Informacje

Blizzard banuje oszustów w StarCraft II

21

Kto posługuje się niedozwolonymi metodami w StarCraft II, nie może dłużej czuć się bezpieczny. Blizzard będzie banował konta graczy, stosujących wirtualny doping.

"Blizzard Entertainment zawsze poważnie traktował kwestię oszustwa w swoich grach. Nie inaczej jest w przypadku StarCrafta II" - informuje producent w oświadczeniu prasowym. A to oznacza jedno - kto nie dostosowuje się do narzuconych reguł w rozgrywkach sieciowych, może liczyć na czasowe, lub nawet stałe pożegnanie się ze swoim kontem.

StarCraft II - obrazek 1
StarCraft II

"Jeśli odkryjemy, że jakaś osoba grająca w StarCraft II oszukuje lub używa modyfikacji w jakiejkolwiek formie, może ona zostać, jak podkreślamy zresztą w dokumencie licencyjnym, na stałe zbanowany. Oznacza to, że nie będzie ona w stanie zalogować się na Battle.net i grać w StarCraft II za pośrednictwem swojego konta" - ostrzega Blizzard.

"Legalna rozgrywka w StarCraft II oznacza grę z niezmienionym klientem. Postępowanie niezgodne z tym założeniem narusza naszą politykę względem Battle.netu i łamie zasadę fair play, na której oparte są wszystkie nasze produkcje. Zawieszenia i bany graczy, którzy korzystali, lub zaczną korzystać z haków i kodów rozpoczną się w najbliższej przyszłości" - kończy producent StarCrafta II.

Blizzard banuje oszustów w StarCraft II - obrazek 2

21 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Undertaker

A to są już hacki do SC II? Bo odniosłem wrażenie, że kilka razy przeciwnicy mieli podejrzanie dużo wojsk przy 1-2 bazach...

Odpowiedz
vegost

No i dobrze, banować dziadów.

Odpowiedz
Silvari

Kumplowi raz znikły jednostki - miał Banshee rozwalajace wszystko dookola a tu nagle POOF i niema. Raz tak sie wydarzyło. Wiecej przekretów nie zauważyłem - ale trudno zobaczyć czy ktoś startuje z 2 tysiącami minerałów czy nie. Chociaż niektórzy strasznie szybko budują jednostki - ale może to skil,l a może hack.. trudno ocenić.

Odpowiedz
G Undertaker

Swoją drogą, Activision nie robi kompletnie NIC z cziterami w MW2. Więc tak, jak przyzwolenie na oszukiwanie. Ostatnio trafiłem na serwer, który odblokował mi wszystkie osiągnięcia, badge itp. i pisałem maila, aby to cofnąć - guzik. Mam nadzieję, że Blizzard będzie skuteczny.

Odpowiedz
G CH1CKEN

> A to są już hacki do SC II? Bo odniosłem wrażenie, że kilka razy przeciwnicy mieli podejrzanie
> dużo wojsk przy 1-2 bazach...
W takich przypadkach najlepiej sprawdzić replay z meczu i podpatrzeć przeciwnika.

Odpowiedz
Gorack

Cieszę się że Activision nie miesza się w gry blizzarda, bo pewnie byśmy (przy ich podejściu) mieli wysyp haxów jak w MW2.

Odpowiedz
G Cr3ativ

Banować, banować ..

Odpowiedz
G Volvox

Troche mylący jest tytuł newsa. Blizzard dopiero zapowiedział banowanie.

Odpowiedz
G mateusz111

tak wszystko fajnie
Tylko jak wyczytalem moga sie pozbyc na stale swojego konta
W WoWie za uzywanie speed hacka badz fly hacka, gracz dostawal 3 dniowego bana...
To ma byc kara?

Odpowiedz
G kodi24

No wiesz, dla niektórych 3 dni bez WoWa to jak 300 dni w łagrze ;)

Odpowiedz
G Undertaker

> Jednego cziterka już nie ma :]
Skąd wiesz, że "nie ma"?

Odpowiedz
G Patryk_R1

Trzeba być skończonym kretynem, aby próbować hackować na platformach takich jak bnet.

Odpowiedz
G Muradin_07

No i pięknie... Im więcej takich firm jak Bilzz to świat będzie naprawdę piękny... ^^

Odpowiedz
G Dante_Syn_Spardy

Żeby jeszcze tak VAC banował to by było idealnie. Takim oszustom to tylko perma. Szkoda że nie odcinają internetu za takie praktyki.

Odpowiedz
G kamyk092

Undertaker

Mi przydarzyło się to samo w MW2 ;[ i nie da sięnic zrobić.

Odpowiedz
SimplyLucas

Banować banować i jeszcze raz banować, z tym że jedno ale....to powinny być PERMANENTNE bany, czasowy niewielu z tych kretynów czegokolwiek nauczy.

Odpowiedz
PLEXIUS1

Jak dla mnie bany powinny być tylko dożywotnie bo kilku dniowa/tygodniowa czy nawet meisięczna przerwa nie wszystkich zniechęci do oszukiwania, beda ryzykowali z nadzieją ze uda im sie wygrac mnostwo gier bez złapania. Mam nadzieje ze w sc2 nigdy nie dojdzie do sytuacji jaka miala miejsce jakies pol roku temu w warcrafcie gdzie na patch usuwajacy nowego Drophacka trzeba bylo czekac jakies 2-3 miesiące, nie bylo to tak uciazliwe na poczatku gdzie taki oszust znajdowal sie w 1/10 gier, ale z czasem oczukiwac zaczynal kazdy i pewnym czasie na 10 rankingowych mialem 10 porazek jeszcze zanim mapa mi sie zaladowala... Takie rzeczy bardzo zniechecaja do gry dlatego licze na tępienie oszustow jeszcze w zarodku i tak aby ich to zabolalo (ban na cdkey za 150 zeta musi zabolic kazdego :) )

Odpowiedz
G Baknak

O, to mi się podoba! Dość mam już kretynów, którzy niszczą rozgrywkę. :D

Odpowiedz
calwert

Dobrze robią,wytępić plugastwo żywym ogniem.Ale są zbyt pobłażliwi,powinna być tylko jedna kara,permanentny ban i do widzenia.

Odpowiedz