Informacje

Serious Sam 3: BFE na podzielonym ekranie - zobacz screeny

18

Główny programista w ekipie Croteam zapewnił, że pecetowa wersja Serious Sam 3: BFE pozwoli na grę w trybie kooperacji na podzielonym ekranie jednocześnie czterem osobom.

Serious Sam 3: BFE - split-screen dla duetu - obrazek 1
Serious Sam 3: BFE - split-screen dla duetu

Jak podaje RockPaperShotgun, w Serious Sam 3: BFE na PC będzie można grać na podzielonym ekranie. Jeśli ktoś dysponuje czteroosobową ekipą chętną do rozprawienia się z pokracznie wyglądającymi obcymi, którzy zaatakowali Egipt, może spać spokojnie. Warto jednak zawczasu zmontować sobie trzy pady, bowiem zestaw klawiatura+mysz będzie przysługiwał tylko jednej osobie.

- Gry z serii Serious Sam są znane z szalonych kampanii, trybów kooperacji i multiplayer. Chcieliśmy się upewnić, że Serious Sam 3: BFE jeszcze mocniej wpisuje się w ten schemat już w dniu swojej premiery dzięki co-opowi na podzielonym ekranie - mówi główny programista w Croteam, Alen Ladavac.

Serious Sam 3: BFE - split-screen dla kwartetu - obrazek 2
Serious Sam 3: BFE - split-screen dla kwartetu

- Fani Serious Sama dali o sobie znać na Facebooku i oficjalnym forum, bardzo zabiegając o możliwość gry na podzielonym ekranie. Chcieliśmy się upewnić, że wyjdziemy nawet poza ich oczekiwania - dodaje.

Serious Sam 3: BFE ma zadebiutować latem. Już niebawem powinniśmy poznać dzienny termin wydania gry.

18 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Headbangerr

Jakoś nie lubię split-screenu. Ciężko się patrzy z bliska w wielki monitor, a z daleka niewiele widać xD

Odpowiedz
G Kreek

Fajnie, czuć ducha pierwowzoru:)

Odpowiedz
G Dared00

Osom. Jakoś ostatnio zapomina się, że gracze mają też znajomych w rzeczywistości. Albo pokoju obok.

Odpowiedz
G ErykG

O Yeah! To jest ogromny plus który przekonuje mnie do kupna tej gry.
Uwielbiam split-screen, dobrze że oprócz klawiatury i myszki mam przewodowego pada od Xboxa.

Odpowiedz
Marekku

Kiedyś to się we czterech na jednej klawiaturze grało. Eh te pady... XD

Odpowiedz
G Muradin_07

Jest rakietnica? Jest... Jest armata? Jest... Jest split screen? Jest...

No dobra chłopaki z Croteam... dawać mi tu tego nowego Sama, trzeba przecież obronić nasz świat przed obcymi a przy okazji trochę zabawić się w dekoratora wnętrz. W tym roku hitem jest krwista czerwień i ozdoby z obcych "na odwrót" :D

Odpowiedz
G sinir

Kumpel się ucieszy. :) Tylko nie wiem czy ktoś z nas wyrobi na padzie w takiej grze...

Odpowiedz
mskarpeta

Coś czuję, że grze oberwie się za te hektolitry juchy.

Odpowiedz
G Zordon88

No proszę, widać jak się chce to można.

Odpowiedz
G Arkhaor

Hallelujah! Tyle godzin przegraliśmy w SS: TSE na poczwórnym nawet split screenie... jedna osoba na myszce, druga na samej klawiaturze, trzecia na padzie (bez analogów, lol), a czwarta na joysticku... i się grało : D. Cieszę się, że ten tryb powrócił. Ubolewam za to nad tym, że brakowało go w rimejkach Serious :(.

Odpowiedz
G Olamagato

Praktycznie każda karta graficzna może produkować dwa obrazy na osobne monitory, przy SLI/Crossfire są to nawet 4 monitory, które mogą być obsłużone. A najtańsze wystarczające do takiego grania monitory kosztują ok. 300 zł.
Przy split screenie mamy dodatkowo absurdalne proporcje ekranu typu 32:9 lub w drugą stronę 8:9.
Dla mnie w obecnych czasach to nonsens.

Odpowiedz
G Angar0

Jest armata ,jest zabawa :D
To kto chce pograć w kręgle.

Odpowiedz
G Hommicide

Wyjdzie tego lata? Przecież została nieco ponad połowa sierpnia.

Odpowiedz
G TheFlyingDutchman

Makabra :) producenci trochę zaniedbują tryb split screen, w sumie od dawna. Ale tutaj, duży plusik IMHO :)

Odpowiedz
G crash807

Heh to musiało by być ciekawi, na ekranie 17-19 czy nawet i 24 calowym grać podzielonym na 4 części ekranie :D Zapewne ten co by grał na klawiaturze i myszy w większości będzie wygrywał ^^ ale fajnie, że nie zapominają o podzielonym ekranie na komputerach.

Odpowiedz
qlaker

ooooooooo tak :D kupie serious sama :D bez gadania :P w dniu premiery :) bedzie giiiiiiiiiit

Odpowiedz
G Hommicide

Wiadomo już jakie są wymagania?

Odpowiedz
G Shlafrok

> Dla mnie w obecnych czasach to nonsens.
Dobrze że nie dla wszystkich. :)

Odpowiedz