Informacje

GOG wykupiony przez konkurencję?

63 Grzegorz Bonter

GOG.com czekają wielkie zmiany w najbliższym czasie - to pewne. Pytanie - "jakie?". Wieść niesie, że polski serwis chce wykupić aktualny lider na rynku cyfrowej dystrybucji gier.

For English version of the article please scroll down.

Sprawy GOG-a ciąg dalszy. Wiemy już, że serwisowi nic poważnego nie grozi i gracze nie powinni się martwić o swoje gry. Cała akcja ma charakter marketingowy i służy jedynie wywołaniu hałasu przed środowym ogłoszeniem. Dziś rano udało nam się jednak zdobyć pewne dodatkowe informacje.

GOG wykupiony przez konkurencję? - obrazek 1

Według naszego anonimowego źródła zbliżonego do GOG.com, marka GOG może faktycznie mocno się zmienić po konferencji prasowej zaplanowanej na 22 września. Nasz informator stwierdził w rozmowie, że GOG zostanie wykupiony przez konkurencję i to tę największego kalibru, bo przez Steam. Informację tę należy traktować w charakterze plotki, ale jest ona bardzo prawdopodobna.

Co uwiarygodnia dodatkowo powyższą wiadomość, to fakt, że po pojawieniu się GOG-a, Steam również rozpoczął walkę o klientów miłujących się w starych tytułach. Niestety, zabezpieczenia dla wielu oldschoolowców są wystarczającym argumentem za tym, aby zakupów dokonywać w polskim serwisie. Nie wspominając już o cenach, które z racji tego, że GOG rozlicza się z klientami w dolarach, są atrakcyjniejsze zwłaszcza dla Europejczyków.

Jeżeli założymy, że GOG faktycznie zostanie wykupiony przez Steama, to co stanie się z usługą? Steam to przede wszystkim zabezpieczenia DRM, którym, jak wiadomo, nasi rodacy się sprzeciwiają. Biorąc jednak pod uwagę zapewnienia na stronie GOG.com, idea stojąca za serwisem wciąż ma być żywa, co oznaczałoby, że jakiekolwiek restrykcje nie powinny być nakładane na użytkownika. Tyle pytań, tak mało odpowiedzi. Być może coś więcej wypłynie do środy. Jak tylko natrafimy na jakąś informację, natychmiast będziecie o tym wiedzieć.

[English version]

As we already know, GOG.com will continue to operate. It means that it's current users should not worry about their games. This whole mess is just a marketing stunt aimed to create buzz in the media before press conference scheduled for Wednesday.

That being said, we managed to contact our anonymous source close to the GOG staff. What we learned is that service is going to be bought by one of it's rivals - Steam, to be precise. Please keep in mind that it's not an official announcement and we advise you to take this information with a grain of salt.

That being said, we must take note, that for some time Steam tried to get into the market of retro games, but it's prices weren't too approachable. Especially for European users who are forced to make their purchases using euro. Secondly - what will happen to "DRM-free" policy after the supposed merger? GOG says on it's website, that the idea behind service will remain unchanged. Does it mean that despite purchase, both services will remain separated?

We will keep an eye on this and will keep you posted as soon as we learn more. Also in English.

63 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G donard

Jeżeli Steam wykupi GOG.com to co się stanie z pkt i programem partnerskim?

Odpowiedz
G Ichibanboshi-kun

Ta, już tak wczoraj na forum kotaku kminili użytkownicy. mam nadzieję, że to będize tylko zakończenie bety. No nic, w środę się dowiemy.

Odpowiedz
G In_The_End

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Zaraz chyba orgazmu dostane!
Przez Steam!
Niech będzie chwała Panu!
Kocham Cię Valve!

Odpowiedz
G Kadaj

Byłbym jak najbardziej za pojawieniem się gier z GOG na Steamie, bardzo lubię tę platformę. ^^

@donard
Pewnie będzie jakaś inna oferta, bądź nie będzie żadnej. ;p

Odpowiedz
R3nO

> Jeżeli Steam wykupi GOG.com to co się stanie z pkt i programem partnerskim?
To jest raz. A dwa to ciekawe jak załatwią kwestię fuzji kont z GOG'u ze Steam'em.

