Informacje

Oficjalne wymagania sprzętowe Serious Sam 3: BFE

19

Croteam podał, w jakie podzespoły powinniśmy się zaopatrzyć, by komfortowo pograć w Serious Sam 3: BFE. W najwyższych detalach bez GTX-a nie pogramy.

Serious Sam 3: BFE - obrazek 1
Serious Sam 3: BFE

Poważny Sam jest na etapie ostatnich przygotowań przed wyruszeniem w kolejną podróż pełną spotkań z odrażającymi przybyszami z kosmosu, których marny żywot zakończy się po spotkaniu z tymże bohaterem. Czas więc poznać wymagania sprzętowe Serious Sam 3: BFE, którymi, za pośrednictwem portalu Dsogaming podzieliła się ekipa Croteam:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Dual-core (Intel lub AMD) z 2,0 GHz
  • Grafika: serie NVIDIA GeForce 7800/7900/8600
  • System operacyjny: Windows XP 32-bit (z SP 2 lub 3)
  • Pamięć: 1 GB RAM
  • HDD: 4 GB wolnego miejsca na dysku
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX9.0c

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Quad-core (Intel lub AMD) z 2,0 GHz
  • Grafika: NVIDIA GeForce 480/580 GTX
  • System operacyjny: Windows 7 64-bit
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • HDD: 4 GB wolnego miejsca na dysku
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX9.0c

Serious Sam 3: BFE nie ma jeszcze ustalonego dokładnego terminu wydania. Miejmy jednak nadzieję, że twórcy dotrzymają wcześniej danego słowa i gra znajdzie się na półkach sklepowych jeszcze tego lata. Tymczasem zapraszamy do naszej zaktualizowanej galerii, w której możecie podziwiać nowe screeny.

19 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Lerten

Roznica w procesorach jest, i to spora - w minimalnych to dwurdzeniowiec w zalecacnych - cztero.

Odpowiedz
G Siberian_Husky

No ja mam nadzieję, że dadzą powód do tych wymagań bo to co na razie pokazują aż krzyczy "brak optymalizacji!"

Chyba, że zrobią jak Ubisoft i podwyższą spec minimalny i edytują posty na forach ;P (@ The Dust ;P)

Odpowiedz
G Muradin_07

Ale pójść pójdzie... czyli nie jest źle... będzie ostro :D

Odpowiedz
G gracz_155

Eeeeee no to sądząc po wymaganiach w ustawieniach max możemy mieć jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą grafikę w dziejach gier brawo. A tak bez ironii to nie najwyższe zalecane wymagania wśród obecnych i zapowiedzianych gier ?

Odpowiedz
G pepsi

> Roznica w procesorach jest, i to spora - w minimalnych to dwurdzeniowiec w zalecacnych
> - cztero.
Ajajaj, zmęczenie zrobiło swoje. Zwyczajnie nie zauważyłem tej subtelnej, acz znaczącej różnicy, patrząc tylko na cyfry. Dzięki!

Odpowiedz
G Witka1995

GTX580! WTF! Crysi 2 na zalecanych ma 560Ti, a to coś jeszcze większego potwora?

Odpowiedz
T3de

Zdrowa przesada z GTX480/580. Na tych killerach to gra się zapewne w Metro na full a nie w Poważnego Sama xd

Odpowiedz
Nalfein

No to poważne wymagania :D

Odpowiedz
kimr

Co w tym dziwnego? Skoro na ekranie będzie 100+ skaczących żab ;] to nie CoD, gdzie po zabiciu 5 wrogów, kolejne 5 się dopiero pokazuje ;D

Odpowiedz
G Martimat

Słaba optymalizacja gry to i wysokie wymagania ... to nie ID Software i ich perfekcjonizm i mistrzostwo w programowaniu...

Odpowiedz
G Valium

Widzieliscie 10 minutowy gameplay? Tragedia, bedzie gorzej niz DNF.

Odpowiedz
G Siberian_Husky

> Widzieliscie 10 minutowy gameplay? Tragedia, bedzie gorzej niz DNF.
Ja się łudze (czy jak to tam się pisze), że była to tylko baaardzo wczesna wersja pokazana tylko dlatego, że gracze się domagali...A tak na serio to mam wrażenie, że niedługo na rynku to zostanie tylko Call of Duty bo jak na razie to cała reszta idzie w cholerę... nadzieja w Rage i BF3 na "dobre gry"

Odpowiedz
john_smith

> Widzieliscie 10 minutowy gameplay? Tragedia, bedzie gorzej niz DNF.
ta widzialem, ale gosc pisal, ze gral na very low :)wymagania dziwne, minimum: komp sprzed 5 lat, zalecane: gpu sprzed kilku miesiecy? wtf to najwyzsze wymagania podane przez producenta w historii :)

Odpowiedz
R3nO

Cóż, HD remejki nie grzeszyły również dobrą optymalizacją to nie liczę, żeby w BFE było inaczej. Gorzej, że mieszczę się pomiędzy tymi dwoma i pewnie gra będzie wyglądać kiepsko. Ale mniejsza o to - ważne, żeby gra w miarę zachowała styl pierwszych dwóch Encounter'ów. Więcej do szczęścia mi nie trzeba :P

Odpowiedz
G Ambr0ktn

Przesadzili i to ostro. Grafika w żaden sposób nie tłumaczy tych absurdalnych wymagań. Przede wszystkim jeśli chodzi o gpu, bo 4 rdzeniowy cpu to powoli norma.

Odpowiedz
G Valium

> > Widzieliscie 10 minutowy gameplay? Tragedia, bedzie gorzej niz DNF.
>
> Ja się łudze (czy jak to tam się pisze), że była to tylko baaardzo wczesna wersja pokazana
> tylko dlatego, że gracze się domagali...
>
> A tak na serio to mam wrażenie, że niedługo na rynku to zostanie tylko Call of Duty bo
> jak na razie to cała reszta idzie w cholerę... nadzieja w Rage i BF3 na "dobre gry"
Dobra gra? Prosze bardzo http://www.youtube.com/watch?v=AfXSHC67zso

Odpowiedz
G TheFlyingDutchman

Trochę dziwi, że tak skoczyli, ale widać albo mocny silniczek (choć na aż tak mocny nie wygląda po screenach) albo optymalizacja nie jest tip top. Poprzednie odsłony miały charakterystyczną grafikę i szły na wszystkim prawie :D ale co tam, i tak założę się, że na moim paroletnim sprzęcie pójdzie, najwyżej wyłączę sobie AA i voila :) damy radę

Odpowiedz
G Hommicide

Minimalne - ok.
Zalecane - GTX 480/580? To już przesada... Grafika w nowym Samie jest prawie identyczna jak w SS:SE HD...

Odpowiedz
Ekonochrist

Wysokie wymagania to kwestia przeważnie lenistwa programistów.
Albo braku czasu na optymalizację. Gra nie jest jakaś maksymalnie
efekciarska, wizualnie wiele gier ją bije a wymagania ma mniejsze.

Odpowiedz