Informacje

VGA 2010: Oczywista oczywistość - Mass Effect 3 już oficjalnie

100

[Zaktualizowano - platformy docelowe] Czy komandor Shepard zdoła uratować Ziemię w finalnej części trylogii Mass Effect? Odpowiedź na to pytanie poznamy w okresie świątecznym 2011, kiedy to gra trafi do sklepów.

Ziemia płonie. Rasa przerażających maszyn, które atakują ze znanych miejsc, rozpoczęła niszczenie rasy ludzkiej. Gracz przejmuje kontrolę nad komandorem Shepardem, którego zadaniem jest uratowanie ludzkości i zjednoczenie cywilizacji galaktyki. Wyrusza on na ostatnią misję, aby odzyskać planetę Ziemię.

Tak brzmiał opis gry Mass Effect 3 zawarty w karcie katalogowej gry w sklepie EA Store, która nieopatrznie (?) została odkryta kilka godzin przed rozpoczęciem VGA 2010. Podczas imprezy BioWare oficjalnie potwierdziło, że "trójka" znajduje się w produkcji, a jej premiery należy spodziewać się pod koniec 2011 roku.

[Aktualizacja] Mass Effect 3 trafi nie tylko na PC i Xboksa 360, ale również na PlayStation 3.

100 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Veteran1616

Dlaczego pod koniec 2011, skoro w trailerze pokazane jest, że w wakacje 2011 ?

Odpowiedz
G iRReniQs

WYPAAAAASSS!! :D

Odpowiedz
N3rolit

uprzedziłeś mnie

właśnie od kiedy Holiday oznacza święta?

świadczy to o tym że gra jest w zaawansowanym stanie produkcji

a ostatnia misja to odpowiednik bazy zbieraczy tylko że zamiast jej mamy ziemie a rasy to odpowiedniki misji lojalnościowych


zobaczymy w wakacje choć prawdopodobnie będzie tak jak napisałem

Odpowiedz
G Dante_Syn_Spardy

To było wiadome. Żadnego ME nie grałem a tu 3 w produkcji. Może kiedyś zagram.

Odpowiedz
G Cadeus

Ja sie doczekac nie moge. Dwie pierwsze gry to jedne z moich ulubionych, za swietna akcje i genialne dialogi ;)

Odpowiedz
vegost

Nom specjalnie czekałem na tą informacje do tak póżna : ) Jutro sobie obejrze zwiastun i skomentuje :D To dobra wiadomość na początek dobrej nocy :D Dziękie wielkie Harpen za wytrwałość i dobre nowiny.

Odpowiedz
G Harpen

W tym przypadku holiday oznacza świeta, zawsze tak jest było i bedzie na wieki wieków amen:) vegost - na zdrowie:)

Odpowiedz
lynx44

2 miliony ofiar w pierwszym dniu ataku. Ciekawe jak oberwała reszta galaktyki, chyba że ziemia była pierwasza

Odpowiedz
Dexter_McAaron

Ho ho ho, zapowiedź pod względem fabularnym brzmi wsiursko nawet jak na obecny poziom "geniuszu" Bioware ^^'

Odpowiedz
G WinterWolf

Tyle razy się nacięłam na to "Holiday", że zdołałam zapamiętać, że o święta chodzi XD W tym przypadku i tak wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują, bo zapowiadano, że cykl wydawniczy będzie podobny do tego co znamy z poprzednich części (koniec 2011 lub początek 2012 wypada wedle wyliczeń - cieszę się, że jednak wcześniej :P).

@Dexter_McAaron: bez względu na to jak wsiursko to brzmi ludzie i tak to kupią :) Wiem, bo sama czekam na tę grę. Co z tego, że tak wygląda pierwsza zapowiedź. Ważne, że już zapowiedzieli :)

Odpowiedz
G Pietro87

Dokładnie, Holiday to zawsze były popularne "Christmassy".
Jak już to wakacje określane są mianem tzw spring breaks albo zwykłym vacation [choć akurat vacation to termin który się bardziej do urlopu odnosi]

A co do tematu - ME3 no w końcu... ile można czekać na grande finale. Może zabrzmię okropnie ale niech to będzie ten sam engine co ME2 xD Co bym ciągle go na maksach mógł pociągnąć nawet z wymuszonymi AA [dobra odjechałem...]

