Informacje

Uwe Boll kręci drugą część Dungeon Siege

49 Bambusek

Ulubiony reżyser graczy powraca. Ofiarą ponownie Dungeon Siege.

Mistrz reżyserki, ulubieniec krytyków, następca Eda Wooda, Uwe Boll powraca. Po tak wielkich hitach (które nie dostały Oskara pewnie tylko z powodu głupoty jury z Akademii Filmowej) jak Bloodrayne, Alone in the Dark oraz W imię króla czas na kolejny sukces kasowy. Ponownie przyczyni się do niego seria Dungeon Siege.

Uwe Boll kręci drugą część Dungeon Siege - obrazek 1

Niestety, Jason Statham widać uznał, że nie jest godzien wystąpić w tak perfekcyjnym filmie. Dlatego w sequelu ujrzymy Dolpha Lundgrena. Szczegóły na temat fabuły nie są znane, jednak wiadomo, iż wydarzenia nie będą w żaden sposób powiązane z pierwszą częścią.

Źródło: Digitalspy

49 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Pecyn

Czuje kaszankę

Odpowiedz
G Jan3d

ten film będzie awesome

Odpowiedz
Ozi_GT

Na pewno strzelaniny będą dobrze zrealizowane!

Odpowiedz
G qq_MoaR

Biedny Dungeon Siege...

Odpowiedz
G Gromomir

A mi jedynka się podobała, było solidne kino fantasy klasy B. Druga część też chętnie obejrzę, tym bardziej że ma grać Dolph:)

Odpowiedz
G zadymek

Ja pier**** jakie znowu Dungeons and Dragons? Owszem Uwe jest uzdolniony inaczej ale nie przypisujcie mu cudzych crapów":/

BTW Tak po prawdzie "W imię króla" to jeden z bardziej strawnych jego filmów -może za sprawą Statham'a...
Bambusek:
http://www.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q

Odpowiedz
G Henrar

I pewnie premiera filmu nastąpi w tym samym czasie co premiera trzeciej części od Obsidianu? :)

Odpowiedz
Argael

Mnie bardziej zastanawia, dlaczego Kristanna Loken nie odmówiła i splamiła swoją karierę występem w aż dwóch "dziełach" tego "artysty".
A tak przy okazji, "Dungeons & Dragons" nie jest Uwe Bolla.

Odpowiedz
G Bambusek

> Ja pier**** jakie znowu Dungeons and Dragons? Owszem Uwe jest uzdolniony inaczej ale
> nie przypisujcie mu cudzych crapów":/
Faktycznie, już poprawione. > BTW Tak po prawdzie "W imię króla" to jeden z bardziej strawnych jego filmów -może za
> sprawą Statham'a...
Ba, w płockim klubie fantastyki ma status kultowy ;)> Bambusek:
> http://www.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q
Tiaa, tylko jakie to muszą być pieniądze.

Odpowiedz
R3nO

Dobrze dobrze :D Dungeon Siege był jednym z zabawniejszych filmów jakie widziałem ostatnimi laty :D

Odpowiedz
G karolekx23x

Grałem w jedynke i sie podobała ale w 2 nie grałem licze ze 3 czesc bedzie najlepsza. Mało jest dobrych gier z gatunku RPG.

Odpowiedz
ShinAd

Lata 50 i 60 miały swoje własne kategorie kina klasy B, Uwe celuje w to samo - za pół wieku będzie ''klasyką''.

A w międzyczasie - śmiejmy się, bo płakać nie warto. :)

Odpowiedz
G Bambusek

> Dobrze dobrze :D Dungeon Siege był jednym z zabawniejszych filmów jakie widziałem ostatnimi
> laty :D
Rozszyfrowałeś słynną scenę z dzwoneczkami? :) Ta, gdzie łucznicy przed bitwą wchodzą na drzewa, strzelają strzałami z dzwoneczkiem. Później zeskakują na przeciwnika.

