Informacje

Crysis 2 - minimalne wymagania sprzętowe (już oficjalne)

46

Okazuje się, że opublikowane przed kilkoma dniami nieoficjalne minimalne wymagania sprzętowe Crysisa 2 i te, które właśnie ujawnił oficjalnie Crytek, są niemal identyczne.

Crysis 2 - minimalne wymagania sprzętowe (już oficjalne) - obrazek 1

Minimalne wymagania sprzętowe Crysisa 2 pojawiły się na stronie MyCrysis. Prezentują się one następująco:

  • system operacyjny Windows XP, Vista lub Windows 7 z najnowszym Service Pack
  • procesor Intel Core 2 Duo 2 GHz lub Athlon 64 x2 2 GHz lub lepszy
  • 2 GB RAM (XP), 3 GB RAM (Vista)
  • 9 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • karta graficzna GeForce 8800GT z 512 MB VRAM lub Radeon HD 3850 HD z 512 MB VRAM bądź lepsza
  • karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX
  • DirectX 9.0c
  • wsparcie kontrolera Xbox 360
  • połączenie z internetem wymagane do jednorazowej autoryzacji przy instalacji i pierwszym uruchomieniu gry

Crysis 2 ukaże się 25 marca w pełnej polskiej wersji językowej. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pierwszymi wrażeniami z rozgrywki w trybie multiplayer. Demo gry jest dostępne na Xbox Live Marketplace, a wkrótce pojawi się również na PC.

46 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Gorack

Wsparcie kontrolera X360?! Grać w FPS'a na PC za pomocą pada? Śmiechu warte :D

Odpowiedz
G kaszubiak

> Wsparcie kontrolera X360?! Grać w FPS'a na PC za pomocą pada? Śmiechu warte :D
Dokładnie o tym samym pomyślałem. Szczerze mówiąc, myślałem, że będą wymagania większe. Ale i tak trzeba czekać do demka. Wtedy okaże się jak to będzie w praktyce.

Odpowiedz
G Gerg0sz

Z tym kontrolerem to jaja są jakieś? Rozumiem że to opcjonalne jest!

Odpowiedz
G SHADOW-XIII

wsparcie nie jest równe wymagane
te nie wyobrazam sobie jak mozna grac w fps'y na padzie, ale znam mase konsolowcow ktorzy graja na padach (masochisci)

Odpowiedz
G Henrar

> Z tym kontrolerem to jaja są jakieś? Rozumiem że to opcjonalne jest!
Opcjonalne, jedynka też miała wsparcie dla pada.

Odpowiedz
Numenpl

No grafę może będzie miał lepszą na pc ale optymalizacja już na bank będzie do bani, bo widać po wymaganiach min. (To już warhead ma niższe).

Odpowiedz
Arrakis

Ciekawe jakie są, żeby odpalić w High Detail

Odpowiedz
G Zgreed66

Yyyy, jaka jest zmiana w stosunku do poprzednich? :P

Odpowiedz
G kodi24

Eee tam, to łatwe ;p

Odpowiedz
SinfulScholar

nie wiem co jest śmiesznego w grze na padzie. mam ps3. jak kupie jakiś tytuł na pc'tka to normalna sprawa że kampanie przejdę na padzie dla wygody ( mam laptoka i wygoda niesamowita położyć się na łóżku i grać). wyjątkiem jest multi do fps'ów (siłą rzeczy klawiatura i myszka wymagana) prócz borderlands gdzie na padzie gra się nawet przyjemniej :)

Odpowiedz
BUNIX

Czyli raczej se nie pogram minimalna karta to 8800gt a ja mam 8600gts a tak to wszystko by się zgadzało :(

Odpowiedz
G Azuredragon

"wsparcie kontrolera Xbox 360"

Kocham takie info przy danych o wymaganiach technicznych danej gry komputerowej. Nas pecetowców naprawdę obchodzi fakt, że będziemy mogli zagrać na komputerze w FPSa przy pomocy pada. :P

Odpowiedz
ghooru

Wsparcie pada to zawsze przyjemny dodatek. Co prawda w multi na padzie sa kiepskie szanse na dobre wyniki w starciu z graczami korzystajacymi z myszy, ale przy niewymagajacym singlu powiem wam, ze wygodnie jest sobie usiasc wygodnie w fotelu, a nie garbic sie blisko ekranu przy klawiaturze i myszy. Ha, no i klawiatura oraz mysz nie wspieraja wibracji, a te sa fajnym dodatkiem w rozgrywce :).

