Informacje

Wiedźmin 2: Zabójcy królów - pierwsze wrażenia

110 gram.pl

Myszasty, jako jeden z pierwszych dziennikarzy w Polsce, miał okazję położyć swoje spragnione rasowego erpega ręce na grywalnym, prasowym demo Wiedźmina 2. Czy nowy "Wiesław" ma potencjał, by stać się wydarzeniem roku w naszej branży? Zapraszamy do lektury.

Wiedźmin 2: Zabójcy królów - pierwsze wrażenia - obrazek 1
"Jestem prawdziwym szczęściarzem. Jako jeden z nielicznych polskich dziennikarzy, miałem okazję zagrać w specjalnie przygotowaną wersję demonstracyjną Wiedźmina 2. Jedno zadanie, kilku bohaterów niezależnych, parę przykładowych walk i wiedźmińska metodyka śledcza. Jako, że miałem do czynienia z niewielkim fragmentem gry, musicie wybaczyć mi ewentualne spoilery, dotyczące tejże misji, to jedyny sposób, by przybliżyć Wam poszczególne elementy rozgrywki."
Wiedźmin 2: Zabójcy królów - pierwsze wrażenia - obrazek 2

Wiedźmin 3 – informacje o Wiedźminie 3 już dostępne. Sprawdź!

110 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Vojtas

Nie potrzebuję zapowiedzi, W2 już zamówiony w przedsprzedaży. :) Równo 2 miechy zostały. Chłopaki pewnie mieszkają teraz w firmie...


PS Pierwszy!

Odpowiedz
kasar1

sprzęt zmodernizowany, Wiesiek zamówiony i wszystko w tym temacie :)

Odpowiedz
Ichvander

To ja prosze o przekazanie tworcom, ze oczekuje tego prasowego dema do sciagniecia, albo na plytce :P adres chetnie podam :D

Odpowiedz
G Nufiko

A czy wiadomo czy będą w walkach możliwe dekapitacje i inne szybkie sposoby uporania się z unieruchomionymi/ogłuszonymi/powalonymi przeciwnikami czy trzeba po prostu wysiekać im pasek zdrowia?
I druga rzecz jak wygląda drzewko rozwoju postaci, dalej można ulepszać znaki/style walki na miecze itp czy może są zupełnie inne?
I jeszcze jedna rzecz czy jak się zaimportuje sejwy z jedynki (słyszałem że będzie taka możliwość) to czy razem z nimi importuje się jakoś postać wiedźmina czy buduje się ją startowo zawsze samemu czy może jest jakiś zestaw cech początkowych narzucony przez twórców?

Odpowiedz
G dark_master

z ciekawości, jak z tą gębą? Dalej lekko 'retarded' i lalusiowata? ;) Bo nawet na oficjalnej można znaleźć zarówno pierwsze screeny gdzie (niby) była twarz testowa, a zaraz obok takie, gdzie wygląda nieco lepiej.
No i jak z dialogami, nieco bezsensowne klikanie na czas, czy na spokojnie można przeczytać i pomyśleć? no i czy jest co czytać, tzn czy ta kretyńska moda na dwuwyrazowe podpowiedzi też do wieśka dotarła.
I jak z działaniem samej gry (plus najlepiej na czym ruszyło) - bo Shogun 2 boleśnie mi pokazał, że 8800GT przestaje już wystarczyć by we wszystko grać na max..
I ogólnie jak klimat, bo na screenach i filmikach często widać taką, hm, 'epickość na siłę'. Tzn jakieś zamki o murach wysokich na sto metrów wprost z wody i tak dalej. Nie żeby to ładnie nie wyglądało, ale wiesiek zawsze kojarzył mi się z odejściem od takich schematów na rzecz 'realizmu'.