Odpowiedz
Phobos_s

Eee... Jakoś nie chce mi się wierzyć. Co prawda byłby to pewnie niezły zastrzyk gotówki dla CDP ale nie wiem czy taka fuzja wyszła by na dobre serwisowi.
Raz, że GoG i Steam mają totalnie różną politykę odnośnie DRM, a dwa, że GoG miał możliwość zbijać ceny przez to, że był serwisem relatywnie małym. Po fuzji ze Steamem dystrybutorzy mogą zażądać większych cen za te gry któr kosztowały 5$ "bo Steam to wielka platforma, ma wielu klientów i można dużo zarobić".

Odpowiedz
G TobiAlex

Jezu, przestańcie już z tym DRM na Steamie.

Odpowiedz
G Vilmar

> Po fuzji ze Steamem dystrybutorzy
> mogą zażądać większych cen za te gry któr kosztowały 5$ "bo Steam to wielka platforma,
> ma wielu klientów i można dużo zarobić".
Mała "popierdółka" (GOG) ma większe pole manewru w zakresie negocjacji cenowych niż gigant z mnóstwem klientów (Steam)? Gdzie tu logika?

Odpowiedz
Phobos_s

> Mała "popierdółka" (GOG) ma większe pole manewru w zakresie negocjacji cenowych niż gigant
> z mnóstwem klientów (Steam)? Gdzie tu logika?
Spójrz na sklepy, czy to internetowe czy zwykłe. Zwykle niższe ceny znajdziesz właśnie tych małych bo one w ten sposób starają się zdobyć klientów. A duże sieci sprzedają drożej bo mogą.Tu nie chodzi o możliwości negocjacyjne. Bo duże sklepy mają je oczywiście większe, ale za to małe sklepy potrafią działać na granicy opłacalności i dzięki temu oferować tańsze produkty.

Odpowiedz
G Vojtas

> Jezu, przestańcie już z tym DRM na Steamie.
Na Steam nie ma DRM-u. To Steam jest DRM-em. GOG i Steam to dwa przeciwstawne podejścia do tej kwestii i po ewentualnym wykupieniu GOG przez Valve, idea "No DRM" zostanie uśmiercona. Ja wiem, że niektórzy mają to w dupie, ale dla wielu osób był to jeden z decydujących powodów wyboru GOG-a. Pomijam tak oczywistą korzyść dla Europejczyków, jak kupowanie w dolcach, a nie euro.

Odpowiedz
Garett

> Na Steam nie ma DRM-u. To Steam jest DRM-em. GOG i Steam to dwa przeciwstawne podejścia
> do tej kwestii i po ewentualnym wykupieniu GOG przez Valve, idea "No DRM" zostanie uśmiercona.
Sama prawda, wiele osob korzystalo z GOG dokladnie z tego powodu - nie bylo zadnych ograniczen typu drm. No ale to juz problem valve (jesli plotka sie potwierdzi).

Odpowiedz
G Patryk_R1

Nigdy nie przepadałem za Steamem, a z GOG pobrałem 3 gry za punkty i śmigają, aż miło (bez konieczności podłączenia do netu, co jest największym minusem Steama imo).

Odpowiedz
G Kresegoth

Merge kont to pewnie będzie pół biedy, po prostu dorzucą zakupione na gogu tytuły do tych steamowych.

Mnie martwi to, co parę osób napisało - ceny. Co z nimi zrobią?

Odpowiedz
G Vojtas

> Sama prawda, wiele osob korzystalo z GOG dokladnie z tego powodu - nie bylo zadnych ograniczen
> typu drm. No ale to juz problem valve (jesli plotka sie potwierdzi).
Mam jednak szczerą nadzieję, że to nieprawda. Ten serwis, gdyby nadal podążał w kierunku "gamers for gamers", mógłby się stać kultowy. Ludzie bardzo doceniają zaangażowanie deweloperów, cieszą się, że ktoś słucha tych uwag i je uwzględnia - wiele razy polecano GOG w tematach związanych z Wiedźminem. Z ust do ust.

