Informacje

Znamy minimalne i zalecane wymagania sprzętowe F1 2011

19

Na łamach Steama pojawiły się minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe F1 2011. Co ciekawe, multiplayer będzie wymagał zalogowania do Games for Windows Live.

F1 2011 - obrazek 1
F1 2011

F1 2011 na najwyższych ustawieniach grafiki z DirectX 11 powinien spokojnie zadziałać wszystkim graczom, których komputery radzą sobie z innymi nowymi produkcjami. Zalecane wymagania sprzętowe nie należą do wygórowanych – można stwierdzić, że są po prostu standardowe, z kolei na minimalnych detalach nowa ścigałka od Codemasters zadziała nawet na kilkuletnim komputerze.

Minimalne wymagania sprzętowe F1 2011:

  • system operacyjny Windows XP/Vista/7
  • procesor Intel Core 2 Duo 2,4 GHz lub AMD Athlon X2 5400+
  • 2 GB RAM
  • karta graficzna GeForce 7800 lub Radeon X1800
  • DirectX 9.0c
  • 12,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • do grania w trybie multiplayer wymagane jest zalogowanie w usłudze Games For Windows Live
  • szerokopasmowe łącze 512kbps

Zalecane dla DirectX 11:

  • system operacyjny Windows 7
  • procesor Intel Core i5 lub AMD Phenom II x4
  • 4 GB RAM
  • karta graficzna GeForce GTX 460 lub Radeon HD 5850
  • DirectX 11

Obsługiwane karty graficzne:

  • ATI Radeon x1800, x1900, x1950, HD2400, HD2600, HD2900, seria HD3XXX, seria HD4XXX, seria HD5XXX, seria HD6XXX
  • NVIDIA Geforce 7800, 7900, 7950, 7950Gx2, 8400, 8600, 8800, 9600, 9800, 9800Gx2, GeForce 210, GT220, GTS250, seria GTX2XX, seria GTX4XX, seria GTX5XX
  • brak wsparcia dla zintegrowanych kart dźwiękowych i graficznych (także laptopów)

F1 2011 jest dostępne w przedsprzedaży w sklepie gram.pl. Warto sprawdzić, czy masz prawo do zniżki. Gra zadebiutuje 23 września.

Znamy minimalne i zalecane wymagania sprzętowe F1 2011 - obrazek 2

19 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
SamaelvonHell

Jak to brak wsparcia dla zintegrowanych kart dźwiękowych? Przecież chyba 90ciu% użytkowników PC słoń na ucho nadepnął i używają zintegrowanych Realteków.

Odpowiedz
kwaled

HAHAAHAHHA nie mogłem dla tego braku wsparcia. WRESZCIEEE ktoś robi coś porządnego z deweloperów.

Odpowiedz
RobsonAmbro

"brak wsparcia dla zintegrowanych kart dźwiękowych i graficznych (także laptopów)"

Przecież to jakaś kpina, pierwszy patch będzie to pewnie zmieniał.

Odpowiedz
Chudy2k5

> Jak to brak wsparcia dla zintegrowanych kart dźwiękowych? Przecież chyba 90ciu% użytkowników
> PC słoń na ucho nadepnął i używają zintegrowanych Realteków.
Nie każdy jest Beethovenem, Mozartem albo Orfem, aby musieć mieć idealny dźwięk, czy to w grach czy w filmach. Osoby z zestawem dwóch głośników (lewy, prawy, w tym ja) na pewno myślą o wydaniu 150+ zł na "dobrego SoundBlastera", by jakość ich doznań słuchowych wzrośnie kilkukrotnie. Mają integre, wystarcza im więc dlaczego nie mają mieć przyjemności z gry w F1? Liczę na to, że jest to albo błąd w tłumaczeniu (brak wsparcia dla grafik zintegrowanych to nic nowego, w końcu one są tworzone głównie do zadań biurowych) bądź nierozważna decyzja twórców.

Odpowiedz
G byverter

Coś chyba się pomyliło komuś. 99% ludzi korzysta z wbudowanego Realteka.

