Informacje

VGA 2010: Red Dead Redemption grą roku 2010!

53

- Ten sukces dedykujemy wszystkim, którzy nie boją się ambitnych, nietypowych projektów - mówili przedstawiciele Rockstara podczas wręczenia najważniejszej statuetki na VGA 2010.

Tegoroczna gala Spike TV Video Game Awards przeszła już do historii. Widzom w pamięć zapadnie z pewnością rozmowa prowadzącego Neila Patricka Harrisa ze Spider-Manem, któremu aktor użyczył głosu w Spider-Man: Shattered Dimensions, scena z kogutem i świniami, ale przede wszystkim nowe trailery i nagrody dla najlepszych.

VGA 2010: Red Dead Redemption grą roku 2010! - obrazek 1

Najcenniejszą statuetkę, dla najlepszej gry tego roku, zdobył Red Dead Redemption. Produkcja Rockstara pozostawiła w pokonanym polu takie megahity, jak Call of Duty: Black Ops, Halo: Reach, Mass Effect 2 czy God of War III. Konsolowy western został zresztą doceniony jeszcze w dwóch kategoriach: Najlepsze DLC (Undead Nightmare) i Najlepszy oryginalny soundtrack. Lista wszystkich nominowanych znajduje się powyżej. Zwycięzców wytłuściliśmy.

Studio roku:

  • BioWare
  • Blizzard Entertainment
  • Bungie Studios
  • Rockstar San Diego

Najlepsza gra na X360:

  • Alan Wake
  • Fable III
  • Halo: Reach
  • Mass Effect 2

Najlepsza gra na PS3:

  • God of War III
  • Heavy Rain
  • ModNation Racers
  • Red Dead Redemption

Najlepsza gra na Wii:

  • Donkey Kong Country Returns
  • Kirby's Epic Yarn
  • Metroid: Other M
  • Super Mario Galaxy 2

Najlepsza gra na PC:

  • Fallout: New Vegas
  • Mass Effect 2
  • Sid Meier's Civilization V
  • StarCraft II: Wings of Liberty

Najlepsza gra na konsole przenośne:

  • God of War: Ghost of Sparta
  • Metal Gear Solid: Peace Walker
  • Professor Layton and the Unwound Future
  • Super Scribblenauts

Najlepsza strzelanina:

  • Battlefield: Bad Company 2
  • BioShock 2
  • Call of Duty: Black Ops
  • Halo: Reach

Najlepsza przygodowa gra akcji:

  • Assassin's Creed: Brotherhood
  • God of War III
  • Red Dead Redemption
  • Super Mario Galaxy 2

Najlepszy RPG:

  • Fable III
  • Fallout: New Vegas
  • Final Fantasy XIII
  • Mass Effect 2

Najlepszy multiplayer:

  • Battlefield: Bad Company 2
  • Halo: Reach
  • StarCraft II: Wings of Liberty

Najlepsza sportowa gra zespołowa:

  • FIFA Soccer 11
  • Madden NFL 11
  • NBA 2K11
  • MLB '10: The Show

Najlepsza sportowa gra indywidualna:

  • EA Sports MMA
  • Shaun White Skateboarding
  • Tiger Woods PGA Tour 11
  • UFC Undisputed 2010

Najlepsza gra wyścigowa:

  • Blur
  • ModNation Racers
  • Need For Speed: Hot Pursuit
  • Split/Second

Najlepsza gra muzyczna:

  • Dance Central
  • DJ Hero 2
  • Def Jam Rapstar
  • Rock Band 3

Najlepsza ścieżka dźwiękowa:

  • Def Jam Rapstar
  • DJ Hero 2
  • Guitar Hero: Warriors of Rock
  • Rock Band 3

Najlepsza piosenka w grze:

  • "Basket Case" - Green Day, Green Day: Rock Band
  • "Black Rain" - Soundgarden, Guitar Hero: Warriors of Rock
  • "Far Away" - José González, Red Dead Redemption
  • "GoldenEye" - Nicole Scherzinger, GoldenEye 007 (2010)
  • "Won't Back Down" - Eminem, Call of Duty: Black Ops
  • "Replay/Rude Boy Mashup" - Iyaz/Rihanna, DJ Hero 2