Odpowiedz
G Kaldaka

Mi tam najbardziej utknęła w pamięci scena z elficami wiszącymi na tych "lianach" ;P Reszta filmu była średnia i gdyby nie to, że chciałem miec go za sobą to pewnie nigdy bym go nie zobaczył do końca ...

Odpowiedz
cHICEK

A to była ekranizacja pierwszej części ? :D jakoś mnie te wszystkie arcydzieła omijają ;p

Odpowiedz
G ZuTheSkunk

Zaraz, czy czasem Uwe nie miał porzucić "kariery" kiedy tylko pewna petycja zdobędzie milion podpisów? Kiedy słyszałem o niej ostatnim razem, to była na bardzo dobrej drodze do osiągnięcia tego celu...

Odpowiedz
G Ring5

A mnie zastanawia jedno... Tyle osób Bolla krytykuje, wiesza na nim psy, odsądza od czci i wiary... Ok. Tylko w takim razie skąd ten facet bierze kasę na kolejne filmy?! Chyba jednak ktoś to ogląda, skoro ma fundusze na kolejne produkcje. I to, nie ukrywajmy, solidne fundusze, bo być może Statham nie jest aktorem pokroju Julii Roberts czy Mela Gibsona, ale mimo wszystko do najtańszych nie należy, a i w ofertach pewnie może dość swobodnie przebierać.

Odpowiedz
G Gremo

Nazistowskie złoto - stąd bierze kase ;)

Odpowiedz
gadula4

> A mnie zastanawia jedno... Tyle osób Bolla krytykuje, wiesza na nim psy, odsądza od czci
> i wiary... Ok. Tylko w takim razie skąd ten facet bierze kasę na kolejne filmy?!
> Chyba jednak ktoś to ogląda, skoro ma fundusze na kolejne produkcje. I to, nie ukrywajmy,
> solidne fundusze, bo być może Statham nie jest aktorem pokroju Julii Roberts czy Mela
> Gibsona, ale mimo wszystko do najtańszych nie należy, a i w ofertach pewnie może dość
> swobodnie przebierać.
Prawie wszystkie jego filmy przynoszą straty (House of the Dead jest wyjątkiem bo zarobił chyba 1,2mln), ale jakiś niemiecki instytut wciąż daje mu dotacje. Może jego pracownicy wierzą, że Uwe wyprzedził swoją epokę i po prostu nikt nie rozumie jego sztuki...

Odpowiedz
R3nO

> > Dobrze dobrze :D Dungeon Siege był jednym z zabawniejszych filmów jakie widziałem
> ostatnimi
> > laty :D
>
> Rozszyfrowałeś słynną scenę z dzwoneczkami? :) Ta, gdzie łucznicy przed bitwą wchodzą
> na drzewa, strzelają strzałami z dzwoneczkiem. Później zeskakują na przeciwnika.
Mi najbardziej zapadły w pamięć trzy motywy:1) Burt Raynolds jako król2) Elfy schodzące na lianach3) Zlatujący z podwyższenia na podłogę Ray Liotta - dosłownie umarłem przy tej scenie :DOgólnie DS mi przypominał chiński kicz z lat 80' - 90' w klimatach Willow'a ;)

Odpowiedz
G hammerfall87

Jest taki film uwe bola ktory jest naprawde dobry pewnie dlatego,że nie jest na podstawie gry

Odpowiedz
G Bambusek

> A to była ekranizacja pierwszej części ? :D jakoś mnie te wszystkie arcydzieła omijają
> ;p
W imię króla jest na podstawie DS :) Pełny tytuł dokładnie to In the name of the king: The Dungeon Siege tale.

Odpowiedz
G Ichibanboshi-kun

To będzie film roku!

Odpowiedz
G ibisz

Może być przykro niektórym fanom Dolpha, ale patrząc na grę aktorską Lundgrena z ostatnich filmów... Reżyser i aktor pierwszoplanowy jakości nie gwarantują.

