Informacje

Wiedźmin 2 nie wykorzystuje funkcji DirectX 11, ale pozwoli na wybór wersji językowej

44 Krzysiek Ogrodnik

Czyli o tym, że Geralt jest ładny nawet bez DirectX 11, a poza tym wiele języków zna i to nie koniecznie w sensie, który pierwszy przyszedł Wam do głowy.

Wiedźmin 2 nie wykorzystuje funkcji DirectX 11, ale pozwoli na wybór wersji językowej - obrazek 1

Spawa współpracy z nowymi bibliotekami Microsoftu jest prosta – twórcy gry stwierdzili, że nie ma sensu implementować obsługi DirectX 11. Dlaczego? Może dlatego, że to mogłoby niepotrzebnie zawyżyć wymagania sprzętowe, poza tym chyba wszyscy się zgodzimy z tym, że Wiedźmin 2 i bez tego wygląda świetnie.

Z innych technicznych kwestii warto nadmienić, że Wiedźmin 2 pozwoli na wybór wersji językowej. Nie wiadomo jeszcze jak dokładnie miałoby to wyglądać, przedstawiciel studia zaznaczył także, że ta możliwość może nie być dostępna w każdym wydaniu gry na świecie, choć większość z nich powinna ją mieć. Polska też? Nie wiadomo. Niektóre wersje językowe są jeszcze przygotowywane, dlatego na ostatnie słowo w tej sprawie musimy jeszcze poczekać.

Wiedźmin 3 – informacje o Wiedźminie 3 już dostępne. Sprawdź!

44 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Salwatorowiec

Co za głupie news co ma grafika do wersji językowej.

Odpowiedz
G Siberian_Husky

Ale co ma jedno do drugiego? o.O

Odpowiedz
G barth89

Czy dziś się jakieś embargo skończyło?

Odpowiedz
G Lordpilot

Nie przesadzacie trochę z tym "floodem" na temat Wiedźmina 2 ? Rozumiem dwa, trzy newsy, ale to już któryś z kolei, za chwilę wynik będzie dwucyfrowy - to już ostro pod spam podchodzi, tym bardziej że o większości z tych "newsów" można było napisać we wrażeniach z wersji przedpremierowej.

Odpowiedz
G Gumisiek2

Nie moglibyście zebrać tych newsów o Wiedźminie 2 do kupy? Ciągle tylko "Wiedźmin 2 to, Wiedźmin 2 tamto".

Odpowiedz
G Headbangerr

Hurra. Zmartwiłem się, że nie wykorzystuje DX 11, ale jak przeczytałem, że pozwala na zmianę języków, od razu poczułem się lepiej ;)

A tak poważnie: ani jedno, ani drugie za bardzo mnie nie rusza. Wiechu ma być grywalny, klimatyczny i dobrze zoptymalizowany.

Odpowiedz
G Tenebrael

Też jestem za tym, by jednak napisać jednego, dużego newsa pod wieczór, niż co godzinę nowy. Takie troszkę sztuczne spamowanie...

A co do Dx11... Cóż, trudno powiedzieć, co to zmieni. Jeśli twórcom udało się zrobić naprawdę świetną grafikę bez niego, to płakał nie będę.

EDIT:

Swoją droga, a po co mi wiele opcji językowych? Przecież starczy polski i angielski. Naprawdę nie widzę sensu, by grać np po portugalsku...

Odpowiedz
Shinigami

W poprzednim 'komentarzu' zadałem pytanie, o obsługę bibliotek a tu już nowy osobny temat.

Super w końcu wybór wersji językowej przy obsłudze nowych technologii przez engine to rzecz priorytetowa.
Co się z tym światem dzieje ;p

Odpowiedz
krzysiek-xxx

Zapewne zostanie to rozwiązane tak jak w EE pierwszej części. W opcjach w każdej chwili będzie można zmienić język.

PS: Ok rozumiem ekscytację W2, ale co ma DX11 do języków?

Odpowiedz
G arborek

> PS: Ok rozumiem ekscytację W2, ale co ma DX11 do języków?
A co? Mało Ci dziś na gram.pl artykułów o Wieśku :D?? przynajmniej się zlitowali i nie zrobili "Wiedźmin 2 bez DX11"i"Wiedźmin 2 przemówi do nas w wielu językach" :D:DA tak na serio... przecież nikt nie powiedział że news musi tematycznie poruszać tylko jeden aspekt danej produkcji :D:D

Odpowiedz
G Palpatine_II

Spawa (...), chyba sprawa. :P

Odpowiedz
G Palpatine_II

A teraz komentarz do wiedźmina, coraz bardziej się martwie, że ta gra będzie ssała. Twórcy na siłę chcą ja udoskonalić i boję się, że ta gra będzie kiczem ;\.