Najlepsza autorska ścieżka dźwiękowa:

  • God of War III
  • Halo: Reach
  • Mass Effect 2
  • Red Dead Redemption

Najlepsza grafika:

  • God of War III
  • Heavy Rain
  • Kirby's Epic Yarn
  • Red Dead Redemption

Najlepsza adaptacja:

  • LEGO: Harry Potter: Years 1-4
  • Scott Pilgrim vs. The World: The Game
  • Spider-Man: Shattered Dimensions
  • Star Wars: The Force Unleashed II
  • Transformers: War for Cybertron

Najlepszy aktor:

  • Daniel Craig jako James Bond w James Bond 007: Blood Stone
  • Gary Oldman jako sierż. Reznov w Call of Duty: Black Ops
  • John Cleese jako Jasper w Fable III
  • Martin Sheen jako Illusive Man w Mass Effect 2
  • Nathan Fillion jako sierż. Edward Buck w Halo: Reach
  • Neil Patrick Harris jako Peter Parker/Amazing Spider-Man w Spider-Man: Shattered Dimensions
  • Rob Wiethoff jako John Marston w Red Dead Redemption
  • Sam Worthington jako Alex Mason w Call of Duty: Black Ops

Najlepsza aktorka:

  • Judi Dench jako M w James Bond 007: Blood Stone
  • Danica Patrick jako ona sama w Blur
  • Emmanuelle Chriqui jako The Numbers Lady w Call of Duty: Black Ops
  • Felicia Day jako Veronica Santangelo w Fallout: New Vegas
  • Jennifer Hale jako Komandor Shepard (wersja żeńska) w Mass Effect 2
  • Kristen Bell jako Lucy Stillman w Assassin's Creed: Brotherhood
  • Tricia Helfer jako Sarah Kerrigan w StarCraft II: Wings of Liberty
  • Yvonne Strahovski jako Miranda Lawson w Mass Effect 2

Najlepsza gra do ściągnięcia:

  • Costume Quest
  • Lara Croft and the Guardian of Light
  • Monday Night Combat
  • Scott Pilgrim vs. the World: The Game

Najlepsze DLC:

  • BioShock 2: Minerva's Den
  • Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx
  • Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker
  • Red Dead Redemption – Undead Nightmare

Najlepsza gra niezależna:

  • Joe Danger
  • Limbo
  • Super Meat Boy
  • The Misadventures of P.B. Winterbottom

Najbardziej oczekiwana gra:

  • Batman: Arkham City
  • BioShock: Infinite
  • Gears of War 3
  • Portal 2

Postać roku:

  • Ezio – Assassin's Creed: Brotherhood
  • John Marston – Red Dead Redemption
  • Kratos – God of War III
  • Sierż. Woods – Call of Duty: Black Ops

Gra roku:

  • Call of Duty: Black Ops
  • God of War III
  • Halo: Reach
  • Mass Effect 2
  • Red Dead Redemption

53 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Damianuss1

RDR moim zdaniem zasłużenie, nie dość, że świetna gra to jeszcze bardzo dobre DLC i soundtrack. Najbardziej z tych wszystkich informacji zaskoczyły mnie nowy TES i Forza4, świetna sprawa i do tego wszystko to w 2011 :). I zapomniałbym o ME3, oczywiście ME3 zaskoczeniem nie było, trailer świetny. Pozostaje czekać na konkrety.

Odpowiedz
G MrGregorA

Największą niespodzianką tegorocznego VGA jest wygrana Mass Effect 2 w kategorii NAJLEPSZY RPG...

Odpowiedz
G mati285

Żadnej nagrody dla Heavy Rain? Booooo....
Co do RDR to w pełni zasłużone zwycięstwo, ale czy tylko mi wydaje się dziwne, że gra roku przegrała na poszczególnych platformach, ba na X-ie nie została nawet nominowana?

Odpowiedz
G matui1996

Red Dead Redemption zasłużenie powygrywał ,ale zaskoczyła mnie wygrana BioWare gdyż blizzard powinien wg mnie to wygrac...
A co do Mass Effectu się nie dziwie , to było do przewidzenia .

