Informacje

Blizzard rozdaje kolejne bany

26

W świecie StarCrafta II nie ma miejsca dla oszustów, co po raz kolejny udowadnia Blizzard. Ci, którzy łamią zasady rywalizacji, przymusowo żegnają się z grą i Battle.netem.

Po wrześniowo-październikowej akcji usuwania oszustów, którzy psuli innym zabawę w StarCraft II: Wings of Liberty, Blizzard ponownie zaatakował. Przedstawiciele firmy ogłosili, że konta użytkowników kantujących lub korzystających z programów hakujących podczas gry zostały zawieszone lub zbanowane.

Blizzard rozdaje kolejne bany - obrazek 1

Przed dwoma miesiącami liczba tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia świata StarCrafta II i obsługującej ten tytuł platformy Battle.net oscylowała wokół pięciu tysięcy. Tym razem Blizzard nie podał szczegółowych danych. Można natomiast być pewnym, że nie jest to ostatnia taka akcja, dlatego ktokolwiek zdecyduje się na łamanie regulaminu, nie może czuć się bezpiecznie.

Niektórzy zbanowani gracze narzekali, że zostali ukarani niesłusznie. Argumentowali, że używali trainerów do gry w trybie singleplayer. Blizzard pozostał na te skargi niewzruszony ripostując, że takie aplikacje mogą być również używane w potyczkach sieciowych, a poza tym ułatwiają one zdobycie poszczególnych achievmentów.

Blizzard rozdaje kolejne bany - obrazek 2

26 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G BartekAdamik

I bardzo dobrze. Pytanie tylko co zrobią takie osoby ze swoją kopią SC2.
Najlepsze są ich argumenty jak te przytoczone w tekście:
Niektórzy zbanowani gracze narzekali, że zostali ukarani niesłusznie. Argumentowali, że używali trainerów do gry w trybie singleplayer. Blizzard pozostał na te skargi niewzruszony ripostując, że takie aplikacje mogą być również używane w potyczkach sieciowych, a poza tym ułatwiają one zdobycie poszczególnych achievmentów.

Odpowiedz
G Wojman

> I bardzo dobrze. Pytanie tylko co zrobią takie osoby ze swoją kopią SC2.
Na polce pudelko z StarCraft 2 bardzo ladnie sie prezentuje. :) Bardzo dobrze, ze Blizzard banuje oszustow, dzieki temy zarowno w SC II jak i WoWa, a rowniez inne gry tej firmy gra sie komfortowo.

Odpowiedz
SlaVio2

Co prawda to prawda - blizzard jest jedną z niewielu firm które naprawdę darzę szacunkiem za stosunek dla graczy:)!
Oby tak dalej!!

Odpowiedz
G Ring5

> I bardzo dobrze. Pytanie tylko co zrobią takie osoby ze swoją kopią SC2.
Jak to co? Sprzedadzą na e-bay'u, kupi ją jakiś biedny, niczego nie świadomy naiwniak, bo będzie opisana jako "nówka sztuka, tylko folia zdarta, sprzedaję, bo dostałem tego samego dnia edycję kolekcjonerską od wujka". Nie pierwszy i nie ostatni raz coś takiego by miało miejsce... :/

Odpowiedz
Blod

A bany w Diablo II? Na battle.net (również zamkniętym) jest sporo botów. Czemu ich się nie banuje?

Odpowiedz
darkwind21

Z banowaniem oszustów w multi mają całkowitą rację ale z singlem trochę przesadzają, jeśli nie chcieli żeby rzeczy z singla miały wpływ na multi to mogli go tak nie integrować mocno z battlenetem.
Powiedzmy sobie szczerze, osoba zbanowana za używanie cheatów do singla raczej nie poleci do sklepu po następną kopię, osoba taka rzuci grę w kąt lub po prostu zwróci się w stronę pirata.

Odpowiedz
G Hubi_Koshi

Banowanie oszustów popieram jak najbardziej, nic bardziej nie wkurza jak gość jadący na cheatach wygrywający potyczki Multi
Ale czy banowanie za używanie cheatów w singlu to nie lekka przesada ?? To co gracz robi i jak gra w Singlu nie powinno nikogo obchodzić bo w końcu przecież nikomu tym zabawy z grą nie psuje.

Odpowiedz
G BartekAdamik

http://www.youtube.com/watch?v=StH7EIhArg4&feature=related Ciekawy i subtelny przykład hacków.