Odpowiedz
Mariusz178

W jedynce tez bylo wsparcie dla pada nawet sprobowalem pograc!:D Kucanie bylo pod wcisnieciem lewej galki masakra wogole sie nie dalo isc i kucac i to jeszce pod ostrzalem hehe:)

Odpowiedz
cHICEK

Na takim sprzęcie, to jest 2GB ram, C2D 2,4Ghz, 8800GT to w Crysisa 1 grałem na high/veryhigh..... więc jest zmiana. A co do kontrolera to tak da się grać na padzie w FPS. Sam jestem raczej PCtowcem, mam od niedawna konsole i gram w FPS i jest wygodnie. Trzeba się przyzwyczaić ale jest miło. Może nie aż tak jak z myszką ale dalej pełen komfort.

Odpowiedz
cHICEK

> W jedynce tez bylo wsparcie dla pada nawet sprobowalem pograc!:D Kucanie bylo pod wcisnieciem
> lewej galki masakra wogole sie nie dalo isc i kucac i to jeszce pod ostrzalem hehe:)
Wystarczy ustawić je żadnego wciśnięcie gałki kucasz, drugie wstajesz. Wtedy wciskasz raz i jesteś pochylony i idziesz, wciskasz drugi i wstajesz....Na prawdę pad nie gryzie, nie jest idealny ale nie gryzie. No i godzina gry to za mało żeby go oswoić. Podobnie jak osoba która nigdy nie używała PC siadając do niego pierwszy raz ma problem z operowaniem myszką w widnowsie a co dopiero w grach.... kwestia wprawy. Jak ktoś całe życie używa myszki a pada miłą w rękach kilka razy to niech się nie dziwi. Wiele wiele lat nie nadrobisz w tydzień, czy rok....

Odpowiedz
G MisioKGB

> Na takim sprzęcie, to jest 2GB ram, C2D 2,4Ghz, 8800GT to w Crysisa 1 grałem na high/veryhigh.....
> więc jest zmiana.
Dokladnie tak samo miałem, mówili, że 2ka ma mieć mniejsze niż jedynka w co lekko nie wierzyłem ale te wymagania przerosły moje oczekiwania. Postęp? Nie wiem czy do końca bo o wiele lepiej nie wygląda od 1ki, może ten postęp skrywa się pomiędzy tymi wszystkimi "super technologiami" użytymi w grze?

Odpowiedz
G Gremo

F#$% Xbox controller! Qwa to znaczy że inne pady nie bedą działać? Bo w GTA 4 tak właśnie było! Nie lubię grać na padzie ale WTF ludzie powinni mieć wybór... Może joy też nie będzie chciał działać...

Odpowiedz
G Lordpilot

Mówiąc krótko - "miszczowie" optymalizacji znowu w akcji ;-)) Musiałbym dokupić 1 GB ramu (Vista), żeby w ogóle odpalić "Benchmarka 2", tyle że IMO - nie warto :) Niech się zadławią tym (optymalizacyjnym) gniotem zrobionym (znowu) tylko po to, żeby pogonić naiwniaków po nowszy sprzęt.

Jakoś na konsolach się dało (512 MB ramu, grafiki gorsze niż GF 8800 - przypominam), a na PC to już wielki problem dać np. tekstury niższej jakości, żeby więcej ludzi pograło ?

Skoro mają takie podejście (olewcze i skandaliczne, bo Yerli się produkował, że wymagania będą niższe niż przy pierwszej części), to o mojej kasie mogą zapomnieć. Jedyną grą, która jest w stanie mnie zmusić do dokupienia ramu jest nasz rodzimy Wiedźmin 2. Na to niemieckie "szajse" po tych wszystkich kłamstwach nie zamierzam nawet splunąć ;-) Jak oni lordpilotowi tak, to lordpilot ich pozdrawia środkowym ;-)

ps. Wiesiek 2 też ma niemałe wymagania, ale tam przynajmniej deweloperzy nie obiecywali cudów i nie kłamali w sposób tak bezczelny, więc jestem w stanie co nieco wybaczyć :)