Odpowiedz
G maXan

Mass Effect 2 najlepsza grą na xbox'a 360 ...bleee... dla mnie nuda... nic tylko pierdzielą w tej grze xD A system walki jest jak dla mnie zbyt 'sztywny'; Halo: Reach powinno wygrać! ( pierwsza część Halo która mi sie spodobała i to bardzo !)

Odpowiedz
Lethal_Doze

Red Dead Redemption grą roku 2010...... wg. SpikeTV, to jedno z wielu mediów które przyznaje swoje nagrody, a robią z tego definitywną galę.

Moim zdaniem najważniejsze nagrody to Game Critics Awards gdzie Spike jest jednym z wielu.

Odpowiedz
G Killinginno

Spodziewałem się, że tą grą będzie GoW III lub COD: Black Ops, a tu takie coś.

Odpowiedz
G Os0

Po takim sukcesie to już nic więcej Rockstarowi nie pozostało, jak tylko zrobić DOBRĄ konwersję na PC :P

Odpowiedz
G Szyneczka007

Fajnie ze RDR jest gra roku bo naprawde zasluzylo, ale najlepsza postacia roku powinien byc Marston jako naprawde zlozona postac, Woodsa zostawia daleko w tyle.
Oprocz tego swietna sciezke dzwiekowa posiada Heavy Rain, a w ogole go tutaj nie widze.

Odpowiedz
Siriondel

Pięknie! Wielkie gratulacje dla RDR. Jedyna, absolutnie jedyna gra z nominowanych, która zasługuje na tytuł gry roku. Czuje się to coś, wchodząc w ten piękny rozbudowany świat i poznając opowieść Johna Marstona. Przy RDR reszta nominowanych to jak malutkie niskobudżetowe gierki. Naprawdę nie kumam, za co ta nagroda dla BioWare.

W całym życiu spędziłem z serią GTA jakieś 20 minut. RDR do pierwsza gra od R*, którą ograłem całą i wiem, że to chłopaki i dziewczyny z San Diego robią najlepszy stuff w tej branży ATM.

Podoba mi się nagroda dla najlepszej postaci, choć osobiście wziąłbym protagonistę RDR. Nie rozumiem ponadto, skąd nagroda dla GoW3 za grafikę, która tam jest biedna. Kirby rulez :P

Odpowiedz
Dzibrill

> Po takim sukcesie to już nic więcej Rockstarowi nie pozostało, jak tylko zrobić DOBRĄ
> konwersję na PC :P
Całe szczęście San Diego ma lepsze pomysły i nie zajmuje się konwersjami.Oglądałem tę galę i muszę przyznać, że trochę marny to był show - bardziej pod media niż pod graczy. A jak już wyszła Denis Richards, to myślałem, że się zbarfuję. I nagroda dla Neila Patricka to jest jakiś dowcip... No, ale nie mogło obejść się bez wtopy.

Odpowiedz
G Bambusek

> Całe szczęście San Diego ma lepsze pomysły i nie zajmuje się konwersjami.
No jak miałaby być tak magiczna jak ta od GTA IV to tak, niech sobie z miejsca darują.

Odpowiedz
G Vojtas

Ja chciałbym się przywalić do tłumaczenia nominacji:

Best original score = "najlepsza muzyka ilustracyjna", a nie żadna "autorska ścieżka dźwiękowa"

Best downloadable game = "najlepsza gra w dystrybucji cyfrowej". "Najlepsza gra do ściągnięcia" brzmi dosyć eee, dwuznacznie? :P


Spostrzeżenia co do samych nagród:

1. żadna gra muzyczna nie powinna być nawet nominowana w kategoriach innych niż "najlepsza gra muzyczna". W ogóle rozbicie muzyki na 3 kategorie (najlepszy OST, najlepsza muzyka ilustracyjna i najlepsza piosenka) jest bez sensu - powinny być tylko dwie: piosenka i m. ilustracyjna),

2. powinna być równa liczba nominacji w każdej kategorii,

3. brak kategorii "najlepsza fabuła" jest dość wymowne,

4. wygrana prowadzącego w kategorii "najlepsza rola męska" jest żenujące,

5. dobrze że w strategiach nie wygrała Civ - nie zasłużyła na to.