Odpowiedz
G Pajonk78

Nadużywanie słowa wszakże, które ma znaczenie "przecież" nie pasuje do kontekstu wypowiedzi. Mniemam, że jednak chodziło o słowo "jednakże" - co nie zmienia faktu, że występuje ono zbyt często. :/
Tekst wzbudził we mnie pozytywne emocje i jeśli tylko demo będzie dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba to na pewno je sprawdzę - być może nawet zamówię swoją kopię przed premierą, bo po dość słabym IMO Wiedźminie szału się nie spodziewałem, a tu może być niespodzianka. ;)

Odpowiedz
G Tenebrael

Ok, Myszasty, to kilka pytań ode mnie:

1. Ogólnie - czy grze bliżej do cRPG, czy actionRPG/H'n'S? Albo inaczej: czy walka jest w nim głównym daniem, czy dostawką do fabuły?

2. Jeśli idzie o uniki - czy są różne ich animacje? Pytam, gdyż na gameplayach Geralt notorycznie wykonuje przewroty...

3. Czy wreszcie kucyk wygląda naturalnie, a nie jak dżdżownica z ADHD?

4. Jak z dialogami? Mam na myśli to, czy są dłuższe, głębsze, z większą ilością odpowiedzi do wyboru? Czy raczej coś jak DA2, tyle że bez kółka i buziek?

5. Jak się ma rozwój postaci? Ile opcji, jak bardzo rozbudowany?

6. No i jak z fabułą i questami? Ma jakieś rozsądne założenia, czy questy w stylu "idź, zabij, wróć"?


No, to chyba tyle na tera. Pytam, bo mam poważny dylemat, czy kupić kolekcjonerkę Wieśka, czy Księcia :)

Odpowiedz
vegost

Podniecacie się tą grą jak dzieci w piaskownicy kiedy widzą nową zabawkę. Wiedżmin jeszcze nie wyszedł i nie wiadomo jak gra wygląda od strony gracza. Filmiki nic nie pokazują, no chyba że pyche autorów jak w każdej grze a potem każdy się przekonuje że jednak lipa :) Wole poczekać do dnia premiery i zobaczyć gdziekolwiek samemu jak gra się prezentuję niż mam wydać 100 zł w błoto :)

Odpowiedz
Shinigami

Wysyp tekstów dzisiaj, każdy był pierwszy ;p

Moje pytanie brzmi, kiedy w końcu twórcy zademonstrują szerszej publiczności gameplay z finałowej wersji gry? ;)

Odpowiedz
G karolekx23x

Przeczytałem i gra robi coraz wieksze wrazenie, doczekać sie nie moge. Uwiebiam jak w grze nie ejstem anciskany ze musze, samemu trzeba pomyslec, jednym słowem nie lubie prowadzenia za tzw, rączke. Jedna droga i fajnie było by ze np. zadanie można przejść na trzy sposoby lub więcej.

Gra roku i nie ma innej opcji. Świetny artykuł.

Odpowiedz
G Ostrowiak

Ja to się boję że będę toto przechodził sto godzin z hakiem, zupełnie ignorując główną oś fabularną :3

Odpowiedz
G SpecShadow

@up
ale to chyba dobrze? Zresztą to nie jest np. Risen gdzie twórcy obiecują 90h a dostaje się połowę tego.

Premiera coraz bliżej a tekstów o Wiedźmienie będzie coraz więcej i więcej, do zadławienia.
Jakby co lodówka jest zamknięta wiec Geralt mi chyba z niej nie wyskoczy.

Odpowiedz
G Ostrowiak

Oj dobrze dobrze, dawno żadna gra nie wymusiła na mnie niczego takiego.

Odpowiedz
G karolekx23x

A ja cos czuje jak gra zapewni 60-80 godzin z zadaniami pobocznymi lub trochę więcej to moje przejście będzie trwało 2 razy tyle. będę zwiedzał aby jak najdłużej być w świecie Wiedźmina.

Odpowiedz
G arborek

no to chyba nie będzie na konsoli :( trudno :) pożyczę kompa od kumpla :D:D człowiek radzić sobie musi :):)

Odpowiedz
SimplyLucas

> Jakby co lodówka jest zamknięta wiec Geralt mi chyba z niej nie wyskoczy.
Obyś się nie przeliczył nie od dziś wiadomo że nasz Wiesiek to prawie jak Chuck Norris z lekką domieszką Mc Gyvera :D

Odpowiedz
G Rzulek

Ahhh... aż mnie ciśnie w środku jak to czytam... tak bardzo chciałbym już zagrać w Wiedźmina, a tu jeszcze 2 miechy... Arghh...

