Informacje

Znamy wymagania sprzętowe Need for Speed: The Run

28

Electronic Arts ujawniło wymagania sprzętowe Need for Speed: The Run. Gra jest oparta na tym samym silniku co Battlefield 3 - i to niestety widać w zalecanych konfiguracjach.

Need for Speed: The Run - obrazek 1
Need for Speed: The Run

Jeżeli planujecie zakupić pecetową wersję Need for Speed: The Run, lepiej sprawdźcie, czy wasz komputer da radę udźwignąć tę grę. Silnik Frostbite 2.0, ten sam, na którym oparty jest Battlefield 3, wymaga mocnej karty graficznej i sporej ilości pamięci operacyjnej. Zobaczcie zresztą sami.

Minimalne wymagania sprzętowe Need for Speed: The Run:

  • System operacyjny: Windows Vista SP2 32-bit
  • DirectX: DirectX 10
  • Procesor: 2,4 GHz Intel Core 2 Duo lub odpowiednik AMD
  • Pamięć operacyjna: 3 GB
  • HDD: 18 GB
  • Karta graficzna (AMD): 512 MB RAM ATI Radeon 4870 lub lepsza
  • Karta graficzna (NVIDIA): 512 MB RAM NVIDIA GeForce 9800 GT lub lepsza
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
  • Klawiatura, Gamepad lub kierownica
  • Napęd DVD Rom
  • Dostęp do internetu: 512 KBPS lub szybsze

Zalecane wymagania sprzętowe Need for Speed: The Run:

  • System operacyjny: Windows 7 SP1 64-bit
  • DirectX: DirectX 11
  • Procesor: 3,0 GHz Intel Core 2 Quad lub odpowiednik AMD
  • Pamięć operacyjna: 4 GB
  • HDD: 18 GB
  • Karta graficzna (AMD): 1024 MB RAM ATI Radeon 6950
  • Karta graficzna (NVIDIA): 1024 MB RAM NVIDIA GeForce GTX560
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
  • Klawiatura, Gamepad lub kierownica
  • Napęd DVD Rom
  • Dostęp do internetu: 512 KBPS lub szybsze

Need for Speed: The Run zadebiutuje 18 listopada. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej, a oprócz pecetów trafi także na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Znamy wymagania sprzętowe Need for Speed: The Run - obrazek 2

28 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G piorko90

Teraz to wszystko wymaga quada :D pamiętam jak jeszcze przy GTA było to coś niezwykłego :D

Odpowiedz
G Ecko09

Minimum Vista? XP nie obsługiwany?

Odpowiedz
G Dared00

> Minimum Vista? XP nie obsługiwany?
No niestety, ale ten system już ma 10 lat. Nawet, jeśli był najlepszym systemem, jaki MS zrobił, to pora na zmianę.

Odpowiedz
G Grinczar

> Teraz to wszystko wymaga quada :D pamiętam jak jeszcze przy GTA było to coś niezwykłego
> :D
A ja z kolei pamiętam reakcje ludzi, jak opublikowano wymagania sprzętowe pierwszego TDU.Remont PC, jak najbardziej już wskazany. Tak, jak w 2007r. wszyscy przenosili się na C2D i GF8xxx, tak teraz należałoby zainwestować w Core i5 i GTX560 (najlepiej Ti), co oczywiście uczyniłem.Współczuje tylko tym, którzy niedawno (2010) urządzili sobie modernizację, zamiast poczekać na drugą generację nowych procesorów Intela. Teraz pewnie mają Phenoma II X4 955 BE, który ledwo spełnia wymagania i gorzej sprawuje się od dwurdzeniowego Core i3. Słowem - nie ma co inwestować w starszą technologię, gdy już nowa się rozpowszechniła.A najlepszym systemem jest bezsprzecznie Windows 7 :)

Odpowiedz
Griba

Mały update kompa trzeba zrobić szkoda tylko że podzespoły poszły tak w górę :(

Odpowiedz
diabolo20

No i widzimy jak nowy silnik graficzny od EA ma wymagania. Porównując battlefield 3 oraz NFS the run

Odpowiedz
G TobiAlex

Godnym następcą XP jest Windows 7.

