Informacje

Data premiery GTA V ukryta w trailerze?

29

Czy Rockstar już ujawnił datę premiery GTA V? Termin rzekomo ukryty jest we wczorajszym trailerze, ale równie dobrze może się to okazać zbyt daleko posuniętą interpretacją fanów.

GTA V - obrazek 1
GTA V

Są producenci, i zalicza się do nich Rockstar, którzy lubią w swoich grach i materiałach z nimi związanych ukrywać rozmaite smaczki. Są też gracze, także wśród miłośników serii GTA, którzy lubują się w ich odkrywaniu. Firma milczy w sprawie daty premiery piątej części swojej bestsellerowej serii, ale czy na pewno nie dała znaku, kiedy Grand Theft Auto V ujrzy światło dzienne?

Zwolennicy teorii spiskowych na to pytanie odpowiedzą przecząco. Powyższy screen, pochodzący z udostępnionego wczoraj trailera, może bowiem sugerować, że GTA V zadebiutuje 24 maja. Mają o tym świadczyć tabliczka "For Sale" (pol. na sprzedaż) i widoczny u dołu ekranu numer 2405, który po przedzieleniu drugiej i trzeciej cyfry kropką daje datę 24 maja.

Na korzyść takiego terminu przemawia fakt, że zarówno Red Dead Redemption, jak i L.A. Noire (czyli dwie ostatnie gry Rockstara) debiutowały właśnie w drugiej połowie maja. Argumentem obalającym tezę o rzekomej dacie premiery może być natomiast fakt, że 24 maja 2012 roku to czwartek, tymczasem premiery w Stanach Zjednoczonych następują we wtorki, zaś w Europie - w piątki.

To jednak tylko domysły, które często bywają złudne. Tak stało się chociażby z aktorem, którego głos słyszymy w debiutanckim zwiastunie GTA V. Fani podejrzewali, że to Ray Liotta, czyli słynny Tommy Vercetti z GTA: Vice City. Dziennikarze serwisu IGN zdołali jednak ustalić, że gwiazdor nie miał nic wspólnego z trailerem.

Rockstar dziś oficjalnie zapowiedział GTA V, nie podając w swym krótkim oświadczeniu terminu wydania gry.

29 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Hartus

Trzeba też zaznaczyć, że w Ameryce tą datę by raczej napisano w ten sposób: 05/24, a nie tak jak u nas, 24/05.

Odpowiedz
Phobos_s

A ja bym bardziej obstawiał ten numer telefonu który jest na tabliczce.
Jeśli bobrze widzę to jest tam 184-395-0101 to dawałoby 13-17-02. Czyli 17 luty 2013 ;]

Odpowiedz
Waaazuuup

Od razu pomyślałem o tym co Hartus, raczej grubymi nićmi szyta spekulacja :P
Kombinacja Phobos_s'a też ciekawa :D I choć forma zapisu-j.w. to data bardziej realna moim zdaniem. Nie ma mowy, żeby gta5 pojawiło się na rynku nieco ponad pół roku po ogłoszeniu. Za mało czasu by nakręcić odpowiedni "hajp".

Odpowiedz
G RadkoR1983

Nie wydaje mi się.
W stanach podaje się datę w formacie M.D.Y czyli 24 maja 2012 tj. 052412, 0524 a nie 2405...

Odpowiedz
vegost

Teorie spiskowe czas zacząć :P Odpowiedz jest prosta, GTA V będzie miała swoją premiery jak zostanie ukończona i to wszystko w tym temacie. Biorą przykład od Blizzarda.

Odpowiedz
G Kafar

Ale premiera BF3 w europie była w czwartek w UK w piątek.. więc zdarzają się anomalie ;P

Odpowiedz
G Kafar

> Teorie spiskowe czas zacząć :P Odpowiedz jest prosta, GTA V będzie miała swoją premiery
> jak zostanie ukończona i to wszystko w tym temacie. Biorą przykład od Blizzarda.
Wątpię, a nawet jestem pewny. RS całkowicie inaczej wydaje gry a maj cóż.. to się doskonale w rok fiskalny wpasowuje ;)

Odpowiedz
G Headbangerr

A co to znaczy, gdy postać na trailerze kichnie? Może to znak, że gra będzie o epidemii?