Odpowiedz
G Pietro87

Mnie interesuje tylko strona techniczna [o merytoryczną się nie martwię, w jedynce była świetna tu raczej będzie co najwyżej... jeszcze lepsza =)]

Ale jestem ciekaw jak to technicznie chodzi ? Jak te zjechane animacje z pre-bety poprawili ? Jak tragiczne loadingi ? Jak bugi z przeciwnikami, animacją koślawego biegania i twarzy niedorozwoja ? Jak system walki, dalej taka beznadziejna płytka kaszana [czyli wal w jeden guzik i do przodu?] ?
Jak optymalizacja ? Na jakim sprzęcie demo grane, na jakich ustawieniach i jak chodziło ?

Z góry dzięki za jakakolwiek odpowiedź.

Odpowiedz
G Vojtas

> No i jak z dialogami, nieco bezsensowne klikanie na czas, czy
> na spokojnie można przeczytać i pomyśleć?
Wiele razy mówili, że tylko kilka odpowiedzi (przy podejmowaniu ważnych decyzji) w całej grze będzie na czas. To nie Alpha Protocol.> no i czy jest co czytać, tzn czy ta kretyńska moda na dwuwyrazowe podpowiedzi
> też do wieśka dotarła.
To nie pojawiło się pierwszy raz w ME, to patent z przygodówek i to jeszcze tych wiekowych. Poniżej wersja z Gabriel Knight: Sins of the Fathers (1993).http://www.adventurelantern.com/Reviews/gabrielKnight/5.jpg Mam nadzieję, że zrobią to lepiej niż bioWare w ME, bo tam hasła w żaden sposób nie odzwierciedlały nie tylko siły emocjonalnej wypowiedzi, ale czasem nawet tematyki. :/ Skopali to na maksa. Oby Redzi nie powtórzyli tego w W2, bo już teraz wiadomo, że będzie to właśnie system fraz, a nie pełnych zdań. Zobaczymy, jak im to w praniu wyjdzie.> I jak z działaniem samej gry (plus najlepiej na czym ruszyło) - bo Shogun 2 boleśnie
> mi pokazał, że 8800GT przestaje już wystarczyć by we wszystko grać na max..
Oficjalny komunikat mówi, że 8800 to minimum, co raczej dziwne nie jest.

Odpowiedz
MarQiwaN

Mam nadzieje że będzie tryb dobijania, tak jak mówił Nufiko. Podobało mi się to w Assassinie, obrona a następnie atak który wykańczał przeciwników. No a napewno tych zwinnych.

Odpowiedz
G Tomekku

Myszasty jedne pytanko! Miałeś już okazję grać w PL wersję? Jeśli tak to czy udźwiękowienie jest równie dobre jak w 1? I jak z muzyką w tle? Czy równie dobra?

W sumie to wyszło tych pytań o kilka więcej xD.

Odpowiedz
G Vojtas

> Ok, Myszasty, to kilka pytań ode mnie:
Nie jestem Myszastym, ale kilka mogę podpowiedzieć, bo staram się być na bieżąco.> 1. Ogólnie - czy grze bliżej do cRPG, czy actionRPG/H'n'S? Albo inaczej: czy walka
> jest w nim głównym daniem, czy dostawką do fabuły?
Fabuła jest najważniejsza, walka odgrywa rolę drugorzędną.> 2. Jeśli idzie o uniki - czy są różne ich animacje? Pytam, gdyż na
> gameplayach Geralt notorycznie wykonuje przewroty...
Tego nie jestem pewien, ale będzie osobny klawisz tylko dla uników. Roll Playing Game. :D> 3. Czy wreszcie kucyk wygląda naturalnie, a nie jak dżdżownica z ADHD?
Nie wiem, ale przypuszczam, że zostało to już poprawione - to w końcu kwestia zmiany kilkunastu zmiennych fizycznych. iNiech zgadnę, kucyk Cię hipnotyzuje, prawda? :D> 4. Jak z dialogami? Mam na myśli to, czy są dłuższe, głębsze, z większą ilością odpowiedzi
> do wyboru? Czy raczej coś jak DA2, tyle że bez kółka i buziek?
Bez ikon, ale jest system fraz, które opisują, co Geralt powie. Co do głębokości i długości nie wiem, bo ich nie słyszałem - unikam spoilerów. :) > 6. No i jak z fabułą i questami? Ma jakieś rozsądne założenia, czy questy w stylu "idź,
> zabij, wróć"?
Nie grał całej gry, więc nie ma jak tego ocenić.> Pytam, bo mam poważny dylemat, czy kupić kolekcjonerkę Wieśka, czy Księcia :)
Jak masz dylemat, to kup zwykłą wersję W2 - ona i tak jest nieźle wypakowana. Na koniec luźna uwaga - wiem, co Cię niepokoi. Jeśli chcesz Tormenta, to wróć do Tormenta albo poczekaj na Age of Decadence - nie bierz tego za złośliwość, raczej za obecny stan rzeczy.

