Informacje

Battlelog i Origin, czyli, jak rozpocząć swą przygodę z Battlefield 3 na PC

73

Battlelog powiązany z grą Battlefield 3, to ciekawy eksperyment ze strony EA i DICE, próbujący zintegrować w jeden organizm grę z niezwykle rozbudowanymi trybami sieciowymi i portal społecznościowy. My tymczasem chcemy Wam nieco pomóc w odnalezieniu się w tej nowej formule i pokrótce opisać pierwsze z nią spotkanie.

Battlelog i Origin, czyli, jak rozpocząć swą przygodę z Battlefield 3 na PC - obrazek 1
Naszą przygodę z Battlefield 3 rozpocząć musimy od zainstalowania nowej platformy cyfrowej dystrybucji EA, czyli programu Origin. Jego w pełni zlokalizowaną, polską wersję znajdziemy na dedykowanej Origin stronie. Po ściągnięciu i zainstalowaniu programu, należy się doń zalogować lub stworzyć nowe konto, jeśli takiego nie posiadamy.

Tutaj bardzo ważna uwaga. Origin zastąpił całkowicie zarówno dawny sklep EA Store, jak i program EA Download Manager. W związku z tym, jeśli posiadaliście konto w domenie EA, najbardziej wskazane byłoby skorzystanie właśnie z niego. W ten sposób będziecie mieli pewność, że wszystkie wcześniej kupione gry i dodatki znajdą się na Origin. W chwili obecnej wszystkie konta na oficjalnych stronach i w aplikacjach tego wydawcy mogą być powiązane z jednym loginem.

Po zainstalowaniu platformy, wkładamy płytę z grą lub wchodzimy w zakładkę opcji (znak koła zębatego) i wybieramy opcję „podaj kod produktu”, co przypisze tytuł do naszego konta i pozwoli nam pobrać go z serwerów EA. Kiedy gra będzie już zainstalowana w ten, czy inny sposób, możemy ją uruchomić.

Battlelog i Origin, czyli, jak rozpocząć swą przygodę z Battlefield 3 na PC - obrazek 2

Zalecam cierpliwość. Nawet na całkiem szybkim kompie, uruchamianie gry i wszystkich aplikacji zajmuje kilka chwil. Po wybraniu gry ze skrótu, menu start, czy Origin, musimy zazwyczaj odczekać dłuższa chwilę na uruchomienie się przeglądarki. Ani skrót, ani aplikacja nie odpalą bowiem od razu gry. Pamiętajcie o tym!

Po odpaleniu domyślnej przeglądarki (polecam ze swojej strony Chrome, u mnie najlepiej współpracował z grą), logujemy się na pierwszej stronie za pomocą dokładnie tego samego loginu i hasła, jaki mamy w całej domenie EA. Jeśli nie popełnimy żadnego błędu, po kilku chwilach powinna pokazać się nam powitalna strona Battlelogu. Nie należy też panikować, jeśli strona nie otworzy się przez kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt sekund, a aplikacja Origin będzie sprawiała wrażenie zawieszonej – komunikat na górnym pasku o braku odpowiedzi.

Jeśli chwilę po zalogowaniu zobaczymy w dolnym lewym rogu informacje o aktualizacjach, czy konieczności pobrania odpowiedniego pluginu do przeglądarki, należy to niezwłocznie uczynić. Bez aktualizacji serwis i gra mogą całkowicie odmówić współpracy lub generować denerwujące błędy. Na szczęście większość tego typu poprawek nie wymaga restartu komputera, czy nawet przeglądarki.

Uruchamianie poszczególnych trybów gry odbywa się z poziomu przeglądarki. Na samej górze mamy opcje związane z naszym kontem, poniżej zakładki odpowiadające za poszczególne elementy systemu Battlelog. Tuż pod nimi dość duże przyciski zaprowadzą nas bezpośrednio i szybko do trzech głównych trybów rozgrywki: multiplayera, kooperacji i kampanii. Warto tu pamiętać, że skrót do trybu multiplayer włączy nas do losowego, wybranego przez aplikacje meczu. Chcąc samemu zadecydować o trybie rozgrywki, typie serwera i dziesiątkach innych rzeczy, musimy wybrać na wyższym pasku zakładkę Multiplayer i tam opcję Server Browser.