Odpowiedz
G Karfein

"In the Name of the King" jeszcze było całkiem niezłe w porównaniu z BloodRayne czy Alone in the Dark. Ale i tak do "Postala" mu sporo brakuje.

Odpowiedz
Melampus14

Pierwsza część to była istna masakra i profanacja gry.
Z zapamiętanych rzeczy podczas traumy jaką doznawałem oglądając pierwszy film, wymienię tylko te:
- Burt Raynolds, który chyba już sięgnął totalnego dna aktorskiego
- kolesie biegający w plastikowych zbrojach, które de facto chyba nie były nawet pomalowane
- ciągle nazywanie głównego bohatera "rolnikiem"
- i na koniec żeby nie gnębić twórców jedynki, napiszę, że film ten był klasycznym przykładem na to jak nie należy tworzyć muzyki do filmu.

Swoją drogą po dwójce nie spodziewam się niczego lepszego, bo może już być tylko gorzej niż źle.
Przyłączam się również do pytania, skąd oni biorą kasę na tego typu filmy i, że jeszcze kręcą kontynuację?

Odpowiedz
Marvinn

"Mnie tylko zastanawia dlaczego aktorzy jak Stathman czy Lundgren nie odmawiają."

Czyżby... kasa ? Choć zagranie w takiej "chale" ni sławy ni pożytku nie przyniesie, może wyjaśnieniem jest najprostsza motywacja.

Odpowiedz
Galder_Grasfiord

Pierwsza część filmu była doskonała, wielu z "poważnych" reżyserów powinno uczyć się na tej podstawie.

Odpowiedz
G Bambusek

> - ciągle nazywanie głównego bohatera "rolnikiem"
Farmerem ;) To + pochodzenie samego bohatera to najbardziej zabawne rzeczy w tym filmie. Nawet żona i dziecko mówili do niego farmer :D

Odpowiedz
G kodi24

> Pierwsza część filmu była doskonała, wielu z "poważnych" reżyserów powinno uczyć się
> na tej podstawie.
Uczyc czego? Jak majac nie najgorsza obsade i ekipe od zdjec zrobic lipe? Jak pozwolic aktorom odklepywac swoje kwestie z gracja aktorow szkolnego przedstawienia? Jak nie potrafic ich porzadnie ucharakteryzowac i sprawic by nie zachowywali sie jak idioci? Jak nie dopasowac muzyki do ciezaru sceny? Jak zmarnowac piekne, szerokoplanowe ujecia glupimi scenkami rodem z Power Rangers?...Bo nie wiem -_-

Odpowiedz
G Vojtas

Chciałeś wiedzieć, dlaczego nie odmawiają - więc Ci powiem: po prostu Prezydentowi się nie odmawia.

Odpowiedz
palpatine

W sumie to fajnie ogląda się te szmiry, zawsze to jakaś odskocznia od super poważnego, wysokobudżetowego kina.

Odpowiedz
G Arachnos

DS był taki sobie, trochę głupawy, ale strawny... co przy Uwe Bollu jest wielką pochwałą :) Ale powiem wam, że jeden film zrealizował jak nalezy.... Postal. Jest tak samo tragiczny jak gra, a przez to dobry.

Odpowiedz
G Moooras

Wg mnie film był znacznie lepszy od gry. Przynajmniej nie był taki usypiający

Odpowiedz
G Ichibanboshi-kun

> A mnie zastanawia jedno... Tyle osób Bolla krytykuje, wiesza na nim psy, odsądza od czci
> i wiary... Ok. Tylko w takim razie skąd ten facet bierze kasę na kolejne filmy?!
> Chyba jednak ktoś to ogląda, skoro ma fundusze na kolejne produkcje. I to, nie ukrywajmy,
> solidne fundusze, bo być może Statham nie jest aktorem pokroju Julii Roberts czy Mela
> Gibsona, ale mimo wszystko do najtańszych nie należy, a i w ofertach pewnie może dość
> swobodnie przebierać.
Bardzo proste, jego firma w jakiś niezwykły sposób je produkuje. On sam za wszystko płaci. Juz nie pamiętam dokładnie jak to było, ale chyba właśnie ktoś z redakcji gramu kiedyś o tym mówil - nie wiem czy nie Lucas - warto poszukać w archiwum gramu :)