Odpowiedz
G Grider

Yyyyyyyy Co ma piernik do wiatraka

Odpowiedz
SimplyLucas

> A teraz komentarz do wiedźmina, coraz bardziej się martwie, że ta gra będzie ssała. Twórcy
> na siłę chcą ja udoskonalić i boję się, że ta gra będzie kiczem ;\.
Ale że ke ? udoskonalić ? .... < slef-bitchslap> wake up.... że co ?

Odpowiedz
mronoth

jak nie wspiera dx11? to bedzie wygladac gorzej od dragon age 2? :P

Odpowiedz
Krzysiek_Ogrodnik

Oba elementy newsa dotyczą technicznej strony produkcji – dla mnie takie połączenie jest jak najbardziej naturalne.

Odpowiedz
G Vojtas

> Nie przesadzacie trochę z tym "floodem" na temat Wiedźmina 2 ?
A co było z premierą 3DS? Nie pamiętam dokładnie, ale było coś koło 15 newsów. Tak jakby nie można było napisać 5 dłuższych. :/ Tu to samo. Aż strach pomyśleć, co będzie się działo w kwietniu i maju, kiedy do ataku ruszy Agora i jej imperium.

Odpowiedz
G n33trox

I dobrze, że nie wspiera DX11. Przynajmniej nie będzie wymagał sprzętu z kosmosu. W końcu to RPG - fabuła jest najważniejsza i grywalność, a nie grafika.

Odpowiedz
G Budo


Wiedźmin będzie miał drm i zajmował 80 giga na dysku :(
Ale za to będzie można wybrać Geraltowi kolor włosów :)

Odpowiedz
Sareth14

Powinni jakoś zrobić do wybory pod jakim D chce si.ę grać

Odpowiedz
G Muradin_07

To prawie jak w jakimś PRL-u... poszedłem po chleb a kupiłem worki na śmieci...

Akurat dla mnie wsparcie DX11 jest niepotrzebne... języka pewnie i tak bym nie zmienił. Więc tak naprawdę liczy się dla mnie sama gra. :)

Odpowiedz
G Ambr0ktn

Moim zdaniem to lepiej, że DX11 nie będzie wymagany. Chociaż patrząc na geometrie obiektów typu skały na jednym z ostatnich filmików, byłem święcie przekonany, że gra śmiga na DX11, a te wszystkie nierówności to efekt jakiejś mega teselacji. Jednak skoro stworzyli tak dobrą grafikę przy DX9 to świadczy tylko o możliwościach silnika i umiejętnościach zespołu. DA2 choćby się ze@#!ł to mimo faktu, że obsługuje DX11 poziomem graficznym nie jest w stanie dorównać Wieśkowi.

Odpowiedz
G HumanGhost

A co mi po możliwości wyboru języka? Kto w Polsce będzie grał w Wiedźmina po angielsku? News może pocieszający dla cudzoziemców. Bo dla Polaków nie wnoszący nic poza informacją o braku wsparcia dla DX11.

Odpowiedz
vegost

Tak dobrego dubbingu w Polskiej wersji to nie ma po co zmieaniać, chyba że ktoś jest fanboyem angieslkich głosów które nie zawsze są efektowne :)

Odpowiedz
topyrz

> Oba elementy newsa dotyczą technicznej strony produkcji – dla mnie takie połączenie
> jest jak najbardziej naturalne.
Wystarczy "ale" zmienić na "i" i nikt nie będzie się czepiał.

Odpowiedz
Woo-Cash

Są tacy, dla których ojczysty dubbing zawsze będzie zły. A wg. mnie to i angol powinien grać w wersji kinowej.

Odpowiedz
G Savineer

Rozśmieszyła mnie nazwa tego tematu. Co ma piernik do wiatraka? xD

Odpowiedz
G Vojtas

Akurat w przypadku Wiedźmina polska wersja jest wersją oryginalną, a więc nie jest dubbingiem - to zupełnie inna historia, zwłaszcza pod względem przygotowania i nagrań. :)

Odpowiedz
G Palpatine_II

> Ale że ke ? udoskonalić ? .... < slef-bitchslap> wake up.... że co ?
Dobra powiem inaczej chodziło mi o twarz Geralta, w 1 mniała ona rany ale "wyschnięte" i ogólnie jego facjata była bardzej "wiedźminowata" a teraz to z niego zrobili podobnie jak w Gothic 3 ;\.

Odpowiedz
R3nO

Moja karta tylko 10.1 udźwignie, to mi nie robi teraz różnicy, czy będzie Dx11 czy nie.