Odpowiedz
MozgotrzepPL

24.05 będzie w piątek, ale w 2013 roku:)

Odpowiedz
jcraft

Od "Debut Trailera" GTA4 do premiery upłynął mniej więcej rok. W przypadku Red Dead Redemption też mieliśmy mniej więcej rok - więc ja tam przed jesienią 2012 GTA5 się nie spodziewam :)

Odpowiedz
G wojcio102

Rozumiem Cię, nie lubię kiedy ktoś daje newsy na podstawie jednej klatki z trailera, ale tym razem chyba faktycznie premiera będzie 24.05. Wyłapałem ciekawy moment na filmie, zapraszam do obejrzenia załącznika. "We aim not to lose it", dosłownie kilka klatek przed tym widać napis "Postal" więc jest ot chyba nawiązanie do gier. Obym miał rację, maj jest blisko :)

Odpowiedz
PLEXIUS1

A co jeśli "2405" to rok wydania gry? : DDD

Odpowiedz
G Zb4wiciel

A moim zdaniem to kod PIN do karty prezesa Rockstar!

Odpowiedz
WRQBEL

> Rozumiem Cię, nie lubię kiedy ktoś daje newsy na podstawie jednej klatki z trailera,
> ale tym razem chyba faktycznie premiera będzie 24.05. Wyłapałem ciekawy moment na filmie,
> zapraszam do obejrzenia załącznika.
> "We aim not to lose it", dosłownie kilka klatek przed tym widać napis "Postal" więc jest
> ot chyba nawiązanie do gier. Obym miał rację, maj jest blisko :)
Bardzo bym chciał, żeby to była prawda biorąc pod uwagę fakt, że V-kę łatwiej było Rockstarowi wyprodukować mając za bazę IV-kę oraz RDR ale co jeśli 2405 to faktycznie data 24 Maj ale "tylko" data kolejnego trailera?

Odpowiedz
G Madoc

> + Utwór lecący w trailerze został wydany na albumie 24 maja ;)
>
> Ogdens' Nut Gone Flake (1968): http://en.wikipedia.org/wiki/Small_Faces
Ktoś dostrzegł twoją teorię! Jakby co poświadczę, że byłeś pierwszy.

Odpowiedz
G Dominik000

A ja w to nie wieżę, to już jest za duże rozmyślanie. Nie każdy napis na plakacie czy samochodzie koniecznie musi coś oznaczać.

Odpowiedz
G wojcio102

Masz rację, nie pomyślałem o tym. Chociaż dziwię się, żeby trochę ponad pół roku minęło do kolejnego trailera. Skoro już byli w stanie nagrać ten materiał to znaczy, że prace nad grą zaczynają być(a może już są?) zaawansowane. Nie pokazywać żadnych filmików z gry do maja, niemożliwe ;)Kwasu93 - niemożliwe, żeby to wszystko był zbieg okoliczności :)Dominik000 - tak, ale napis na samochodzie oznacza "Przybliżyliśmy, żeby tego nie stracić", do tego jest tam napis Postal(nazwa jednej z gier), Kwasu zauważył kiedy piosenka została wydana. Liczby nie kłamią ;]

Odpowiedz
WRQBEL

> Nie każdy napis na plakacie czy
> samochodzie koniecznie musi coś oznaczać.
Nie musi ale może przecież to Rockstar* :D

Odpowiedz
WRQBEL

> Masz rację, nie pomyślałem o tym. Chociaż dziwię się, żeby trochę ponad pół roku minęło
> do kolejnego trailera. Skoro już byli w stanie nagrać ten materiał to znaczy, że prace
> nad grą zaczynają być(a może już są?) zaawansowane. Nie pokazywać żadnych filmików z
> gry do maja, niemożliwe ;)
Możliwe, zobacz jakie różnice czasowe dzielą wydawane trailery do IV-ki:http://pl.wikipedia.org/wiki/Grand_Theft_Auto_IV#Zwiastuny

