Informacje

EA wycofuje bana dla właściciela Dragon Age II

40

Gracz, który nieprzychylnie wypowiadał się o Electronic Arts może z powrotem grać w Dragon Age II. Wydawca trzydniowego bana tłumaczy błędem w systemie.

Dragon Age II - obrazek 1
Dragon Age II

Bohater ostatnich kilkunastu godzin, gracz o pseudonimie Arno, na powrót uzyskał dostęp do swego konta EA, dzięki czemu może bez przeszkód odpalić Dragon Age II. Wcześniej było to niemożliwe, ponieważ wspomniany użytkownik dostał bana za krytykowanie Electronic Arts na oficjalnym forum firmy.

- Zaistniał błąd w systemie, przez który omyłkowo całe konto EA zostało zawieszone - e-maila takiej treści otrzymał Arno. Saga związana z 72-godzinnym banem zakończyła się zatem amnestią, ale niesmak z pewnością pozostał.

Sprawa czasowego zawieszenia konta nabywcy Dragon Age II wczorajszego wieczora zelektryzowała Czytelników gram.pl.

40 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
FlankerD

Już to widzę: 'EA chce się teraz podlizać, za późno MY już idziemy na krucjatę przeciwko gigantowi' :D

Odpowiedz
The_Hammerburst

EA dobrze zrobiło banując kolesia, jak to mówią "wszystkie chwasty trzeba wyrywać" (tylko proszę nie doszukiwać się podtekstów rasistowskich w tym cytacie...). Tylko ban mógłby być dożywotni

Odpowiedz
G Koski

> EA dobrze zrobiło banując kolesia, jak to mówią "wszystkie chwasty trzeba wyrywać" (tylko
> proszę nie doszukiwać się podtekstów rasistowskich w tym cytacie...). Tylko ban mógłby
> być dożywotni
A ty na łeb upadłeś czy nadchodząca wiosna ci do głowy uderzyła? Koleś za negatywną wypowiedź o grze (w sumie to popieram jego zdanie) został zbanowany a ty to jeszcze pochwalasz? Zastanów się co mówisz...

Odpowiedz
G Baknak

Albo to był faktycznie błąd, albo... wszczęła się taka pyskówka, że EA musiało spuścić z tonu i wszystko odkręcić. Niestety co się stało, to się nie odstanie. Ludzie będą pamiętali o tym może i niefortunnym zdarzeniu.

Odpowiedz
G Tenebrael

Czyli kręcenia i robienia z siebie idiotów przez BioWare ciąg dalszy. Najpierw wypuścili gniota i się wielce dziwią, co tak niskie oceny. Teraz zbanowali gościowi konto za mówienie, co myśli, i się głupio tłumaczą błędem (taaa, doprawdy dziwny zbieg okoliczności, że "błąd" wkradł się akurat wtedy, gdy banowało się kogoś krytykującego ich najnowszą grę...).

Nie wiem, czy im naprawdę nie starcza jaj, by powiedzieć: "Ok, fakt, ten regulamin wykombinowaliśmy ch***y. Sorry, dajcie nam dwa dni, i go zmienimy"?

Ale w sumie na dobre wyszło. Sami się coraz bardziej pogrążają. Może WRESZCIE nauczą się, że niestety, nie tędy droga do serc graczy...

Odpowiedz
bezlerg

Po prostu się wystraszyli przez wiadomości o banie krążące po internecie :]

Odpowiedz
G Crew_900

Rzeczywiście, zbieg okoliczności my ass .

Odpowiedz
G Kadaj

Widać niektórzy tak się sprawą emocjonują jakby dotyczyła ich samych. Ja pewnie za parę dni zapomnę że coś takiego w ogóle było, nie mam zamiaru dorabiać sobie ideologii w stylu "ten wydawca jest be, bo coś tam". Wypuszczą coś fajnego - kupię, crapa nie kupię, nawet mi do głowy nie przyjdzie żeby przejmować się takimi sprawami.

Odpowiedz
G Sanders-sama

Taaa na pewno jakiś chochlik im poprzestawiał w systemie a oni nic nie wiedzieli nawet...
Niedługo EA dorobią wąsy i będziemy mówić "towarzyszu EA"...

