Informacje

Znamy oficjalne wymagania sprzętowe Battlefielda 3!

227

Jeżeli chcecie zainstalować Battlefield 3 na swoim komputerze, przygotujcie 20 GB wolnego miejsca na dysku. Przyda się też mocna karta graficzna.

Battlefield 3 - obrazek 1
Battlefield 3

Studio DICE podało minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Battlefielda 3. Nie obejdzie się bez karty graficznej obsługującej co najmniej DirectX 10. Do w pełni komfortowej gry, co nie jest zaskoczeniem, potrzebny będzie ponadto procesor czterordzeniowy. Strzelanina pożre też spory kawałek dysku, zajmując na nim 20 GB. Szczegóły poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe Battlefielda 3:

  • System operacyjny: Windows Vista, Service Pack 2 32-bit
  • Procesor: 2 GHz Dual Core (Core 2 Duo 2,4 GHz lub Athlon x2 2,7 GHz)
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • HDD: 20 GB
  • Karta graficzna AMD: kompatybilna z DirextX 10.1, z 512MB RAM (ATI Radion, serie 3000, 4000, 5000 lub 6000, z wydajnością ATI Radion 3870)
  • Karta graficzna Nvidia: kompatybilna z DirextX 10.1, z 512MB RAM (Nvidia GeForce, serie 8, 9, 200, 300, 400 lub 500, z wydajnością Nvidia GeForce 8800 GT lub wyższą)
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
  • Klawiatura i mysz
  • DVD ROM

Zalecane wymagania sprzętowe Battlefielda 3:

  • System operacyjny: Windows 7 64-bit
  • Procesor: Quad Core
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • HDD: 20 GB
  • Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 11, z 1024MB RAM (Nvidia GeForce GTX 560, ATI Radeon 6950)
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
  • Klawiatura i mysz
  • DVD ROM

I po bólu. Posiadacze starszych pecetów, modernizujcie swój sprzęt, albo pożegnajcie się z jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów bieżącego roku.

227 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Materdea

64-bit a nie big. ;)

Odpowiedz
G pi1er

32bit! No i ekstra ;)

Odpowiedz
G Witka1995

6950?! WTF, kilka dni tmu zakupiłem HD 6850 i dupa...

Odpowiedz
G knypol17

=O no no no dowalili do pieca.... GTX 560 = / co chce widzieć jaka na prawdę będzie grafika i co tam musi się dziać, że aż tak dobra karta musi być = /

Odpowiedz
G Jarden

Minimalne wymaganie średnio wysokie, zalecane już trochę większe ale bólu nie ma.

Odpowiedz
mefito1996

Jakie wymogi! Olalala...
Na minimalnych mi ujdzie ;)
Ale z tą zalecaną kartą graficzną przegięcie. Uważam, że powinno pójść na serii HD 5000 z AMD lub serii 400 z nVidii.

Odpowiedz
G Henrar

Ciekaw jestem, dla jakiej rozdzielczości podali te wymagania. Bo jak FHD, to jeszcze ujdzie...

Odpowiedz
G pepsi

> 64-bit a nie big. ;)
Czytelnicy jak zwykle czujni. Umknęło mi przy przemielaniu z angielska na nasz, dzięki za wyłapanie.

Odpowiedz
G 1096

No to ciekawe na jakich ustawieniach by mi nowy BF się uruchomił.
Acer aspire 7552G
AMD Phenom II BE X4 Mobile X920 (2.3Ghz)
ATI Mobility HD 5850 1024 MB (Up to 2815MB Hyper Memory)
4GB DDR3
Windows 7 Home Premium 64bit
Jak myślicie na jakich ustawieniach i rozdzielczosci pojdzie?

Odpowiedz
Drovve

Od wczoraj posiadam nowy sprzęt i ciekaw jestem jak wesoło będzie hasał nowy Battlefield. :)

Jeszcze 7 dni!

Odpowiedz
G betonowy1

Phenom II x4 @3,8Ghz, 8gb ram, Radosław 5870 + 5850 crossfire. Preorder na origin zrobiony, czekam na betę.

My body is ready.

Odpowiedz
G Fotonygamma

Nvidia z serii 8xxx lub 9xxx kompatybilna z DirextX 10.1? a czy przypadkiem one nie byly kompatybilne max Dx 10.0?
W każdym bądź razie żadnego zaskoczenia nie ma co do wymagań.

Odpowiedz
G blackbeaver

no to koniec grania w gry w full hd chyba :/ myślałem, że jeśli Crysis 2 chodził na max detalach to jest szansa, że BF3 też, a tu lypa

Odpowiedz
SamFiniszer

Może na low-medium pójdzie...