Od siebie dodam, gram też w BF BC2, obserwując logi na serwerach średnio co 15 minut leci ktoś za multihack'a lub za aimbota. Pytam po co Ci ludzie oszukują oraz gdzie był Donald Tusk jak używano aimbota :P

Polecam obejrzeć klasykę w traktowaniu cheaterów :
http://www.youtube.com/watch?v=1EJXTh4HMAE&feature=&p=1B9DA4270A9C566D&index=0&playnext=1

Odpowiedz
Speed565

Zgadzam się, że słusznie banują konta za oszukiwanie w rozgrywce sieciowej. Tam każdy powinien mieć równe szanse, a oszukiwanie psuje zabawę innym. Ale blokowanie całkowicie gry również w singlu, tak że kopia jest bezużyteczna to nadużywanie władzy.
Jakim prawe Blizzard decyduje jak mogę, a jak nie mogę używać ich produktu na moim własnym komputerze bez wpływu na innych graczy ??!! Szczególnie że SC2 jest wyjątkowo drogi, a oni jednostronnie orzekli że ktoś nie mam prawa go dłużej używać. Ciekawe czy kiedyś zaczną czasowo ludziom wyłączać grę bo stwierdzą, że za długo graja i maja iść spać.
To jest dyktatura i niestety coraz częściej widać, że w imię walki z piractwem gracz zostaje na łasce i nie łasce koncernów :(

Odpowiedz
G Ring5

> Ale czy banowanie za używanie cheatów w singlu to nie lekka przesada ?
No dobrze, ale czy nabijanie sobie (bez wysiłku) achievementów nie jest czymś, co wpływa również na innych graczy, które na te same rzeczy muszą czasem ciężko "zapracować"? Ponadto weź pod uwagę, iż używanie trainerów/cheatów/hacków jest ingerencją w integralność programu, a każdy użytkownik, podpisując EULA, godzi się na to, że tej integralności nie naruszy. Rozumiem, że nikt takich rzeczy nie czyta, ale wypadałoby chociaż raz rzucić okiem na jedną umowę, żeby wiedzieć, czego się spodziewać. Jeśli ktoś godzi się na to, że czegoś nie zrobi, a potem to robi, to niech nie wyraża zdziwienia i oburzenia, że ma to jakieś konsekwencje. Witamy w dorosłym życiu, gdzie za swoje czyny ponosi się odpowiedzialność.

Odpowiedz
G Hubi_Koshi

> No dobrze, ale czy nabijanie sobie (bez wysiłku) achievementów nie jest czymś, co wpływa
> również na innych graczy, które na te same rzeczy muszą czasem ciężko "zapracować"?
I jedyne co otrzymują za tą ciężką pracę to satysfakcja :-3 W przeciwieństwie do cheatowania w multi, cheatowanie by zdobyć osiągnięcia w żaden sposób nie psuje zabawy innym graczom, BA może ich nawet zmotywować do cięższej pracy, no bo gdy zobaczą kogoś z tyloma achikami odezwie się w nich duch rywalizacji i zechcą też tak wymiatać. Poza tym Blizzard wspominał Tylko o możliwości cheatowania w multi, nawet słowem nie wspomniał o EULA ani niczym takim.

Odpowiedz
G Ring5

> I jedyne co otrzymują za tą ciężką pracę to satysfakcja :-3
Przecież właśnie do tego służą acziwki - do poczucia satysfakcji, że udało się dokonać czegoś "wyjątkowego". Jeśli byle jełop, używający trainera, jest w stanie to osiągnąć bez najmniejszego wysiłku, to tym samym odbiera część tej satysfakcji innym. > Poza tym Blizzard wspominał Tylko o możliwości cheatowania w multi, nawet słowem nie wspomniał o EULA ani
> niczym takim.
Oraz o acziwkach. Założę się, że podpisując EULA wszyscy wyrazili zgodę na to, że ich konto może być zablokowane w przypadku korzystania z "dopalaczy". Sorry. Nie do mnie pretensja. Ja tylko powtarzam - albo czytać, co się podpisuje, albo nie kombinować. Krótka piłka.

Odpowiedz
G Moooras

Chwała im za to, ale po co po raz kolejny pisać to samo?

Odpowiedz
G Semi007

BRAWO BLIZZARD BRAWO !!!! TAK Trzymać :)

Jak można grać na czitach lub tirainerach (nie wiem czy dobrze napisałem)

JAK można nie rozumiem tego ?? to tylko dzieci 8-13 letnie pewnie albo starsi co grają na kodach bo im się nudzi LOL

to tyle z mojej strony dziękuje za uwagę !

