Informacje

Artykuł: Saints Row: The Third - recenzja

58 gram.pl

Steelport wita! Święci po raz kolejny wykraczają do akcji i raczej nie spoważnieli. Tak przynajmniej twierdzi Myszasty, który spędził kilkadziesiąt godzin z najnowszą produkcją studia Volition, sandboksową grą akcji Saints Row: The Third.

Artykuł: Saints Row: The Third - recenzja - obrazek 1
Studio Volition przyzwyczaiło nas już do pokręconych niczym ruskie wiertło sandboksów, balansujących na granicy dobrego smaku. Wróć. Balansujących? Nie. Z pewnością już nie balansujących, ale owe granice z lubością przekraczających. Nie inaczej jest w przypadku Saints Row: The Third, w której to grze poszli jeszcze o kilka kroków dalej, serwując nam rzeczy, jakich w innych grach próżno szukać. I co najlepsze, to wciąż potrafi dobrze bawić.

Saints Row: The Third w luźny sposób kontynuuje wątek fabularny z poprzednich części. Święci stali się w Steelport potężną i liczącą się siłą, a nawet swego rodzaju gwiazdami. Już w pierwszych scenach gry mamy okazję dać autograf rozhisteryzowanej fance, w mieści pełno jest sklepów ze „świętą” modą, a ubrani na naszą modłę ludzie spacerują po ulicach. Sytuacja – choćby ze względu na niezbyt legalne działania gangu – daleka jest jednak od pełnej stabilizacji, a dodatkowo głowy zaczyna podnosić konkurencja.

Artykuł: Saints Row: The Third - recenzja - obrazek 2
Artykuł: Saints Row: The Third - recenzja - obrazek 3

58 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G alexiej

Klikanie w zdjęcia przywraca nas na stronę tytułową :)

Odpowiedz
G Myszasty

> Klikanie w zdjęcia przywraca nas na stronę tytułową :)
Już powinno banglać, galeria musiała się pewnie przeindeksować, albo co... ;)

Odpowiedz
G Pietro87

Czasem chrupnie nawet na mocnym sprzęcie,

Czyli jednak anulowanie pre-ordera [chociaż zrobione ze względu na przesuniecie premiery Batmana i brak czasu na obie gry na raz] było trafionym posunięciem.

Widać po FATALNYM technologicznie SR2 panowie nic się nie nauczyli... wielka szkoda.

Odpowiedz
Bloobik

"Nasza Cena: 99,90 zł" a w realu za 89.90 ;)

Odpowiedz
G Myszasty

> Widać po FATALNYM technologicznie SR2 panowie nic się nie nauczyli... wielka szkoda.
Proponuję przeczytać CAŁĄ reckę. :) Tam wyraźnie napisałem, że gra chodzi mi lepiej i płynniej, niż GTA IV nawet po patchach. Lekkie zjazdy się zdarzają chwilami, ale gra ma przez 99% płynną grafę.

Odpowiedz
G Zgreed66

Będziem sie bać :< Choc GTA IV dawalo rade, a SR2 nie. To mam nadzieje, ze bedzie git ;)

Odpowiedz
G Myszasty

> Będziem sie bać :< Choc GTA IV dawalo rade, a SR2 nie. To mam nadzieje, ze bedzie
> git ;)
SR2 na PC też ja recenzowałem i po wydajności mocno pojechałem. Trójka jest tysiąc razy lepiej zoptymalizowana. :)

Odpowiedz
G Pietro87

Czytałem cała recke, aczkolwiek po tym jaki chłamem był sr2 to sr3 powinien być kryształowy a jak widać nie jest [25 do 60 klatek... zakładam większość czas masz jednak te 25-30 ? to nie jest ultra płynne grane xD]Hmmm a powiedz mi jeszcze grałeś na renderingu dx 11 i dx 9 czy tylko dx 11 ? W ogóle gra ma dwa tryby renderingów ? Bo jeśli ma dx9 jako osobny pozbawiony kilku zbędnych wodotrysków to w takowym jest bodajże 100% adekwatna do swojej wersji konsolowej graficznie, jak dx9 działał by zgrabnie, może jednak bym się na nią skusił...