Odpowiedz
G Piotr13PL

BLA BLA BLA, BF3 na moim PC w podpisie śmiga na high w 1280x800 w 35fps, ja podziękuję, wymagań już nie sprawdzam od bodajże 2 lat, to wszystko to ściema!

Odpowiedz
G Ecko09

> BLA BLA BLA, BF3 na moim PC w podpisie śmiga na high w 1280x800 w 35fps, ja podziękuję,
> wymagań już nie sprawdzam od bodajże 2 lat, to wszystko to ściema!
Ja od jakiś 3-4 lat nie sprawdzam, każdą grę odpalam od razu na maxa i póki co jeszcze nie musiałem zmniejszać ustawień.

Odpowiedz
G Dejv90

Dlatego jako niegdysiejszy PeCetowiec przełamałem się do konsoli i nie żałuję...

Odpowiedz
wychylylybym

Ja 4 lata temu kupilem komputer i w 1440x900 praktycznie kazda gra chodzi na full (czasami trzeba wylaczyc AA), co do battlefielda 3 to beta tez smiga na srednie/wysokie wiec NFS pewnie tak samo.

Jesli chodzi przesiadke z PC na konsole jak kolega wyzej to trzeba wziac pod uwage ze np. na minimalne/srednie gra bedzie wygladac jak na konsoli a takie wymagania spelnia wiele osob. Z drugiej strony tutaj to minimalne sa takie jak w wielu nowych grach zalecane ;p na takim sprzecie Crysis 1 chodzilby na full w mojej rozdzialce i z AA x4 albo wiecej :) (moze 1gb ramu dorzucic i procka podkrecic :)

Odpowiedz
G barth89

Wysokie. Spodziewałem się czegoś łagodniejszego. Pewnie to przez silnik.

Odpowiedz
G aTF-KUDLaTY666

Właśnie zacząłem szukać nowego piecyka...

Odpowiedz
G Headbangerr

No i dobrze. Tutaj, podobnie jak w Battlefield 3, przynajmniej widać, na co idą te zasoby. Oczywiście, jak zawsze znajdą się tacy, którzy zarzucą tym grom kiepską optymalizację wyłącznie dlatego, że wymagania są wyższe niż winnych grach. Jednak wystarczy na te gry spojrzeć. Wszystko jest w porządku, za taką grafikę trzeba płacić. I dobrze, że silnik Frostbite 2.0 jest tak uniwersalny - może wreszcie przyjdzie następca wyeksploatowanego już chyba do granic możliwości Unreal Engine 3.0 (przynajmniej do czasu wyjścia UE 4.0 ;).

Odpowiedz
G n33trox

> (...)może wreszcie przyjdzie następca wyeksploatowanego
> już chyba do granic możliwości Unreal Engine 3.0 (przynajmniej do czasu wyjścia UE 4.0
> ;).
Oby Twoja słowo obróciło się w g**** :P Akysz Frostbite 2.0. Zuo wcielone. Battlefield 3 ledwo ciągnie na low w 20 fpsach. Nie, nie zmienię kompa, prędzej kupię konsolę.

Odpowiedz
WiK1992

"Jesli chodzi przesiadke z PC na konsole jak kolega wyzej to trzeba wziac pod uwage ze np. na minimalne/srednie gra bedzie wygladac jak na konsoli a takie wymagania spelnia wiele osob."

Zwykłe pierdo*enie...Wymień mi 3 gry,które na minimalnych ustawieniach na pc wyglądają lepiej niż na konsoli...Ze średnimi zresztą jest tak samo...

Odpowiedz
G szypek26

Chyba sobie żartują z tymi zalecanymi... O ile BF3 na ultra w 1080p wygląda obłędnie, to the Run nie pokazuje nic, co mogłoby uzasadnić takie wymagania.
Ktoś tu sobie przyciął w kulki i to ostro.