Odpowiedz
G Ichibanboshi-kun

Porażka. Jestem tak zawiedziony, że nie stać mnie na obszerniejszy komentarz.

Odpowiedz
G Bambusek

> 5. dobrze że w strategiach nie wygrała Civ - nie zasłużyła na to.
Kategorii dla strategii w ogóle chyba nie ma (co też jest wymowne, ale akurat tylko pokazuje, jak bardzo skoncentrowane na konsolach są te nagrody. Bo inaczej nie potrafię wytłumaczyć dlaczego nie ma nagrody dla strategii a są aż trzy za muzykę czy dwie dla gier sportowych). :)

Odpowiedz
G Sipso2008

Red Dead jak najbardziej zasługuje! Tyle powiem, gra genialna.

Odpowiedz
G Vojtas

> > 5. dobrze że w strategiach nie wygrała Civ - nie zasłużyła na to.
>
> Kategorii dla strategii w ogóle chyba nie ma (co też jest wymowne, ale akurat tylko pokazuje,
> jak bardzo skoncentrowane na konsolach są te nagrody.
Jest kategoria dla strategii - przecie SC II wygrał.> Bo inaczej nie potrafię wytłumaczyć
> dlaczego nie ma nagrody dla strategii a są aż trzy za muzykę czy dwie dla gier sportowych).
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby za rok lub dwa ta kategoria w ogóle zniknęła. Koniec roku to czas podsumowań i teraz wszystkie większe portale będą wybierać najlepszych i ewentualnie przeprowadzą plebiscyty dla czytelników. IGN miało chociaż na tyle przyzwoitości, by uwzględnić przygodówki.

Odpowiedz
G Bambusek

> Jest kategoria dla strategii - przecie SC II wygrał.
Wygrał jako najlepsza gra na PC :) Best strategy game nie ma (i tak, wiem że gdyby była to SC II też by wygrał, ale jednak)

Odpowiedz
G Bracio

Pogratulować Rockstar, aktualnie gram właśnie Red Dead Redemption i gra ma niesamowity klimat oraz jest bardzo grywalna. Natomiast rok 2011 szykuję się jeśli chodzi o gry rewelacyjnie :)

Odpowiedz
G Vojtas

> Wygrał jako najlepsza gra na PC :) Best strategy game nie ma (i tak, wiem że gdyby była
> to SC II też by wygrał, ale jednak)
Fucktycznie. Najwyraźniej mnie wyobraźnia poniosła. To mi coś przypomniało: mianowicie IGN przy premierze CiV oprócz samej recenzji,, zamieściło zestawienie wrażeń poszczególnych redaktorów. Wielu z nich bez żenady przyznało, że na PC w ogóle nie gra i Civ jest ich pierwszą grą na blaszaki od lat.

Odpowiedz
G sinir

Też mi nowina. :] RDR zasługuje na ten tytuł jak żaden inny.

Odpowiedz
G Pile

To dostaniemy RDR GOTY?
Czy jest według Was szansa na jakąś wypasioną edycję ME2?

Odpowiedz
Dexter_McAaron

> Największą niespodzianką tegorocznego VGA jest wygrana Mass Effect 2 w kategorii NAJLEPSZY
> RPG...
No ale czemu tu się dziwić? Popatrz jaką konkurencję mu dobrano - F:NV, które też ma tylko kilka genów RPG, Fable trójeczka którą trudno w ogóle zaszufladkować do jakiegokolwiek gatunku, FFXIII, które (poza takim sobie sukcesem) jest przecież jRPG, a dla niejednego purysty to też nie są eRPeGi ;> To co mieli dać? Divinity 2? Myślisz, że o tej grze wiedziało więcej niż 5% obecnych na tamtej sali? cRPG's are dying mate, get used to it; cała nadzieja w indie (no ale te przecież są zamknięte w swojej własnej kategorii, więc to też nie to samo).

Odpowiedz
G Metallord

Wyplułem w kilku seriach całą szklankę soku bananowego. Posprzątałem i teraz piszę ten komentarz.

Neil Patrick Harris, ta *cenzura* z kreskówek dla dzieci i durnych sitcomów lepszym aktorem niż John Cleese/Rob Wiethoff? WTF?