Battlelog i Origin, czyli, jak rozpocząć swą przygodę z Battlefield 3 na PC - obrazek 3

I znów musimy się uzbroić w sporo cierpliwości. Zanim gra pojawi się na pełnym ekranie, jest uruchamiana w tle, wtedy też trwa na przykład łączenie i logowanie do serwera. Proces ten może zająć nawet do około minuty i wskazane jest, aby w tym czasie nie "przyspieszać" ładowania gry przez klikanie na aplikację na pasku zadań. Dużo szybciej doprowadzi to do jej zawieszenia, niż prawidłowego uruchomienia. Po kilku chwilach program Battlefield 3 powinien być już na pełnym ekranie, witając nas stosownym menu, czy ładując już mapę z trybu multi.

Tyle szybkich porad dla zaczynających swa przygodę z Battlefield 3. Jeśli natomiast chcielibyście bardziej szczegółowych porad dotyczących Battlelogu i dziesiątek jego opcji – dajcie znać w komentarzach. Zmajstrujemy jakiś polowy poradnik.

73 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Vojtas

Uruchamianie nieprzeglądarkowej gry przez przeglądarkę - 10 lat temu taką firmę zastrzelono by śmiechem. Naprawdę przekracza granice pojmowania, jak można w ten sposób utrudniać życie normalnym użytkownikom.

Odpowiedz
fifmat

wiem, że to będzie trolowy post, ale poradźcie EA, żeby wywaliło battleloga albo dodało normalne menu do gry...
a tak na serio, to możecie opisać sposób uruchamiania single-playera w trybie offline

Odpowiedz
vegost

> wiem, że to będzie trolowy post, ale poradźcie EA, żeby wywaliło battleloga albo dodało
> normalne menu do gry...
> a tak na serio, to możecie opisać sposób uruchamiania single-playera w trybie offline
W tym wypadku cieszę się, że istnieją grupy które tworzą cracki do gier. Dzięki temu zagramy w singla bez tej kupy zwanej Orgin to jeszcze ułatwi nam życie. Uruchamianie przez przeglądarkę, to tak jak bym grał w jakieś mmo z przed 5 lat.. EA kolejny fail roku.

Odpowiedz
jomub

Witam mam male pytanko co zrobić by obraz w grze chodził płynnie w bf3 moje parametry to
AMD Athlon II x4 3 ghz
4 gb ramu
grafika nvidia gforce gt220
win 7 64 bit
Rozdzielczość 1920x1080


można pisać na pw dzięki

Odpowiedz
G Myszasty

> Uruchamianie nieprzeglądarkowej gry przez przeglądarkę - 10 lat temu taką firmę zastrzelono
> by śmiechem. Naprawdę przekracza granice pojmowania, jak można w ten sposób utrudniać
> życie normalnym użytkownikom.
W becie mnie Battlelog doprowadzał do szału. Nie jest to doskonałe rozwiązanie, opcje wciąż można zmieniać dopiero po zalogowaniu do meczu, co jest moim zdaniem strasznie słabe. Ale coraz bardziej zaczynam BL doceniać, jako zwykły użytkownik. Jestem dość wybredny w doborze serwerów, a tutaj są świetnie dobrane filtry + bardzo precyzyjne info o zestawie zasad na serwie. Już nie tylko hardcore/normal, ale mogę od razu podejrzeć, czy jest włączony wkurzający mnie killcam, ile procent życia mają gracze, ile obrażeń zadaje broń i wszystko, co da radę ustawić admin.Brakuje mi tylko bardzo kolejkowania przy wchodzeniu na ulubiony serwer, który jest pełny. Trza się naklikać. Z drugiej strony dodawanie kumpli do meczu, wszelkie invity etc. są cholernie intuicyjne. Zakładając, że to to dopracują, jestem - po długich wahaniach - na tak.

Odpowiedz
absmak

To może jeszcze dorzućcie poradnik, jak naprawić:
- odrzucanie klucza przez Origin
- problemy z samym Origin
- problemy z uruchamianiem się gry przez przeglądarkę
- problemy z logowaniem
- problemy z pobraniem wymaganej zawartości
- problemy z informacjami o serwerach, a właściwie nieadekwatne do stanu informacje wolny/zajęty
- itd. itp.