Do wyboru wersje językowe? Ludzie, dajce w końcu ten główny zwiastun w wersji POLSKIEJ. Takie zajawianie się też jest przyjemne w wersji angielskiej, ale jednak wolałbym się nie przyzwyczajać :P

Odpowiedz
R3nO

> Dobra powiem inaczej chodziło mi o twarz Geralta, w 1 mniała ona rany ale "wyschnięte"
> i ogólnie jego facjata była bardzej "wiedźminowata" a teraz to z niego zrobili podobnie
> jak w Gothic 3 ;\.
A moim zdaniem W2 wygląda jakby w stosunku do W1 zmężniał. Z opisu w książkach Geralt nie wygląda na przyjemniaczka, a problem jest taki, że w Wiedźminie 1 taki jest. Z kolei Geralta z W2 nie miałbym jakiejś szczególnej ochoty spotkać, będąc po innej stronie barykady.

Odpowiedz
G HumanGhost

> Są tacy, dla których ojczysty dubbing zawsze będzie zły. A wg. mnie to i angol powinien grać w wersji kinowej.
Pisać możemy co najwyżej o angielskim dubbingu, bo gra jest przecież tworzona przez Polaków. Narzekać na polskie głosy można będzie ewentualnie w kontekście ich trafnego dobrania. Jak to miało ostatnio miejsce, np. w przypadku Dragon Age II. Oryginalne głosy są.. śmieszne. Mnie przynajmniej rozbawiają do łez.

Odpowiedz
G ziomek25

Choćby gra była na DX9 to i tak bym zagrał,imo nie liczy się grafika a grywalność a konsole są tego przykładem :P
(zaczynając od pegasus'a a kończąc na xboxie czy ps3 )

Odpowiedz
Ice-1977

Może jakiś news dla tych co mają SLI? Jest,a może będzie jakieś wsparcie?He?

Odpowiedz
G mr-nadol

Już słyszę Geralta mówiącego po rosyjsku:) Dla mnie raczej ciekawostka, miła opcja.

Odpowiedz
palpatine

Wiedźmin będzie świetny, żeby tylko nie poszli w uproszczenia. W końcu to Geralt, Conan przy nim to tępy mięśniak :P

Odpowiedz
G Darkstar181

Hm...
A lista płac będzie dostępna w menu głównym ?

Swoją drogą też myślę że można by było po prostu rzucić zapowiedź.

Odpowiedz
Woo-Cash

> Pisać możemy co najwyżej o angielskim dubbingu(...).
Tutaj bym się sprzeczał. Na początku powstała wersja angielska ;P

Odpowiedz
G Palpatine_II

> A moim zdaniem W2 wygląda jakby w stosunku do W1 zmężniał. Z opisu w książkach Geralt
> nie wygląda na przyjemniaczka, a problem jest taki, że w Wiedźminie 1 taki jest. Z kolei
> Geralta z W2 nie miałbym jakiejś szczególnej ochoty spotkać, będąc po innej stronie barykady.
Ale niech go jakoś "złagodnieją" bo to jest gra, a w książce działa nasza wyobraźnia. Geralt w 1 był takim filozofem, strażnikiem dobra i zła itp.

Odpowiedz
R3nO

> Ale niech go jakoś "złagodnieją" bo to jest gra, a w książce działa nasza wyobraźnia.
> Geralt w 1 był takim filozofem, strażnikiem dobra i zła itp.
Cóż, Geralt w jedynce był jak dla mnie dobry, ale czegoś mi w nim brakowało - właśnie jakiejś takiej ikry w sobie. Wyglądał mi lekko na widza dziejących się wydarzeń i takie trochę "zagubione dziecko" - może też przez taki łagodny głos Rozenka(co nie znaczy, że był zły, broń boże). Ogólnie mi obecny Geralt dotychczas bardzo się podoba i ciekawi mnie jak będzie brzmiał z polskim dubbingiem :P

Odpowiedz
G Palpatine_II

> Cóż, Geralt w jedynce był jak dla mnie dobry, ale czegoś mi w nim brakowało - właśnie
> jakiejś takiej ikry w sobie. Wyglądał mi lekko na widza dziejących się wydarzeń i takie
> trochę "zagubione dziecko" - może też przez taki łagodny głos Rozenka(co nie znaczy,
> że był zły, broń boże). Ogólnie mi obecny Geralt dotychczas bardzo się podoba i ciekawi
> mnie jak będzie brzmiał z polskim dubbingiem :P
Sorry, że tak późno odpowiadam ale zapomnialem ;\, w 1 miał być widzem. Zagubionym dzieckiem no tutaj to bym mniej się z tym zgadzał.

Odpowiedz