No i w końcu wielka zadyma na ziemi.

Odpowiedz
G Damianuss1

Shepard kolejny raz na ratunek :D, świetny trailer.

Odpowiedz
ruden

Kurcze, aż mnie ciarki przeszły ;). Świetny trailer. Swoją drogą co niektórzy mieli rację, odnośnie zdjęcia tego kolesia ze snajperką, które wyszło jakiś miesiąc temu, że to ME3. Ogółem świetny zwrot fabularny, szkoda tylko że gra wychodzi dopiero za rok. Pierwotnie miała być na początku 2011. Ale niech chłopaki robią, niech mnie powalą na kolana :D. Aha, na żadną grę nie czekam z takim utęsknieniem jak na ME3- nawet na Wieśku 2 aż tak mi nie zależy :D

Odpowiedz
Melchah

> Ho ho ho, zapowiedź pod względem fabularnym brzmi wsiursko nawet jak na obecny poziom
> "geniuszu" Bioware ^^'
Najważniejsze jest to, że nie ma przymusu kupna i męczenia się z fabułą. I tego się trzymaj.Ja natomiast chętnie zobaczę zakończenie misji Sheparda (kilku Żniwiarzy robi wrażenie, jeden potrafił nieźle pozamiatać).Trailer niestety króciutki, ale z pewnością wraz ze zbliżaniem się daty premiery doczekamy się bardziej efektownych filmików.Raczej nie można mieć też wątpliwości, że polityka EA co do krajów "na wchód od Europy" się nie zmieni i nie zechcą uczciwie przyznać, że są zbyt leniwi na wydawanie czegoś więcej niż podstawowej wersji gry, lokalizowanie dodatków zostawiając pracującym za friko fanom (nie, nie przemawia do mnie teoria, że EA się to nie opłaca i dlatego kłamią o braku możliwości technicznych). Swoją drogą ciekawe ile DLC wykroją od razu z podstawowej wersji?W każdym razie gra, na którą czekam (po dwóch świetnych częściach wręcz nie wypada nie wziąć udziału w ostatecznym starciu).

Odpowiedz
G KamyK_84

No dobra na trailerze jest pokazane jak żniwiarze atakują Ziemię. Ciekawi mnie jak wygląda po tym wszystkim Polska xd

Odpowiedz
G mati285

Dobra to teraz kiedy to wyjdzie na PS3, bo obawiam się, że mój komputer może nie podołać...

Odpowiedz
G LoLo84

No to teraz trzeba jakoś wytrzymać rok :). Shepard nie wie na co się porywa !

Odpowiedz
G Puszkin

Holiday.. kurde to cały rok czekania ;p ale dobrze że nie za szybko wypuszczą grę będzie przynajmniej wszystko zapięte na ostatni guzik.

Odpowiedz
G mcnitrox

To będzie najdłuższy rok w moim życiu. Ale mam nadzieję, że i najlepszy. Obrona pracy licencjackiej, w maju koncert Katie Melua, a jako zwieńczenie Mass Effect 3 :D

Odpowiedz
G SarenkaB

Nuda.Wieje nudą.
Na ME 1 się odbiłem, w dwójkę albo trójkę nie będę grał chyba że będą gdzieś w bardzo-taniej serii.
BTW.jak się liczy ciała w takich warunkach?

Odpowiedz
G SSj2

Kupili mnie.

Odpowiedz
G GoToSle3p

Biorę :))
Chcę too tylko szkoda że w wakacje 2011 ale wytrzymam :)

Odpowiedz
G Ostrowiak

Dopiero za rok?

Super, wybuduję bunkier antyfański.

