Informacje

Ujawniono bohaterów, wymagania sprzętowe i nową datę premiery Airline Tycoon 2

14 Mateusz Stanisławski

Wraz z uruchomieniem oficjalnej strony internetowej Airline Tycoon 2 światło dzienne ujrzało sporo nowych informacji na temat tej gry. Poznaliśmy między innymi termin debiutu oraz wymagania sprzętowe.

Ujawniono bohaterów, wymagania sprzętowe i nową datę premiery Airline Tycoon 2 - obrazek 1
Airline Tycoon 2

Tak jak w przypadku „jedynki”, będziemy mogli wcielić się w jednego z czterech właścicieli linii lotniczych. Nowymi grywalnymi postaciami będą blondynka Natalie Childman oraz Mbangwe Mogambo – bezkompromisowy wojskowy z Konga. Ekscentryczny kwarter uzupełnią znani miłośnikom cyklu Igor Tuppolevsky i Tina Cortez.

Jak się rzekło, Airline Tycoon 2 doczekał się świeżej witryny sieciowej. Oprócz charakterystyk protagonistów oraz poniższych wymagań sprzętowych udostępniono na niej dwa utwory niemieckiego muzyka Johannesa Semma, które wejdą w skład ścieżki dźwiękowej.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • procesor Intel Pentium D (3 GHz) lub AMD Athlon 64 3000+
  • 1 GB pamięci RAM
  • karta graficzna GeForce 8600 GT lub ATI Radeon X 1800

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • procesor Dual Core Intel E4300 lub AMD Athlon X2 3000+
  • 2 GB pamięci RAM
  • karta graficzna GeForce 8800 GTX lub ATI Radeon 3870 (512 MB, DirectX 9.0c, Shader Model 3.0)

Europejska premiera Airline Tycoon 2 odbędzie się 14 października bieżącego roku. Ta przygotowywana z myślą wyłącznie o posiadaczach komputerów osobistych strategia ekonomiczna na razie nie została dodana do planu wydawniczego żadnego rodzimego dystrybutora.

14 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G pi1er

To już chyba nie będzie to samo Airline Tycoon :<

Odpowiedz
G knopfler

Na pewno nie będzie to już to samo Airline Tycoon. Widać po screenie. Różnica jak pomiędzy Larrym w 3D i 2D, a wiadomo jak to się odbiło na jakości gier w tamtym przypadku. Stawiam że tutaj będzie tak samo.

Odpowiedz
G Piotrbov

Oż kurczę. Ja czekam na demo.

Odpowiedz
Gorthak

Airline Tycoon - moja pierwsza gra. Aż się łezka w oku kręci. Z pewnością się tym zainteresuję i mam nadzieję, że wyjdzie jakieś demko. Znając Kalypso można liczyć na podobny do jedynki humor (co złego można powiedzieć o Dungeons lub Tropico 4, na pewno nie brakuje tam poczucia humoru ^^).
Z drugiej strony nie wiem czy bać się czy nie, co, pradoksalnie, również obrazują obie wymienione gry. Dungeons jako spadkobierca Dungeon Keepera wypadł blado (choć może największy zarzut to właśnie "To nie jest Dungeon Keeper!", bo pomysł na rozgrywkę był całkowicie inny), a Tropico 4 to prawie klon Tropico 3, okraszony zabawniejszym podejściem do tematu, w myśl zasady "więcej i lepiej tego samego".
Myślę, że przeniesienie gry w 3D faktycznie ją zmieni, ale niekoniecznie na gorsze, po prostu... na inne. Mam nadzieję, że trafi w moje gusta i gusta jak największej ilości fanów jedynki (szczególnie, że wersja Deluxe nie działa mi na Windows 7, więc fajnie by było mieć sprawną grę ^^).
Kalypso, liczę na was :)

Odpowiedz
G hoxiu

ol dziiiz nareszcie, czekam tak samo jak na diablo 3

Niedawno odswiezylem sobie gre z kolega po lanie - swietna zabawa, ale po kilku dniach sie znudzilo. Mam nadzieje, ze pojawi sie wersja demonstracyjna.

Odpowiedz
G Muradin_07

O kurczę... :D

Gra na której tak naprawdę się wychowałem, jeden z Tycoonów które mam do dzisiaj na swoim twardzielu... Nawet Falcon Airlines się uchowa... No to naprawdę czekam :D

Odpowiedz
G Arcling

Nie jestem pewien czy zmiana stylu grafiki wyjdzie na dobre. Lepiej by się to chyba prezentowało z cell shadingiem. Szkoda, że tylko dwie postacie ze starej ekipy powrócą.

Odpowiedz
G Gumisiek2

Jedyny tycoon, który mi się spodobał (choć tak naprawdę ilość tytułów z tego gatunku, w które grałem, można policzyć na palcach jednej ręki). A Mario Zucchero to jedyna postać, którą grałem ;-) Fajnie by było, gdyby gra została wydana w Polsce z dubbingiem w naszym rodzimym języku.

Odpowiedz
G ja33no

Oryginalne pudełko nadal leży na biurku :D. Najbardziej zapadł mi w pamięć ten ukrywający się rambo od zamachów ;p.

Odpowiedz
G Berkel

Ekscentryczny kwarter uzupełnią znani miłośnikom cyklu Siggi Sorglos i Mario Zucchero.

Dziwne, na stronie oficjalnej pisze właśnie, że będzie (mój ulubiony) Igor Tuppolevsky i Tina Cortez

http://airline-tycoon2.com/us/index.php?p=charinfo

Odpowiedz
G Os0

Jak dla mnie sztucznie zawyżone.

Odpowiedz
G Deathblade

A ja mam nadzieję, że jednak będzie tak samo grywalna jak jedynka no i "dodatek". To jeden z niewielu tycoonów, dzięki któremu się nocki zarywało, drugim takim jest TTD lub OTTD ;)

Odpowiedz
G Vojtas

> Na pewno nie będzie to już to samo Airline Tycoon. Widać po screenie. Różnica jak pomiędzy
> Larrym w 3D i 2D, a wiadomo jak to się odbiło na jakości gier w tamtym przypadku.
Samo przeniesienie w 3D niewiele by zmieniło, gdyby nie fakt, że to nowe coś wykastrowano z elementów przygodowych i zrobiono z tego parodię serii. Albo raczej tragifarsę...

Odpowiedz