Co do najlepszej aktorki, to uważam, że ten tytuł należał się Kirsten Bell, ale nie grałem w starcrafta, więc nie będę złorzeczył. Chociaż szczerze wątpię, że postać z jakiejkolwiek gry strategicznej mogłaby być lepsza od nawet średniej postaci z gatunku action-adventure, nie mówiąc już o Lucy. No ale Tricia fajnie zagrała w jednym odcinku Lie to Me, więc wybaczam :P

Postacią roku nie został ani Ezio Auditore, ani John Marston, ani chociaż Kratos a w kategorii było tylko 4 nominowanych. Pozostawię bez dalszego komentarza...

A co do najbardziej oczekiwanej gry: co to, k***a jest Portal 2? - głosiła wiadomość przyczepiona do bataranga wbitego w ścianę obok prowadzącego ;]

Odpowiedz
G MrGregorA

> To dostaniemy RDR GOTY?
> Czy jest według Was szansa na jakąś wypasioną edycję ME2?
Cóż jest i to duża - premiera pod koniec stycznia ;)

Odpowiedz
G Dared00

Najlepszy RPG: Mass Effect 2.

Wat. Robicie sobie jaja?

Rozumiem, że w przyszłym roku mam się spodziewać Forzy 4 jako najlepszego RPG? Bo tam też zdobywa się poziomy doświadczenia, a mniej więcej tyle RPG jest w ME2.

A tak poza tym: Najlepsza adaptacja: Scott Pilgrim vs. The World: The Game.

F*CK YEAH!

Odpowiedz
The_Hammerburst

> Mass Effect 2 najlepsza grą na xbox'a 360 ...bleee... dla mnie nuda... nic tylko pierdzielą
> w tej grze xD A system walki jest jak dla mnie zbyt 'sztywny'; Halo: Reach powinno
> wygrać! ( pierwsza część Halo która mi sie spodobała i to bardzo !)
omg... gdybyś grał we wszystkie części halo, począwszy od halo 1 (ale jak ta gra wyszła miałeś pewnie z 5 lat), to reach znudziłoby ci się naprawdę szybkoPo halo 2 ta seria staje się coraz bardziej nudna... Ale jak widać na tym wciąż można zarobić, bo nowi gracze przekraczają magiczną barierę 13 lat i sięgają po haloA portal 2 jako najbardziej oczekiwana gra to totalna porażka, ostatnio pojawiła się moda, aby podniecać się jakimiś niskobudżetowymi grami logicznymi... GoW3 powinien stanąć na podium

Odpowiedz
Dzibrill

> To dostaniemy RDR GOTY?
Ja wiem czy to ma sens? Wszystkie dodatki są do multi, a jedyny singlowy jaki wyszedł jest standalone.

Odpowiedz
Dzibrill

> To dostaniemy RDR GOTY?
Ja wiem czy to ma sens? Wszystkie dodatki są do multi, a jedyny singlowy jaki wyszedł jest standalone.

Odpowiedz
G Dared00

> A portal 2 jako najbardziej oczekiwana gra to totalna porażka, ostatnio pojawiła się
> moda, aby podniecać się jakimiś niskobudżetowymi grami logicznymi... GoW3 powinien stanąć
> na podium
I stoi na podium, bo w pierwszej trójce chyba był.Dlaczego ktoś miałby oczekiwać GoW 3? Przecież to będzie tylko więcej nawalkania w obcych, koniec.Portal 2 jest oczekiwany, bo wszyscy chcą zobaczyć, jak Valve poradzi sobie z zamienieniem "minigierki" w pełnowartościową grę.

Odpowiedz
marcin-malysza

> Nie rozumiem ponadto, skąd nagroda dla GoW3 za grafikę, która tam jest biedna.
Biedna grafika w GoW3?? Coś mi się wydaje, że albo nie grałeś albo zaliczyłeś tylko Demo. Pokaż mi grę z tego roku która ma lepszą grafikę...Co do RDR to zasłużone zwycięstwo jako gra roku...