Odpowiedz
G Headbangerr

Więc ja mam pytanie. Co z modelami postaci i animacjami? Czy TAK już zostanie? Czy będą jeszcze nad nimi pracować?

Odpowiedz
G mojo-jojo

Jak tam mimika twarzy się sprawdza? Zostało to jakoś ładnie zrobione czy tym razem jeszcze nie widzieliście mimiki w 100% skończonej?

Odpowiedz
G Tenebrael

> Nie jestem Myszastym, ale kilka mogę podpowiedzieć, bo staram się być na bieżąco.
Dzięki za odp, aczkolwiek szczerze powiem, że zależy mi tu na wrażeniach tego, co grał :) Wiesz, chodzi o to, że info prasowe też znam, sporo o Wieśku czytałem, ale wiadomo, jak jest - na papierze wszystko wygląda fajnie :D> Jak masz dylemat, to kup zwykłą wersję W2 - ona i tak jest nieźle wypakowana. Na koniec
> luźna uwaga - wiem, co Cię niepokoi. Jeśli chcesz Tormenta, to wróć do Tormenta albo
> poczekaj na Age of Decadence - nie bierz tego za złośliwość, raczej za obecny stan rzeczy.
Nie, nie oczekuję Tormenta. Oczekuję po prostu czegoś więcej, niż slashera sprzedawanego pod sztandarem cRPG, w którym główną zabawą jest młócka, fabuła niby jest fajna, ale płytka, dialogi niby dobre, ale podane w formie jak dla analfabety...itp itd. Po prostu oczekuję solidnego cRPG, a nie "dobrego cRPG jak na dzisiejsze standardy". Bo w "dzisiejszych standardach" cRPG to nic innego, jak taki bardziej rozwinięty slasher.Natomiast co do zakupu. I tak mam zamiar kupić i DNF, i W2, tylko nie starczy mi kasy na kolekcjonerki obu. Stąd zastanawiam się, która kupić zwykłą, a która kolekcjonerską :)

Odpowiedz
G Robin92

na jakim komputerze grałeś, jakie ustawienia grafiki w grze i jak z FPS?

Odpowiedz
G Vojtas

> Dzięki za odp, aczkolwiek szczerze powiem, że zależy mi tu na wrażeniach tego, co grał
> :) Wiesz, chodzi o to, że info prasowe też znam, sporo o Wieśku czytałem, ale wiadomo,
> jak jest - na papierze wszystko wygląda fajnie :D
A jeszcze fajniej jest samemu się przekonać. :) No ale z tym to, trzeba zaczekać.> Nie, nie oczekuję Tormenta. Oczekuję po prostu czegoś więcej, niż slashera
> sprzedawanego pod sztandarem cRPG,
W2 to nie slasher, ale walka jest równie zręcznościowa, co w pierwszej części, więc... To jest właściwie action-RPG. Sztandar mnie szczerze mówiąc nie interesuje, jeśli sama gra jest b. dobra. Mogą to nawet reklamować jako shooter - mnie bardziej obchodzi jaka ta gra naprawdę jest - ale o tym się przekonam, gdy ją w końcu dorwę.> Natomiast co do zakupu. I tak mam zamiar kupić i DNF, i W2, tylko nie starczy mi kasy
> na kolekcjonerki obu. Stąd zastanawiam się, która kupić zwykłą, a która kolekcjonerską :)
Tu już Ci nie pomogę. Duke'a też kupuję, ale zwyklaka.