Odpowiedz
G Koski

> Widać niektórzy tak się sprawą emocjonują jakby dotyczyła ich samych. Ja pewnie za parę
> dni zapomnę że coś takiego w ogóle było, nie mam zamiaru dorabiać sobie ideologii w stylu
> "ten wydawca jest be, bo coś tam". Wypuszczą coś fajnego - kupię, crapa nie kupię, nawet
> mi do głowy nie przyjdzie żeby przejmować się takimi sprawami.
Gdyby wszyscy byli tak obojętni jak ty, zapewne koleś do dzisiaj miałby bana...

Odpowiedz
ShinAd

Kolejna PRowa wpadka... Podchodzenie do użytkowników jak do kretynów, którzy nie przejrzą oczywistego mydlenia oczu naprawdę w niczym nie pomoże...

Odpowiedz
Shinigami

Zrozumieli a raczej zauważyli, że sprawa została nagłośniona przez większość portali branżowych to się lekko wystraszyli.

Promocją tego nazwać nie można ;)

Odpowiedz
G Kadaj

> Gdyby wszyscy byli tak obojętni jak ty, zapewne koleś do dzisiaj miałby bana...
Normalnie koniec świata!Bo załatwianie spraw poprzez media to najlepszy sposób na odwołanie się od niekorzystnej decyzji. Taaa...

Odpowiedz
vegost

O banują ludzi na forum ? :) Chyba tam wpade i nastukam EA wszystko to co się nazbierało przez lata :) O, dobry pomysł :) dajcie tylko linka ^^

Odpowiedz
WolfPL

Akcja jak za komuny.....strzele sobie w stupę a potem będę biegać dalej.

Odpowiedz
G Muradin_07

No naprawdę... cóż za dziwny zbieg okoliczności... jak zwykle błąd systemu... o.O

Odpowiedz
Sebek20

a ja mam takie pytanie do kogoś kto przeszedł tą gre..
czy da się mieć tą zbroje z "niewprawdziwych wydarzeń" które były na początku gry lub w demie,
chodzi o tą dla wojownika lub maga ;p

Odpowiedz
G Casprov

Niebywały zbieg okoliczności, najechał na firmę później całkiem przypadkiem dostał "bana" którego przez nasilenie mediów musieli usunąć, ze względu że dobra opinia o firmy musi pozostać ..

Odpowiedz
G Feallan

Cya EA, są inni wydawcy.

Odpowiedz
gienek1

Milionowe wyniki sprzedaży na pojedyncze tytuły i miliardowe zyski-tylko to się dla Nich liczy-więcej nic! W ostatnich dwóch-trzech latach takim jak EA,czy Ubi-nawet już się za bardzo nie chciało mydlić nam oczu,że chociaż troszke zależy Im na jakości gier i zadowoleniu nas-graczy. Może w końcu cierpliwość "walonych w...po rogach" graczy się wyczerpała? Może to jeszcze nie rewolucja,ale jakiś znak,ze dobijają dna (skupiło się na DA2-kropla,która przepełniła czare goryczy hehe)...?:/

Ps. A kiedyś zdarzały się gry jak dzieła sztuki-od Twórców,którzy kochali gry i mieli ambicje tworzyć,a nie tylko trafić w target wskazany przez "dział marketingu"...:/

Odpowiedz
G SarenkaB

Wyszedł jeden "spisek" na światło dzienne a bydło od razu zaczyna hateowanie i krucjaty.
Myślicie że EA specjalnie "stfszelafło sobfie f stopfe" bo jeden usser coś tam napisał o ich grze?Specjalnie psuli by sobie opinię z powodu tej jednej,jedynej osoby kiedy całą masa innych ludzi miesza DAII z błotem?O.o
Jak dla mnie to zwykła pomyłka moderatora,zdarza się olol.Ale najlepiej wszyscy zróbmy bojkot na ich gry a sprzedaż następnego ME będzie wynosiła tylko 6 milionów(na samym Xboxie!).:*