Odpowiedz
G Kretoszczur

> A portal 2 jako najbardziej oczekiwana gra to totalna porażka, ostatnio pojawiła się
> moda, aby podniecać się jakimiś niskobudżetowymi grami logicznymi... GoW3 powinien stanąć
> na podium
Odnoszę wrażenie, że albo w Portala nie grałeś, albo nie umiesz używać szarych komórek. Mimo tego, że TPSy lubię, to świat się na nich nie kończy.Red Dead Redemption zasłużenie, zasłużenie i jeszcze raz zasłużenie. Starcraft II też.

Odpowiedz
G Danio237

Absolutnie nic ciekawego na tym VGA się nie wydarzyło...

Odpowiedz
G Bracio

>
> > Nie rozumiem ponadto, skąd nagroda dla GoW3 za grafikę, która tam jest biedna.
>
> Biedna grafika w GoW3?? Coś mi się wydaje, że albo nie grałeś albo zaliczyłeś tylko Demo.
> Pokaż mi grę z tego roku która ma lepszą grafikę...
> Co do RDR to zasłużone zwycięstwo jako gra roku...
>
Akurat otoczenie w God of War 3 prezentuję się średnio, większość lokacji to obskurne jaskinie ;).

Odpowiedz
G Grinczar

Brakuje niektórych kategorii, a rozbicie aspektu muzycznego na 3 kategorie, to lekka pomyłka. Wygrane zasłużone, ale i rok 2010 był beznadziejny pod względem gier tak, że zero walki. Następny będzie przystępny!

Odpowiedz
G Kretoszczur

> Brakuje niektórych kategorii, a rozbicie aspektu muzycznego na 3 kategorie, to lekka
> pomyłka. Wygrane zasłużone, ale i rok 2010 był beznadziejny pod względem gier tak, że
> zero walki. Następny będzie przystępny!
Oj tam, aż tak źle nie było: RDR, Halo, Starcraft II, Alan Wake, GoW 3, Fable III, Assassin's Creed: Brotherhood. Nie było tak źle.

Odpowiedz
G karolekx23x

Najbardziej oczekiwana gra:Wiedźmin 2 tak powinno być.Najlepszy RPG: - Mass Effect 2 , to nie RPG jak dla mnie.

Odpowiedz
G Ezio

Hłe hłe, najlepsza gra 2010 roku, której pecetowcy nie mieli szansy poznać, hłe hłe.
A ME2 należała się gra roku (im fanboy, yesh).

Odpowiedz
Siriondel

> Biedna grafika w GoW3?? Coś mi się wydaje, że albo nie grałeś albo zaliczyłeś tylko Demo.
> Pokaż mi grę z tego roku która ma lepszą grafikę...
> Co do RDR to zasłużone zwycięstwo jako gra roku...
Eee... mam platynę w GoW3 zrobioną w dwa dni, grę zaliczoną 4 razy w tym Chaos Mode? Tak więc źle Ci sie wydaje.Cała moc konsoli poszła w modele i dynamiczne oświetlenie, to są dwie naprawdę piękne rzeczy w tamtejszej grafice, tak. Tytan włażący po mieście Olimpia jest niezły, tak. Ale to nie wszystko. Rozmaite detale wyglądają brzydko, otoczenie jest nudne, któremu wystarczy się przyjrzeć troszkę uważniej, by dostrzec brzydotę.Do kategorii za najlepszą grafikę nominowana była także gra roku. I również na tym tronie bym ją posadził. Tu nie chodzi tylko o piksele, jakość tekstur czy AA. Świat w RDR jest wykonany z niesamowitą głębią i realizmem. Jest niewyobrażalnie dopieszczony. Oglądanie go zapiera dech w piersiach, czasem się po prostu zatrzymujesz i podziwiasz zachód słońca na amerykańskiej pustyni. Nie ma tego w GoW3, kolejne jaskinie, kolejne nudne widoczki. No co tu się rozpisywać, brzydko po prostu.Nie wspominając już, że dzieło R* IMO powinno wygrać w kategorii najlepszej gry na PS3, a ekipa z Santa Monica powinna lizać buty ludziom z San Diego.Nie, God of War 3 nie jest złą grą, jest grą świetną, tak. Ale RDR jest po prostu jeszcze lepszą. O lata świetlne.