Odpowiedz
G Rzulek

> Mogą to nawet reklamować jako shooter
Geralt niczym Rambo z dwoma karabinami zapierdziela przez las eksterminując wszystko co się rusza. Sapkowski by zawału dostał :D

Odpowiedz
G dark_master

> Wiele razy mówili, że tylko kilka odpowiedzi (przy podejmowaniu ważnych decyzji) w całej
> grze będzie na czas. To nie Alpha Protocol.
>
zapowiedzi zapowiedziami, a mnie interesuje ingame. Już ostatnio ustaliliśmy że nijak się mają do gry ;p> To nie pojawiło się pierwszy raz w ME, (...)
tzn mniejsza gdzie na początku, chodzi mi czy ta debilna moda też będzie, bo zapowiedzi dawno nie śledziłem, a redzi mówili raz tak raz srak.> Oficjalny komunikat mówi, że 8800 to minimum, co raczej dziwne nie jest.
w tym samym było że będą optymalizować, więc ciekawi mnie, czy jest jakiś progres. A co do dziwności.. gra jest -nie oszukujmy się- multiplatformowa, nie obsługuje żadnych DX11, przez trzy lata dało się grać w natywnej na maxach, teraz nagle się nie da. To jest dziwne.

Odpowiedz
G Vojtas

> zapowiedzi zapowiedziami, a mnie interesuje ingame. Już ostatnio ustaliliśmy że nijak
> się mają do gry ;p
Nie mam gry, żeby Ci zrobić screenshota.> > To nie pojawiło się pierwszy raz w ME, (...)
> tzn mniejsza gdzie na początku, chodzi mi czy ta debilna moda też będzie, bo zapowiedzi
> dawno nie śledziłem, a redzi mówili raz tak raz srak.
Na filmach widać, że kwestie dialogowe są w formie krótkich fraz. Zapewne nic się tu nie zmieniło.> > Oficjalny komunikat mówi, że 8800 to minimum, co raczej dziwne nie jest.
> w tym samym było że będą optymalizować, więc ciekawi mnie, czy jest jakiś progres.
Jak przetestuję u siebie, to napiszę wszystko co i jak. ;)> A co do dziwności.. gra jest -nie oszukujmy się- multiplatformowa, nie obsługuje żadnych
> DX11, przez trzy lata dało się grać w natywnej na maxach, teraz nagle się nie da.
Da się wszystko, ale nie mam pojęcia dlaczego nie będzie DX 11. Powodów może być wiele, ale ja się nie będę bawił w Pachtera. Andrzejki już za nami. ;)

Odpowiedz
tom-ufok

Choć pewno edycji konsolowej ( przynajmniej w najbliższym czasie) nie będzie, czy można będzie zagrać na pazie od PS3 ,bo od XBOX360 nie chce kupować dla jednej ( choć świetnej) gry?

Odpowiedz
G Dejred

RPG roku 2011, którego nie zapomnimy przez kilka następnych lat. Chciałbym aby W2 został grą roku 2011, ale niestety Ameryka zapewne wybierze jakiegoś tasiemca, dla mnie Wiedźmin 2 jest już grą roku.

Odpowiedz
G Tenebrael

> RPG roku 2011, którego nie zapomnimy przez kilka następnych lat. Chciałbym aby W2 został
> grą roku 2011, ale niestety Ameryka zapewne wybierze jakiegoś tasiemca, dla mnie Wiedźmin
> 2 jest już grą roku.
A dla mnie Wiedźmin 3 jest grą stulecia. Mimo, że jeszcze nawet o nim nie słyszałem.Sorry za ironię, ale uważam za kompletnie bezsensowne pisanie takich rzeczy, zanim w ogóle zagra się w grę.