Odpowiedz
G Hubi_Koshi

> Przecież właśnie do tego służą acziwki - do poczucia satysfakcji, że udało się dokonać
> czegoś "wyjątkowego". Jeśli byle jełop, używający trainera, jest w stanie to osiągnąć
> bez najmniejszego wysiłku, to tym samym odbiera część tej satysfakcji innym.
Niby czemu ?? Single Player jest właśnie tym Single Playerem, tam grasz sam, wszelkie osiągnięcia etc. są wyłącznie dla ciebie i może żeby zaszpanować przed kolegami, w żaden sposób to jakie ktoś inny ma achiki nie wpływa na twoją przyjemność z grania. Przynajmniej w moim odczuciu, jeśli ty czujesz się okradziony z przyjemności to przykro mi ^^;> Oraz o acziwkach. Założę się, że podpisując EULA wszyscy wyrazili zgodę na to, że ich
> konto może być zablokowane w przypadku korzystania z "dopalaczy". Sorry. Nie do mnie
> pretensja. Ja tylko powtarzam - albo czytać, co się podpisuje, albo nie kombinować. Krótka
> piłka.
No niech ci będzie :-) Ale ja jestem z starej szkoły graczy jeśli tak to można określić i zawsze uważałem że to co gracz robi w single playerze to wyłącznie jego sprawa. Ani to nikogo nie krzywdzi, ani nie sprawia problemów więc o co szum ??

Odpowiedz
SlaVio2

Hubi_Koshi - ja też jestem wśród straszej szkoły graczy, a jednak oszustów nie lubiłem nigdy i wątpię by to się zmieniło...
fakt - single to inna sprawa, ale wy chyba mylicie pojęcia - oni zostali przyłapani na coszukiwaniu w necie i dopiero po dostaniu bana żalili się że używali ich (cheatów itp) jedynie do single i widocznie zapomnieli odinstalować programy itp itd przed wbiciem na neta.....
Powiedzcie szczerze - myślicie że wszyscy mówili prawdę? Ja raczej bym obstawił że grubo ponad połowa w ten sposób chciała jedynie ozyskać multi które stracili itp (oczywiście mogłem źle to zrozumieć)
NIGDY nie lubiłem tego typu oszustów i szczerze cieszę się że dostali za swoje po ryju:P (że tak się wyrażę...)

Odpowiedz
Gnutelks

A moim zdaniem, to indywidualna sprawa każdego użytkownika. Jeżeli chce psuć sobie zabawę to niech ja psuje, ale każdy kto kupował Starcrafta powiniem mieć świadomość że blizzard banuje za oszustwa w grze. Dobrze czy nie dobrze, to ich sprawa, ale single player, jak sama nazwa wskazuje jest dla jednej osoby i tutaj mogę robić co mi się żywnie spodoba. Argument o achievmentach jest żałosny, bo widocznie osobom które je zdobyły w cheaterski sposób, nie zależało na jakiś szczególnych osiągnięciach. Chcieli mieć trochę funu mogąc się poczuć jak master. Na szczęście nie bardzo lubuję się w strategiach, mmo i h&s też mnie nie kręci. Dlatego firmę taką jak blizzard omijam szerokim łukiem i gier które wydają nie gram.

Odpowiedz
G Daimon_Frey

> Zgadzam się, że słusznie banują konta za oszukiwanie w rozgrywce sieciowej. Tam każdy
> powinien mieć równe szanse, a oszukiwanie psuje zabawę innym. Ale blokowanie całkowicie
> gry również w singlu, tak że kopia jest bezużyteczna to nadużywanie władzy.
Prawdopodobnie w takim przypadku nadal dostępny jest singleplayer w postaci kont gości. Do tego połączenie z battle.net potrzebne nie jest. Po to akceptuje się warunki licencji aby potem się do nich stosować. Wybacz, ale jeśli ktoś z całą świadomością je łamie to powinien liczyć się z następstwami.Jak ktoś już chce oszukiwać w singlu to niech sobie korzysta z wbudowanych w grę cheatów. Nie potrzebne do tego osobne programy.

Odpowiedz
G Hubi_Koshi

> Hubi_Koshi - ja też jestem wśród straszej szkoły graczy, a jednak oszustów nie lubiłem
> nigdy i wątpię by to się zmieniło...
Ja tez nie lubię oszustów, ale cóż co kto robi w singlu to jego sprawa. No, ale jesli zostali przyłapani na oszukiwaniu w necie to NA SZAFOT Z NIMI, ja po prostu wyrażam swoją opinię na temat możliwości robienia co się chce w singlu, tam to nikomu nie szkodzi, ani nie przeszkadza.

Odpowiedz
akakus

Tu nie chodzi o uzywanie trainera / grania jak sie chce w multi. Blizzard sam dal mozliwosc w swojej grze do cheatowania, boost mineralow, god mode, szybkie budowanie, etc.Jak ktos jest leniem, nie chce mu sie grac to i tak Blizzard DAJE mu PELNE prawo do skorzystania z jego narzedzi, aby poznac cala gre. Po co uzywac, wiec jakis trainerow?
Rozumiem Blizzarda, ze nie lubi ingeerencje w swoj produkt - co jak trainer pozwala zdobywac dane, ktore Blizzard nie chcial by byly zbierane? Uzywanie jakiekogolwiek 3rd party jest zabronione, wiec obrywa sie kazdemu.