Odpowiedz
vegost

Znów ten gówniany steam, nie dziękuje.

Odpowiedz
G mr-nadol

Pan Michał Kiciński z firmy CD Projekt zaistniałą sytuację skomentował na forum serwisu bankier.pl w następujący sposób:
„Uwaga, data konferencji to pewnie 22gi środa wczesnym wieczorem. Informacja o tym wkrótce na GOG.com (proszę nie robić paniki po przeczytaniu informacji tam umieszczonych:). Proszę pamiętać, ze to konferencja on-line, pierwszy raz w taki sposób organizowana:)”


Może duża aktualizacja i w końcu wybór wersji językowej?..

Odpowiedz
G TobiAlex

Vojtas i ten "DRM" z Steama Ci przeszkadza? Steam jest tak samo niezauważalny jak uruchomiony GG czy Xfire więc naprawdę nie przesadzajmy już.

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

O nie... NIE !!!
Tylko nie steam... FUCK ! xp

Odpowiedz
G Marco_Polo

> Vojtas i ten "DRM" z Steama Ci przeszkadza? Steam jest tak samo niezauważalny jak uruchomiony GG czy Xfire więc naprawdę nie przesadzajmy już.
Korzystam ze Steama ale nie jest on tak samo niezauważalny jak X-fire bo to zupełnie coś innego. X-Fire to program rejestrujący, Steam - kontrolujący.Gry na Steamie wymagają uruchomienia Steama (czy to w trybie off- czy też on-line), jest on integralną ich częścią i bez niego żadna nie ruszy, do tego każda gra przypisana jest do konkretnego konta. X-Fire to niezależna platforma społecznościowa, która nie jest wymagana do uruchomienia jakiegokolwiek tytułu. Z GOGiem nie miałem okazji się jeszcze zapoznać ponieważ dopiero całkiem niedawno założyłem tam konto, mam jednak nadzieję, że oba systemy nie zostaną połączone (GOG i Steam).

Odpowiedz
G Bambusek

Połączenie GOG ze Steamam może być dla GOG bolesne. I to na pewno nie byłoby nic dobrego dla graczy.

Z drugiej strony: Valve ma kasę, o jakiej CDP może najwyżej pomarzyć + lepsze dojścia i kontakty w branży. Więc jako właściciele mogliby sporo serwisowi dać.

Odpowiedz
Maelius

Nie ma to jak robienie dodatkowej reklamy stronie, która jest głównie używana przez ludzi używających punktów gram.pl

Odpowiedz
Phobos_s

> Nie ma to jak robienie dodatkowej reklamy stronie, która jest głównie używana przez ludzi
> używających punktów gram.pl
Aha, jasne. Bo tylko gram.pl sprzedaje tytuły od CD Projektu.To nie punkty gram.pl tylko punkty za gry od CDP.Pomyśl trochę zanim coś napiszesz.

Odpowiedz
G dark_master

> Raz, że GoG i Steam mają totalnie różną politykę odnośnie DRM, a dwa, że GoG miał możliwość
> zbijać ceny przez to, że był serwisem relatywnie małym. Po fuzji ze Steamem dystrybutorzy
> mogą zażądać większych cen za te gry któr kosztowały 5$ "bo Steam to wielka platforma,
> ma wielu klientów i można dużo zarobić".
to to tam jeszcze pół biedy, ale porównaj podejście gog i steam do staroci - valve wrzuca byle co na odczep się byle oferta była większa, na gogu najpierw w miarę możliwości grzebie się w kodzie by gra odpaliła na dzisiejszym pc, wywala zabezpieczenia itd..no nic, oby skończyło się na strachu, a na konferencji ogłoszą po prostu dołączenie jakieegoś prawdziwego giganta i killery, np EA z Dungeon Keeperem lub Atari z BG or stmh.