Odpowiedz
topyrz

> Pierwszy!
Jednym z powodów dlaczego w ogóle się zarejestrowałem na gram.pl to brak takich wypowiedzi. Dzięki za zasianie zwątpienia w słuszność mojej decyzji.PS Jeśli miał być to żart, to wyszedł kiepsko i niesmacznie.

Odpowiedz
Woo-Cash

Jak dla mnie innowacja na pierwszym miejscu( ach, ten Heavy Rain). Wiedźmin jeszcze nie wyszedł, a chłopaczki już nie mogą usiedzieć w miejscu. Deja vu sprzed premiery MW2 ;/

Odpowiedz
G MatiSkc

Mi nie przychodzi żadne inne pytanie poza tym:
czy.. grając postacią Geralta "czujemy" jego ruchy?
Dla przykładu Oblivionowa postać zachowywała się całkowicie sztucznie, ale z kolei w Two Worlds 2, można było jakoś... poczuć sterowaną przez nas postać.

Odpowiedz
EmperorKaligula

Myszasty - jak w praktyce wyglada wspomniany w tekscie unik ? Tak jak na jednym z ostatnich filmikow - czyli "turlaj sie w prawo" lub "turlaj sie w lewo" - "czasami turlaj sie do przodu" ? :) Tylko szczerze ;) Turlanie dookola przeciwnika kojarzy mi sie z pierwszymi zrecznosciowkami z PSXa i tak wygladala walka z tego gameplaya ;/

A co ze sztuczna inteligencja ? Na filmku przeciwnicy ruszali sie jak muchy w smole i mimo przewagi liczebnej nie probowali otoczyc wieska... dalej walczymy z idiotami ? (zapewne grasz w bardziej dopracowana wersje)

jak widze te wasze pytania o kucyk to krew mnie zalewa... jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie... jak AI bedzie skopane to nie zwrocicie uwagi... "gracze" tfu

Odpowiedz
G Ambr0ktn

> Myszasty - jak w praktyce wyglada wspomniany w tekscie unik ? Tak jak na jednym
> z ostatnich filmikow - czyli "turlaj sie w prawo" lub "turlaj sie w lewo" - "czasami
> turlaj sie do przodu" ? :) Tylko szczerze ;) Turlanie dookola przeciwnika kojarzy mi
> sie z pierwszymi zrecznosciowkami z PSXa i tak wygladala walka z tego gameplaya ;/
Z tego co wyczytałem na innym portalu uniki niestety sprowadzają się jedynie do turlania. Bez piruetów czy innych kombinacji...

Odpowiedz
Luki1133

witam, co prawda nie wiem jak tam uniki, ale pamiętam z jednego z filmikow że Geralt może robić też bloki (atak ciężkozbrojnego rycerza zatrzymał blokiem miecza i wyprowadził kontrę) to wydaje mi się dobrą alternatywą dla ciągłych uników, poza tym przeciwników będzie też można odrzucać ardem, więc nie wydaje mi się żebyśmy musieli się cały czas turlać żeby nie zarobić strzału ;-) Pozdro

Odpowiedz
Davd

Witam nie wiem czy ktoś zadał to pytanie ,ale Wiedźmin ma zbyt ciemne włosy (siwe) a powinien mieć mlecznobiałe.Może ktoś wie czy Redzi to zmienią???

Odpowiedz
jawagtw

Czy ktoś wie czy Wiedzmin 2 zostanie wydany na PS3?

Odpowiedz
G Meketh

> Czy ktoś wie czy Wiedzmin 2 zostanie wydany na PS3?
Wiedżmin 2 zostanie puki co wydany tylko na PC.

Odpowiedz
absmak

Panowie, a możecie podzielić się informacją, na jakim sprzęcie graliście? W sensie karta graf. i procesor :) Jak z optymalizacją?

Odpowiedz
G Pietro87

> Wiedżmin 2 zostanie puki co wydany tylko na PC.
Póki co to byś sobie auto-korektę w przeglądarce włączył albo słownik ort. odświeżył.Przychylam się do pytania usera - absmak.Na czym grane i jak chodzi ? =)

Odpowiedz
G Meketh

>
>
>
> Póki co to byś sobie auto-korektę w przeglądarce włączył albo słownik ort. odświeżył.
>
> Przychylam się do pytania usera - absmak.
> Na czym grane i jak chodzi ? =)
Czepiasz sie byle czego, od czasu do czasu każdemu może się literówka przydarzyć.