Odpowiedz
G Zgreed66

> Nvidia z serii 8xxx lub 9xxx kompatybilna z DirextX 10.1? a czy przypadkiem one nie byly
> kompatybilne max Dx 10.0?
Seria 200 tez ;) @Ontop W procesorach te pierwsze 2ghz chyba niepotrzebne ;dW kartach graficznych jest literówka DirextX ;d

Odpowiedz
G Myszasty

Zalecane połknięte. *Kwiczy z radości*

Odpowiedz
G iskariotA666

MOBO: Gigabyte 870A-UD3
CPU: AMD Phenom II x6 3.0Ghz Wykrecony na 4.0Ghz
RAM: Kingston HyperX 8GB 1600Mhz
GPU: MSi Radeon 6950 2GB TwinFrozr III OC
SC: Creative Fata1ty X-Fi
OS: Windows 7 64bit SP1

Full Detale aż milo :)

Odpowiedz
G Henrar

> Nvidia z serii 8xxx lub 9xxx kompatybilna z DirextX 10.1? a czy przypadkiem one nie byly
> kompatybilne max Dx 10.0?
Chyba tylko laptopowe GeForce'y serii 3xx były zgodne z DX10.1. Serie 8x00, 9x00 i 2xx były zgodne tylko z DX10.

Odpowiedz
Anamitr

Not bad.

Odpowiedz
G Revan91

Pójdzie na styk chyba, ale odpuszczam. Szkoda nerwów na pokaz slajdów.

Odpowiedz
G Lord_Polish

> No to ciekawe na jakich ustawieniach by mi nowy BF się uruchomił.
> Acer aspire 7552G
> AMD Phenom II BE X4 Mobile X920 (2.3Ghz)
> ATI Mobility HD 5850 1024 MB (Up to 2815MB Hyper Memory)
> 4GB DDR3
> Windows 7 Home Premium 64bit
> Jak myślicie na jakich ustawieniach i rozdzielczosci pojdzie?
Jako, że to układ mobilny, to co najwyżej na minimalnych...

Odpowiedz
Gosu

Myslalem ze bedzie gorzej, generalnie karte graficzna mam lepsza niz w zalecanych, ramu mam akurat 4 giga, gorzej tylko z procem...ale zawsze mozna pograc na d10 w max :)

Odpowiedz
moc_elninio

Moje i7 2600k i 6950 to zweryfikuje ;], mam nadzieje że będzie ta gra dobrze wygladać ;)

Odpowiedz
Olek4

Spoko, pójdzie ze wszystkimi detalami na full. (:

Odpowiedz
Drovve

bkohn1 Bob Kohn
@zh1nt0" so would one GTX580 run it on ultra? Or do I need two of them?"
1 hour ago
in reply to 

zh1nt0 Daniel Matros
@bkohn1 "2"
1 hour ago via TweetDeck

Mam nadzieję, że community manager Pan zh1nt0 nie wie o czym mówi. :|

Odpowiedz
palpatine

Ale będzie śmigać :). Pozostaje jedynie czekać.

Odpowiedz
G Darkstar181

Jupi ! Zalecane spełnione, i to z nadwyżką :P

Odpowiedz
nekr

> Ciekaw jestem, dla jakiej rozdzielczości podali te wymagania. Bo jak FHD, to jeszcze
> ujdzie...
W sumie to jest bardzo zasadne pytanie.Ja z kolei licze na to, ze skoro w moim mizernym 1280x1024 BC2 na full detalach smigalo, to BF3 tez mi jakos w nizszych bedzie chodzil :)

Odpowiedz
G Kafar

fiu fiu jak dobrze że będę grał na konsoli. Może gorzej wyglądać ale brak stresu że gdzieś będzie skakać ;)

Odpowiedz
G 1096

Niby mobilny, ale wiedźmin 2 chodzi super. Wyłączyłem wszystkie efekty rozmycia i inne pierdoły i chodzi, że tak powiem na średnio-wysokich, a może nawet wysokich. Ciężko to określić.

Odpowiedz
Gosu

> fiu fiu jak dobrze że będę grał na konsoli. Może gorzej wyglądać ale brak stresu że gdzieś
> będzie skakać ;)
Tak i brak poczucia ze to Battlefield, bo zamiast 64 graczy bedzie biegalo 24, ponad polowa wsiadzie do pojazdow a pozostala 4 bedzie sie szukac na mapie ;) Ja mam ps3 i w zyciu bym sie tak nie pokaral zeby w Battlefielda co sama nazwa mowi ma byc 'Polem Walki' grac 12 vs 12...dlatego wole onizyc detale na PC a pewnie i tak ze znizonymi bedzie nadal wygladac ladniej niz na konsoli i grac 32 vs 32.