Odpowiedz
G Tajnos-Agentos

> Wsparcie pada to zawsze przyjemny dodatek. Co prawda w multi na padzie sa kiepskie szanse
> na dobre wyniki w starciu z graczami korzystajacymi z myszy, ale przy niewymagajacym
> singlu powiem wam, ze wygodnie jest sobie usiasc wygodnie w fotelu, a nie garbic sie
> blisko ekranu przy klawiaturze i myszy. Ha, no i klawiatura oraz mysz nie wspieraja wibracji,
> a te sa fajnym dodatkiem w rozgrywce :).
To zależy jakiej wielkości masz monitor :DCo do optymalizacji to widać, że Crytec'owi po prostu się nie chce. Na konsolach jakoś udało się zoptymalizować Crysisa 2, pomimo że konsole w stosunku do kompów są do tyłu jeżeli chodzi o sprzęt o jakieś 5-6 lat...Poza tym grafika nie jest jakaś super świetna. Fakt jest ładna, ale nie na tyle by kupować komputer z ileś-tysięcy. O wiele bardziej podoba mi się grafika w Bad Company 2 lub Dead Space 2, które nie mają kosmicznych wymagań (szczególnie DS2).Prawda, że Crysis 2 jest też programem do Benchmarków, ale jest to do cholery gra a nie 3dmark. Tak to jest jak się producenci sprzętu dogadują z twórcami gier...

Odpowiedz
G Semi007

Podziękował zamieniam Kompa na konsole!

Odpowiedz
G lowskill

Jakieś małe te wymagania.

Odpowiedz
G karolekx23x

Z tymi wymaganiami to chyba 3 albo 4 artykuł, dobrze ze już oficjalnie.

Odpowiedz
cHICEK

> Mówiąc krótko - "miszczowie" optymalizacji znowu w akcji ;-)) Musiałbym dokupić 1 GB
> ramu (Vista), żeby w ogóle odpalić "Benchmarka 2", tyle że IMO - nie warto :) Niech się
> zadławią tym (optymalizacyjnym) gniotem zrobionym (znowu) tylko po to, żeby pogonić naiwniaków
> po nowszy sprzęt.
>
> Jakoś na konsolach się dało (512 MB ramu, grafiki gorsze niż GF 8800 - przypominam),
> a na PC to już wielki problem dać np. tekstury niższej jakości, żeby więcej ludzi pograło
> ?
>
> Skoro mają takie podejście (olewcze i skandaliczne, bo Yerli się produkował, że wymagania
> będą niższe niż przy pierwszej części), to o mojej kasie mogą zapomnieć. Jedyną grą,
> która jest w stanie mnie zmusić do dokupienia ramu jest nasz rodzimy Wiedźmin 2. Na to
> niemieckie "szajse" po tych wszystkich kłamstwach nie zamierzam nawet splunąć ;-) Jak
> oni lordpilotowi tak, to lordpilot ich pozdrawia środkowym ;-)
>
> ps. Wiesiek 2 też ma niemałe wymagania, ale tam przynajmniej deweloperzy nie obiecywali
> cudów i nie kłamali w sposób tak bezczelny, więc jestem w stanie co nieco wybaczyć :)
Crysis to byłą bardzo fajna gra. Jeśli tylko na chwile przestało go nienawidzić za wymagania to naprawdę grało się fajnie. I do tego oferował ciekawszą i bardziej bogatą w nowości rozgrywkę niż ostatnie CoDy. Zresztą, cała ta afera o jego wymagania jest z kosmosu. Czy procesor Core 2 Duo 2,4ghz, 8800GT i 2GB ramu to jest naprawdę takie nie wiadomo co ? 3 lata temu taki set nieco ponad 2 tysiące kupiłem i cieszyłem się płynnym crysisem na high. To ma być ten benchmark który wymaga samej karty graficznej za 2tys ???? Ale jak to mówią Haters gonna hate. Poza tym minimalne wymagania w postaci sprzętu z middle-end sprzed 3 lat to ma być benchmark ?Może najpierw wypadało by zagrać, zastanowić się a potem coś napisać. A porównywanie specyfikacji konsoli do PC na zasadzie ile co ma ramu to jest po prostu śmieszne. Poza tym weź pod uwagę że gry na konsole i na PC nie wyglądają tak samo.

Odpowiedz
Numenpl

Tylko wiesz robili taką reklamę że gra będzie lepiej zoptymalizowana niż jedynka a po wymaganiach widać że kłamali - więc hate jest słuszny.Co do dema no lepiej by do czasu jego wydania poprawili optymalizację bo jak nie to się gra nie sprzeda dobrze na pc.

Odpowiedz
G Vernio

Pad jest fajny, ale gier dla niego przeznaczonych, jak RE5,DMC4, czy AC. Do FPS się nie nadaje, co udowodnił Microsoft.