W sieci są tysiące postów od użytkowników, którzy w ogóle nie mogą w tę grę zagrać. Ani uruchomić, ani dołączyć do sesji, ani wybrać serwera, itd. itp. Twitter DICE jest aż gorrrący, a niektórzy już traca nerwy (wyzywając graczy od ćpunów). Ta premiera to największy fail roku, o ile nie największy fail w ogóle w dziejach EA. Nie dość, że klienci, którzy zakupili produkt od DICE nie moga z niego skorzystać, to jeszcze obrywa się tym, którzy nie kupili, a mają swoje gry na Origin.

BTW - informację o polecaniu konkretnej przeglądarki WWW aby w to zagrać pominę milczeniem :| Battlelog to totalne nieporozumienie...gra przeglądarkowa...co to sie dzieje :|

Odpowiedz
fifmat

@Myszasty

Ale czy tego wszystkiego nie mogło być w grze?? konsole mają menu a PeCetowcy znowu obrywają :/

Odpowiedz
AldaeR

nie chcę nikogo obrazić ale jeśli powstaje tego typu poradnik to chyba ktoś tu kogoś ma za idiotę ?

Odpowiedz
fifmat

zapominasz, że "tydzień z..." sponsoruje EA...

Odpowiedz
G Lordpilot

> Uruchamianie nieprzeglądarkowej gry przez przeglądarkę - 10 lat temu taką firmę zastrzelono > by śmiechem.
Dokładnie. Uruchamianie gry na PC 10 lat temu: wkładasz płytę --->instalujesz----> grasz (ewentualnie po instalacji wklepujesz jeszcze cd-key).Dziś jak tak czytam ten tekst Myszastego (swoją drogą mocno stonowany, żeby Boże broń nie napisać, że jego też ten shit irytuje) to się zastanawiam jak sobie z uruchomieniem tego tytułu poradzą gracze masowi ? Tacy, którzy gry traktują jak każdy inny produkt - widzą na pólce, mają "parę groszy", kupuja (bo było reklamowane i jest na topie). Aż trudno uwierzyć ile trzeba się nacudować żeby uruchomić jedną prostą grę. I EA chce tym czymś konkurować z wyjątkowo wygodnym (w porownaniu z tym shitem) i debiloodpornym Steamem ? Już sam fakt że ZAISTNIAŁA POTRZEBA aby napisać PORADNIK URUCHOMIENIA GRY dowodzi jakim failem jest ten program od EA i jak bezczelni są marketingowcy wciskający kit, "że to jest wygodne no i wszystko przecież dla waszego dobra moi drodzy gracze"...

Odpowiedz
G Myszasty

> nie chcę nikogo obrazić ale jeśli powstaje tego typu poradnik to chyba ktoś tu kogoś
> ma za idiotę ?
Poproszono mnie o to, więc to zrobiłem.

Odpowiedz
absmak

> nie chcę nikogo obrazić ale jeśli powstaje tego typu poradnik to chyba ktoś tu kogoś
> ma za idiotę ?
Takie poradniki sa potrzebne. Zdziwiłbyś się, jak wielu ludzi "odinstalowuje aplikację" po prostu kasując katalog z dysku, albo ma problem z jej uruchomieniem, bo nie ma ikonki na pulpicie. O wyłączaniu Windows za pomoca przycisku "Power" już nawet nie wspominając. Sam na studiach znałem osobę (studiującą o zgrozo informatykę), która chciała Windows 95 odinstalować za pomocą "Dodań/Usuń programy". To nie żart. Było to co prawda ponad 10 lat temu, ale niewiele się zmieniło. Ludzie obeznani z komputerem stanowią mniejszość i to znaczną.