Odpowiedz
G Zgreed66

> SR2 na PC też ja recenzowałem i po wydajności mocno pojechałem. Trójka jest tysiąc razy
> lepiej zoptymalizowana. :)
Wiem, wiem, ale mój a64x2 to juz nie jest młodzik, wiec zawsze dmucham na zimne ;)

Odpowiedz
G Myszasty

> Czytałem cała recke, aczkolwiek po tym jaki chłamem był sr2 to sr3 powinien być kryształowy
> a jak widać nie jest [25 do 60 klatek... zakładam większość czas masz jednak te 25-30
> ? to nie jest ultra płynne grane xD]
>
Bliżej 35-40 jednak. :) Poza tym gra nie ma największej wady SR2 - nagłych i ostrych przycinek co 50 metrów podczas szybkiej jazdy. Po prostu framerate nieco spada, ale nie ma stutteringu. Jazda jest wreszcie przyjemnością. :)> Hmmm a powiedz mi jeszcze grałeś na renderingu dx 11 i dx 9 czy tylko dx 11 ? W ogóle
> gra ma dwa tryby renderingów ? Bo jeśli ma dx9 jako osobny pozbawiony kilku zbędnych
> wodotrysków to w takowym jest bodajże 100% adekwatna do swojej wersji konsolowej graficznie,
> jak dx9 działał by zgrabnie, może jednak bym się na nią skusił...
Grałem tylko na DX11, ale nawet starter gry ma dwie osobne opcje DX9 i DX10/11. Tak więc tym razem naprawdę się postarali. Idealnie nie jest, ale gdyby było źle, nie dałbym na bogów 9/10!SR2 oceniłem na 6/10 głównie za beznadziejną optymalizację. Zauważ różnicę. ;)

Odpowiedz
Lemonardo

Steelport, a nie Steelwater. Stilwater to było miasto z SR1 i SR2.

Odpowiedz
G Lucas162

Też trzeba robić jakieś głupoty (poziom respektu lub coś w tym rodzaju), aby wykonywać misje? Bo w SR2 tak było i wkurzało mnie to..

Odpowiedz
G Myszasty

> Steelport, a nie Steelwater. Stilwater to było miasto z SR1 i SR2.
Ano widzisz, jak mi się to zagnieździło we łbie? Już poprawiam, thx. ;)

Odpowiedz
G Myszasty

> Też trzeba robić jakieś głupoty (poziom respektu lub coś w tym rodzaju), aby wykonywać
> misje? Bo w SR2 tak było i wkurzało mnie to..
Nie. Możesz nawet od razu zaliczyć fabułę, w ogóle nie ruszając misji pobocznych. I dobrze, jak swoboda, to swoboda.

Odpowiedz
Lemonardo

> > Steelport, a nie Steelwater. Stilwater to było miasto z SR1 i SR2.
>
> Ano widzisz, jak mi się to zagnieździło we łbie? Już poprawiam, thx. ;)
W samej recenzji widzę już poprawione, ale w artykule odsyłającym do niej już nie.

Odpowiedz
G Myszasty

> W samej recenzji widzę już poprawione, ale w artykule odsyłającym do niej już nie.
Ładnie to tak kopać leżącego? :) Poprawiam...

Odpowiedz
G barth89

I teraz problem... SR: The Third czy Skyrim? Wiele osób mówi mi, że jednak Skyrim...

Myszasty - testujesz może Skyrim? Możesz coś podpowiedzieć? ;)

Odpowiedz
G Myszasty

> I teraz problem... SR: The Third czy Skyrim? Wiele osób mówi mi, że jednak Skyrim...
>
> Myszasty - testujesz może Skyrim? Możesz coś podpowiedzieć? ;)
Lucas testuje. I jest póki co bardzo zadowolony. recka jakoś na dniach, a pierwsze wrażenia pewnie wrzuci jutro w felietonie południowym, a i w podcaście, który jutro trafi "na antenę" pewnie coś będzie. ;)

Odpowiedz
G TobiAlex

barth89 pewnie, że Skyrim - ta gra jest genialna, fenomenalna i co tam jeszcze. A swoją drogą to zupełnie inne gatunki.

Odpowiedz
G Barteek88

Na czterordzeniowym Q8400 i karcie GeForce GTX 560Ti Saints Row: The Third przez większość rozgrywki trzymało mi jak najbardziej grywalny poziom od 25 do 60 wyświetlanych klatek

Oczywiście mówisz o ustawieniach na ULTRA i rozdzielczości FULL HD ?

Odpowiedz
G Myszasty

> Na czterordzeniowym Q8400 i karcie GeForce GTX 560Ti Saints Row: The Third przez większość
> rozgrywki trzymało mi jak najbardziej grywalny poziom od 25 do 60 wyświetlanych klatek

>
> Oczywiście mówisz o ustawieniach na ULTRA i rozdzielczości FULL HD ?
Tak, wsio na maksa pod DX11 i w 1920x1200.