Odpowiedz
cHICEK

> Tylko wiesz robili taką reklamę że gra będzie lepiej zoptymalizowana niż jedynka a po
> wymaganiach widać że kłamali - więc hate jest słuszny.
>
> Co do dema no lepiej by do czasu jego wydania poprawili optymalizację bo jak nie to się
> gra nie sprzeda dobrze na pc.
No ok ale. Po pierwsze to ja nie widzę problemu w optymalizacji jedynki. Bo takie 8800GT to jakoś chyba nie jest wiele za grę która ma taką grafikę. A od tego czasu mija 3 lata i dalej da rade odpalić C2. To chyba nie jest źle ? Weź pod uwagę że np choćby Shogun 2 ma wyższe wymagania minimalne a to strategia. Co wy ludzie chcieli byście żeby wam gry nowe chodziły na sprzęcie sprzed 10 lat ? I to jeszcze może na very high ? I DX 11 na kartach które obsługują DX9 pod Xp najlepiej ? to konsole kupcie.

Odpowiedz
paulen23

> > Mówiąc krótko - "miszczowie" optymalizacji znowu w akcji ;-)) Musiałbym dokupić
> 1 GB
> > ramu (Vista), żeby w ogóle odpalić "Benchmarka 2", tyle że IMO - nie warto :) Niech
> się
> > zadławią tym (optymalizacyjnym) gniotem zrobionym (znowu) tylko po to, żeby pogonić
> naiwniaków
> > po nowszy sprzęt.
> >
> > Jakoś na konsolach się dało (512 MB ramu, grafiki gorsze niż GF 8800 - przypominam),
>
> > a na PC to już wielki problem dać np. tekstury niższej jakości, żeby więcej ludzi
> pograło
> > ?
> >
> > Skoro mają takie podejście (olewcze i skandaliczne, bo Yerli się produkował, że
> wymagania
> > będą niższe niż przy pierwszej części), to o mojej kasie mogą zapomnieć. Jedyną
> grą,
> > która jest w stanie mnie zmusić do dokupienia ramu jest nasz rodzimy Wiedźmin 2.
> Na to
> > niemieckie "szajse" po tych wszystkich kłamstwach nie zamierzam nawet splunąć ;-)
> Jak
> > oni lordpilotowi tak, to lordpilot ich pozdrawia środkowym ;-)
> >
> > ps. Wiesiek 2 też ma niemałe wymagania, ale tam przynajmniej deweloperzy nie obiecywali
>
> > cudów i nie kłamali w sposób tak bezczelny, więc jestem w stanie co nieco wybaczyć
> :)
>
>
> Crysis to byłą bardzo fajna gra. Jeśli tylko na chwile przestało go nienawidzić za wymagania
> to naprawdę grało się fajnie. I do tego oferował ciekawszą i bardziej bogatą w nowości
> rozgrywkę niż ostatnie CoDy. Zresztą, cała ta afera o jego wymagania jest z kosmosu.
> Czy procesor Core 2 Duo 2,4ghz, 8800GT i 2GB ramu to jest naprawdę takie nie wiadomo
> co ? 3 lata temu taki set nieco ponad 2 tysiące kupiłem i cieszyłem się płynnym crysisem
> na high. To ma być ten benchmark który wymaga samej karty graficznej za 2tys ????
> Ale jak to mówią Haters gonna hate.
> Poza tym minimalne wymagania w postaci sprzętu z middle-end sprzed 3 lat to ma być benchmark
> ?
> Może najpierw wypadało by zagrać, zastanowić się a potem coś napisać.
> A porównywanie specyfikacji konsoli do PC na zasadzie ile co ma ramu to jest po prostu
> śmieszne. Poza tym weź pod uwagę że gry na konsole i na PC nie wyglądają tak samo.
Masz rację, że GF8800 GT na dzisiejsze czasy to nie jest wiele. Tylko weź pod uwagę, że to są wymagania minimalne, a z tymi to różnie bywa. Często zdarza się, że na sprzęcie o specyfikacji wymagań minimalnych gra chodzi w ultra low detalach, 800x600 i ledwo 25 fps. Chyba nikogo takie coś nie zadowoli. Żeby pograć na medium trzeba będzie mieć prawdopodobnie dużo mocniejszy sprzęt, a nie każdy taki posiada. Ja na szczęście się nie martwię, mam x360 ;)

Odpowiedz
cHICEK

To co oferują wymagania minimalne to akurat problem na inną rozmowę. Powszechną tendencją stało się że minimalne oznacza low a dawniej znaczyło medium. Też pewnie kupie wersję na konsole. Jak to będzie w rzeczywistości działać to się okaże jak dostaniemy grywalny finalny produkt. Na razie to mówię tylko że całe narzekanie na Crysisa i jego wymagania jest na wyrost. A minimalne wymagania C2 w porównaniu do innych gier które teraz wychodzą są całkiem spoko.

