Informacje

Zalecane wymagania sprzętowe Crysisa 2 (nieoficjalne)

52

Nieoficjalne, bo nie pojawiły się na stronie MyCrysis, lecz w serwisie VR-Zone, z którego zniknęły w mgnieniu oka. Czy tak właśnie prezentują się zalecane wymagania Crysisa 2?

Zalecane wymagania sprzętowe Crysisa 2 (nieoficjalne) - obrazek 1

Jeśli okaże się, że poniższe, wysoce zalecane wymagania Crysisa 2 są zbliżone do oficjalnych (lub identyczne), to do uruchomienia gry w najwyższych detalach będzie potrzebny komputer wyposażony w podzespoły, które dopiero co pojawiły się na rynku. Co innego w przypadku zwykłych rekomendowanych - te nie są aż takie straszne. Zobaczcie.

Zalecane wymagania sprzętowe Crysisa 2 dla 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 1680 na 1050 pikseli:

  • procesor Core 2 Duo 2,66 GHz lub Athlon 64 X2
  • 3 GB pamięci RAM
  • karta graficzna GeForce GTX 260 lub Radeon HD 4870 z 1 GB VRAM (DirectX 9.0, Shader Model 3.0/4.0)
  • system operacyjny Windows XP

Wysoce zalecane wymagania sprzętowe Crysisa 2 dla 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 na 1200 pikseli:

  • procesor Core i7 3 GHz
  • 4 GB pamięci RAM
  • karta graficzna GeForce GTX 560 Ti lub Radeon HD 5870 X2 z 1,8 GB VRAM (DirectX 11, Shader Model 3.0/4.0)
  • system operacyjny Windows 7

Crysis 2 ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej już 25 marca 2011.

52 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Henrar

karta graficzna GeForce GTX 560 Ti lub Radeon HD 4870 X2 z 1,8 GB VRAM (DirectX 11, Shader Model 3.0/4.0

Radek 4870 X2 obsługuje DX11? To na pewno dobra karta?

Odpowiedz
rakken

Ten Radek nie obsługuje DX11, ale to dobra karta :D

Odpowiedz
G Kalten80

Karta 4870x2 zla nie jest, ale DX11 nie obsluguje.

Odpowiedz
G Rzulek

Mój piecyk da rade:)

Odpowiedz
G Kr1z

Błąd - odwrotnie trochę z roździelczością - 1680*1050.


Pierw odruchowo spojrzałem na ten drugi spis sądząc, że pierwszy jest jako minimalne :D - trochę przestraszyłem się widząc prawie mój config w tym do 1680*1050, ale skoro tak się plasuję to będzie bardzo dobrze jak sądzę ;).

Odpowiedz
G Kr1z

Zamiast HD 4870 X2 polecam wstawić HD5870 - pierwszy nie ma obsługi DX11 co go warunkowo skreśla z wymagań dla 1920*1200).

Obie rozdzielczości już w trochę wymarłej ratio 16:10, hmm.

Odpowiedz
G Zdenio

Hm. Mam GTX 560, tylko procek i5 2500... Ale może na wysokich pójdzie.

Odpowiedz
mronoth

crysis2 na gtx260 chodzi niezle w niskiej rozdzielczosci 1280x1024 i na ustawieniach hardcore dx9, najczesciej w granicach 35-60fps, czasem spada do 30fps, ponizej raczej nie, crysis1 chodzil z 30-40% gorzej na tym samym kompie, rozdzialce i ustawieniach high dx9

Odpowiedz
diabolo20

Czyli z moim radeonem 4870 1gb pójdzie na srednio wysokich z direxem 10 oraz rozdzielczością 1680 na 1050:)

Odpowiedz
Lordzik_Revanik

Przegieli z tym prockiem, ciekawe kto ma i7 3ghz. Karta od czerwonych na pewno nie 4870x2, 6870 może...