Odpowiedz
gienek1

> Wyszedł jeden "spisek" na światło dzienne a bydło od razu zaczyna hateowanie i krucjaty.
"Bydło",to właśnie nic nie robi,tylko żre siano,które mu dadzą. Nie obrażaj ludzi...:/ A kasowanie krytycznych postów i bany to normalna praktyka. Problemy zamiataja pod dywan-i nie ma problemów...;)> Myślicie że EA specjalnie "stfszelafło sobfie f stopfe" bo jeden usser coś tam napisał
Kto wie co zrobiło EA? Może to był rzeczywiście błąd systemu,a może chcieli postraszyć "ziomów",że jak bedą narzekać,to nie będą mogli grać...EA daje (sprzedaje i to nie tanio!) Ci siano-masz je żreć i morda w kubeł-jasne przesłanie...;)Bioware sie niby tłumaczy,że to z EA Ich tak naciskałi na szybka premierę-dlatego DA2 taki nie do końca "jak miał być". Troika i Ich dzieła, seria Gothic-to dzięki takim jak EA, JajoWood,czy innym @#$%^& ,którzy zmuszali,by wydawać nieskończony produkt...:/

Odpowiedz
Feflar

> takim jak EA,czy Ubi-nawet już się
> za bardzo nie chciało mydlić nam oczu,że chociaż troszke zależy Im na jakości gier
No, nie przesadzaj. AssassinsCreed2 na pewno słabej jakości nie jest. Ale fakt jest taki, że najchętniej chcieliby powypuszczać crapy do których taśmowo wydają DLCki zamiast skupić się na projekcie który będzie dopracowany pod każdym względem. Ostatni produkt który popełniło BioWare jest tego przykładem. @SarenkaB Trolluj mocniej. :*

Odpowiedz
G SarenkaB

Jak sprawa nie jest do końca jasna to nie ma co się spinać.Pewnie codziennie masa ludzi która wcześniej skrytykowała jakąś grę dostaje bana na forum jej wydawcy tylko tutaj media(czy może tylko gram.pl)nagłośniły i posypała się fala krytyki jakie to EA nie jest złe i jaki to totalitarny wydawca.Przez takie małe gówno,a ja słyszałem że to Fakt i mohery są specjalistami w tej dziedzinie... Trolololo specjalnie dla Ciebie @Feflar :*

Odpowiedz
G TheAbsurd

> EA dobrze zrobiło banując kolesia, jak to mówią "wszystkie chwasty trzeba wyrywać" (tylko
> proszę nie doszukiwać się podtekstów rasistowskich w tym cytacie...). Tylko ban mógłby
> być dożywotni
Ban za wyrażenie opinii? Rozumiem, że jesteś konformistą bez własnego zdania albo odwagi by je wyrazić? Jego wypowiedź nie była rasistowska, seksistowska, dyskryminująca czy wulgarna więc w czym problem? Już prędzej tobie przydałby się ban za gadanie głupot chwili zastanowienia. :P

Odpowiedz
G TheAbsurd

Zaraz po przeczytaniu tytułu newsa byłem pewien że większość komentujących podejdzie do tego w stylu: "EA się wystraszyło". A wg. mnie to pieprzenie takie. Bo to najprawdopodobniej był błąd, ew. decyzja jednego zmęczonego, nadgorliwego albo zdenerwowanego moderatora. Założę się, że bez tego całego szumu i tak by go odblokowali. Nie sądzę by EA ani żaden inny wydawca był imperium zła czy policją myśli, która blokuje ludzi za negatywne opinie o grze. Wydaje mi się że twórcy/wydawcy dawno doszli do wniosku że przekupywanie recenzentów czy banowanie niepokornych użytkowników niszczy branżę i odcina im drogę do sukcesu na dłuższą metę.
Sami sobie gotujemy ten los, dopatrujemy się ciągle złego to tak mamy - żadnej wdzięczności w tej branży. Ostatecznie najlepszymi graczami są chyba ci zwykli "casuale", którzy nie przejmują się tak jak my marketingiem czy hypem, tylko po prostu mają radochę z zabawy, odbierają gry takimi jakie są. A my psioczymi na BioWare bo robi to co chce i próbuje jakichś nowych kierunków zamiast tłuc kolejne archaiczne erpegi ciągle. Albo na wydawców którzy chcą zarobić bo pracują u nich ludzie którzy muszą jeść i mieszkać a nie maszyny. I teraz ktoś dołoży sobie kolejną cegiełkę do muru nienawiści wobec wydawców przez błąd jednej osoby. Bo szczerze wątpię by ten ban wypływał z odgórnej dyrektywy.

