedz
cHICEK

Pogratulować ekipie gram nagłówka niczym z faktu czy onetu. Nie skasowany tylko zmieniła się nieco nazwa i kto inny będzie grę robił i tyle......

Nie mam nic przeciwko gierki w klimatach ninja gaiden umieszczonej w uniwersum MGS. Nikt nie mówi że spin offy są złe o ile nie zastępują gry matki że tak powiem, tutaj ukłon w stronę serii Resident Evil np.....

Odpowiedz
pocketrocker

> Pogratulować ekipie gram nagłówka niczym z faktu czy onetu. Nie skasowany tylko zmieniła
> się nieco nazwa i kto inny będzie grę robił i tyle......
>
> Nie mam nic przeciwko gierki w klimatach ninja gaiden umieszczonej w uniwersum MGS. Nikt
> nie mówi że spin offy są złe o ile nie zastępują gry matki że tak powiem, tutaj ukłon
> w stronę serii Resident Evil np.....
czy mówimy tutaj o OPERATION RACCON CITY przed RESIDENT EVIL 6REVENGEANCE przed MGS RISING ?? jeśli tak to słuszne spostrzeżenie ;)

Odpowiedz
G Muradin_07

Jak sobie obejrzałem trailer to mi się podoba, bo to jest właśnie Raiden, którego sobie w akcji tak wyobrażam... choć może z tą końcówką i rozwalaniem tego robota w taki sposób to jestem trochę na nie. Tak czy inaczej tak jak mówiło wiele osób: to nie jest MGS tylko MGR, więc może być inny. Dlatego niech robią to co uważają i jak myślą że będzie dobrze dla graczy i fanów Metal Gear

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?