Odpowiedz
G barth89

> Lucas testuje. I jest póki co bardzo zadowolony. recka jakoś na dniach, a pierwsze wrażenia
> pewnie wrzuci jutro w felietonie południowym, a i w podcaście, który jutro trafi "na
> antenę" pewnie coś będzie. ;)
To w takim razie czekam z niecierpliwością, bo ostatnio w tematach growych jest to mój główny dylemat. I muszę nadrobić podcasty... 2 zaległe, a na dysku czekają, ajj.. No ale mało czasu niestety. Ale najnowszego na pewno wysłucham od razu.

Odpowiedz
G barth89

> barth89 pewnie, że Skyrim - ta gra jest genialna, fenomenalna i co tam jeszcze. A swoją
> drogą to zupełnie inne gatunki.
Pytałem w kategorii... hmmm ponadgatunkowej :P

Odpowiedz
johny_lopata

dając 9/10 sugerujesz, że gra jest niemal idealna? za wysokie te oceny..

Odpowiedz
G Zgreed66

> dając 9/10 sugerujesz, że gra jest niemal idealna? za wysokie te oceny..
Grałeś?

Odpowiedz
matimz

WITAM MAM PYTANKO Zamówiłem edycje specjalna Chciał bym sie dowiedzieć jak będzie mi śmigać ta gierka moj sprzet to Amd X3 450 pokręcony na 3.65 ghz Karta graficzna hd 5770 overclocking 900mhz x4800 i 8gb ram kingston 1600mhz JAk naraze bf3 chodzi na fuula i nfs run tez na fula czekam na odpowiedz

Odpowiedz
RENMEi

Oj, w sobotę już powinienem zakupić SR :D. Tylko wiecie czy w SR jest opcja LAN do grania w CO-OPa? Bo planuję z bratem pograć a nie widzi mi się kupowanie dwóch pudełek :D.

Odpowiedz
G Myszasty

> dając 9/10 sugerujesz, że gra jest niemal idealna? za wysokie te oceny..
Bo w tej kategorii i owszem. Poziom radochy z rozgrywki tak wysoki, że zaliczyłem jednorazową sesję około 14 godzin mimo ponad 38 stopniowej gorączki. Ostatnio tylko New Vegas i nowy Deus mnie tak przyssały. No i multi w BF3, na które nie mam niestety teraz czasu... :(

Odpowiedz
G Myszasty

> Pytałem w kategorii... hmmm ponadgatunkowej :P
Powiem tak, opierając się na rozmowie z Lucasem i własnych doświadczeniach - Skyrim, to wielka, gigantyczna, epicka uczta w mnóstwem dań. SR3, to z kolei karnet do zaje...iście smacznego, ale jednak fastfooda z kuchnią fusion.Skyrim to gra dla ludzi, którzy mają masę czasu i lubią się bawić w eksplorację, poznawanie świata i wykonywanie dziesiątków pobocznych zadań (ponoć linia gildii złodziejskiej jest niezwykle smaczna, tak twierdzi Lucas). Z kolei SR3, to doskonałą gra dla kogoś, kto nie gra częściej, niż kilka godzin w tygodniu, czy też może sobie pozwolić na sesje 1h dziennie. Poza tym, to oczywiście (poza sandboksem) gry diametralnie inne.W Skyrima nie grałem, ale po opiniach Lukiego mam wrażenie, że gdyby miał wybierać... Nie, nie wierzę to, co zaraz napiszę... wybrałbym Bethesdę. :) Mam tylko nadzieję, że się chłopak nie prze-auto-hype'ował, bo czasem tak ma, zanim ochłonie... ;D

Odpowiedz
G hammerfall87

Czy gra jest wystarczająco długa ?

Odpowiedz
G Myszasty

> Czy gra jest wystarczająco długa ?
Zdefiniuj "wystarczająco długa" :) Wszystko zależy od stylu i tempa gry. Można od razu walnąć główny wątek, myślę, że to raptem kilka godzin by było. Z tą całą masą zadań pobocznych, zrobienie 100% pobocznych na speedzie, to już jakieś dwa razy więcej, jak nie lepiej. Jeśli ktoś lubi się bawić w malowanie samochodów, zmienianie stroju co dwie misje i szukanie wszystkich znajdziek, to może być i 30-40 h, a nawet dłużej. Co kto lubi i ile ma czasu.