Odpowiedz
G Henrar

> Do FPS się nie nadaje, co udowodnił Microsoft.
Wydając Halo na pierwszego Xboxa i sprzedając z miejsca 8 milionów egzemplarzy. CoD też jest najpopularniejszy na konsolach (a seria zaczynała na PC). Jak to możliwe, skoro "pad nie nadaje się do FPSów"?

Odpowiedz
Cygi

> A porównywanie specyfikacji konsoli do PC na zasadzie ile co ma ramu to jest po prostu
> śmieszne. Poza tym weź pod uwagę że gry na konsole i na PC nie wyglądają tak samo.
Skoro na konsoli z takimi bebechami dało się upchnąć Crysisa 2, to dlaczego na PC-tach o podobnych parametrach nie dałoby się tego zrobić. Crytek zmusza nas znowu do kupowania sprzętu. <= To wszystko autor Lordpilot miał na myśli, pisząc o tym.===Wiecie dlaczego gra się "w miarę" wygodnie w FPS-y na konsoli? Bo AI jest celowo ogłupiane w konsolowych wersjach. Przykład? Killzone: W trakcie strzelaniny skończył mi się magazynek, więc zaczynam przeładowywać broń.W tym momencie wrogowie przestają do mnie strzelać i jedyne co robią, to "strejfują" na lewo i prawo. Hmm...===PS. Free Kevin!

Odpowiedz
cHICEK

> > A porównywanie specyfikacji konsoli do PC na zasadzie ile co ma ramu to jest po
> prostu
> > śmieszne. Poza tym weź pod uwagę że gry na konsole i na PC nie wyglądają tak samo.
>
>
> Skoro na konsoli z takimi bebechami dało się upchnąć Crysisa 2, to dlaczego na PC-tach
> o podobnych parametrach nie dałoby się tego zrobić. Crytek zmusza nas znowu do kupowania
> sprzętu. <= To wszystko autor Lordpilot miał na myśli, pisząc o tym.
> ===
> Wiecie dlaczego gra się "w miarę" wygodnie w FPS-y na konsoli? Bo AI jest celowo ogłupiane
> w konsolowych wersjach. Przykład? Killzone: W trakcie strzelaniny skończył mi się magazynek,
> więc zaczynam przeładowywać broń.
> W tym momencie wrogowie przestają do mnie strzelać i jedyne co robią, to "strejfują"
> na lewo i prawo. Hmm...
> ===
> PS. Free Kevin!
Konsola to nie PC ile razy można to tłumaczyć ? Porównywanie na zasadzie że to ma 512 ramu i to ma 512 ramu to totalny bezsens. Do tego gry na konsole są inaczej programowane niż na PC. Jak chcesz grać na ultra mega turbo high grafice w gre uznawaną za jedną z najlepszych od strony wizualnej to nie narzekaj że sprzęt sprzed paru lat nie wystarczy. Nikt Cie nie zmusza. Nie chcesz nie graj. FPSy na konsolach i na PC są identyczne. Na konsolach w singlu mamy czasem możliwość pomocy w celowaniu ale na PC jest podobnie np w Rainbow Six. Nie myl poziomu trudności z mechaniką gry. Odpal CSa z botami na easy i zobaczysz że strzelają mając celownik nawet nie na wrogu. Odpal np Unreal Tournament na godlike i zyczę powodzenia. Chcecie porównywać FPP na PC i konsolach i kwestie pada ? To kupcie konsole i grajcie w FPP tyle lat na padzie ile lat macie PC. To zapewniam że wszelkie problemy z celowaniem znikną.Trening czyni mistrza. A operowanie myszką w systemie to też pewien trening. To tak jakby mówić że szybciej się biega niż jezdzi na rowerze bo ktoś wsiadł na rower pierwszy raz w życiu i ledwo co jedzie.