Odpowiedz
gienek1

@Feflar

Pisząc "jakość gier" nie miałem na myśli tylko "dopracowania produktu". Większość gier tych wydawców jest robiona na konsole,więc nie mogą zrobić wału jak JajoWood z "G3:Zmierzch Bogów",gdzie żądanie zapłaty za ten pokaz bugów programu w początkowej fazie produkcji, było zwykłą,kryminalna próbą wyłudzenia. Gry na konsole muszą spełniać wymagania producentów-na komputer nie muszą nawet się uruchomic (jak udowodnił ŚP JajoWood);)

...Chodziło mi raczej o ciagłe obniżanie poziomu trudności rozgrywki,spłycanie, banalizowanie,bezustanne kalkowanie tych samych("sprawdzonych") pomysłów itp. Nie mam nic przeciwko zręcznościówkom jak Assassins,czy tam strzelankom jak CoDy. To po prostu nie moje klimaty. Tylko,że nikt juz nie wydaje innych gier,jak właśnie takie dla "casuali":( A DA2 to miał być przecież "erpeg"-no może i jest...dla "casuali";)

Teraz juz wszyscy chcą sprzedawać i zarabiac miliony. Ostatnio czytałem,ze Risen2 jest od razu robiony na 3 platformy. Początkowo świat nie będzie "otwarty" tak jak do tej pory-żeby sie czasem niedzielny gracz nie zgubił i nie rozpłakał-lecz będzie "się powiększał" wraz z nabieraniem doświadczenia przez bohatera gry. W co ja mam, k...a, grać teraz-tyle premier,a ja na nic nie czekam:(

Ps.No dobra Risen2 to na milion procent w ciemno kupie! A tak poza tym, to nie mam pojęcia-same "casuale".A wszystko przez bezdusznych "gigantów branży",którzy gry traktują jak zwykły towar (typu kartofle)-więcej sprzedać-więcej zarobic-obciąć koszty-więcej zarobić-etc..:(

Odpowiedz
G TheAbsurd

> Wyszedł jeden "spisek" na światło dzienne a bydło od razu zaczyna hateowanie i krucjaty.
> Myślicie że EA specjalnie "stfszelafło sobfie f stopfe" bo jeden usser coś tam napisał
> o ich grze?Specjalnie psuli by sobie opinię z powodu tej jednej,jedynej osoby kiedy
> całą masa innych ludzi miesza DAII z błotem?O.o
> Jak dla mnie to zwykła pomyłka moderatora,zdarza się olol.Ale najlepiej wszyscy zróbmy
> bojkot na ich gry a sprzedaż następnego ME będzie wynosiła tylko 6 milionów(na samym
> Xboxie!).:*
Podpisuję się pod twoją wypowiedzią. :)

Odpowiedz
gienek1

> Jak sprawa nie jest do końca jasna to nie ma co się spinać.Pewnie codziennie masa ludzi
> która wcześniej skrytykowała jakąś grę dostaje bana na forum jej wydawcy tylko tutaj
> media(czy może tylko gram.pl)nagłośniły i posypała się fala krytyki jakie to EA nie jest
> złe i jaki to totalitarny wydawca.Przez takie małe gówno
No wiesz,Koleś zapłacił za grę,to chyba ma prawo w nią grać,bez względu na "przekonania"...;) EA jednak uważa inaczej-zablokowali mu granie za niepochlebna opinie...Tzw."Szok!";) ...To się trzeba drzeć na całe gardło,bo niedługo to jak zapłacisz za gre-będziesz musiał podpisać "lojalkę"-dopiero Ci pozwolą grać;) Nie no bez jaj-traktują nas jak bydło-sam uzyłeś tego określenia-i mamy cicho siedzieć!? Chcieliby,ale niedoczekanie...;)

Odpowiedz
G SarenkaB

EA mówi o błędzie systemu.Może to nie koniecznie "system" a po prostu jakiemuś moderatorowi coś się pomyliło ale to i tak tylko potknięcie jakich pełno.Pechowy user i tak odzyskał konto dość szybko więc nie wiem po co ta cała zadyma i teorie o spiskach z kosmosu.Fakt że mogli by dać jakiś mały prezent w postaci gry albo dwóch żeby pokazać klasę ale przez te kilkanaście godzin bez dostępu do konta przecież nikt nie umrze.