Odpowiedz
Waaazuuup

A ja tak patrzę i widzę i nie wiem czy mnie to cieszy, że mowa jest tylko o Ziemii. Skoro trójka miałą być ostatnia to spodziewałem się wielkiej bitwy o całą galaktykę a nie o Ziemię. Chyba, że to tylko start i po uratowaniu ojczystej planety Shepard poleci dalej w galaktykę. Mam nadzieję, bo jeśli okaże się że Bioware zacznie na siłę rozciągać fabułę i ściemniać, że mieli tyle pomysłów że nie zmieściliby ich wszystkich w jednej części to ręka, noga... A coś mi mówi, że tak właśnie będzie, zawsze to mucho więcej geltu wpłynie bez większego wysiłku, a wymyślanie nowej marki można odłożyć o kolejne kilka lat. Tyle, że nadwyrężona reputacja dostanie jeszcze bardziej. Obym się mylił, bo chociaż uważam dwójkę za gorszą od jedynki pod wieloma względami, to jednak chętnie pogrywam od czasu do czasu i chcę poznać resztę historii.

Odpowiedz
G Deturis

> Biorę :))
> Chcę too tylko szkoda że w wakacje 2011 ale wytrzymam :)
I tak strasznie szybko, oby gra niedostała poślizgu!

Odpowiedz
G dark_master

czy tym razem znowu wszystkim NPCom wykasuje się pamięć i dalej nikt nie będzie wierzył, że to żniwiarze atakują?

Odpowiedz
G Os0

Ja się powstrzymam przed tym zwiastunem, jeszcze nie skończyłem nawet jedynki ;P

Odpowiedz
G Jakass

OMG, już się doczekać nie mogę xD Wygląda na to że chyba w końcu będziemy mogli wylądować na ziemi, mam nadzieje że wszystkie poprzednie pytania które były w Mass Effectach to będą wyjaśnione.

Odpowiedz
G Semi007

Yeeeeeeeeep nie mogę się doczekać koniec Mass Effecta :(( ale ważne że w moją 18 :D no to będzie się o tej grze pamiętać ^^

SUUUUPPER !!

Odpowiedz
G Bambusek

> czy tym razem znowu wszystkim NPCom wykasuje się pamięć i dalej nikt nie będzie wierzył,
> że to żniwiarze atakują?
Przecież to Bioware, mistrzowie gatunku, geniusze itp. Na pewno dadzą nam coś mega oryginalnego, np. Shepard będzie musiał przekonać resztę silnych ras do pomocy Ziemi (pierwsza połowa gry i tutaj się pojawi część wyborów z dwójki i jedynki, tzn. dołączą Rachnii jeżeli nie zabiliśmy królowej i część Gethów jeżeli ich przeprogramowaliśmy ) po czym w trakcie wielkiej bitwy flota będzie walczyć, a Normandia zaatakuje jakiś słaby punkt Żniwiarzy o którym nikt wcześniej nie słyszał, ale boski Shepard go odkrył w tydzień (druga połowa gry). Przecież to takie oczywiste :)

Odpowiedz
Shinigami

Ma być epicko, a wyjdzie jak zawsze. Nie oczekujmy od Bioware czegoś na miarę KotOR'a panowie chyba się wypalili - w ich tytuły gra się dobrze, trzeba jednak do ich gier podchodzić teraz inaczej, to gry akcji - nie odwrotnie. Dragon Age dla 'hardcorowców' chyba był dla sporej części NA zbyt trudny ;p

Odpowiedz
G Bambusek

> Ma być epicko, a wyjdzie jak zawsze.
No przecież o tej oryginalności to była ironia :) Chociaż ja się absolutnie nie zdziwię, jak to co napisałem się sprawdzi. Jak na razie wiele właśnie na to wskazuje (atak Żniwiarzy akurat na Ziemię zamiast najpierw pokonać słabsze militarnie rasy, oczekiwanie na pomoc sprowadzoną przez Sheparda).

Odpowiedz
G Puszkin

Atak na Ziemie jest zrozumiały dla tego że Żniwiarze widzą największy potencjał w ludziach a nie w innych rasach. Stąd właśnie Zwiastun tak bardzo interesował się Shepardem.

Odpowiedz
Shinigami

Zresztą nawet akcja tocząca się na ziemi nie jest wielkim zaskoczeniem, po ME 2 nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Reaperzy polubili naszą rasę bardziej niż to potrzebne. Ogólnie fabuła zaskakująca nie będzie, tego możemy być pewni - ale akcja i związana z tym zabawa zapewne dostarczy kilka niezłych godzin gry. I chyba o to Bioware chodzi.BTW: ciekawy jestem jak naprawdę nasze wybory dokonane wcześniej wpłyną na III.