Odpowiedz
G TobiAlex

Marco_Polo nie bardzo zrozumiałeś coś mam na myśli. Chodzi o to, że ani jedno ani drugie w niczym nie przeszkadza. Chcę zagrać grę ze Steama - co za problem, uruchamiam Steam. Nie chcę? Nie uruchamiam Steama (tak ja mam). Co do przypisania - co za problem mieć kilka kont? Również tak mam. Nieraz zadaje mi się, że ludzie (a generalnie Polacy) na siłę szukają problemów. A, i też jestem za tym, aby gry z GOG nie były na Steam. Większość gier z GOG już dawno powinna być udostępniona jako abandomware a nie trzeba jeszcze bulić za nie kilka dolców...

Odpowiedz
G Tom_pl

Czyli program CD punktów to kolejny boom heh ;/ może w steamie będzie można płacić w cdpunktach ;)

Odpowiedz
G Vojtas

> Vojtas i ten "DRM" z Steama Ci przeszkadza?
Steam jest DRM-em, ale w przeciwieństwie do systemów Ubisoft, oferuje coś w zamian: sklep, platformę społecznościową, rejestrator statystyk itd. Co jakby nie zmienia faktu, że NIC nie możesz zrobić bez błogosławieństwa Valve. Nie sprzedasz swoich gier i obowiązuje przelicznik $ = €. Nie możesz nawet zdecydować, czy chcesz zainstalować jakiś update czy nie - wszystko idzie z automatu. Jeśli coś Ci się bardzo nie spodoba, to trzeba będzie zrezygnować z całego systemu, który nie jest przecież zły. W pewnym sensie to jest coś, co użytkownicy konsol znają z autopsji. Wielką zaletą GOG jest dużo większa swoboda - nikt nie kontroluje sposobu, w jaki grę wykorzystujesz, nikt nie kontroluje w co grasz i ile grasz. Masz większy wybór. Odpowiadajac na Twoje pytanie: tak, to dla mnie ważny czynnik, nie jest bez znaczenia.Nawiasem mówiąc w prawie nie ma pojęcia abandonware. Gra stanie się freeware lub public domain, tylko gdy wydawca tak zdecyduje.> Steam jest tak samo niezauważalny jak uruchomiony GG czy Xfire więc naprawdę nie przesadzajmy już.
Już Ci metro odpowiedział.@ BambusekOwszem, Valve ma umowy z wydawcami, o które GOG się wciąż stara, ale kwestia DRM-u jest dla wielu nie do przełknięcia - mimo że mówimy o totalnych ramotkach. Na przykład LucasArts. Dwie rzeczy na pewno zmieniłyby się na niekorzyść: ceny (dla Europy) i DRM.

Odpowiedz
G Aramil_Smocza_Krew

Idealna sytuacja po przejęciu GOGu przez Steam była by taka, że oba serwisy pozostaną od siebie niezależnie oraz będą działały jak dotychczas. Steam - nowości, GOG - "starocie". W ten sposób Valve pozbywa się konkurencji, a GOG zyskuje nowe umowy z wydawcami gier.

Odpowiedz
G Krzycho

Bleh, Steam to nie dość, że wysokie ceny to jeszcze konieczność używania tego ich programu bo bez niego nie można pograć.

Odpowiedz
G Henrar

> Większość
> gier z GOG już dawno powinna być udostępniona jako abandomware a nie trzeba jeszcze bulić
> za nie kilka dolców...
Abandonware NIE ISTNIEJE.@Vojtas> i obowiązuje przelicznik $ = €.
Ten przelicznik obowiązuje praktycznie wszędzie (jeżeli chodzi o gry i elektronikę) - nie tylko na Steamie. Cóż zrobić :/

Odpowiedz
G Gremo

Dokładnie no-DRM to był magnes jak dla mnie aby tam kilka tytułów zakupić, ponadto przeciw Steamowi mam ich $=euro... Jak mi ktoś napiszę o offline mode w Steamie to niech sie powstrzyma, ostatnio jak właśnie miałem awarię neta to steam w tym właśnie trybie się nie chciał uruchomić bo nie mógł się połączyć z siecią...