Odpowiedz
paulen23

> > A porównywanie specyfikacji konsoli do PC na zasadzie ile co ma ramu to jest po
> prostu
> > śmieszne. Poza tym weź pod uwagę że gry na konsole i na PC nie wyglądają tak samo.
>
>
> Skoro na konsoli z takimi bebechami dało się upchnąć Crysisa 2, to dlaczego na PC-tach
> o podobnych parametrach nie dałoby się tego zrobić. Crytek zmusza nas znowu do kupowania
> sprzętu. <= To wszystko autor Lordpilot miał na myśli, pisząc o tym.
> ===
> Wiecie dlaczego gra się "w miarę" wygodnie w FPS-y na konsoli? Bo AI jest celowo ogłupiane
> w konsolowych wersjach. Przykład? Killzone: W trakcie strzelaniny skończył mi się magazynek,
> więc zaczynam przeładowywać broń.
> W tym momencie wrogowie przestają do mnie strzelać i jedyne co robią, to "strejfują"
> na lewo i prawo. Hmm...
> ===
> PS. Free Kevin!
Dlatego, że konsola to zupełnie inna architektura. Programiści odpowiedzialni np. za wersję na x360 muszą optymalizować produkt tylko pod jeden rodzaj sprzętu, każda konsola ma te same bebechy. PC ma milion różnych konfiguracji sprzętu i tak gdyby np. optymalizować grę głównie pod np. Radeony z serii HD 4000 działała by ona fatalnie na Radkach np. z innej serii. Twórcy muszą dokonać ogólnej optymalizacji pod każdy sprzęt tak więc tak naprawdę te wymagania są dużo większe. Do tego dochodzi jeszcze kwestia tego, iż pc ma na "utrzymaniu" system operacyjny i już na to pochłania część swoich zasobów.

Odpowiedz
G Lordpilot

> Ale jak to mówią Haters gonna hate. Jako potencjalny klient mam prawo rozliczać deweloperów z obietnic, które składali (sami z siebie - nikt ich nie zmuszał do obiecywania cudów). No to rozliczam:- wersje konsolowe miały wycisnąć ostatnie soki z X360/PS3 i "zawstydzić" innych deweloperów.... Jak wyszło ? Gówno prawda, bez problemu mogę wymienić ładniejsze gry na X360, o PS3 nawet nie wspominam - kilkuletnie exy na tą konsolę wysyłają "dzieło" Niemców do kąta ;-)- wszystkie 3 wersje miały być mniej więcej równej jakości. Po raz kolejny - gówno prawda, oczywiście mało kto w to wierzył, bo ludzie są jednak rozsądni, pytam więc - po co Yerli opowiadał bajki ? Wiadomo, że wersja blaszakowa na topowych kompach odstawi wersje konsolowe o lata świetlne - obadałem demko xboxowe, nie wygląda źle, ale już na pierwszy rzut oka widać, że tekstury to mniej więcej poziom "średni" z Crysis 1 na PC. Wersja PS3 nie wydoli nawet 720 p. i będzie dość mocno przycięta (info z gol-a)- wymagania miały być niższe niż w części pierwszej (ze względu na to, że tym razem silnik jest multiplatformowy). Czy wobec tego co jest wpisane w stopce z "minimalne" mam się rozpisywać ?Wybacz - ale będę marudził i hejtował oraz wyśmiewał nieudaczików ile fabryka dała: mam do tego pełne prawo :) To raz . Dwa - nie zachęcałem w żaden sposób braci Yerli, żeby robili ze swojej "gęby cholewę", sami się podłożyli, opowiadając bajki, to ich teraz kopię ;-)W żaden też sposób sposób nie zachęcałem ich żeby w tak bezczelny sposób kłamali, a skoro do kłamstw się posunęli, to ich teraz piętnuje :)Kłamstwa będe im wypominał, taki już ze mnie marudny klient :). Nie zamierzam chować głowy w piasek i się "zacieszać" bo oto "wielki" Crytek rzucił plebsowi swoją grę - "więc patrzajta na tą świetną grafikę i się zachwycajta :)" Sorry, nie tędy droga - nie ze mną takie numery. Patrząc na te wymagania jestem pewien, że to nie jest dobry deweloper. Tak po prostu - bo nie sztuką jest zrobić ładną grafę pod sprzęt z kosmosu, sztuką natomiast jest zrobić ładnie wygladającą i grywalną produkcję pod stosunkowo slaby sprzęt. Jakoś inni potrafią, Crytek jak widać nie. I nie zamierzam tutaj pisać o deweloperach konsolowych, pozostańmy przy tych z PC. Takie Valve wyciskało z Source prawdziwe cuda. HL2 na syfiastym Fx 5200 (kto miał ten wie co to było za padło) wyglądało prześlicznie. Po zmianie grafiki na lepszą gra wyglądała jeszcze ładniej. To jest szkoła deweloperki, do której Crytek zbliżyć się nie jest w stanie, bo ich gry w niskich detalach wygladają słabo, natomiast do najwyższych potrzebują sprzętu, który w dniu premiery jeszcze nie istnieje.ps. Dokupić 1 GB ramu to nie jest żaden problem, nie kosztuje to żaden majątek (reszte sprzętu mam GRUBO powyżej minimalnych). Po prostu za te wszystkie kłamstwa, dla zasady nie zamierzam plugawić ani kompa, ani xboxa tym niemieckim badziewiem. Nie będe wspierał swoją kasą kłamczuszków :) Podziękuje z góry za takie "chamstwo i drobnomieszczaństwo" :)@Cygi,Skoro na konsoli z takimi bebechami dało się upchnąć Crysisa 2, to dlaczego na PC-tach o podobnych parametrach nie dałoby się tego zrobić. Crytek zmusza nas znowu do kupowania sprzętu. <= To wszystko autor Lordpilot miał na myśli, pisząc o tym.Dokładnie tak :) Właśnie to miałem na myśli. Ktoś tu zwyczajnie zaleciał w człona i pokpił optymalizację na PC i tym kimś na pewno nie jestem ja :)===