Odpowiedz
G Myszasty

> ciach
Wkurzał mnie w becie. Teraz nie mam z nim (odpukać!) większych problemów. Cała idea jest moim zdaniem bardzo ok. Ale owszem wykonanie już mniej. Zintegrowanie z grą wyszłoby pomysłowi zdecydowanie na lepsze. Najbardziej denerwuje mnie czas, jaki mija od chwili kliknięcia na dany serwer do chwili, gdy znajdę się w grze. Odpalanie całej aplikacji za każdym razem od nowa nie było najlepszym pomysłem.największym problemem, który moim zdaniem generuje najwięcej baboli jest właśnie oparcie się na aż trzech aplikacjach, z których każda stanowi potencjalne źródło problemów.Ale sam pomysł, jak już powiedziałem ,bardzo mi się podoba.

Odpowiedz
zibi20

coz fail czy nie fail trzeba z tym zyc ^^ ja tam nie mam zadnych problemow z uruchamianiem... do gry i tak net potrzebny jest wiec na jedno wychodzi...

fakt faktem ze wolno sie laduje...ale mapy sa spore... duzo tekstur i detali... a ze gram zazwyczaj na 64 graczy xd to troche to trwa...

a to ze ktos pisze ze stan serwerow jest nieadekwatny do prawdy.... powiem tak to jest g... prawda... poniewaz gra jest bardzooo na topie... masa ludzi chce sie wlaczyc gdzie najwiecej luda.... miejsca znikaja co sekunde... wystarczy dodac serwer do Favourites i szybki refresh list... zobaczy sie jak szybko wolne sloty znikaja xD (to jest wojna... nie tylko w grze...ale i o mozliwosc pogrania !)


mnie to brakuje bardziej szczegolowego menu serwerow... bo chcialbym zobaczyc czy sa serwy w polsce... wiec zamiast tylko europe... dalbym polske i gral u nas bo najkrocej... a nize serwer w UK czy jescze dalej w hiszpani bo ping skacze i lipa ogolem...

ale moze z patchami sie zmieni...

ehh tez w filtracji fajnie by bylo dac jaki poziom ludzi ma byc na serwach xD bo kurcze ciezko sie gra z ludem ktory ma poziom 20+ a ty 1-2.... tamci maja mase stuffu odblokowane wiec zazwyczaj sprzataja pierwsi tych noobow ^^

Odpowiedz
G Myszasty

No i to właśnie mój największy dylemat. Bo sam na razie większych problemów (poza moją własną neozdradą) nie miałem. A jak sam stwierdziłeś, ludzi, którzy odinstalowują programy przez wywalenie plików z dysku wciąż nie brakuje. Ba, stanowią większość. Sam pracowałem w pomocy technicznej dużej firmy i wiem, jaką fantazję mają użytkownicy. Więc podejrzewam, że wiele problemów jest "po stronie klienta".I nie, nie bronię tu EA, czy DICE. Poza tym nikt mi za to nie płaci, żeby nie było. Po prostu trudno mi pluć na coś, co u mnie działa. A dla zasady i podtrzymania nonkonformistycznego wizerunku robił tego nie będę. :)btw: Polecam Chrome, bo po kilku próbach na nim najszybciej i bez błędów mi Battlelog działał. Co w tym złego? Z rożnych względów używam też FF i IE i kiedy stwierdzę, że coś pod nimi bangla lepiej, to też to napiszę.

Odpowiedz
Janek_Izdebski

Moi Drodzy, na początku przepraszam, że troszkę się powtarzam. :) Poradzcie co zrobić: Zainstalować grę teraz czy poczekać do poniedziałku - wtorku (czas na naprawę błędów ze strony EA oraz opublikowanie finalnej wersji sterowników ATI Catalyst 11.10)? Czy ktoś grał może w wersji PC i z kartą ATI na sterownikach 11.09? Ktoś może się podzielić doświadczeniem? Z racji, ze posiadam laptopa nie chcę zamulać kompa i instalować sterowników 11.10 w wersji Preview 3 i grę wołałbym zainstalować dopiero z finalną wersją sterowników 11.10 (czyli w okolicach 31.10). Czy jednak warto zainstalować teraz z obecnymi sterownikami w wersji 11.09? Czy w ogóle poczekać te kilka dni na łatki ze strony EA? Do tego czasu pory pogram u kolegi na PS3 (miejmy nadzieję, że wtedy nie będzie już problemów z Originem i Battlelogiem o czym jest bardzo głośno). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odpowiedz
G hans_olo