Odpowiedz
G SarenkaB

> Podpisuję się pod twoją wypowiedzią. :)
Tak samo jak ja pod twoją.^^Dobrze że jeszcze ktoś podchodzi do tego rozsądnie.

Odpowiedz
Kopiec

Zwykły błąd w systemie i tyle, a niektórzy próbują już robić z EA i BioWare wielkiego ciemięzce.
Przypominam, że przez np. zabezpieczenia w Assassins Creed 2, gdy serwery padały to wszyscy gracze nie mieli dostępu do gry w singlu, a tu nagle jeden koleś nie mógł przez kilka godzin pograć, a już wielka awantura.
Hejterzy, ogarnijcie się.

Odpowiedz
gienek1

Ludzie ogarnijcie się;) To właściwie nie ważne,czy błąd popełnił Mod, "system",czy moze sprawdzali jak powstrzymać graczy od krytyki Ich produktu,który według prognoz miał przynieść tyle i tyle zysku,a być może nie przyniesie,bo ludzie krytykują i sprzedaż spada (pomimo recenzji,ze to "gra dekady" haha;))

...Najważniejsze,że był to BŁĄD i EA prawdopodobnie pojęła,że takie "pomyłki" raczej Im nie pomogą...;) Nie rozumiem tylko czym Wy się tak przejmujecie i po co Ich bronicie? Przecież to jest w naszym interesie-graczy! Dla takich wielkich konsorcjów,których jedynym celem jest podbijać słupki sprzedaży wszelkimi dostępnymi metodami-jesteśmy tylko cyferką w statystykach. Dlatego każda,ale to KAŻDA okazja do obniżenia ich zapału do BEZWZGLĘDNEGO pozbawienia nas jakichkolwiek praw i możliwości obrony,aby tym łatwiej generować na nas zyski-jest DOSKONAŁĄ okazją;)

Nie bądźcie "frajerami"-walczcie o swoje prawa,bo od Nich za Waszą słodką wazeline dostaniecie co najwyżej nowe pomysły (z serii "kup zbroje dla konia"-musisz to mieć!) na wyciągnięcie jeszcze kilku groszy,jeszcze kilku złotych z Waszych kieszeni-itd.itp.;) A DA3 wyjdzie za pół roku i bedzie się rozgrywać w dwóch lokacjach na przemian-po co więcej jak target cicho siedzi i łyka wszystko,a Recenzenci przy EA/BioWare jak poniżej 80% zejdą,to sensacja...;)

Tak,cichutko cicho sza-a Oni niech se robią z nami co chcą-byle Im statystyki rosły...Ech...:/

Odpowiedz
G Madoc

"Wydawca trzydniowego bana" Na początku przeczytałem to razem, w sumie bardziej pasuje.

Odpowiedz
G Headbangerr

Taaa... to jest właśnie sposób EA na powiedzenie: "Przepraszamy. Dalej mamy was gdzieś, ale poczuliśmy że się nam pali koło tyłka, więc trochę odpuścimy na chwilę".

Swoją drogą - jeśli uważają, że ten ban został przydzielony niesłusznie, to czy wspomniany użytkownik może liczyć na jakąś rekompensatę za te godziny, kiedy nie mógł grać?

Odpowiedz
G Sanders-sama

EA to najgorszy wydawca w historii...

Odpowiedz
G Lisun

> EA to najgorszy wydawca w historii...
Acti jest gorsze. Poważnie. 60 zł za 5 mapek do Black Opsa? Nie, dziękuję.

Odpowiedz
G hans_olo

> > EA to najgorszy wydawca w historii...
> Acti jest gorsze. Poważnie. 60 zł za 5 mapek do Black Opsa? Nie, dziękuję.
W sumie EA zrobiło nas jeszcze bardziej w qnia robiąc NAM do BC2, który miał być praktycznie nową grą, do której miały wychodzić vip packi i nowe mapy. Wyszło z tego tyle, że poza samym NAM, w którym też jest ledwie kilka mapek z kilkoma giwerami, będzie już nic więcej. Nie dość, że zrobili to samo, co Acti, to jeszcze okłamali klientów, czego Acti nie zrobiło. Ale co by nie gadać i tak wolę BFa od CoDa :).

Odpowiedz