Odpowiedz
G karolekx23x

Tylko można się spodziewać ogromnego sukcesu bo o porządną grę z gatunku RPG w tych czasach ciężko, można także liczyć ze 3 będzie na pewno.

Odpowiedz
wadrian

Czy w Wiedźminie 2 też co chwile widzimy tego samego przechodnie ?

Odpowiedz
Krzysiek_Ogrodnik

Strona 1> A czy wiadomo czy będą w walkach możliwe dekapitacje i inne szybkie sposoby uporania
> się z unieruchomionymi/ogłuszonymi/powalonymi przeciwnikami czy trzeba po prostu wysiekać
> im pasek zdrowia?
Krwawe finishery są na pewno, kontry też, ale nie potrafię powiedzieć, czy da się dobijać przeciwników, bo żadnego nie udało mi się unieruchomić/ogłuszyć/powalić. W walce przydają się za to pułapki, w grze są także przedmioty, którymi można miotać (wybuchowe mikstury, noże) pozwalające zadać rany na dystans. > I druga rzecz jak wygląda drzewko rozwoju postaci, dalej można ulepszać znaki/style walki
> na miecze itp czy może są zupełnie inne?
Drzewko jest diablo rozbudowane, napisałbym o nim więcej, ale pech chciał, że zostawiłem notatki z prezentacji w redakcji – bez nich boję się, że palnę jakąś bzdurę. W każdym razie struktura rozwoju postaci została przedstawiona w postaci jakby takiego plusa – u góry były umiejętności tutorialowe, które wykupuje się w treningu. Jedna odnoga była związana z walką, druga znakami, a trzecia, chyba, alchemią. > I jeszcze jedna rzecz czy jak się zaimportuje sejwy z jedynki (słyszałem że będzie taka
> możliwość) to czy razem z nimi importuje się jakoś postać wiedźmina czy buduje się ją
> startowo zawsze samemu czy może jest jakiś zestaw cech początkowych narzucony przez twórców?
Importujesz tylko podjęte decyzje, nie postać. Wiedźmin na początku sequela będzie więcej potrafił niż debiutując w jedynce, ale pole do rozwoju i tak będzie ogromne. > z ciekawości, jak z tą gębą? Dalej lekko 'retarded' i lalusiowata? ;) Bo nawet na oficjalnej
> można znaleźć zarówno pierwsze screeny gdzie (niby) była twarz testowa, a zaraz obok
> takie, gdzie wygląda nieco lepiej.
Projekty twarzy pokazane światu były dwa – pierwszy, zmasakrowany przez fanów, i drugi, który mnie na przykład bardzo się podoba. Pod poniższym adresem znajdziesz gameplay przedstawiający jej aktualny wygląd.http://www.gram.pl/news_8QTeJ,i5_Wiedzmin_2_Zabojcy_Krolow_kolejny_soczysty_gameplay.html > No i jak z dialogami, nieco bezsensowne klikanie na czas, czy na spokojnie można przeczytać
> i pomyśleć? no i czy jest co czytać, tzn czy ta kretyńska moda na dwuwyrazowe podpowiedzi
> też do wieśka dotarła.
Dialogi są ciekawie napisane, a odpowiedzi wiedźmina przedstawiono w podobnym stylu co w serii Mass Effect – gracz widzi jedynie kilka słów sugerujących ton wypowiedzi, wymawiana kwestia brzmi inaczej.> I jak z działaniem samej gry (plus najlepiej na czym ruszyło) - bo Shogun 2 boleśnie
> mi pokazał, że 8800GT przestaje już wystarczyć by we wszystko grać na max..
Gra działała wyśmienicie na testowych komputerach, ale nie mam pojęcia co siedziało w środku – profile na których byliśmy zalogowani zostały maksymalnie ograniczone, Redzi ukryli nawet systemowy pasek zadań.> I ogólnie jak klimat, bo na screenach i filmikach często widać taką, hm, 'epickość na