Odpowiedz
G Budo

> Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Zaraz chyba orgazmu dostane!
> Przez Steam!
> Niech będzie chwała Panu!
> Kocham Cię Valve!
Eee, Ty tak na serio? Tak Ci spieszno do podwyżek cen, zabezpieczeń itd?

Odpowiedz
G TobiAlex

Vojtas w skrócie, bo to forum nie raz działa jakby chciało a nie mogło i nie dodało mojego długiego posta :( Więc:

1. "Nie możesz nawet zdecydować, czy chcesz zainstalować jakiś update czy nie - wszystko idzie z automatu" - oczywiście, że możesz, wystarczy zaznaczyć opcję Nie aktualizuj automatycznie przy danej grze. Działa bez najmniejszego problemu.
2. "Nie sprzedasz swoich gier" - oczywiście, że możesz, wystarczy stworzyć nowe konto. A jakby już tak się trzymać prawnie to ŻADNEJ gry czy programu nie masz prawa odsprzedawać. Nieważne czy to wersja cyfrowa czy pudełkowa, czy z DRMem czy bez. W świetle prawa odsprzedaż jest niezgodna z licencją (warto nie raz przeczytać na co się zgadzasz klikając Zgadzam się...).
3. "Przelicznik $ = €" - tak jest wszędzie. Jednak w tym momencie powinieneś wspomnieć o promocjach. A wtedy ceny są o wiele lepsze niż w Polsce. Niech przykładem będzie GTA IV za 7 EURO. Sprawdź obecne ceny tej gry w Posce.
4. Abandomware - http://pl.wikipedia.org/wiki/Abandonware. Istnieje, i to nawet w Polsce. Fakt, że potrzeba 70 lat :P ale nie można twierdzić, że Abandomware nie istnieje.

Odpowiedz
G Henrar

> 4. Abandomware - http://pl.wikipedia.org/wiki/Abandonware. Istnieje, i to nawet w Polsce.
> Fakt, że potrzeba 70 lat :P ale nie można twierdzić, że Abandomware nie istnieje.
Cytat z angielskiej wersji (http://en.wikipedia.org/wiki/Abandonware dla leniwych): In most cases, software classed as abandonware is not in the public domain, as it has never had its original copyright revoked and some company still owns exclusive rights. Therefore, downloading such software is usually considered copyright infringement, though in practice copyright holders rarely enforce their abandonware copyrights.Więc niech będzie, abandonware istnieje, ale prawo autorskie (i ich właściciele) mówi co innego.

Odpowiedz
G Azuredragon

Najwspanialsze w grach z GOGa było to, że mimo swojego wieku zawsze bezproblemowo odpalały się na nowszych wersjach Windowsa. Pytanie brzmi, czy jeżeli Steam zakupi GOGa to zadba o bezproblemowe działanie tytułów z jego oferty na Windowsie 7? Czy właściciele Steama będą sobie tym trudzić głowę, czy pójdą na łatwiznę i po prostu przejmą katalog wydawniczy zakupionego konkurenta? Wolałbym jednak, żeby GOGuś pozostał częścią CD Projektu.

Odpowiedz
G Henrar

> 4. Abandomware - http://pl.wikipedia.org/wiki/Abandonware. Istnieje, i to nawet w Polsce.
> Fakt, że potrzeba 70 lat :P ale nie można twierdzić, że Abandomware nie istnieje.
Cytat z angielskiej wersji (http://en.wikipedia.org/wiki/Abandonware dla leniwych): In most cases, software classed as abandonware is not in the public domain, as it has never had its original copyright revoked and some company still owns exclusive rights. Therefore, downloading such software is usually considered copyright infringement, though in practice copyright holders rarely enforce their abandonware copyrights.Więc niech będzie, abandonware istnieje, ale prawo autorskie (i ich właściciele) mówi co innego.