Odpowiedz
Szynkars

Oby te wymagania były już naprawdę oficjalne, w przeciwieństwie do poprzedniego artykułu. Co do samych wymagań, to wielkiej zmianie nie uległy, mogło być gorzej. Zatem ci, co nie mają internetu, sobie nie pograją.

Odpowiedz
G Vernio

> > Do FPS się nie nadaje, co udowodnił Microsoft.
>
> Wydając Halo na pierwszego Xboxa i sprzedając z miejsca 8 milionów egzemplarzy. CoD też
> jest najpopularniejszy na konsolach (a seria zaczynała na PC). Jak to możliwe, skoro
> "pad nie nadaje się do FPSów"?
W skrócie:Wziął świetnych graczy Xboxa i przeciętnych z PC, po czym przeciwstawił ich i użytkownicy PC za każdym razem gromili graczy używających pada. Tu masz źródło jeśli cię to interesuje:http://www.rahulsood.com/2010/07/console-gamers-get-killed-against-pc.html

Odpowiedz
G Henrar

> - wszystkie 3 wersje miały być mniej więcej równej jakości. Po raz kolejny - gówno prawda,
> oczywiście mało kto w to wierzył, bo ludzie są jednak rozsądni, pytam więc - po co Yerli
> opowiadał bajki ? Wiadomo, że wersja blaszakowa na topowych kompach odstawi wersje konsolowe
> o lata świetlne - obadałem demko xboxowe, nie wygląda źle, ale już na pierwszy rzut oka
> widać, że tekstury to mniej więcej poziom "średni" z Crysis 1 na PC. Wersja PS3 nie wydoli
> nawet 720 p. i będzie dość mocno przycięta (info z gol-a)
Tutaj się wtrącę na chwilę :)Wersja na Xa chodzi w 720p, ale po przyjrzeniu się bliżej rozdzielczość wynosi dokładnie 1152x720 (a teoretycznie powinna w 1280x720), więc też różowo nie jest.@Vernio: ok, udowodniłeś przewagę duetu K&M, ale wciąż nie wytłumaczyłeś mi, czemu pady się nie nadają do gry w FPSy.

Odpowiedz
G kodi24

To, czy np. dobrym graczom konsolowym namierzenie celu zajmie np. 0,2 czy 0,5 sekundy dłużej z powodu specyfiki pada naprawdę nie przesądza o zasadności fps-ów na konsoli. Gdyby było inaczej, to jedne z flagowych tytułów na konsole nie byłyby właśnie fps-ami (np. Halo, Killzone);

Odpowiedz
Numenpl

cHICEK - Ujmę to tak w kłamstwa crytek'a dotyczące optymalizacji nie wierzę dlatego nie mam zamiaru kupować tego kota w worku.

Henrar - ponoć 1152x720 to rozdzielczość gry na x360 , piszą o tym właściciele tych nowszych Monitorów z tunerem(pokazują one rozdzielczość za każdym razem gdy zmienia się ona - u mnie tak jest na moim p2270hd).

