Informacje

Dragon Age II - wymagania sprzętowe

19

Niespełna trzy miesiące mają posiadacze komputerów osobistych, którzy chcą zagrać w Dragon Age II, na wymianę podzespołów. Oczywiście, jeśli będzie to konieczne - sprawdźcie wymagania sprzętowe.

Dragon Age II - wymagania sprzętowe - obrazek 1

BioWare, za pośrednictwem oficjalnego forum dyskusyjnego, opublikowało minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe swojego najnowszego dzieła, czyli Dragon Age II. Prezentują się one następująco: Zalecane:

Minimalne:

  • system operacyjny Windows XP SP3 32 bit, Vista SP2 32 bit lub Windows 7 64 bit
  • procesor Core 2 Duo 1,8 GHz lub Athlon 64 X2 1,8 GHz
  • 1 GB RAM (1,5 GB Vista lub Windows 7)
  • Radeon HD 2600 Pro 256 MB lub GeForce 7900 GS 256 MB
  • DVD-ROM
  • 7 GB wolnego miejsca na HDD

Dragon Age II zadebiutuje 11 marca 2011 roku na PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. W ofercie pre-order sklepu gram.pl, do 11 stycznia dostępne jest wydanie Dragon Age II Bioware Signature Edition. Warto także rzucić okiem na nasze pierwsze wrażenia z rozgrywki.

19 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Vojtas

Zalecane:

1. procesor Core 2 Quad 2,4 GHz lub Phenom II X3 2,8 GHz
2. 2 GB RAM (4 GB Vista i Windows 7)
3. Radeon HD 3850 512 MB lub GeForce 8800GTS 512 MB
4. DirectX 11 - Radeon HD 5850 lub GeForce GTX 460


Że co!? Ta shitowa grafika wymaga GTX 460!?? Chwileczkę

<bierze wdech>

ACHACHACHACHACHACHACHACHA!

...
..
.

Odpowiedz
Shinigami

>
> Że co!? Ta shitowa grafika wymaga GTX 460!?? Chwileczkę
>
Gadasz tak jakby to mocna karta była ;)Przynajmniej twórcy podali wymagania zalecane - minimalne jak się przypatrzysz są dokładnie takie same jak naszego Wiedźmina II ;)

Odpowiedz
Jeggred

> Że co!? Ta shitowa grafika wymaga GTX 460!?? Chwileczkę
/facepalm...Gra dla zalecanych wymaga "3. Radeon HD 3850 512 MB lub GeForce 8800GTS 512 MB".A, że wymaga GeForce 460 do DirectX 11, to chyba normalne, nie ? W końcu dopiero od tej karty, układy graficzne NVidii wykorzystują tą bibliotekę...

Odpowiedz
G Lordpilot

> 4. DirectX 11 - Radeon HD 5850 lub GeForce GTX 460
>
> Że co!? Ta shitowa grafika wymaga GTX 460!?? Chwileczkę >
No nie - to są wymagania zalecane dla DX 11. (pewnie wrzucili parę efektów i tyle) Żadnego przegięcia IMO tu nie ma - 460 GTX (wszystkie jej odmiany) to raczej średnia półka jeśli idzie o DX 11 - wszystko co poniżej to już bardziej pod "low budget" podchodzi ;-)Natomiast zalecane wymagania dla DX 9/10 są już odpowiednio niższe.Grafika faktycznie za piękna nie jest, do Wiedźmina 2 nie ma co startować. No ale też wymagania są odpowiednio niższe. Coś za coś. @ShinigamiJak bym się nie przypatrywał to minimalne są znacząco niższe niż minimalne Wiesława 2 ;-)

Odpowiedz
Arcadae

Wymagania?Nie ,mnie one nie obchodza,bo kupie gre na konsole.
A co do grafiki,jest fajna i dobrze stylizowana,ma swój urok.

Odpowiedz
Bravo4

Karta wyrobi tylko nie wiem jak z prockiem będzie :P

Odpowiedz
Phobos_s

Nie jest jakoś tragicznie. Na moim HD4670 AGP jeszcze jakoś poszaleję, a DX11 mi niepotrzebny :) Już grafa w DA:O mi nie przeszkadzała.