Odpowiedz
G Tomekku

Ciekawe czy będzie można przeskalować to na rozdziałkę 800x600 wtedy myślę że mi pójdzie na full xD

Odpowiedz
G Semi007

No to ja bym miał ognisko pod nogami i pokaz slajdów na ekranie jak bym ustawił na full ;D

Odpowiedz
G Brechtak

ta tam będę grał na rozdzielczości 1024x760 także chyba blaszak jeszcze da radę

Odpowiedz
G barth89

Łe tam, mi wystarczą średnie detale, a nie jest źle.

Odpowiedz
G Muradin_07

To powiedzmy że w C2 będę grał w rozdzielczości 1280x800 to będą trochę niższe... Może na średnich żeby płynnie chodził to się zagra.

Odpowiedz
G akodo_ryu

> Przegieli z tym prockiem, ciekawe kto ma i7 3ghz.
Jak masz kompa oscylującego w okolicach 4k, to co to za problem?

Odpowiedz
G kotlecik5

Wszystko spoko, z zalecanymi nie będę miał problemu, ale "procesor Core i7 3 GHz" - to ma być jakiś żart?

Odpowiedz
G iroxes

Oj, chyba ktoś sobie jajca robi z tymi wymaganiami. Z tego co słyszałem , w crysis 2 nie ma takich zaawansowanych opcji graficznych jak w pierwszej części( typu możesz wyłączyć samo cieniowanie, wodę itp.) Są tylko trzy tryby : gamer, advenced i hardkor. Jeżeli tak będzie w finalnej wersji gry to szkoda, bo myślę że włączając hardkora bądź adcenced, włącza się antyaliasing i to trochę by w moim przypadku spowalniało grę. To są tylko moje domysły i ucieszę się jak się nie sprawdzą.

Odpowiedz
Farien

Mój też da radę :P ale podobno miały byc wymagania mniejsze od pierwszej części... -.-

Odpowiedz
G Crew_900

No bez jaj ! Już procesor i7 ?!

Odpowiedz
G maati93

Ja powiem, że u Mnie beta na PDC@3,0Ghz/3Gb DDR2 667Mhz Ram/9600GT 512MB OC gra w 1440x900 na extremalnych ustawieniach chodziła 15-25 Fps :) Więc wymagania przesadzone z deka :)

Odpowiedz
gadula4

Te wymagania to jakaś bzdura, którą ktoś na VR Zone napisał, żeby zwiększyć ilość odwiedzin portalu.
karta graficzna GeForce GTX 560 Ti lub Radeon HD 5870 X2 z 1,8 GB VRAM (DirectX 11, Shader Model 3.0/4.0)
Od kiedy to GTX560 Ti może się równać z HD5870X2 (nie mylić z HD5970, który zresztą tez jest o wiele wydajniejszy od GTX560 Ti). Poza tym, 1,8GB VRAM? W sprzedaży nie ma jeszcze wersji GTX560 Ti z 2GB pamięci (są w ofertach sklepów, ale niedostępne).

Czemu jest taka przepaść w wymaganiach dla rozdzielczości 1680x1050 i 1920x1200? Różnica w wydajności, między tymi rozdzielczościami, to zwykle jakieś 10-15%, a oni wymagają pare razy mocniejszych podzespołów do wyższej rozdzielczości. Chyba, że te dla 1680x1050 są dla innych ustawień graficznych, niż te, dla 1920x1200.

Tak czy siak, to jest jakaś ściema.

Odpowiedz
G LOSEK92

Zobaczymy czy mój gtx275 i Q9550@4.0GHz ;D

Odpowiedz
Shinigami

Wszystko zależy od tego, z jakich bibliotek będziesz korzystał. Gra jest dobrze zoptymalizowana, zaryzykuję stwierdzenie, że lepiej niż metro - co można potwierdzić, zerkając na ustawienia osób które mają betę. Bo stąd te 'zalecane' wymagania sprzętowe.

Jeśli ktoś zamierza grać w DX 11 w full HD + na najwyższych ustawieniach to są to oczekiwania jak najbardziej realne.

Odpowiedz
WiK1992

No co ??? Znowu coś się nie podoba ??? Niedawno jęczeliście,że nie macie czego odpalić na swoim pc,a teraz płacz ??? Tego można było się spodziewać....