Odpowiedz
G wojcio102

Ok, zgadzam się, że mogą być wypuszczane rzadko, ale pokazać pierwszy trailer i ucichnąć na pół roku byłoby niestosowne, nie uważasz? Chociaż co ja gadam, to jest Rockstar, u nich wszystko jest niedorzeczne ;]

Odpowiedz
G Dared00

> Dominik000 - tak, ale napis na samochodzie oznacza "Przybliżyliśmy, żeby tego
> nie stracić"
Nie. Napis oznacza "Naszym celem jest tego nie stracić"> do tego jest tam napis Postal(nazwa jednej z gier)
...albo nazwa Postal Service. Poczty. To po prostu kolejny żarcik, tak jak hasło policjantów "Podporządkuj się i przetrwaj". Albo nazwa napoju "E-cola" z hasłem "Pysznie zaraźliwe". Albo skuter wodny nazwany "Speedophile".

Odpowiedz
WRQBEL

> Ok, zgadzam się, że mogą być wypuszczane rzadko, ale pokazać pierwszy trailer i ucichnąć na pół roku byłoby niestosowne, nie uważasz?
Bardzo bym chciał, żeby okazało się, że gra jest już na ukończeniu i, że premiera będzie faktycznie w maju przyszłego roku. Rockstar wprowadzał silnik RAGE właśnie w IV-ce dlatego może to tak długo trwało i dopieszczał go w RDR więc może stworzenie V-ki na bazie tych dwóch gier nie było zbyt skomplikowane.Ale z drugiej strony zdrowy rozsądek podpowiada, że Maj 2012 to trochę za szybko...

Odpowiedz
G Dominik000

> Ok, zgadzam się, że mogą być wypuszczane rzadko, ale pokazać pierwszy trailer i ucichnąć
> na pół roku byłoby niestosowne, nie uważasz? Chociaż co ja gadam, to jest Rockstar, u
> nich wszystko jest niedorzeczne ;]
Przecież R wcale nie ucichnie... Od tej pory co tydzień będą karmić nas różnymi newsami. I tak już dużo zdradzili.

Odpowiedz
G The_Deker_10

Cóż jest Styczeń jest Maj jest Listopad, ale to są tylko plotki, więc i tak dalej nic nie wiemy...
Podobnie nie wiemy czy w 100% wyjdzie na PC (równo z konsolami) czy też nie ...

Odpowiedz
vegost

> Wątpię, a nawet jestem pewny. RS całkowicie inaczej wydaje gry a maj cóż.. to się doskonale
> w rok fiskalny wpasowuje ;)
Oj tam. Mam nadzieje, że nie chcesz dostać portu GTA V z konsol ? : P Bo nie to, że grafika będzie o wiele gorsza to jeszcze optymalizacja na niskim poziomie :) Wole poczekać ten jeszcze jeden rok i dostać lepszą grę. Nie ma co się kłócić, kiedy wyjdzie. Nie ukończonych gier oni nie wydają.

Odpowiedz
G Kafar

I tak w to zagram na konsoli więc.. CHCE szybciej xD.Chociaż jak pisałem w innym temacie.. jak będziemy biegać jakimś popaprańcem (latynosem) to ja podziękuje ;).

Odpowiedz
G kaczek93

Niedługo dowiemy się że w trailerze gry ukryta jest też data końca świata, zakończenie gry, po długości jakiegoś przedmiotu okaże się ile czasu będzie trwać wątek główny, a jak dokładnie policzymy ilość wypowiedzianych przez narratora słów to możliwe że tyle będzie w grze zadań pobocznych....

Odpowiedz
vegost

> I tak w to zagram na konsoli więc.. CHCE szybciej xD.
>
> Chociaż jak pisałem w innym temacie.. jak będziemy biegać jakimś popaprańcem (latynosem)
> to ja podziękuje ;).
W sumie tez mogę, mam xboxa. Przyzwyczaiłem się już do myszki i klawiatury w GTA. Więc zamiana na pada była by bardzo bolesna. I jeszcze to wkurzająca zmiana kamery prawym analogiem, wole mychą wygodniej. Może dojdzie do tego, że wszystkie wersje wyjdą w tym samym czasie, więc nie trzeba będzie czekać latami. Oby było płynnie i fajnie : ) Nick mi się podobał.

Odpowiedz