> Moi Drodzy, na początku przepraszam, że troszkę się powtarzam. :) Poradzcie co zrobić:
> Zainstalować grę teraz czy poczekać do poniedziałku - wtorku (czas na naprawę błędów
> ze strony EA oraz opublikowanie finalnej wersji sterowników ATI Catalyst 11.10)? Czy
> ktoś grał może w wersji PC i z kartą ATI na sterownikach 11.09? Ktoś może się podzielić
> doświadczeniem? Z racji, ze posiadam laptopa nie chcę zamulać kompa i instalować sterowników
> 11.10 w wersji Preview 3 i grę wołałbym zainstalować dopiero z finalną wersją sterowników
> 11.10 (czyli w okolicach 31.10). Czy jednak warto zainstalować teraz z obecnymi sterownikami
> w wersji 11.09? Czy w ogóle poczekać te kilka dni na łatki ze strony EA? Do tego czasu
> pory pogram u kolegi na PS3 (miejmy nadzieję, że wtedy nie będzie już problemów z Originem
> i Battlelogiem o czym jest bardzo głośno). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Grałem na lenovo Y560, grzał się jak pies na sukę, sterowniki jakieś potwornie stare jeszcze oryginalnie dodane do lapka, ale w średnich chodzi płynniutko.

Odpowiedz
Janek_Izdebski

> Grałem na lenovo Y560, grzał się jak pies na sukę, sterowniki jakieś potwornie stare
> jeszcze oryginalnie dodane do lapka, ale w średnich chodzi płynniutko.
>
Może to kogoś naprowadzi. Moja konfiguracja to Dell Studio 1749: 8GB RAM 1066 Mhz, ATI Radeon HD 5650 1 GB, sterowniki Catalyst 11.09, Win 7 64-bit. Może to kogoś naprowadzi, by lepiej coś doradzić. Z góry dziękuję.

Odpowiedz
Ojciec-Marcin

Witam potrzebuje pomocy otóż jak uruchamiam battlefielda 3 to w battlelogu pisze mi ze jest aktualizacja dostepna klikam aby mi sie pobrala i niec sie nie dzieje prozsze o pomco

Odpowiedz
G StNimrod

Hmmm, mam takowy problem, nie dostaje (nie wyswietlaja mi sie, chociaz innych moge zaprosic i pisze im 'waiting for host') zaproszen do gier (w Coopa) od znajomego (mam go w znajomych, i w sumie w party jestesmy caly czas) probowalem duzo rzeczy (inne przegladarki etc) i ciagle nic.. wie ktos o co chodzi?

Odpowiedz
G StNimrod

Battlelog sam w sobie jest spoko, chociaz wolalbym normalna gre a battlelog bedacym tylko dodatkiem do sprawdzania statystyk...

Odpowiedz
freedommen

Ja uważam że rozwiazania jakie miały miejsce w BBC2 były najbardziej optymalnymi i najlepiej trafnymi. Kto chciał ogladac statyski swoje czy innych graczy to sobie wchodzil przed gra albo po grze na strone do tego stworzoną a reszte techniczny rzeczy dało sie zrobic w grze. Teraz wrzucili to do jednego "kotła" i każa nam jesc z tego kotła i jeszcze chwalą że "zupa jest najlepsza na świecie"

Odpowiedz
cHICEK

Ręce opadają. PCtowi gracze lubujący się w zarzucaniu konsolowcą lekkiego uwstecznienia mają problemy z uruchomieniem gry z przeglądarki....

Nie wiem czy sie mam z tego śmiać czy płakać że nadeszły czasy w których do aplikacji typu Origin, GFWL czy Steam trzeba pisać poradniki....

Odpowiedz
G metronom

> To może jeszcze dorzućcie poradnik, jak naprawić:
> (...)
> - itd. itp.
Oto poradnik: Nie kupować gier wymagających do działania będącego spywarem syfu czyli Origin. Lepszego nie znajdziesz :-P

Odpowiedz
Numenpl

> Ręce opadają. PCtowi gracze lubujący się w zarzucaniu konsolowcą lekkiego uwstecznienia
> mają problemy z uruchomieniem gry z przeglądarki....
>
> Nie wiem czy sie mam z tego śmiać czy płakać że nadeszły czasy w których do aplikacji
> typu Origin, GFWL czy Steam trzeba pisać poradniki....
dodaj do tego że z grą w multi nawet na konsolach są problemy.Ale powiedzmy sobie szczerze czy ktoś się dziwi tą sytuacją DICE i EA przyznali że MW3 lepiej się sprzeda niż BF3. Jak jakieś studio się do czegoś takiego przyznaje to wiadomo że coś spierdo***i!!