Odpowiedz
G Vojtas

Trailery BioWare ma fajne - to trzeba im przyznać. Widać, że nikt nie szczędzi kasy na CGI. Najbardziej mi się podobał drugi trailer (Hope) SW TOR. Szkoda, że same gry zapowiadają się wysokobudżetowe produkcyjniaki.

Odpowiedz
kelus

SarenkaB
poprzez spis ludności w miastach ?

Geez cały rok czekania ;/

Odpowiedz
G Bambusek

> Atak na Ziemie jest zrozumiały dla tego że Żniwiarze widzą największy potencjał w ludziach
> a nie w innych rasach. Stąd właśnie Zwiastun tak bardzo interesował się Shepardem.
Żniwiarze już w jedynce byli gotowi na kolejną czystkę. Czyli szykowali się do większej wojny. W tym momencie atakowanie najsilniejszego jest pozbawione logiki.

Odpowiedz
G Ostrowiak

> pozbawione logiki.
BioWare

Odpowiedz
G Quetz05

Już zaczynam odkładać na kolekcjonerkę. Mam nadzieję, że od teraz BioWare będzie co jakiś czas wypuszczał małe info o trzeciej części. Shepard do boju! ;D

Odpowiedz
G Robhaal

Pierwsze słowa po obejrzeniu trailera: ŁAAAAŁ! Zwiastun naprawdę wgniata w fotel.

Odpowiedz
Dexter_McAaron

> SarenkaB
> poprzez spis ludności w miastach ?
Jak rozumiem, w trakcie ataku ultra-mega-super-duper-hiper-olaboga-maszyn, które generalnie rape'ują wszystko i wszystkich na swojej drodze, po największych metropoliach biegają panowie z GUSu i podobnych jemu instytucji, podliczając aktualny stan osobowy we wszystkich gospodarstwach domowych.Besides, naprawdę nie bawi cię to, że Kombinat był w stanie rozłożyć Ziemię w kilka godzin? Ataki Omniusa u zarania dziejów świata "Diuny" przynosiły dziesiątki, jak nie setki milionów ofiar. O uniwersum BG, gdzie Cyloni zniszczyli dwanaście kolonii w okamgnieniu bądź - odchodząc od wątków robotycznych - Młotka 40k, gdzie najzwyklejsza "potyczka" może przynieść miliardowe straty, już nie wspominam... Bah, sami, już teraz, byśmy byli w stanie skasować przynajmniej pół miliarda ludzkich istnień (plus kolejne straty w wyniku chorób, zmian klimatu i rozpadu struktur cywilizacji), gdyby komuś się właśnie teraz zebrało na wojnę nuklearną. A tutaj przylatują ultra-mega-blablabla-maszyny i na planecie, która, w bardzo optymistycznych warunkach, zatrzymała się w rozwoju na 10mld mieszkańców, w ciągu pierwszego dnia wojny zabijają AŻ DWA MILIONY!!oneone11.Tyle jest epickości w ostatnich dziełach "geniuszy" z Bio, że chyba aż sobie oglądnę odcinek "Domu nad rozlewiskiem", tam jej więcej znajdę...

Odpowiedz
G Phoenix505

Dexter ja nie rozumie żal ci tyłek ściska że ta gra wychodzi a ty jej nie lubisz ? Nikt cię nie przymusza byś w nią grał. Nie rozumiem ludzi którzy zawsze komentują coś czego nie lubią i nie rozumieją o.O Z resztą to porównywanie uniwersów . A teraz proszę idź zamknij się w ciemnościach walnij ręką w stół krzycząc "to niesprawiedliwe" i stwórz scenariusz który jest w twoim wymiarze bardzo epicki.

