Informacje

Data premiery GTA V ukryta w trailerze?

...

Czy Rockstar już ujawnił datę premiery GTA V? Termin rzekomo ukryty jest we wczorajszym trailerze, ale równie dobrze może się to okazać zbyt daleko posuniętą interpretacją fanów.

GTA V - obrazek 1
GTA V

Są producenci, i zalicza się do nich Rockstar, którzy lubią w swoich grach i materiałach z nimi związanych ukrywać rozmaite smaczki. Są też gracze, także wśród miłośników serii GTA, którzy lubują się w ich odkrywaniu. Firma milczy w sprawie daty premiery piątej części swojej bestsellerowej serii, ale czy na pewno nie dała znaku, kiedy Grand Theft Auto V ujrzy światło dzienne?

Zwolennicy teorii spiskowych na to pytanie odpowiedzą przecząco. Powyższy screen, pochodzący z udostępnionego wczoraj trailera, może bowiem sugerować, że GTA V zadebiutuje 24 maja. Mają o tym świadczyć tabliczka "For Sale" (pol. na sprzedaż) i widoczny u dołu ekranu numer 2405, który po przedzieleniu drugiej i trzeciej cyfry kropką daje datę 24 maja.

Na korzyść takiego terminu przemawia fakt, że zarówno Red Dead Redemption, jak i L.A. Noire (czyli dwie ostatnie gry Rockstara) debiutowały właśnie w drugiej połowie maja. Argumentem obalającym tezę o rzekomej dacie premiery może być natomiast fakt, że 24 maja 2012 roku to czwartek, tymczasem premiery w Stanach Zjednoczonych następują we wtorki, zaś w Europie - w piątki.

To jednak tylko domysły, które często bywają złudne. Tak stało się chociażby z aktorem, którego głos słyszymy w debiutanckim zwiastunie GTA V. Fani podejrzewali, że to Ray Liotta, czyli słynny Tommy Vercetti z GTA: Vice City. Dziennikarze serwisu IGN zdołali jednak ustalić, że gwiazdor nie miał nic wspólnego z trailerem.

Rockstar dziś oficjalnie zapowiedział GTA V, nie podając w swym krótkim oświadczeniu terminu wydania gry.

Najnowsze
Lubisz nas?