Odpowiedz
G MKRaven

Jak rozpocząć? Najlepiej od porządnej dawki Deprimu, czy innego leku tego typu. Potem należy zrobić sobie herbatkę, potem obiad, potem małą drzemkę (toż to nie wypada tego ważnego punktu dnia pominąć) i już... już jak wstaniemy jest szansa, że wreszcie znajdziemy serwer z wolnym miejscem i z którego nie wywali nas po 5 minutach gry ;) .

Odpowiedz
A3ha

batlelog to narazie pre alpha płatna i pozatym jeden wielki lag:) za pol roku bedzie ok

Odpowiedz
Astropath

> I EA chce tym
> czymś konkurować z wyjątkowo wygodnym (w porownaniu z tym shitem) i debiloodpornym Steamem
> ?
Już zapomniałeś jak kiedyś wyglądały premiery popularnych tytułów na steam? Ile było żalu i narzekania, że nie da się gry zainstalować z płyty, bo steam usilnie próbował program ściągać ze swoich serwerów? Albo jak ludzie nawet 2 dni po premierze nie mogli gry aktywować, bo serwery były zapchane. Przychodzi mi na myśl chociażby dawn of war 2, bo sam tę grę aktywowałem dopiero następnego dnia po premierze. Z innymi grami miałem szczęście, bo udawało mi się bez problemu przejść to co dla innych było drogą przez mękę. Podobnie zresztą było z BF3, z którym nie doświadczyłem póki co żadnych problemów i radośnie gram sobie od wczorajszego wieczora.Wracając do Steam... naprawdę nie pamiętasz tych scen na forum? Do dziś przecież pojawia się płacz, bo gra na półce a uruchomić ją można dopiera za kilka dni, ponieważ steam ma blokadę. Różnica tylko taka, że steam z czasem usprawnił stronę techniczną a dla origina to pierwsza tak duża premiera.Nie myśl, że bronię Origina. Po prostu go toleruję. Z miłą chęcią wywaliłbym go z dysku i przeniósł obsługę gry do Steam, ale nie ma takiej opcji. Cóż poradzić? Mogę zrezygnować z gry i wylewać gorycz na forum, albo zainstalować programik i grać.Co do battleloga... sama idea to dla mnie porażka, ale ta porażka wcale źle nie działa. Nie mam z nim problemów.

Odpowiedz
G Zordon88

A ja mam takie pytanie, mam 2 kopie gry, kupiłem to po by mieć dwa oddzielne konta, wystarczy że zainstaluję jedną a 2 kod gry przypiszę do innego konta tak ?

Odpowiedz
Mocha

Nagle gra przestaje mi chodzić i jestem zmuszony ją wyłączyć mój komputer spełnia wszystkie wymagania.Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co jest grane ?

Odpowiedz
Zand79

A ja proszę o informacje jak odpalić grę jeśli cały czas twierdzi że "gra działająca w tle musi zostać zamknięta"
O ile w przypadku bety pomagało odpalenie gry z poziomu przeglądarki i z pominięciem Origina to teraz du...sza ;D
w przeciwnym przypadku proszę o zwrot kasy za dostarczenie towaru nieadekwatnego do zamówienia ;D

Odpowiedz
Pep

Te wszystkie Origins'y, steam'y, czy windows live bym wypier**** po prostu gdzie te czasy co sie istalowało grę, uruchamiało (bez płyty) cancelowało wkurzające reklamy po starcie (a nawet nie trzeba było jak były klimatyczne ) i grało do bólu, a teraz ...

Odpowiedz
G Budo


Cholera, kiedyś instalowało się grę i klikało play, a teraz potrzeba instrukcji na stronę A4, miliona programów, dostępu do netu i 30-40 minut zależnie od kaprysów serwerów!! Szlag mnie trafia jak na to patrzę.