Odpowiedz
G Dared00

> Hłe hłe, najlepsza gra 2010 roku, której pecetowcy nie mieli szansy poznać, hłe hłe.
Bo rynek pecetowy się nie liczy biznesowo. Nad przepaścią zapomnienia trzyma go tylko wielki sznur Blizzarda i mała nitka Valve.

Odpowiedz
G Fatal-X

Szczerze powiem że kompletnie nie rozumiem porównania God of War III do Red Dead Redemption. Całkiem inne gatunki. Oba są awesome w swojej dziedzinie. RDR to bardzo dobry tytuł - typowa robota R*, gdybyś poświęcił więcej niż 20 min dla gier z serii GTA to byś wiedział kolego ;). Ich gry są specyficzne, da się je rozpoznać bez zerkania na pudełko i szukania producenta.Poza mechaniką w paru miejscach zmieniłbym w grze setting na trochę wcześniejszy dziki zachód. Ten schyłek do mnie nie przemawia tak dobrze.Dla mnie jedynym elementem w którym kulał GoW III, było rozwinięcie fabularne, za to zakończenie było fajne. A grafika? Znalazłem jedną lokację gdzie tekstury były nie najlepszej jakości i mógłbym się przyczepić. Ale co z tego? Identycznie można się czepiać grafiki np MGS4. Można tam zaleźć słabe tekstury otoczenia. Ale nie widzę w tym większego sensu. To co ma wyglądać pięknie, wygląda pięknie.

Odpowiedz
Siriondel

Nie porównuję gier. Porównuję grafikę, która jest w każdej grze. Napisałem przecież, że kwestia techniczna nie jest wszystkim. Ale oprawa wizualna ma wpływać na odbiór tytułu. Ma być współtwórcą unikalnego klimatu danej pozycji. Ma zrywać szczękę w ten sposób. Zobacz, Kirby był nominowany do nagrody. Wiesz, o o co mi chodzi?GoW3 tego nie ma. Jest nudno. Oprawa (wizualna, bo dźwiękowa - mistrzostwo) nie działa na gracza jak powinna.To co ma wyglądać pięknie, wygląda pięknie? Może. Ale w GoW3 to nie światełka i dziesiątki tysięcy polygonów na klacie Kratosa mają wyglądać pięknie. Tej oprawie można było nadać tyle charakteru. W RDR nadano, tutaj - nie.

Odpowiedz
G Fatal-X

Krótko - jak dla mnie mocno subiektywne zdanie z tym klimatem :P.

btw
czy przeszedłeś Demons Souls? Dlaczego azjatycka wersja?

Odpowiedz
G Vojtas

> > Hłe hłe, najlepsza gra 2010 roku, której pecetowcy nie mieli szansy poznać,
> Bo rynek pecetowy się nie liczy biznesowo. Nad przepaścią zapomnienia trzyma go tylko
> wielki sznur Blizzarda i mała nitka Valve.
Tak, wiemy, PC kona. Zdycha już od 15 lat i zdechnąć nie może. Następny, który propagandą zastępuje logiczne myślenie.

Odpowiedz
Siriondel

> Krótko - jak dla mnie mocno subiektywne zdanie z tym klimatem :P.
No przecież nie prawda objawiona ;) Nie zgadzasz się ze mną i ja to szanuje w 100% - bo masz swoje konkretne zdanie, a nie coś np. "Kratos rulezzzz" :P> btw
> czy przeszedłeś Demons Souls? Dlaczego azjatycka wersja?
Eeee.... to do mnie? :P Przeszedłem Demon's Souls. Azjatycka wersja dlatego, że nie było jeszcze żadnej innej, a ja bardzo chciałem grać już, więc sobie sprowadziłem. Nie miałem jeszcze wtedy neta w konsoli, a nie mam w sobie tyle siły, by grać jeszcze raz dla trofeów.

Odpowiedz
G Cadeus

Szczerze, prosze wybaczyc za okreslenie, ale tak mnie wku**ia, kiedy ktos sie czepia tego Mass Effecta 2.
Mowiac szczerze, RPG to nie tylko miliard tabelek i tak dalej, ale przede wszystkim ciekawe postaci, dobre dialogi i podejmowanie decyzji. To sprawia, ze postac jest odgrywana czyli sens Role Playingu.
A tego w ME2 nie zabrakło. Fakt faktem umiejetnosci i ich rozwoj kiepsciutki, ale to co napisalem wyzej nadrabia to.
Wiec bede dalej twierdzil, ze w moim odczuciu ME i ME2 to dobre RPGi i swietne TPSy jednoczesnie.