Odpowiedz
G Myszasty

> Oj, w sobotę już powinienem zakupić SR :D. Tylko wiecie czy w SR jest opcja LAN do grania
> w CO-OPa? Bo planuję z bratem pograć a nie widzi mi się kupowanie dwóch pudełek :D.
Tak, odpowiedź masz na obrazku. Ale jak działa - nie wiem, nie miałem opcji sprawdzenia.

Odpowiedz
Mordant

Zastanawiałem się nad pre-orderem, ale po wpadce z SR2, którego mimo usilnych starań nie udało mi się odpalić, darowałem sobie. Nie było jak sprawdzić "klimatu", więc lepiej nie ryzykować. Może zmierzę się znowu, gdy uda mi się skończyć Deusa i Batmana.

Poczekam na jakąś obniżkę, i tak w tym okresie wychodzi masa ciekawych tytułów, a na wszystkie niestety nie ma kasy, więc trzeba ustalić jakieś priorytety. A i wypadałoby zostawić sobie trochę pieniędzy na koncie dla nadchodzących promocji steamowych.

W każdym razie, tytuł pojawił się na mojej Wishliście (która w przeciągu ostatnich ~2 miesięcy się podwoiła ...)

Odpowiedz
matimz

Myszasty
A ile masz ram ?? na 4gb odpalałeś czy 8gb

Odpowiedz
matimz

Myszasty

CHIALEM zapytać czy Battlefield 3 sa wieksze wymagania czy W Saints Row: The Third bo bf mi chodzi na maxa
:)

Odpowiedz
G barth89

Dobra, już nie zadaję pytań w takim razie :P Kogokolwiek proszę o opinię mówi, żebym wybrał Skyrim i co rusz słszę, że to będzie gra roku 2011. Ile w tym prawdy to się dopiero okaże, ale... pudełko mnie kusi :PA na serio to nie przepadałęm nigdy za grami Bethesdy (ogólnie serią TES), ale miliony nie mogą się mylić ;) Zresztą po Wieśku i Risenie nie ma już gry RPG, która by mi podpasowała. Trzeba się do czegoś przekonać.No i w Skyrim świat podobno naprawdę żyje - spotka się weselników idących na świętowanie etc.

Odpowiedz
G Dared00

Jeżeli podobał ci się Obvlivion, bierz Skyrima w ciemno. Jeżeli nie... cóż, Skyrim to nadal to samo, co Oblivion.

Odpowiedz
G barth89

> Jeżeli podobał ci się Obvlivion, bierz Skyrima w ciemno. Jeżeli nie... cóż, Skyrim to
> nadal to samo, co Oblivion.
>
W obliviona nie grałem, ale nie podobał mi się Morrowind. Jeżeli Skyrim jest podobny do Gothica/Risena to wtedy wszystko jasne. Jeżeli nie (żeby nie offtopować) wybiorę Saints Row ;)

Odpowiedz
G Myszasty

>
> CHIALEM zapytać czy Battlefield 3 sa wieksze wymagania czy W Saints Row: The Third bo
> bf mi chodzi na maxa
> :)
4 GB RAM i Win7 64. No i u mnie BF3 na ultra chodzi podobnie, choć ma zdecydowanie większe dropy. Dlatego w multi gram "tylko" na high i mam praktycznie stałe 60 fps.

Odpowiedz
G Myszasty

> Jeżeli podobał ci się Obvlivion, bierz Skyrima w ciemno. Jeżeli nie... cóż, Skyrim to
> nadal to samo, co Oblivion.
>
No i to jest właśnie ciekawostka i coś, co najbardziej mnie gnębi. Bo mnie Oblivion znudził, jak mało co. Ze cztery razy go zaczynałem i ani razu nie skończyłem... :P

Odpowiedz
G Pietro87

> No i to jest właśnie ciekawostka i coś, co najbardziej mnie gnębi. Bo mnie Oblivion znudził,
> jak mało co. Ze cztery razy go zaczynałem i ani razu nie skończyłem... :P
A ja podołałem ale tylko raz, podobnie z morkiem, skończony cały z dodatkami ale tylko raz, na drugi rzut za chiny by mnie nikt nie namówił.Wracając do świętych - powiedz mi jeszcze czy przy wyborze postaci jest opcja jak w SR2 z wyborem głosu naszego zakapiora ? Jeśli tak to czy zostawili tego kozackiego angolo-irlandczyka co był do wyboru w dwójce =) ?