Odpowiedz
Grey_Wolf

A kiedy zmieniacie adres na gram.ea.com/pl?

Odpowiedz
G L33T

Oj Budo, Budo to jest postęp... przynajmniej wg EA :P

Odpowiedz
Grey_Wolf

Skoro "lud" to kupuje, to widocznie jest to to czego "lud" chce.

Odpowiedz
Seba016

Witam. Mam takie pytanie o co chodzi w tym jak odpalam grę przez origin to uruchamia mi się strona z battlelogiem i jak chcę włączyć multi albo nawet kampanię to w lewym dolnym rogu pisze błąd na stronie. Proszę o pomoc.

Odpowiedz
jasnygwint

ja jestem jedną z tych osób które od wtorku walczą z uruchomieniem gry...może nie tyle gry co samego origina...przez dwa dni nie mogłem sie zalogować, potem origin domagał się żebym podał klucz do gry mimo że przy instalacji go podawałem, klikam "podaj klucz" i czekam...czekam... czekam...i wywala mi błąd...
dziękuję EA za tak poważne potraktowanie, mnie i wielu wielu innych ( bo widziałem na forach że wieeeelu czeka żeby tylko grę odpalić)...dlaczego zawsze jak chcą wprowadzać coś nowego jest to bardzo niedopracowane...dodatkowo znowu EA nie wzięło pod uwagę jak wiele użytkowników będzie chciało się zalogować, była beta i wniosków nie wyciągnęli najwidoczniej...a twierdzili że będą na takie problemy gotowi...
a sam battlelog, mimo że go nie widziałem (jedynie na takich portalach jak gram.pl), to śmiem twierdzić że ktoś spitolił sprawę...gra nieprzeglądarkowa która wymaga przeglądarki...gratulacje pomysłu! i powodzenia EA! czekamy na kolejne genialne i błyskotliwe pomysły...

Odpowiedz
G Fang

Na osiem osób (Ja +7 znajomych) tylko dwóch nie miało problemów z Origin reszta musiała prze godzinę - dwie kombinować co tym gó... *echem* zrobić ;)

Odpowiedz
Mocha

Ja mam takie pytanie czy wolny internet ma jakiś wpływ na rozgrywkę w trybie Single? proszę o odpowiedzi

Odpowiedz
kamilasty1808

Mam takowy problem z grą "nieprzeglądarkową". Otóż po włożeniu płyty i podaniu wszystkich elementów niezbędnych do potwierdzenia praw nabytych, mam problem z instalacją (czyli z pobraniem z Origina), ponieważ konto ASP.Net. Machine account twierdzi, że nie jestem administratorem i nie mogę tego pokonać.
Jestem jedynym admnistratorem i nie wiem co robić. Proszę pomóżcie.

Odpowiedz
G Gremo

Ehh ludzie to co piszecie mnie po prostu dobija... Myślałem że mam problem bo mojego zamówienia nie zrealizowano ze względu na to że brakło im edycji limitowanych, ale jak widzę jaka to kupa dziadostwa jest to cieszę się że tego jeszcze nie dostałem, edycja standardowa to jakaś porażka więc jej na pewno nie wezmę... Sam miałem nie lada problemy z origin i nieznoszę tej platformy - żeby uruchomić grę musiałem wygrać wyścig z czasem i nacisnąć przycisk play z launchera gry zanim wywali błąd że nie ma włączonego EADM (0,5 sek). Poza tym teraz znów EA zmieniło stronę pomocy technicznej - takiego cholerstwa jeszcze nie widziałem, ustawiasz gre, i wyszukuje ci co najwyzej FAQ a opcji zadania pytania za cholere nie można znaleźć. Poza tym takiej pomocy technicznej nie polecam nikomu - strata czasu, lepiej poszukać na sieci... Ja myślałem że ten battlelog to jakis dodatek ze statsami, ale jak przez to sie wlacza gre to WTF? Gratulacje potrafiliscie spartolic gre na poziomie uruchamiania aplikacji... Do tej pory byłem zagorzałym fanem serii, od samego początku... Tyle badziewiarskich aplikacji w tle - pewnie piratom gra będzie lepiej śmigać... Kupię grę jak pozbędą się niepotrzebnego dziadostwa - CDProjekt RED potrzebował na to tygodnia, odliczanie trwa...