Odpowiedz
Shinigami

Wieśmak II Windows XP/Vista/7Intel Core 2 Duo 2.2 GHz lub odpowiednik AMD1 GB - Win XP / 2 GB - Win VistaGeForce 8800 512 VRAM lub odpowiednik Radeon16 GB miejsca na HDD (po 8 GB na grę i dodatkową zawartość)DA IIWindows XP SP3 32 bit, Vista SP2 32 bit lub Windows 7 64 bitprocesor Core 2 Duo 1,8 GHz lub Athlon 64 X2 1,8 GHz1 GB RAM (1,5 GB Vista lub Windows 7)Radeon HD 2600 Pro 256 MB lub GeForce 7900 GS 256 MBDVD-ROM7 GB wolnego miejsca na HDDHehe, ogólnie wychodzi na remis, wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce - ale patrz ile miejsca na dysku zaoszczędzisz ;)

Odpowiedz
G Henrar

> ogólnie wychodzi na remis, wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce - ale patrz
> ile miejsca na dysku zaoszczędzisz ;)
DA2 będzie mieć w pełni udźwiękowione dialogi i zajmuje 7 GB - czyli wynika z tego, że ma mniej kontentu niż jedynka (ważąca u mnie coś ponad 10 GB).

Odpowiedz
G Vojtas

>> 4. DirectX 11 - Radeon HD 5850 lub GeForce GTX 460
>> Że co!? Ta shitowa grafika wymaga GTX 460!?? Chwileczkę >
> No nie - to są wymagania zalecane dla DX 11.
Ja wiem o tym - oceniam wymagania maksymalne, czyli z wykorzystaniem DX11, kóry właściwie jest kompletnie niewykorzystany sądząc po tym, co już oglądaliśmy.@ ShinigamiGTX 460 to nie jest od dawna top, ale to wciąż mocna karta. Zamierzam ją kupić w kwietniu, będzie już taniutka. :D@ JeggredNienormalne jest to, że gra obsługująca DirectX 11 wygląda tak fatalnie. DirectX 9 wystarczyłby spokojnie.

Odpowiedz
Odbytnica

zalecane do dx9 takie same jak w jedynce, nauczcie sie czytac

Odpowiedz
G Lordpilot

> Hehe, ogólnie wychodzi na remis, wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce - ale patrz > ile miejsca na dysku zaoszczędzisz ;)
Jeśli chodzi o DA 2, to zaoszczędze jeszcze więcej niż myślisz, bo w dniu premiery w ogóle nie zamierzam go kupować ;-)Być może dużo później - jakieś GOTY w niższej cenie ;-)

Odpowiedz
vegost

EE tam, z wymagań sprzętowych to chyba nic się nie zmieniło oprócz karty graficznej które i tak nie potrzebuje nowej bo i tak wszystko pójdzie na max detalach : ) Czyli ogólnie nic nie wymianiam, mój 3 letni quad i GTS 250 poradzą sobie z produkcja bioware bez problemów :D Tylko niech zoptymalizują tą gre to pójdzie na każdym średnim sprzęcie a jak spieprzą to nic nie pomoże nawet 6-rdzeniak :)

Odpowiedz
G damlon

Suuuuuuuuuuuuuper! Czyli nawet na moim leciwy 7950gt i Core2Duo 2,13 GHz w DA2 sobie zagram, jak wszystkich fanów niepokoją mnie zmiany wprowadzone w stosunku do "jedynki", ale zaryzykuję ;) Jeszcze tylko, żeby za rok poszedł mi ME3 i mogę rzucić gry komputerowe :P

Odpowiedz
G karolekx23x

Minimalne trochę niższe od Wiedźmina 2 wiec gra ma trochę plusa i jest dla więcej osób dostępna. Ale i tak nie wygra boju z Wiedźminem 2.

Odpowiedz
G Finch

Nie ma tragedii. Raczej nie mam się o co martwić.

Odpowiedz
G Wujek-Alfred

Wymagania wedle mojego uznania, sporo zawyżone (znając życie), tak jak w przypadku Metro 2033. Komputer spełniał wymagania minimalne a śmigało na wysokich/prawie że maksymalnych.

Odpowiedz
G damlon

> Wymagania wedle mojego uznania, sporo zawyżone (znając życie), tak jak w przypadku Metro
> 2033. Komputer spełniał wymagania minimalne a śmigało na wysokich/prawie że maksymalnych.
Też myślę podobnie, wymagania niewiele różnią się od tych z jedynki, a tam trochę przekraczając minimalne grałem na maksie, bez żadnej przycinki, podobnie było z ME2.

Odpowiedz