Odpowiedz
G Myszasty

>
> Wracając do świętych - powiedz mi jeszcze czy przy wyborze postaci jest opcja jak w SR2
> z wyborem głosu naszego zakapiora ? Jeśli tak to czy zostawili tego kozackiego angolo-irlandczyka
> co był do wyboru w dwójce =) ?
Są trzy głosy do wyboru na płeć. Na drugie nie odpowiem, bo tradycyjnie w SR zrobiłem upadłą madonnę z wielkim cycem. ;)

Odpowiedz
G Pietro87

> Są trzy głosy do wyboru na płeć. Na drugie nie odpowiem, bo tradycyjnie w SR zrobiłem
> upadłą madonnę z wielkim cycem. ;)
Thx za info, pogooglowałem trochę i dojrzałem na Yt jak koleś prezentował głosy postaci, mój zapijaczony ochrypły irlando-angol jest jako male 3 xDNie ma bata, chyba jednak lecę do sklepu po weekendzie =)

Odpowiedz
Rems

w zdjęciach... toż to przecież mapa z GTA 4 :P

Odpowiedz
pocketrocker

czy tak zwane "chrupanie" animy podczas zadymy i dynamicznych akcji np. w furach jest w istocie tylko nie do końca dobrze zoptymalizowaną grą czy konfuguracja kompa też ma znaczenie??

pytam z ciekawości, bo jestem gotowy na przyjęcie tego tytułu na klatę i to na FULL, podobnie jak BATTLEFIELDA ;)
w 2 była katastrofa :/ nie wsponę już o GTA IV! nie ważne jakie kto miał bebechy ;p

Odpowiedz
G Pietro87

Imho Sr2 zjadał gta4 jak chodzi o poziom crapu optymalizacyjnego xDO ile gta mogłem jeszcze u siebie ustawić tak aby wyglądało lepiej niż na konsolach, zapodać hd i grac w 30-60 klatkach to sr2 ni bata [zwłaszcza wspominane stutteringi podczas wyścigów i spadki na scenkach losowe do 5-10 fps... to była masakra, dla mnie sr2 najgorsza optymalizacja ostatnich 10 lat]Poszperałem po necie, ludziom generalnie giera chodzi całkiem spoko, na gameplayach pc tez jest git, ogólnie chyba jednak nie spartolili tym razem zadania w tej materii mimo moich pierwszych w tym temacie przypuszczeń.

Odpowiedz
vunner

Ja was nie rozumiem... mi jakoś SR2 i GTA4 gładko chodziły na wysokich, a jakiegoś superkompa to ja nie mam... :P

Odpowiedz
G Pietro87

Widać pasuje ci dziadowski framerate na poziomie 15-20 fps, innym najwyraźniej nie [btw wystarczy w googlach wpisać zapytanie o sr2 i framerate albo performance, żeby zobaczyć ilu ludzi wieszało psy na tej produkcji, teraz z sr3 jest nie lepiej, gra ma dopiero 2-3 dni a na forach na steamie i oficjalnym forum gry pojawiają się całe tabuny ludzi którzy nie mogą normalnie grac bo na kompach za grube tysiące osiągają magiczne 20-30 klatek + stuttering podczas jazdy czyli dokładnie ten sam koszmar jakim był obdarowany SR2, suma summarum Violition nie umie robić gier na PC lub zwyczajnie nie chce się przyłożyć do zrobienia normalnego portu.]

Odpowiedz
calwert

Wczoraj trochę pograłem i wszystko działało.Dziś wyszła jakaś aktualizacja i kicha.Zaraz po zajawce wywala na pulpit z komunikatem że program przestał działać i system szuka rozwiazania.Czy ktoś ma podobny problem?Mam W 7 32.

Odpowiedz
pocketrocker

> czy tak zwane "chrupanie" animy podczas zadymy i dynamicznych akcji np. w furach jest
> w istocie tylko nie do końca dobrze zoptymalizowaną grą czy konfuguracja kompa też ma
> znaczenie??
>
> pytam z ciekawości, bo jestem gotowy na przyjęcie tego tytułu na klatę i to na FULL,
> podobnie jak BATTLEFIELDA ;)
> w 2 była katastrofa :/ nie wsponę już o GTA IV! nie ważne jakie kto miał bebechy ;p
wątpliwości rozwiane! SRT III wygląda po prostu wyśmienicie na MAX Detalach, pokuszę się o stwierdzenie że chyba nawet lepiej niż GTA IV ;) , no ale cóż między tymi tytułami jest dość duża przepaść czasowa. Ale co najważniejsza anima nie "chrupie" FPS na przyzwoitym poziomie 30-60 klateczek, więc tym razem im się udało ;p Szacun za ten tytuł dla Volition! Miażdży!!!

Odpowiedz