Odpowiedz
G Brechtak

to ja nie moge włączyć gry bo wyskakuje problem ze skonfigurowaniem gry... w minimalnych wymaganiach się mieszczę. Ma to też jak patrzyłem więcej osób ode mnie z lepszymi piecykami od mojego

Odpowiedz
G Hartus

A wiadomo jak zmienić język Battlefielda 3 z angielskiego na polski? Grę kupiłem w UK i automatycznie instaluje się po angielsku, ale polski też jest dostępny. To się zmienia z poziomu Origina czy jak?

Odpowiedz
doflamingo

> Ja mam takie pytanie czy wolny internet ma jakiś wpływ na rozgrywkę w trybie Single?
> proszę o odpowiedzi
Grę można odpalić w trybie offline, więc nie powinna mieć żadnego wpływu.

Odpowiedz
G H3R0x

Dobija mnie to Origin.
Mam keya, bo dostawca dał za przeproszeniem dupy i powiedział, że nie da rady dostarczyć paczki w tym tygodniu i jak coś to będzie w poniedziałek. Ale podał keye. Ściągam sobie 12,1 GB z Origin. Zostawiłem na noc, po czym: "Wystąpił nieoczekiwany błąd, wyloguj się i zaloguj ponownie." i w ten sposób pobieranie zaczynam od początku.
A że średnia prędkość ściągania to 253-340, to idzie to jak krew z nosa :)

Odpowiedz
CrysisPl

No,a niedługo będziemy musieli płacić za wysyłanie do siebie wiadomości albo jeszcze lepiej,jeśli chcemy zagrać w grę będziemy musieli podać naszą grupe krwi,wzrost wage kolor włosów,skóry i oczu et.DICE,gorszego pomysły nie dało się wymyślęć?ŻAŁOSNE.......

Odpowiedz
kupyn

mi tam sie battlelog i caly battlefield 3 bardzo podoba, jestem pozytywnie zaskoczony grą a jeżeli występują błędy techniczne to trzeba poczekać cierpliwie i za pare dni wszystko sie zapewne ureguluje :)

battlelog, frostbite 2 przenosi w nowy wymiar gier i technologii :)

Odpowiedz
CrysisPl

A tak po drugie(za wszelkie info i odp ZAJ****** DZIĘKS XD;))gdy już zainstalowałem Battlefield 3,Origin (bla bla wymagania DICE:/....)to przeniosło mnie na tą cholerną przeglądarke i gdy chciałem odpalić zarówno kampanie jak i multi to napisali mi że musze zainstalować gre!!!!!!:otAK JAK KAZALI URUCHOMIŁEM mENADŻER zadań i były w nim dwie aktuali8zacje.Jedną zainstalowałem bez problemu ale gdy prubóje drugą to zawsze przenosi mnie do sklepu ORIGIN gdzie kupuje się Battlefield 3(czyżby naciągarstwo!?:/:O)i tak za każdym razem i nie wiem w jakikolwiek sposób w ogóle uruchomić gre a przysiągł bym że zrobiłem wszystko co mi kazali,zainstalowałem gre którą zamówiłem przedpremierowo w tym sklepie,podaŁEM KODY ZARÓWNO DLC jak i produktu a oni ciągle przenoszą mnie do sklepu gdy chce zainstalować tą chamską drugą ,,aktualizacje".HELP!!!!!!!!(tak i mój komp zdecydowanioe spełnia wymagania gry mam WINDOWS 7 64 BIT)Byłbym wdzięczny^^

Odpowiedz
Silvari

UWAGA!! dla wszystkich tych którzy maja dobrą karte grafiki i chcą grać na ULTRA ustawieniach.

gra na najwyższych ustawieniach + przeglądarka i Origin wsysają 4,5 GB pamięci RAM - ja osobiście miałem 4GB i cieło mi na dużych mapach, doczytywało się, windows chodził koszmarnie jak schodziłem do paska - dokupiłem 2GB i cieszę się płynną rozgrywką.

na ultra ZALECANE 6 GB RAMU!!

p.s. gra wygląda przebajecznie:))

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?