Odpowiedz
Devan28

ja tam się cieszę że gra ma takie wymagania bo to nakręca dalszy postęp. dzięki takim grom jak Crysis gracze PC mogą się szczycić lepszą grafiką niż na konsolach, które jakby nie patrzeć hamują rozwój technologii.

Odpowiedz
G Pietro87

Dokładnie, bzdety totalne, ludzie na gtxach 260-280 z prockami core2duo i starszymi quadami odpalali grę na max jak fabryka daje w hd, jedynie z bodajże AA nie wyższym jak x4 i pocinali w 30-45 fps, miejscami nawet stukając 60 w bardziej zamkniętych pomieszczeniach, większość nigdy nie zleciała poniżej 25.Zakładam, że nawet 8800 by sobie luzem poradziły, a w finalnej wersji każdy pogra komfortowo na takich starszych pc jak tylko trochę pomiesza ustawieniami [tu zmniejszy cienie na wysoki lub średnie, da rozdziałke np 1280/720 czyli najmniejsze hd, itp itd i gra będzie i graficznie super i płynnie pozasuwa]

Odpowiedz
gotcha

Jesli będzie dużo mozliwości konfiguracji w opcjach to każdy znajdzie coś na miarę swojego kompa.
Liczę na to jak i na dobrą optymalizację bo w Crysisa 2 będę grał na takim samym kompie co w jedynkę.

Odpowiedz
Qbon11

Nie są takie złe te wymagania jak myślałem. Ten core i7 to dla najwyższych graficznych ustawień w najwyższej rozdziałce i dx11. Myślę, że jak ktoś ma czterordzeniowy core i5 to też bez problemu pójdzie. Dla dx9 są jednak znacznie niższe a z tego co widziałem gra wygląda pięknie na max w dx9 więc wygląda na to, że ogólnie wymagania niższe niż w przypadku jedynki.

Odpowiedz
G Pupu2

Crysis2 graficznie jest ładniejszy od Crysisa1. W trybie graficznym hardcore w 1680x1050 mozna spokojnie pograć na i3, 4GB ramu i GTX460.

Odpowiedz
Numenpl

z tego co oglądam i czytam o crysis 2 leaked - to w dx 9 na max detale to wystarczy 9800 gt by pograc na Hardcore ustawieniach w 1080p.

Więc te wymagania to fake.

Odpowiedz
G Vernio

Czego byście chcieli? To są zalecane, czyli pewnie dla maksymalnych detali(Choć niekoniecznie, bo czasami podają jeszcze optymalne) plus jeszcze rozdzielczość FullHD, więc nie dziwi mnie, że jest wymagany i7.

Odpowiedz
kyp

Na youtube są filmiki z C2 jak grają na znacznie mniejszym sprzęcie i hula im to bez najmniejszego problemu, a gra i tak wyglądała ładnie. Myślę że na moim GF450 powinno pójść na tych zalecanych:) (procek C2D E7500 i 6GB RAM). Zobaczymy jak wyjdzie demo. Ponoć te wysoki mają sprawić że gra wygląda lepiej niż na konsolach.

Odpowiedz
Numenpl

co do wersji dx obstawiam że tak to wygląda:
dx 11 dla wybranych entuzjastów
dx 9 dla całej reszty

co do filmików najgorszy procek jaki widziałem to AMD x2 5200+ ,4 GB ram i 9600GT na gamer setting jak ktoś ma z serii phenom II 3 rdzeniowy co najmniej to ponoć spoko wtedy hardcore dx9 bez problemów.

natomiast dx 11 obstawiają że będzie tragedią.

Odpowiedz
Ekonochrist

Wysoce zalecane spełniam prawie wszystkie.
Jedynie tylko procesor się różni. Nie mam i nie będę mieć CPU od Intela.
Phenom II x4 3.8 GHz OC spokojnie da radę, a jeśli nie to wycisnę z niego więcej.

Odpowiedz
G karolekx23x

Jak sie potwierdza to zagram tylko an zalecanych ale na max zabraknie mi troche, liczę ze są to nieoficjalne.