Odpowiedz
G nov_pl

Kurde, klawiatura mnie trzyma :/

Odpowiedz
G Henrar

> Tak i brak poczucia ze to Battlefield, bo zamiast 64 graczy bedzie biegalo 24,
Tylko w jednym trybie (Conquest) może być 64 graczy, w pozostałych przewaga wersji PCtowej maleje. ponad polowa wsiadzie do pojazdow a pozostala 4 bedzie sie szukac na mapie ;)Mapy odpowiednio mniejsze i mniej pojazdów. Dynamika starć zostanie zachowana.

Odpowiedz
szymihej

czy BF'a 3 będzie można zainstalować na kilku komputerach? chodzi mi o to,że przez 2 miesiace bede se gral na kompie w singla i multi, a pozniej bede chcial zainstalowac na nowym kompie.

Odpowiedz
absmak

Co to jest "ATI Radion"? ;) No i chyba już nie ATI, tylko AMD, prawda?

Brawa dla DICE, że nie wyłamali się z obsługą prehistorii o nazwie Windows XP. Do przodu Panowie :]

Odpowiedz
Pawel_Age

W końcu gra która jest robiona pod PC :) Oddawna czekałem na tą chwile :) Odpalam w 1920x1200 i do boju ! :) (Only singiel aczkolwiek multi to zbędny dodatek) :)

Odpowiedz
G Sethlan

Skoro BF3 wymaga tylko 3870, to o mojego MSI Radeon 4850 1024mb nie muszę się martwić i karta przetrzyma jeszcze jakiś czas...

Odpowiedz
Gosu

> > Tak i brak poczucia ze to Battlefield, bo zamiast 64 graczy bedzie biegalo 24,
> Tylko w jednym trybie (Conquest) może być 64 graczy, w pozostałych przewaga wersji PCtowej
> maleje.
maleje do 24? :)> Mapy odpowiednio mniejsze i mniej pojazdów. Dynamika starć zostanie zachowana.
No beda na konsoli co juz dla mnie to wielki minus, oczywiscie grajac tylko na konsole nikt tego nie odczuje ale jak ktos pogra na PC i zobaczy ta przestrzen i mozliwosci to moze sie nabawic klaustorfobi pozniej ;) Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma, jakos nie wierze ze ktos mialby odpowiedniego peceta na b3 a i tak by ja wybral na konsole.

Odpowiedz
Raider0001

6950 2GB - check
i5 750 - check
8GB - check
x64 7 - check
HDD 20GB - deleting in progress...

Odpowiedz
G Henrar

> maleje do 24? :)
W Rushu maleje do 32, w innych trybach do 24.

Odpowiedz
G mr-nadol

Hm. Gratuluje teraz artykułu "Składamy PC do Battlefield 3." :)

Odpowiedz
G Mejste

Jakby było jakieś demko to przetestowałbym możliwości mojego laptopa do zadań specjalnych. Ale znając życie, oszczędzę sobie nerwów i zadowolę się wersją na PS3 :)

Odpowiedz
raczek123

ufff .... bałem się , że mi nie będzie działać

Odpowiedz
G gracz_155

uhh dobrze że będzie na konsole bo z tymi wymaganiami raczej bym sobie nie pograł

Odpowiedz
Shinigami

Zalecane zaskoczeniem nie są - dobrze, że już niedługo będzie można się przekonać o tym na własnej skórze.

Beta zza winkla ;]

Odpowiedz
G Leos8

Pójdzie spokojnie (chwała SLI), ale grę kupię jak stanieje. IMO na hit się nie zapowiada.

Odpowiedz
redleefox

pujdzie

Odpowiedz
G Palpatine_II

Spokojnie pójdzie mi :D.

Odpowiedz
Adi-C

Nadal macie błąd w wymaganiach:
Karta graficzna AMD: kompatybilna z DirextX 10.1
Karta graficzna Nvidia: kompatybilna z DirextX 10.1

Dla nvidii jest to 10, czy jak kto woli 10.0

Sprawdźcie sobie tu
http://www.battlefield.com/battlefield3/1/beta

Ciekawe czy to znaczy że posiadacze HD2900 (dx10.0) zostają na lodzie...? Wymieniona na ich stronie to ona NIE jest... To by była niezła ironia losu bo wczesna i dużo słabsza wer. tego układu siedzi jako gpu w x360 :)

Odpowiedz