Odpowiedz
G knopfler

Nie mogło być po prostu inaczej. IMO innego kandydata po prostu nie było, wszyscy byli bez szans po wyjściu RDR. A dlc tylko umocniło jego pozycję.

Odpowiedz
G Ezio

> Bo rynek pecetowy się nie liczy biznesowo. Nad przepaścią zapomnienia trzyma go tylko
> wielki sznur Blizzarda i mała nitka Valve.
Jak ja uwielbiam takie coś, jak "PC umiera" :]

Odpowiedz
marcin-malysza

> Eee... mam platynę w GoW3 zrobioną w dwa dni, grę zaliczoną 4 razy w tym Chaos Mode?
> Tak więc źle Ci sie wydaje.
> Cała moc konsoli poszła w modele i dynamiczne oświetlenie, to są dwie naprawdę piękne
> rzeczy w tamtejszej grafice, tak. Tytan włażący po mieście Olimpia jest niezły, tak.
> Ale to nie wszystko. Rozmaite detale wyglądają brzydko, otoczenie jest nudne, któremu
> wystarczy się przyjrzeć troszkę uważniej, by dostrzec brzydotę.
>
> Do kategorii za najlepszą grafikę nominowana była także gra roku. I również na tym tronie
> bym ją posadził. Tu nie chodzi tylko o piksele, jakość tekstur czy AA. Świat w RDR jest
> wykonany z niesamowitą głębią i realizmem. Jest niewyobrażalnie dopieszczony. Oglądanie
> go zapiera dech w piersiach, czasem się po prostu zatrzymujesz i podziwiasz zachód słońca
> na amerykańskiej pustyni. Nie ma tego w GoW3, kolejne jaskinie, kolejne nudne widoczki.
> No co tu się rozpisywać, brzydko po prostu.
> Nie wspominając już, że dzieło R* IMO powinno wygrać w kategorii najlepszej gry na PS3,
> a ekipa z Santa Monica powinna lizać buty ludziom z San Diego.
> Nie, God of War 3 nie jest złą grą, jest grą świetną, tak. Ale RDR jest po prostu jeszcze
> lepszą. O lata świetlne.
>
No nie, a ten screen tearing na PS3 to już nic nie znaczy?? RDR na PS3 wygląda gorzej niż na X-boxie, podejdź sobie do drzew w Tall Trees, masakra jak tam tekstury są rozdarte. Powiem więcej mam tą grę na pokładzie i nie powiem fabuła super, grafika może być ale na litość boską to jest multiplatforma więc dlaczego jest nominowana do najlepszej gry na PS3?? Tak, port z X-boxa nie powinien być nominowany w takiej kategorii. Apozatym to są dwie różne gry, więc porównywanie ich jest co najmniej nie na miejscu. I to z tym lizaniem butów, "Are you twelve??". Specjalność R* to sandbox a Santa Monica Slasher. Więc o co ci chodziło z tym lizaniem butów??

Odpowiedz
G Henrar

> Mowiac szczerze, RPG to nie tylko miliard tabelek i tak dalej, ale przede wszystkim ciekawe
> postaci,
Ke? Z ME zapamiętałem tylko Garrusa i Mirandę. Pozostali byli dla mnie elementami tła. Nie zwracałem na nich uwagi.> dobre dialogi
IMO bardzo słąbe i dodatkowo system dialogów traktujący mnie lekko jako idiotę. Dobre odpowiedzi na górze i jeszcze na niebiesko, złe na czerwono i obowiązkowo na dole. > i podejmowanie decyzji.
Decyzje? Gdzie? Patrząc na takiego choćby Fallouta ME2 jest praktycznie do bólu liniowy - mam dwa wybory na krzyż, większość decyzji sprowadza się do "skop tyłek X" lub "dokop Y".I tak, wkurzaj się na tych, którym się ME2 nie podoba, w końcu jak mogą krytykować Twoją ukochaną grę?! I to jeszcze na publicznym forum!

Odpowiedz