Odpowiedz
G Vojtas

> Vojtas w skrócie, bo to forum nie raz działa jakby chciało a nie mogło i nie dodało mojego
> długiego posta :( Więc:
Ale jakbyś jeszcze używał funkcji "odpowiedz", to byłoby super.> 1. "Nie możesz nawet zdecydować, czy chcesz zainstalować jakiś update czy nie - wszystko
> idzie z automatu" - oczywiście, że możesz, wystarczy zaznaczyć opcję Nie aktualizuj automatycznie
> przy danej grze. Działa bez najmniejszego problemu.
OK, widać nie zauważyłem tego - ale już na update samego klienta nie masz wpływu. Nie masz też wpływu na to, co ten klient robi w tle - i nie chodzi to, że zajmuje pamięć.> 2. "Nie sprzedasz swoich gier" - oczywiście, że możesz, wystarczy stworzyć nowe konto.
No jasne. Może dla każdej gry osobne konto? Poza tym to, zdaje się, jest sprzeczne z regulaminem Steam. > A jakby już tak się trzymać prawnie to ŻADNEJ gry czy programu nie masz prawa odsprzedawać.
> Nieważne czy to wersja cyfrowa czy pudełkowa, czy z DRMem czy bez. W świetle prawa odsprzedaż
> jest niezgodna z licencją (warto nie raz przeczytać na co się zgadzasz klikając Zgadzam
> się...).
Licencja jest nieważna, gdy jest sprzeczna z prawem krajowym. Ergo w Polsce mam prawo sprzedać swoją kopię gry, podobnie jak w wielu miejscach na świecie. Lobby wydawców niczego nie zmieni - zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał być lepszy, bardziej atrakcyjny dla klienta.> 3. "Przelicznik $ = €" - tak jest wszędzie. Jednak w tym momencie powinieneś wspomnieć
> o promocjach.
Oczywiście, że nie wszędzie. Na GOG-u choćby nie jest czy na stronie Telltalegames.com (promocja: możesz kupić cały sezon Tales of Monkey Island za 5$ - serio, serio). Oczywiście promocje są (skorzystałem z jednej w weekend), ale promocje są wszędzie przecież. Na GOG-u też.> 4. Abandomware - http://pl.wikipedia.org/wiki/Abandonware. Istnieje, i to nawet w Polsce.
> Fakt, że potrzeba 70 lat :P ale nie można twierdzić, że Abandomware nie istnieje.
Napisałem "w prawie" nie ma takiego pojęcia. W kodeksie innymi słowy. A hasło w Wikipedii dotyczy pojęcia żargonowego tylko i wyłącznie.

Odpowiedz
G Sandro

To gram.pl jest już tak popularne, że newsy pojawiają się w dwóch językach? Bo intuicja podpowiada mi, że amerykanie szukający info o GOGu nie wchodzą na gram.pl w pierwszej kolejności...

Odpowiedz
G Kadaj

> Najwspanialsze w grach z GOGa było to, że mimo swojego wieku zawsze bezproblemowo odpalały
> się na nowszych wersjach Windowsa. Pytanie brzmi, czy jeżeli Steam zakupi GOGa to zadba
> o bezproblemowe działanie tytułów z jego oferty na Windowsie 7?
Klasyki dostępne na Steamie działają bez problemów na najnowszych systemach operacyjnych, oni też o to dbają.

Odpowiedz
Growin

> To gram.pl jest już tak popularne, że newsy pojawiają się w dwóch językach? Bo intuicja
> podpowiada mi, że amerykanie szukający info o GOGu nie wchodzą na gram.pl w pierwszej
> kolejności...
To jest ciąg dalszy tej dziwnej akcji. Wczoraj GoG był tematem nr 1 na wielu forach, dzisiaj będzie (może już jest?) gram.pl. Wszędzie gdzie jest (będzie) nius o tym, że GoG jest wykupiony przez Steam znajduje się odnośnik do gram.pl. Każdy kto się tym zainteresuje wejdzie na gram. I w ten sposób gram.pl stanie się bardziej popularny.Dla mnie to jedna wielka ściema. CDP nie zrezygnuje z GoG'u. Prędzej GoG zamieni się w krzyżówkę GoG ze Steamem - stare gry bez DRM, nowe z DRM. To już pewnie nie będzie serwis z tylko starymi grami.

Odpowiedz
G mikim

Uwierzę, jak zobaczę :).