Odpowiedz
G kodi24

Apropos mialem okazje obejrzec C2 na konsoli kolegi. Powiem tak: niezle, a nawet dobrze jak na...multiplacka. Ale szczerze mowiac Alan Wake podobal mi sie bardziej. Znacznie bardziej. Jesli wersja na ps3 (moj piec do gier zmarl) bedzie chocby w 80% taka jak z X'a- tez bedzie dobrze...jak na multiplacka, ponownie. Ale ponownie tez zaden szal, ani nawet lekkie zaskoczenie- szkoda, Cevat zapowiadal mega-rewolucje, tech-dema pobudzaly wyobraznie a dostalismy lepsza srednia (pod koniec tego roku TYLKO srednia). Oby gra miala w sobie sporo miodu bo grafika sie juz nie obroni- na konsolach oczywiscie;

Odpowiedz
G sirufok

3 GB Ram dla Vista/7 - ciekawe jak będzie to wyglądało przy 2 GB, które posiadam. No ale wyjdzie demo, to się przetestuje.

Odpowiedz
G karolekx23x

Najgorzej mnie zastanawia 3GB dla Visty to także 7 wiec na max nie mam pojęcia ile ramu będzie potrzebowała.
Sam mam 3 GB Ramu karta i procek jest świetny wiec może mi ramu zabrać.

Odpowiedz
Herr_Pietrus

A miały byc.. mniejsze? ja do dzis na win 7, 4850 i Phenom II 965 nie mogę płynnie pograc w jedynkę. W 1024x768. Tak, system mam cyzsty, wirusó zero, steorwniki najnosze. Szmiech na sali, na xp było nieco lepiej, ale nadal średni FPS oscylował w okolicach 30.

Teraz jak widzę nic sie nei zmieni i potrzeba najmocniejszego Sandy Bridge/szesciojajowego Phenoma + 6970/580, pewnie najlepiej w CrossFire/SLI...

A demko wyglądało... przecietnie. Co mnei to obchodzi, zę wszystko jest liczone on the fly czy jakos tak - podobnie śliczne kolorki i cudne cienie mam w Mirror's Edge... A ścian i budynków to my chyba w C2 niszczyc doszczętnie nie będziemy...

No i na konsolach słabszych od mojego starego komputera sie da? To co ja mam w domu, zyłę wodna?

Na szczęście w 2011 nadchodzi tyle kapitalnych gier, zę Crysis mnie coraz mniej obchodzi, a właściwie nie obchodzi w cale. Deus Ex, Dirt 3, F1 2011, Heroes Vi, wiesiek 2, Shift 2 , Homefront, Dungeon Siege...

Odpowiedz
Herr_Pietrus

Gwoli scisłosci - w C1 nie mogę płynnie grać na medium. :D Gdzie mi tam do high, gra je sugeruje, ale to działa płynnie gry nic sie nei dzieje. Trochę wojska i robi się pokaz slajdów :D

Odpowiedz
G Krzycho

Nie ogarniam ostatnich nowinek sprzętowych ale wydaje mi się, że to nie są duże wymagania jak na dzisiejsze czasy?

Zresztą pewnie optymalizacja będzie dobra, na swoim złomie przeszedłem całego pierwszego Crysisa a dla przykładu demo Lost Planet cięło się że nie dało się grać.

Odpowiedz
Numenpl

> Nie ogarniam ostatnich nowinek sprzętowych ale wydaje mi się, że to nie są duże wymagania
> jak na dzisiejsze czasy?
To się mylisz ostatnio każda gra która wymaga min. 8800GT 512 i 3GB(Co do ramu to radziłbym przyjąć xp - też 3gb min.) to nie jest gra o jakiś tam małych wymaganiach bo to są minimalne. > Zresztą pewnie optymalizacja będzie dobra, na swoim złomie przeszedłem całego pierwszego
> Crysisa a dla przykładu demo Lost Planet cięło się że nie dało się grać.
Ta ciekawe bo pamiętam jakie to z Warheadem jaja były - miał być lepiej zoptymalizowany a okazało się że wymaga jeszcze silniejszy sprzęt niż crysis 1. Wydali patch'a ale jedynie ci co mieli systemy 64 bitowe mieli z niego jakiś większy pożytek. A podając takie wymaganie udowodnili tylko że kłamali z tą optymalizacją.

Odpowiedz