Odpowiedz
G Hubi_Koshi

> Bardzo proste, jego firma w jakiś niezwykły sposób je produkuje. On sam za wszystko płaci.
> Juz nie pamiętam dokładnie jak to było, ale chyba właśnie ktoś z redakcji gramu kiedyś
> o tym mówil - nie wiem czy nie Lucas - warto poszukać w archiwum gramu :)
Nie jestem do końca pewien ale Boll wykorzystuje jakiś przepis w prawie niemieckim który chyba pozwala odzyskać pieniądze lub odliczyć od podatku jeśli film okaże się totalną klapą, o tu coś znalazłem na ten temathttp://www.filmweb.pl/person/Uwe+Boll-81480/discussion/Strategia+Uwe+Bolla,+czyli+dlaczego+robi+tak+denne+filmy+i+sk%C4%85d+ma+na+to+fors%C4%99+-+wyja%C5%9Bnienie-638187

Odpowiedz
G hammerfall87

Ano właśnie ten

Odpowiedz
G majkel666

To nie ma co się śmiać! O najnowszym filmie Bolla - Auswitz - już jest głośno z powodu brutalnych i realistycznych zdjęć zagłady z obozie śmierci. Wiele portali filmowych już wieszczy mu cenzure lub wręcz zakaz wyświetlania. Facet nie zrezygnuje z kęcenia filmów. A "W imię króla" to, fakt faktem, jego najlepszy film na podstawie gry. No cóż, praktyka czyni mistrza. Prawdopodobnie gwiazdy takie jak Statham po przeczytaniu scenariusza uznają, że warto i że jest szansa...

Odpowiedz
The-Darkest

Nic dodac nic ujac- jakie gry takie filmy :D

Odpowiedz
G Laid_back

Filmy Bolla są bez porównania lepsze niż te koszmarne szmiry Emmericha, na które ludzie z nieznanych mi powodów poświęcają czas i pieniądze :)

Odpowiedz
G YaReX

Pierwszy film z Dungeon Siege buł dla mnie fajny, gdyby nie kilka baboli. Największy to moim zdaniem główny Czarny Charakter - miał taki szyderczy śmieszek i z wyglądu przypominał (magika) Davida Copperfielda po pijaku :D

Odpowiedz
G Abe83

Buahaha ;) Good luck, Uwe! Wszyscy jesteśmy z Tobą i niecierpliwie czekamy na kolejne arcydzieła!

Odpowiedz
G Abe83

> Przyłączam się również do pytania, skąd oni biorą kasę na tego typu filmy i, że jeszcze
> kręcą kontynuację?
Pewnie z jakiegoś rządowego albo Unijnego programu wspierającego rozwój ludzi ograniczonych ;)

Odpowiedz
G Feallan

Dungeon Siege?

Zrozumiałbym jakiś badziew na podstawie Splinter Cella, Assassin's Creeda, Mass Effecta itd... Ale DS? Ktoś o tym jeszcze pamięta?

Odpowiedz
Shinigami

Pewnie dlatego, że DS III się zbliża, Uwe jak zawsze wie kiedy uderzyć ;p

Odpowiedz
G Vilmar

> Nie jestem do końca pewien ale Boll wykorzystuje jakiś przepis w prawie niemieckim (...)
Z podlinkowanego źródła wynika, że co najwyżej wykorzystywał, bo przepis został uchylony kilka lat temu. Nigdzie nie jest wyjaśnione dlaczego mu się to opłaca teraz.

Odpowiedz