Odpowiedz
Xardasi

Ktos mowil o hamowaniu rozwoju grafiki przez konsole? Ciekawe ilu narzekaczom gra odpali chociazby na srednich ustawieniach i tych 30 fpsach :)

Odpowiedz
Qbon11

Dla windowsa XP wymagania nie są wysokie.

Odpowiedz
Numenpl

> Ktos mowil o hamowaniu rozwoju grafiki przez konsole? Ciekawe ilu narzekaczom gra odpali
> chociazby na srednich ustawieniach i tych 30 fpsach :)
Konsole a tak dokładniej wersja na x360 to low detale wersji pc - wersja leaked to jeden z build wersji deweloperskie (to on wyciekł do sieci)j i tam sprawdzili konsole maja preset low detail z wersji na PC(potwierdzono)i jak sprawdzili to faktycznie tak jest , konsole=low detale. medium detale to dx9 a na youtube jest filmik co pokazuje że ładnie działa na AMD x2 5200+,4GB RAM, 9600gt w 1080p.http://www.youtube.com/watch?v=dyHmI6xMeZM

Odpowiedz
Marcuos

Jeżeli info o tych wymogach sie utrzymają, to moge odetchnąć z ulgą :D Już sie bałem, że dadzą mega-hiper-wielkie jak np. GTA 4

Odpowiedz
Janek_Izdebski

Jak myślicie czy na laptopie Dell Studio 1749 i7 620M (2x2.66-3.33 4MB) 8GB 17.3 RGBLED 1920x1080 1000 GB HDD kartą graf. ATI 5650 1 GB BLUERAY JBL 9-CELL WIN7PROF Crysis 2 da się "odpalić"? Jeśli tak to na jakich maksymalnie detalach i w jakiej rozdzielczości? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Odpowiedz
G karolekx23x

Trzeba poczekać na wszystkie wymagania oficjalne bo może sie zmienić na korzyść gracza lub na niekorzyść.

Odpowiedz
Numenpl

> Jeżeli info o tych wymogach sie utrzymają, to moge odetchnąć z ulgą :D Już sie bałem,
> że dadzą mega-hiper-wielkie jak np. GTA 4
z GTA 4 no lekko co ja pisze mocno zaniżone...

Odpowiedz
Quix125

Mam śr. 40fps (+/-5)zależnie od mapy przy C2D E8400 (3GHz), 4GB RAM, 2xRadeon 4770 (Crossfire) ustawienia Gamer i roz. 1280x800, przy 1680x1050 mam śr.30fps (+/-5).
Trochę mało ale tutaj ma duży wpływ procek, jakby mu brakowało 2-4 rdzeni. Wykorzystanie mocy CPU i 2xGPU to 100% (Ati tools).

Odpowiedz
Shelter

Ludzie Żeby uruchomić te Gierke na MAXA wszystkok poustawiane i w HD potrzeba conajmniej takiego komp jak mój:
Intel core i 5 3,2 Ghz, 4GB ram, Gigabyte GF GTX 460 OC2 1GB ram, weżne jest zeby byłą to wersja OC2 tej karty, podejżewam że OC1 nie pociągnie na full, o GTX 460 786 ram już nie mówie;p Wymagania nie są takie straszne;p

Odpowiedz
G Harrolfo

To może tutaj napiszę, bo nie znam się na parametrach zbytnio ;)

Procesor i3-380M
2,53 GHz 3MB L3 cache
Radeon HD6550M
2GB DDR3
4GB RAM
Windows 7 Home Premium 64 bitowy

Pójdzie mi?

Odpowiedz
G sirufok

> To może tutaj napiszę, bo nie znam się na parametrach zbytnio ;)
>
> Procesor i3-380M
> 2,53 GHz 3MB L3 cache
> Radeon HD6550M
> 2GB DDR3
> 4GB RAM
> Windows 7 Home Premium 64 bitowy
>
> Pójdzie mi?
A czemu miałoby nie pójść?;) Bez problemu.

Odpowiedz
G Harrolfo

Ale czy na maks? :)

Odpowiedz
G sirufok

> Ale czy na maks? :)
Na mniejszej rozdzielczości i ze zmniejszonym AA istnieje taka możliwość;)

Odpowiedz