Odpowiedz
G Headbangerr

Eee tam xD Nie będzie źle. Jeśli Frostbite 2.0 pociągnie tyle lat, co UE3 i będzie równie mocno wykorzystywany przez twórców różnych gier, to raz zrobisz upgrade i będziesz miał na długo spokój. Zakładając oczywiście, że różne gry wypuszczane na tym samym engine'ie nie będą się jakoś znacząco różnić wymaganiami. Z drugiej strony - wcale tego nie pochwalam, bo twórcy mogliby się brać do roboty, zamiast przez kilka lat wykorzystywać jeden, co najwyżej zmodyfikowany, silnik. Z trzeciej strony - jeśli coś nawet dzisiaj wygląda ładnie, to dlaczego z tego nie korzystać. ;)

Odpowiedz
Qbon11

> "Jesli chodzi przesiadke z PC na konsole jak kolega wyzej to trzeba wziac pod uwage ze
> np. na minimalne/srednie gra bedzie wygladac jak na konsoli a takie wymagania spelnia
> wiele osob."
>
> Zwykłe pierdo*enie...Wymień mi 3 gry,które na minimalnych ustawieniach na pc wyglądają
> lepiej niż na konsoli...Ze średnimi zresztą jest tak samo...
Na średnich ? Prawie każda. Tak się składa, że mam tez konsolę i co za tym idzie mam rzeczywiste porównanie. Od dawna PC-ty wyprzedziły konsole, od jakiegoś czasu zaczyna się robić przepaść. Niektórzy chyba po prostu nie chcą tego widzieć ale to już nie mój problem. PS3 nie sprzedałem jeszcze tylko ze względu na Uncharted 3, który co by nie mówić o konsolach jest grą rewelacyjną.

Odpowiedz
G Lucas162

No niestety Frostbite 2 to kiepsko zoptymalizowany engine ;/ taki CE2 wcale nie jest gorszy, a wymaga zdecydowanie mniej.

Odpowiedz
G Pitej

Wymagania minimalne naprawdę są zatrważające. Jeszcze rok temu mając Radeona 4870 i 3GB RAM spokojnie można było grać w niemal dowolną grę w rozdzielczości 1920x1080 i full detalach. Fakt, że w praktyce gra na takim sprzęcie i w The Run może być więcej jak znośna. Choć z drugiej strony mając za sobą doświadczenia bety BF3 to wcale niekoniecznie...

Odpowiedz
G Pitej

Wielu ludziom WYDAJE się, że konsole to już tylko i wyłącznie mogą lizać pecetom buty. Owszem - porównując tę samą grę wersja komputerowa w max ustawieniach zawsze wygląda lepiej, ta różnica czasem jest większa, czasem naprawdę mała, ale przepaści czy diametralnej różnicy to jeszcze NIGDY nie uświadczyłem. Co więcej, GT5 na takim 20 calowym monitorze wygląda obłędnie, imo lepiej niż Shift 2 na max ustawieniach na PC.

Odpowiedz
rtyrtyrty

Gdybym zainstalował Vistę, to może i by jakoś na te minimalne dało radę, tylko pytanie po co, skoro i tak najprawdopodobniej na minimalnych nie zobaczę żadnych możliwości tego silnika. Zresztą, po co zmieniać system dla jednej gry.

Odpowiedz
KhazarOne

Ten Need For Shit też jest na frostbicie? bo wymagania dziwnie znajome. Teraz z czystym sumieniem będę mógł sobie odpuszczać kolejne NFSy bo i tak są denne. No może Shifty nie do końca, ale powerslide'y po torze też mnie nie interesują.

Odpowiedz
G karolekx23x

dosc spore te wymagania.

Odpowiedz
G Kwasu93

18 GB na dysku? Szykuje się pierwszy porządny NFS od wielu, wielu lat. Szkoda, że XP odchodzi w zapomnienie, ale cóż - w końcu jest już stary. Ogólnie te wymagania to są jakieś kosmiczne. To mój brat ledwo kupił kartę graficzną Radeon 6870 Black Edition i co ja mam rozumieć, że to nawet nie spełnia zalecanych? :o

Odpowiedz
G Liptox

No to przeliczmy ;)
Battlefield 3 - 20GB
Need For Speed - 18GB
Co nam daje 38GB na tylko te 2 gry, doliczmy do tego patche chociażby do BF3 które zajmują co najmniej od 2,5 do 3GB.
Czyli jedna dobra partycja powinna być przeznaczona na te gierki ;D
Ale co tammm to nie czasy kiedy to dyski twarde miały po 5gb :D

Co do wymagań to od początku wzmianki o tym że gra korzysta z F2 to było wiadome że nowy NFS nie będzie chodził na XP :)

Odpowiedz