Informacje

Wystartowało Age of Empires Online

30 Mateusz Stanisławski

Pełna wersja Age of Empires Online w końcu doczekała się premiery. W związku z debiutem produkcji jej twórcy przygotowali nowe akcje promocyjne.

Wystartowało Age of Empires Online - obrazek 1
Age of Empires Online

Instalator dostępnego wyłącznie na komputerach osobistych Age of Empires Online można pobrać z oficjalnej witryny sieciowej gry. Stworzona przez firmy Robot Entertainment oraz Gas Powered Games produkcja jest darmowa, przy czym nie brakuje w niej opcjonalnych mikropłatności – możemy kupić między innymi dodatki dla greckiej i egipskiej cywilizacji. Jeżeli jesteśmy zainteresowani tego typu rozszerzeniami, warto przyjrzeć się udostępnionej wczoraj promocji, w ramach której dostaniemy za darmo Defense of Crete Booster Pack, jeżeli jednym haustem łykniemy paczki Premium Greek Civilization i Premium Egyptian Civilization.

Razem z pełną wersją pojawiła się również możliwość nabycia Seasons Pass. Jeżeli wejdziemy w jego posiadanie, przez pół roku wszystkie dostępne rozszerzenia będą dla nas o 30 proc. tańsze. Ile kosztuje ten abonament? 399,99 zł. Dużo, choć z drugiej strony dodatki do Age of Empires Online nie należą do najtańszych, a na przestrzeni najbliższych miesięcy ma być ich naprawdę sporo.

30 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G piomink

Chyba na głowy poupadali. Kto im to kupi? Za 4 stówy to powinni dawać kolekcjonerkę i do tego wszystkie dodatki za darmo.
P.S. Nie wie ktoś czy planowany jest język polski?

Odpowiedz
G Smooqu

Chcialem ta gre przetestowac ale zobaczylem ceny -.-

80 zl za premium pack?

Micro$oft!

Odpowiedz
G Muradin_07

Przed otworzeniem newsa sobie pomyślałem: może być fajne... zobaczymy co to będzie...

Po otworzeniu:... no to sobie odpuszczę... :/

Odpowiedz
G TheFlyingDutchman

Oh my ... ceny nie skomentuję, ale darmówkę jako taką jak zwykle chętnie przetestuję :)

Odpowiedz
G Hacket

z cyklu jak uśmiercić świetną serię (na kompie dalej mam 1&2 :P). Dziękuje postoję

Odpowiedz
G Verbatim

Grałem w betę i powiem nawet fajne było, ale 400 zł? ...........................

Odpowiedz
G piorko90

Najciekawsze jest to, że jakiś przedstawiciel mówił ,, mamy dość drogich gier po 150 zł, nasz produkt jest darmowy i rewolucyjny" M$ ma głowę, po co sprzedać grę za 150 zł, ktoś ją kupi i koniec. Lepiej podzielić ją na setki DLC dla każdej frakcji po 70 zł + łaskawie misję do odblokowania po 20 zł. Trzeba nadmienić, że bez PREMIUM CYWILIZACJI gra praktycznie po pewnym czasie straci sens. Jest multum ograniczeń, większości rzeczy po prostu nie da się kupić, to co nam wypadnie z misji też zazwyczaj można od razu bez premium przehandlować w sklepie. Podsumowując ma być około 4 frakcji 4x70 zł to mamy 280 zł. Dodać do tego paczki misji, na razie jest 1 50 zł. DO tego duperelki do miast i takie tam 80 zł. Co nam z tego wychodzi ? Aby cieszyć się w pełni nowym dzieckiem M$ trzeba wystawić 410 zł. Nie ma to jak zrobić grę wartą 100 zł a sprzedać za 4x tyle.

Odpowiedz
G sirufok

Ściągam już gierkę, bo mój brat jest fanem AoE i chce przetestować. Ale ceny jakich żądają za te "dodatki" to lekka przesada.

Odpowiedz
G n33trox

OMG... 400 zł za pół roku AOEO (ale głupi skrót :P). Przecież to bezsens. Za tyle, to ja mam 10 miesięcy WoWa, który da mi nieporównywalnie więcej radochy, niż jakieś tam AoE.

Odpowiedz
Shinigami

Ładne F2P.