> siłę'. Tzn jakieś zamki o murach wysokich na sto metrów wprost z wody i tak dalej. Nie
> żeby to ładnie nie wyglądało, ale wiesiek zawsze kojarzył mi się z odejściem od takich
> schematów na rzecz 'realizmu'.
Nie za bardzo mogę odpowiedzieć na to pytanie, bo na własne oczy widziałem tylko małą krasnoludzką osadę, która, jak dla mnie, była zaprojektowana na piątkę z plusem. > 1. Ogólnie - czy grze bliżej do cRPG, czy actionRPG/H'n'S? Albo inaczej: czy walka
> jest w nim głównym daniem, czy dostawką do fabuły?
Widziałem tylko jedno poboczne zadanie, nie mogę ocenić całej gry na tej podstawie. Quest wyglądał tak – [SPOILER] rozmowa > walka po drodze do pewnego miejsca> badanie go > podróż w inne miejsce > zwiedzanie podziemi i walka z mieszkańcami > badanie ciała > wycieczka do karczmy i rozmowa z Jaskrem > zagadka logiczna > rozmowa> 2. Jeśli idzie o uniki - czy są różne ich animacje? Pytam, gdyż na gameplayach Geralt
> notorycznie wykonuje przewroty...
I chyba niczego innego nie ma, choć pamiętaj, że widzieliśmy tylko mocno okrojony fragment gry – nie całość.> 3. Czy wreszcie kucyk wygląda naturalnie, a nie jak dżdżownica z ADHD?
Cały czas jak glizda :>> 6. No i jak z fabułą i questami? Ma jakieś rozsądne założenia, czy questy w stylu "idź,
> zabij, wróć"?
Widzieliśmy jedno poboczne zadanie, które było bardzo rozbudowane – jak? Poszukaj wyżej. > Moje pytanie brzmi, kiedy w końcu twórcy zademonstrują szerszej publiczności gameplay
> z finałowej wersji gry? ;)
Gdy ją w końcu ukończą? :) Gra obecnie jest w fazie beta.> Ja to się boję że będę toto przechodził sto godzin z hakiem, zupełnie ignorując główną
> oś fabularną :3
Nie wiem na ile godzin starczy Wiedźmin 2, ale gracze do pokazanego nam miasta mogą nigdy nie trafić, jeśli będą się trzymać głównego wątku jak rzep psiego ogona. To daje do myślenia.> Jak te zjechane animacje z pre-bety poprawili?
Co rozumiesz przez zjechane animacje? To, że są nieco sztywne i niedopracowane we wczesnej wersji gry? Cóż, tak już jest :)> Jak tragiczne loadingi ?
Jest jeden, średniej długości, podczas uruchamiania gry. Podczas wchodzenia do pomieszczeń ekran ściemnia się na chwile i rozjaśnia za moment, gdy Geralt jest już w środku. > Jak system walki, dalej taka beznadziejna płytka kaszana [czyli wal w jeden guzik i do przodu?] ?
Na jakiej podstawie opierasz te wnioski? :> W przedstawionej nam wersji gry walka była dość łatwa, ale Tomek Gop na samym początku zaznaczył, że zaliczamy quest z początku gry postacią rozwinięta prawie maksymalnie. Podczas normalnej rozgrywki, podobno, trzeba będzie kombinować z unikami i kontrami, a do starć stosować taktycznie podejście. Jak będzie w rzeczywistości zobaczymy po premierze.

Odpowiedz
G Elwro

Szkoda, że nie będzie widać odpowiedzi Geralta. Dla mnie to jest duży immersion-breaker :-(

Nie rozumiem, dlaczego wybrano taki system, w którym gracz nie wie, co powie jego postać. Przecież to przeczy idei role-playing.

Odpowiedz
G KG_Gnelus

-Czy sterowanie będzie tylko klawiszami WASD ??? czy tak jak w cz. 1 będzie można wybrać na początku gry czy chce sie poruszać Myszką czy klawiszami ???

-Ile jest Znaków do dyspozycji i czy są te z cz.1 ???

Odpowiedz