Informacje

The Elder Scrolls V: Skyrim – porównanie jakości grafiki

36

Jeden z użytkowników serwisu YouTube opublikował krótki, acz treściwy materiał wideo porówujący grafikę w The Elder Scrolls V: Skyrim na platformach PC, Xbox 360 i PlayStation 3. Która edycja wygląda najlepiej?

The Elder Scrolls V: Skyrim – porównanie jakości grafiki  - obrazek 1

Oczywiście pecetowa i gołym okiem widać, że konsole znacznie jej ustępują. Jeśli natomiast chodzi o Xboksa 360 i PlayStation 3 to minimalną przewagę – moim zdaniem – ma ten pierwszy, na którym zauważymy nieco lepsze oświetlenie i bardziej wyostrzone tekstury. A jakie jest Wasze zdanie?

Poniższy filmik trwa ponad 2 minuty, a zatem niezbyt długo, lecz jego autor – Robbaz – zdążył pokazać rozmaite aspekty rozgrywki: mamy tutaj otwarte przestrzenie, zamknięte lokacje, widzimy roślinność, wodę oraz wiele innych elementów. Nie brakuje także dynamicznej akcji, czyli walki z przeciwnikami.

The Elder Scrolls V: Skyrim wczoraj trafił do europejskich sklepów. Jeśli chcecie zobaczyć, jak rozpoczyna się przygoda w tej grze, zobaczcie nasz gameplay ukazujący pierwsze piętnaście minut gry z polskim dubbingiem, który nota bene dostępny jest wyłącznie na PC – edycje konsolowe nie zostały spolszczone.

36 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Laid_back

Dziwne, ale patrząc na to porównanie, to zdecydowanie najbardziej podoba mi się xboksowa wersja...

Odpowiedz
G Balthazar_Blake

Przyznaję że wersja PC ma najlepszą grafikę ale wg mnie grafika z PS3 wygląda najlepiej bo te półcienie, rozmycia i niedoróbki tworzą fajny klimat.

Odpowiedz
Fredfx

Faktycznie, jest to zadziwiające, ale xbox wypada najlepiej. Zapewne jest to kwestia samego kadru, niemniej ps3 jest zbyt rozmyte i pozbawione tych najdrobniejszych szczegółów (łańcuch?!), natomiast wersja pc jest moim zdaniem po prostu zbyt ostra i nieco zabija klimat TESa. Rzecz jasna ilość szczegółów na pc pozostaje niedościgniona.
Cienie na X-ie też są moim zdaniem najwierniejsze rzeczywistym.
xbox>pc>ps3.

Odpowiedz
G sinir

Na PC oczywiście najładniej wygląda, głównie za sprawą rozdzielczości FullHD, której konsole nie mają. Najsłabiej wypada wersja na PS3.

Odpowiedz
Piterixos

Między Xboxem a PC różnica jest raczej mała (ja oglądając ten filmik przy rozdzielczości 480 nie mogłem się dopatrzeć prawie żadnych zmian), ale z PS3 jest już wyraźnie gorzej.

Odpowiedz
G TheFlyingDutchman

Spodziewałem się lepiej podkręconej graficznie wersji na PC, aczkolwiek faktycznie wygląda jak zawsze najlepiej. Natomiast między Xksem a PS3 ... np. tekstury na kamieniach są znacznie bardziej szczegółowe na Xboxie, ale za to cienie na PS3 są bardziej szczegółowe.

Odpowiedz
Qbon11

Na PC oczywiście najlepiej jak zawsze co nie jest zaskoczeniem. A w ruchu różnice są zawsze bardziej widoczne niż na screenach bądź filmikach.

Odpowiedz
G Jarden

Xbox i PC wyglądają dość podobnie chociaż na PC widać że dalsze plany są bardziej szczegółowe i jest na nich więcej detali np drzewa.
Ciekawe że na PC są poruszające się dynamiczne cienie w scenie ze szkieletem w klatce a na pozostałych cień praktycznie się nie porusza, szczególnie na PS3 wygląda jakby był całkowicie statyczny.

Odpowiedz
G karolekx23x

PS3 najlepiej wyglada i zgadzam sie z Wami.

Odpowiedz
G Phan

żeby widzieć różnicę to trzeba to oglądać na ekranie 1920x1080 i dać YouTube na 1080p, ja oglądając to z bliska na 32" widzę kolosalną przewagę wersji na PC nad xbox360/ps3, a z konsol minimalnie lepsza ta na x'a.
trzeba jeszcze pamiętać że YouTube ma niski bitrate przy każdej jakości, więc na prawdę to wygląda jeszcze lepiej.