Nie jestem maniakiem achikow, ale chyba Ci co mowia ze achiki zdobywane sa tylko dla siebie to nie wiedza do konca co mowia.. W SC II rankingi byly, osoby, ktore zmaksowaly mogly byc dosc znane na scenie, gdyz niektore z achikow proste nie sa (i szybkie do zrobienia), wiec sorry ale samm jakbym konkurowal w takim rankingu (nie wiem czy czasami nie bylo jakis nagrod w poczatkowym okresie, jezeli nie to przeciez jest slawa na scenie :P) to nie chcialbym zeby jakis jelop, ktory czituje byl na tej samej liscie co ja. I to jesszcze prawdopodobnie z wieksza liczba punktow... Nie zapominajcie tez, ze za nagrody za achiki w singlu, sa rzeczy widoczne w mutli (niby tylko portrety i eblematy), a ciezko zdobyty obrazek jakis prestiz niesie :P.

Naprawde nie rozumiem, dlaczego ich bronicie, jezeli Blizzard dal im legalna droge do czitowania w ich grze. Moze god mode, nieskonczone mineraly, natychmiastowe budowanie to za malo? Jezeli komus to nie starcza, to powinien isc na jakas kuracje :D. Albo dorosnac i poznac konsekwencje swoich czynow.

Pozdrawiam

Odpowiedz
G Aress_The_Great

I dobrze. Za kantowanie na multi w BN od zarania dziejów był ban i zawsze były setki czy tysiące "niesłusznie pokrzywdzonych". Zupełnie jak w polskich więzieniach - co drugi siedzi na niewinność.
Przyszedł SC2 i to samo - dzieci w 12 lat SC1 się nie nauczyły że na BN kantów wyjątkowo się nie opłaca kręcić. Chcesz być w którejś w wyższych lig - naucz się grać. blizz zawsze dbał o swoich graczy i jak i oni sami nie chce żeby w jednej lidze byli świetni gracze i łamagi, które do niej dotarły "na dopalaczu".

A single to co innego - IMO wszyscy ci "niesłusznie" to padli na BN a po prostu tak się tłumaczyli. Jakoś nie chce mi się wierzyć że Blizz dawał bany za "dopalanie" na czystym singlu. No chyba że chodzi o achi - ale co tam one dają - praktycznie tylko satysfakcję dla samego siebie. A co to za satysfakcja jak sam przed sobą wiesz że to ściema. A te portreciki o których pisał kolega wyżej to pic - znaczy się są - ale szkoda zachodu...

I wydaje mi sie że ban dotyczy tylko multi i BN jako platformy. Single zostaje. Zresztą blokada jak to blokada - obejść się da. Wystarczy krótka wizyta na jakimś portalu i tzw. "witamina" i już gra hula. O piractwo raczej trudno oskarżyć bo pacjent ma oryginał. Niby zmiana pliku startowego to już złamanie licencji - ale bądźmy szczerzy - posiadacza oryginału cięzko byłoby z tego do czegoś pociągnąć bo gra niewarta świeczki... No ale zostaje tylko single. O BN można zapomnieć. Choć są tacy co mają SC2 tylko dla singla. Znam.

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

Bardzo dobrze i oby tak dalej :]

Odpowiedz
Yukie

> Jakim prawem Blizzard decyduje jak mogę, a jak nie mogę używać ich produktu na moim własnym
> komputerze bez wpływu na innych graczy ??!!
Prawo do bannowania za singla to akurat jest po ich stronie, przeczytaj EULA...

Odpowiedz
G Baknak

No, tak powinno robić się w każdej grze. Oszukujesz i psujesz zabawę innym? My popsujemy Tobie...

Odpowiedz
G mr-nadol

Nieuczciwych achievmentwhores musiało to zaboleć..

Odpowiedz
G Ichibanboshi-kun

Straszne, pozwalają uzyskać ecziwmenty w singlu... Oszukiwanie w rozgrywce multi jest bardzo nieuczciwe i karanie takich użytkowników jest na miejscu, ale tych którzy sobie wykorzystywali to singla kara spotykać nie powinna. Ich sprawa czy sobie ułatwiają rozgrywke czy nie, jednym to psuje radochę innym nie, więc niech robią co chcą.
Jednak jak mówię, jeśli chodzi o MP to słusznie, że działają.

Odpowiedz