Odpowiedz
fijau

W sumie mariaż GOGa ze Steamem nie zmieniłby wiele. Gry byłyby ściągane, uruchamiane i aktualizowane za pomocą klienta Steam. Nadal będzie można grę zainstalować na drugim kompie. Nadal będzie można ją sobie wypalić na płytkę. Itd. Jedyny minus - śmierć idei DRM-free.

Odpowiedz
fijau

W sumie mariaż GOGa ze Steamem nie zmieniłby wiele. Gry byłyby ściągane, uruchamiane i aktualizowane za pomocą klienta Steam. Nadal będzie można grę zainstalować na drugim kompie. Nadal będzie można ją sobie wypalić na płytkę. Itd. Jedyny minus - śmierć idei DRM-free.

Odpowiedz
G Bambusek

> To jest ciąg dalszy tej dziwnej akcji. Wczoraj GoG był tematem nr 1 na wielu forach,
> dzisiaj będzie (może już jest?) gram.pl. Wszędzie gdzie jest (będzie) nius o tym, że
> GoG jest wykupiony przez Steam znajduje się odnośnik do gram.pl. Każdy kto się tym zainteresuje
> wejdzie na gram. I w ten sposób gram.pl stanie się bardziej popularny.
Gdybyśmy dalej podlegali pod CDP to może i byś miał rację. Ale tak możesz mi wytłumaczyć co my niby mamy z tego mieć? Na gog.com jest update. W środę ma być wszystko jasne, od czwartku będzie można ściągać zakupione do tej pory gry.

Odpowiedz
Growin

> Gdybyśmy dalej podlegali pod CDP to może i byś miał rację. Ale tak możesz mi wytłumaczyć
> co my niby mamy z tego mieć?
Eee... Rozgłos? A co za tym idzie większą ilość użytkowników...PS. Czemu masz czarny nick, a nie zielony?

Odpowiedz
G Fang

Jestem zadowolonym użytkownikiem Steam ale martw mnie ewentualne przejecie przez niego GoG. Co jak co ale to była w końcu polska firma a teraz znowu zostaje sprzedana :( People Can Fly sprzedało się Epic, TopWare zbankrutowało coraz mniej jest polskich firm zajmujących się grami co następne CD Projekt RED? Czy to aż tak nieopłacalny interes w naszym kraju? :(

Odpowiedz
RaV

Steamowi mówię zdecydowane "nie". GoG był dla mnie idealny - nie musiałem niczego dodatkowo instalować, wystarczyła zwykła przeglądarka. Zakupioną grę mogłem potem zainstalować nie martwiąc się np. o brak dostepu do netu. Jeśli teraz do zakupów na GoG bedę potrzebował jakiegoś specjalnego "downloadera" i/lub potem kontrolera - rezygnuję.

Odpowiedz
G Vojtas

> Dla mnie to jedna wielka ściema. CDP nie zrezygnuje z GoG'u. Prędzej GoG zamieni się
> w krzyżówkę GoG ze Steamem - stare gry bez DRM, nowe z DRM. To już pewnie nie będzie
> serwis z tylko starymi grami.
Nie wiem, jak z DRM-em, ale rozszerzenie oferty wchodzi w grę - w końcu Wiedźmin nie jest taki znowu Old. Obecnie jest do kupienia na Steamie...

Odpowiedz
G Pecyn

Na jednym z serwisów branżowych pojawiła się inna plotka. GOG może zostać wykupione przez Was, drogi Gramie. Rozumiem, że raczej nie będziecie tego komentować ;)

Odpowiedz
G Vojtas

> Na jednym z serwisów branżowych pojawiła się inna plotka. GOG może zostać wykupione przez
> Was, drogi Gramie. Rozumiem, że raczej nie będziecie tego komentować ;)
Chyba raczej przez Action... Ale to by było co najmniej dziwne.

Odpowiedz
G Martimat

Ja jestem ciekaw co z kontami GOG'a i ze Steam'a. Będą połączone? Użytkownicy Gog'a będą "skonwertowani" ?Mocno czekam na rozwój wydarzeń (plotki?!).

Odpowiedz