Odpowiedz
G Vojtas

Tego się spodziewałem. Cóż, W2 nie musi się martwić o miano najładniejszego RPG-a. :)

Odpowiedz
G 1096

PC wypada zdecydowanie najlepiej, ale odpalcie na 1080p ten fragment z tym małym wodospadem. Tam PC miażdży i Xboxa i PS3

Odpowiedz
ZubenPL

Na PS3 najgorzej obraz pozbawiony praktycznie szczegółów na xbox 360 znacznie lepiej a na Pc najlepiej. Największą różnice widać na porównaniu krajobrazu na PS3 okropnie nie ma trawy i szczegółów na xboxie lepiej ale niema wciąż trawy dopiero na PC trawa się pojawia.

Ps: oglądanie tego filmu w rozdzielczości niższej niż 1080p i nie na pełnym ekranie mija się po prostu z celem.

Odpowiedz
ZubenPL

> Wersja na xboxa nie jest równa wersji na xboxa. :) Betsheda się "postarała" i jeśli właściciel
> konsoli wpadnie na pomysł, aby grę zainstalować na dysku twardym urządzenia to... otrzyma
> w nagrodę tekstury gorszej jakości. :) Źródło: http://www.cdaction.pl/news-23401/the-elder-scrolls-v-skyrim---blisko-250-tysiecy-sprzedanych-egzemplarzy-na-pc-tak-twierdzi-steam.html
W tej chwili tylko pc ma właczoną grę 245,950 osób więc sprzedaż świetna ciekawe jak wersja na konsole , szkoda że ja sam swoją kopie będę miał z opóźnieniem.

Odpowiedz
Vroo

Ja grałem na PC na ultra i na x360 i obiektywnie stwierdzam, że na PC gra wygląda dużo ładniej. Co nie zmienia faktu, że i tak wolę grać na konsoli, bo jest wygodniej. Jak się człowiek raz położy, to potem trudno przestawić się z powrotem do siedzenia x)

Odpowiedz
G Pupu2

Powinni w werjsi na PC dorzucić postprocesy i zagrać bardziej światłem, bo faktycznie jest przeostrzona i taka "pusta" ta gra. Sama geometria pokryta teksturami, często mapowanie obiektów pozostawia wiele do życzenia.

Odpowiedz
G HumanGhost

Nie zmienia to faktu, że Skyrim wygląda tylko trochę ładniej od Obliviona. Wszystko ustawione na maksa i wodotrysków nie ma. Ale dla mnie to najważniejsze nie jest. Liczy się, że gra jest miodna i to bardzo. :-)

Odpowiedz
G Headbangerr

Cienie na PC moim zdaniem zrobili za ostre... Oczywiście rozdzielczość tekstur i distant LOD na PC lepsze, ale z tymi cieniami coś im chyba nie poszło... mam nadzieję, że można je odrobinę rozmyć w .ini. (byle nie za bardzo, bo na X360 znowu przegięli z rozmyciem).

Odpowiedz
G Henrar

> Na PS3 najgorzej obraz pozbawiony praktycznie szczegółów
Bo cała zabawa polega na tym, że wersję na PS3 dotyka ten sam problem, co zainstalowanej wersji Xboksowej - bug ze streamowaniem tekstur, polegający na tym, że ich jakość pogarsza się znacznie po kilku sekundachhttp://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1261305-ps3-texture-streaming-issue-pictures-inside/http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1260234-playstation-3-also-has-texture-streaming-issues/http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1261067-ps3-texture-issues/Już pomijam takie jaja:http://i159.photobucket.com/albums/t133/lazaro_047/IMAG0260.jpg

Odpowiedz
Piterixos

> PC wypada zdecydowanie najlepiej, ale odpalcie na 1080p ten fragment z tym małym wodospadem.
> Tam PC miażdży i Xboxa i PS3
Odpaliłem w 720 (na moim monitorze więcej nie ma sensu) i rzeczywiście różnica jest ogromna. To jest też dobry fragment na dowód, że Skyrim jest jednak ładniejszy od Obliviona.

Odpowiedz
ZubenPL

> > Na PS3 najgorzej obraz pozbawiony praktycznie szczegółów
> Bo cała zabawa polega na tym, że wersję na PS3 dotyka ten sam problem, co zainstalowanej
> wersji Xboksowej - bug ze streamowaniem tekstur, polegający na tym, że ich jakość pogarsza
> się znacznie po kilku sekundach
> http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1261305-ps3-texture-streaming-issue-pictures-inside/
> http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1260234-playstation-3-also-has-texture-streaming-issues/
> http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1261067-ps3-texture-issues/
>
> Już pomijam takie jaja:
> http://i159.photobucket.com/albums/t133/lazaro_047/IMAG0260.jpg
skąd wiesz że na filmie pokazywali za instalowanego Skyrim.

Odpowiedz
Aver88

Ogólnie grafika nie specjalnie mi się podoba, ale mniej więcej wszystkie wersje są sobie równe.