Teraz można przestać się śmiać, zobaczymy jak będzie się cena kolejnych 'udogodnień' kształtowała za pół roku. Bo coś mi się wydaje, że rynku takim podejście to oni nie zwojują ;]

Odpowiedz
G Henrar

> Ładne F2P.
>
To jest najczystsze F2P, jakie tylko można sobie wyobrazić. Grasz za darmo, ale cała gra jest tak skontruowana, że musisz płacić za dodatki. Producent ma zdecydowanie większy zysk a Ty znacznie mniejszy stan konta. Na podobnej zasadzie działają gry na Facebooku.

Odpowiedz
G Zgreed66

LOL Wracam do starych częsci...

Odpowiedz
Shinigami

> To jest najczystsze F2P, jakie tylko można sobie wyobrazić. Grasz za darmo, ale cała
> gra jest tak skontruowana, że musisz płacić za dodatki. Producent ma zdecydowanie większy
> zysk a Ty znacznie mniejszy stan konta. Na podobnej zasadzie działają gry na Facebooku.
Dobrze, że mi to wytłumaczyłeś pojęcia nie miałem ;]

Odpowiedz
Snake08

Posrało ich. Do widzenia.

Odpowiedz
1t4chi

mam pytanie. jak ktoś to ściągnął to przy próbie zalogowania potrzebuje cd keya. jeżeli gra jest po części darmowa to skąd wziąć legalnie cd-keya?

Odpowiedz
G Pietro87

Cena iście z kosmosu... wyścig absurdów trwa, TOR nowy TES, teraz AOEO.... komuś się szufladki pod kopułą przestawiły.

Odpowiedz
drblase

To są chyba jakieś żarty... Ostatni akapit czytałem kilka razy i dalej nie wierzę 0_o. 400 stówki nie za darmowe dodatki przez pół roku tylko za zmniejszenie ich ceny wyjściowej? To ja nie chcę wiedzieć ile ich będzie i w jakiej cenie!

Odpowiedz
Keiichi

Cena Seasons Pass została obniżona do jedynych 349,99 zł! Nic tylko kupować :P

Odpowiedz
G Demagol

Zamiast takiej gierki to wolałbym odpalić którąś ze starszych części, ze wskazaniem na Rise of Rome i dwójkę :P.

Odpowiedz
zbyglu

Taka jest prawda że jak tego się nie kupi to gra jest tak bardzo ograniczona że się nie opłaca grać

Odpowiedz
G SerwusX

Zobaczę. Może.

Odpowiedz
G Smuga

Szkoda, bo graficznie wygląda bardzo fajnie...
Daliby niezbyt wysoki miesięczny abonament bądź sprzedali normalnie (1-razowa płatność). A nie próbowali wyciągać kasiorę ;x.

Odpowiedz
Vel_Grozny

LOL, jeżeli *zniżka* tyle kosztuje, to ciekawe ile tych dodatków wyjdzie i za ile będą? 5000 zł?

Odpowiedz
Xeoo

Jakos mnie ten abonament specjalnie nie dziwi biorac pod uwage ile kosztuje ten pierwszy dodatek ... nie pamietam dokladnie ale napewno wiecej niz 13$:P a daje dostep do ranked pvp itd... No coz z gier "free to play" preferuje podejscie LOLa czy Tf2 ... w pierwszym wypadku rzeczywiscie za kase kupujemy tylko przyspieszacze i skiny .. masz rowne szanse z i bez wydawania realnej gotowki.. a w tf 2 no coz za cene jednej rzeczy ze sklepiku masz premium.. nie na pol roku tylko na stale..
No world of tanks tez ujdzie chociaz to bardziej traktuje jak zwykle mmo z abonamentem ;p

Odpowiedz
DarkAchi

[m - 007]

Odpowiedz
G Vojtas

Spoko. Jak ludzi nie będą kupować dodatków, to MS spuści z tonu. Gorzej, jeśli jednak gracze się połakomią. ;)

Odpowiedz
G Mifczu

Najgorsze jest to, że gra jest dość fajna ale za tą cenę nie wielu zdecyduje się inwestować w grę, przez co M$ pomyśli, że gra ma małe zainteresowanie i porzuci projekt po 2 latach. Połowa tych cen to max il powinna kosztować.

Odpowiedz
G Mifczu

> mam pytanie. jak ktoś to ściągnął to przy próbie zalogowania potrzebuje cd keya. jeżeli gra jest po części darmowa to skąd wziąć legalnie cd-keya?

Gra nie potrzebuje żadnego klucza musisz ją odpalić jako administrator i pójdzie ;)

Odpowiedz
G Deathblade

Gra ktoś w AoeO, z gramu ?
Ja jestem na marathonie nick Isecatch. Może ktoś będzie chętny na coopa ? :)

Odpowiedz