Odpowiedz
G Mercuror

Za mało Sheparda w tym trailerze. No i trochę przesadzają z tymi Żniwiarzami, teraz naliczyłem ich 4 tylko w jednym miejscu na Ziemi. To co, w następnej części/pod koniec tej będzie rozwalać na części pierwsze całą kilkutysięczną armię tych potworów? Żenua -.-

Odpowiedz
vegost

Tak jak sądziłem, epicki trailer i jeszcze OST z poprzednich części : ) Pani komandor nigdy się nie podda :D Czekam z niecierpliwośćią na ME3 :D

Odpowiedz
G Puszkin

A czy jak się z kimś bijesz to lepiej jest położyć najsilniejszego najpierw czy może słabszych pajaców? dla mnie to podejście jest o tyle dziwne że najpierw nie zaatakowali Asari w końcu to oni/one są najsilniejsze z pośród całych ras zaraz za nimi Turianie.

Odpowiedz
Dexter_McAaron

> Nikt cię nie przymusza byś w nią grał.
Bogom dzięki! To chyba byłoby gorsze niż przymusowe oglądanie "Listy śląskich szlagierów" przez 72h.Lubię się po prostu nabijać z ludzików, którzy wszędzie w przeciętności widzą geniusz. To coś takiego, jak nabijanie się z Orłowskiego za jego podniety z Messim, kapisz?Rozumiem, że można tę grę lubić i ja tego nikomu nie bronię! Wyobraź sobie, że mam znajomych, którym się podobał Masz Efekt i jakoś z nimi (jeszcze ;>) nie zerwałem kontaktu. Tak samo nie rozumiem na przykład fenomenu AC, lecz jakoś żyję z tą grą i mnie ona nie wadzi; i odwrotnie, domyślam się że multum ludzi nie pojmuje, jak mogę wciąż się zagrywać w UT3 bądź dlaczego wyczekuję drugiej części Dead Space. Tylko, tak po prostu, śmieszą mnie ludzie, którzy na sam widok dwóch literek "ME" mają biało w pokojach.Plus gdy się burzą jak mróweczki, którym się włoży kijek w mrowisko. Możesz to więc potraktować jako infantylną prowokację, jeśli z tą swiadomością będzie ci cieplej...> nie rozumieją o.O
Heh, a co tu można nie rozumieć? ^^'> stwórz scenariusz który jest w twoim wymiarze bardzo epicki.
W teorii prawdopodobieństwa jest ta anegdotka, iż gdyby wystarczającej ilości małp dać maszyny do pisania (obecnie to raczej klawiatury), to jedna prędzej czy później w końcu napisze "Hamleta". W tym przypadku obawiam się, że nie trzeba by wielu małp, aby coś bardziej epickiego stworzyć...

Odpowiedz
Waaazuuup

dla mnie to podejście jest o tyle dziwne że najpierw nie zaatakowali Asari w końcu to oni/one są najsilniejsze z pośród całych ras zaraz za nimi Turianie. Teoretycznie tak, ale zauważ, że jako "rasa bogów", tworząca inne mniejsze rasy od setek tysięcy/milionów lat The Reapers nie widzą zagrożenia ze strony własnych marionetek. Nie ma więc znaczenia co zaatakują najpierw, poza tym nie jest powiedziane, że równocześnie nie atakują innych planet/ras

Odpowiedz
G Nagaroth

> dla mnie to podejście jest o tyle dziwne że najpierw nie zaatakowali Asari w końcu
> to oni/one są najsilniejsze z pośród całych ras zaraz za nimi Turianie.
Może i mają te rasy największe floty ale nic sobą nie zaprezentowały. Co z tego że mają armie skoro jej nie używają? Za to ludzie mimo braku gigantycznych armii już dwa razy nakopali do dupy Żniwiarzom, są oczywistym celem. Ludzie dwukrotnie udowodnili że mimo że to jest trudne to jednak pokonanie ich jest wykonalne.

Odpowiedz
G Pile

A ja jeszcze w dwójkę nie grałem. Zostawiam sobie ją na ferie. BTW, wiecie czy wyjdzie jakaś kompletna edycja ME2?


PS. Trailer ME3 jest po prostu super.

Odpowiedz
G Pile

Ale z tego co wiem to żniwiarze zbierają zasoby więc może nie zależy im na całkowitej destrukcji ziemi.

Odpowiedz