Odpowiedz
G Isildur

Nie bijcie mnie, ale wersja pecetowa według mnie najładniej wygląda, chociaż wersja na Xbox360 nie jest taka zła :)

Odpowiedz
G Henrar

> skąd wiesz że na filmie pokazywali za instalowanego Skyrim.
Piszesz o PS3? To proste - wersja na PS3 ma obowiązkową instalację. Zaleta wolnego napędu i HDD w każdej konsoli.

Odpowiedz
G lygy

zdecydowanie najlepiej wygląda wersja PC, zaraz za nią jest X360, a na końcu PS3.
PC urzeka ilością szczegółów (choć tekstury nieco ostre się wydają.. da się zmniejszyć ich ostrość/powiększyć rozmycie w jakiś sposób? pytam, bo gry jeszcze nie mam, a ciekawość mnie zżera ;))

ps. a zauważyliście, że na filmiku w lokacji z kościotrupem w klatce (tym ze zdjęcia przy newsie) w wersji PS3 cień tegoż nieszczęsnego osobnika jest nieruchomy (zupełnie inaczej jest w pozostałych wersjach)?

Odpowiedz
ZubenPL

> > skąd wiesz że na filmie pokazywali za instalowanego Skyrim.
> Piszesz o PS3? To proste - wersja na PS3 ma obowiązkową instalację. Zaleta wolnego napędu
> i HDD w każdej konsoli.
naprawdę nie da się grac z płyty?

Odpowiedz
G Damianuss1

Widzę, że wersja na PC jakoś specjalnie się nie wybija wśród reszty. Sądziłem, że będzie wyglądać o niebo lepiej.

Odpowiedz
laufes

Oglądałem na 1080p. Różnice pomiędzy PC, a PS3 i XBOX360 są, ale niezbyt duże. Nie tak wielkie, jak w BF3. Przez co Skyrim wygląda jak port z konsoli. Z tego co widziałem, to sterowanie też zaczerpnięto z konsol. Słabo :(

Odpowiedz
G DoMiNo1992

Ten kto nie widzi różnic między grafiką z Obliviona, a ze Skyrima jest na prawdę ślepy... albo głupi. Ewentualnie jedno i drugie.
Grafika w Skyrimie jest o niebo lepsza od TESa wydanego w 2006r. W końcu są nowe animacje, zmieniony silnik graficzny, postacie niezależne nie stoją jak drewna, czy to podczas rozmowy czy innych czynności. Dubbing jest w końcu żywszy (mam na myśli wersję angielską - w oblivionie angielski dubbing był do kitu - aktorzy czytali swoje kwestie bez życia, a w Skyrimie wreszcie zrobiono to jak trzeba).

Co do porównania grafik... cóż, na każdej platformie gra wygląda prawie identycznie, tyle że PC obsługuje wyższe rozdzielczości tekstur, jak i samej gry, a xbox i ps3 niestety muszą się zadowolić poczciwym 720p. Choć mam wersję Xboxową, to z tego co widziałem PCtowa cierpi na to samo - brak wielu szczegółów w oddali - praktycznie łyse tereny. O ile konsole pewnie nie poradziły by sobie z przetworzeniem tylu tekstur, składających się na odległe tereny, o tyle wierzę, że dzisiejsze PC'ty dałyby już radę to zrobić. Miejmy nadzieję, że wyjdzie na ten mankament stosowny patch, bo gra jest na prawdę genialna. Te wieczory z bardem w karczmach. Te polowania na smoki. To kupowanie ulepszeń do swojego domu... Te widoki, w dzień, jak i w nocy (jeśli ktoś już widział zorzę polarną, to wie, co mam na myśli ;) )

Wielkie brawa dla Bethesdy.

Pozdrawiam wszystkich Dovahkiin'ów. ;)

Odpowiedz
G Henrar

> naprawdę nie da się grac z płyty?
Nie da się - grę musisz na dysku zainstalować. Uroki grania na maszynie Sony.

Odpowiedz
filipbrandt

Pecetowa wersja miażdży :). Ale pomiędzy Xboksem 360, a PS3, według mnie, gra pod wpływem animacji wygląda lepiej na tym pierwszym, za to na drugim, jak już ktoś zauważył, lepiej wyglądają cienie.

Odpowiedz
G Savineer

Bardzo się o Skyrimie dużo mówi ostatnio. Hmmm chyba muszę se zakupić ;P

Odpowiedz
G Namaru

Czy mi się wydaje czy wersja na PS3 chodzi najmniej płynnie. Ta sekwencja walki sprawia wrażenie jakby była przy 20 fps. A co do samej grafiki to wiadomo, że PC najlepiej wygląda (nic dziwnego skoro wymaga odpowiednio droższego sprzętu), a konsolowe jak dla mnie praktycznie tak samo.

Odpowiedz
G marekl1975

Patrząc na ten obrazek, to nie widzę wielkiej różnicy.

Odpowiedz