Do grania w DX11:
Sound:DirectX Compatible Soundcard or onboard audio

Odpowiedz
G Zgreed66

Ano, bład tlumaczenia... zawsze wystarcza karta "kompatybilna" ;)

Odpowiedz
KhazarOne

Graficznie to przesadzili. I tak będzie wiało kupą jak w wersji 2010, więc po co te DXy 11 i GTXy 460? Echhh, pograć na maxie na swoim pogram, tyle że nie w DX11. Teselację na oponach zastosują? Ubytki gumy będzie widać jako wgłębienia? Wątpię. Grid i Dirty jakoś ładnie wyglądają, a to F1 to takie nie wiadomo co. Choć trochę nie wierzę w co mówię, bo gram przecież w GT5 na konsoli i tam dopiero nie ma grafiki względem PC...no właśnie, ta gra wychodzi między innymi na PC więc może dlatego się czepiam.

Ciekawe czy będzie naprawdę ta gra naprawdę lepsza względem poprzedniczki. Trzeba będzie zagrać.

Odpowiedz
G n33trox

Mam nadzieję, że ten brak wsparcia dla zintegrowanych kart dźwiękowych, to jednorazowy wybryk, bo nie widzi mi się kupować specjalnie dedykowanej karty dźwiękowej. W F1 i tak nie zamierzam grać, ale jak zaczną stosować ten zabieg w innych grach, to się zrobi nieciekawie.

Odpowiedz
G barth89

I pięknie, nie ma się czym martwić ;)

Odpowiedz
G kalka107

Zawsze pisze że nie ma wsparcia a i tak wszystko działa. Ja pogram na Fullach ale bez DX11 (wql po co te 11, 12) ja tylko widzę różnicę pomiędzy 9 a 10.

Odpowiedz
Laschlo

We wszystkich grach CM jest taki zapis (sprawdziłem na pudełkach), chyba dodają je dla zabezpieczenia (nie na wszystkich sprzętach dadzą rade przetestować grę) ale o swoje zintegrowane karty dźwiękopodobne nie musimy się martwić :D

Odpowiedz
G kalka107

> We wszystkich grach CM jest taki zapis (sprawdziłem na pudełkach), chyba dodają je dla
> zabezpieczenia (nie na wszystkich sprzętach dadzą rade przetestować grę) ale o swoje
> zintegrowane karty dźwiękopodobne nie musimy się martwić :D
Masz rację na swoich 5 grach z CM pisze że nie wspierają laptopów a sprawdziłem na 3 laptopach (Asusie, Acer i Samsungu) i działają. Na dźwięk nawet nie trzeba zwracać uwagi.

Odpowiedz
Darktomd

Czy da rade pociągnąć na 2.33 Ghz ? dodam że F1 2010 chodziło bez problemu prosze o informację

Odpowiedz
G kalka107

> Czy da rade pociągnąć na 2.33 Ghz ? dodam że F1 2010 chodziło bez problemu prosze o informację
>
Pociągnie

Odpowiedz
woj11

Może chodzi o to, że na zintegrowanej karcie dźwiękowej dźwięk będzie gorszy, bo w zeszłorocznej edycji odgłos silników pozostawiał wiele do życzenia, a nie wiem jak było u ludzi posiadających wspomniane karty :)

Odpowiedz
G SerwusX

WL to najgorsze dziadostwo, jakie w życiu wdziałem. Podałem złą datę urodzenia, a potem nie dało się jużtego zmenić, ani założyć nowego konta... Ciągle mi system pokazywał, żebym dosłał zgodę rodzica. :D

Odpowiedz
G gracz_155

GfWL dzięki temu można kolejną grę wykreślić z listy zakupów

Odpowiedz
lubek1986

witam wtam serdecznie jestem nowym raczem f1 i mam problemik maly jak sie opuszcza lub podnosi tylnni spojler w f1 ? bo we wczesniejszej bylo albo 1 2 albo na numerycznejh jak teraz jest ? dzieki za odpoiwiedz gory

Odpowiedz
kondzio9990

już się w tym pogubiłem. Czy ta gra pójdzie mi na laptopie Dell XPS 702 ??

intel i7 2gen

GeForce GT555M

dziekuje

Odpowiedz