Informacje

Sukces Sniper: Ghost Warrior. Półmilionowa sprzedaż polskiej gry

20

Pół miliona egzemplarzy Sniper: Ghost Warrior, w tym 15 tys. na polskim rynku, trafiło dotąd w ręce klientów. City Interactive szykuje dwa dodatki na drugą połowę bieżącego roku.

Już 500 tysięcy sztuk gry Sniper: Ghost Warrior zakupili gracze na całym świecie - poinformował prezes City Interactive, Marek Tymiński. Największa w tym zasługa rynku amerykańskiego, którego konsumenci są autorami ponad 2/5 łącznego rezultatu. Kolejne 100 tysięcy dorzucili Brytyjczycy. W ojczyźnie zakupiono zaś 15 tysięcy egzemplarzy.

Sukces Sniper: Ghost Warrior. Półmilionowa sprzedaż polskiej gry - obrazek 1

Szefostwo City Interactive liczy, że jeszcze w tym roku uda się powiększyć całościowy wynik o 250-300 tysięcy. Pomocne mogą się okazać premiery dwóch dodatków, których premiera przewidziana jest na okres przedświąteczny. Tymiński nie podał na razie bliższych informacji na ich temat, stwierdzając jedynie: - Dodatki do gry to dla nas w praktyce czysta marża brutto.

Prezes City Interactive nie wyklucza również, że powstanie pełnoprawna kontynuacja Sniper: Ghost Warrior. Firma zabiera się ponadto za produkcję nowej strzelaniny pierwszoosobowej. O szczegółach będzie najprawdopodobniej informować na przestrzeni najbliższych miesięcy.

20 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
rslaski

Polska gra i taki wynik w ojczyźnie weście się do roboty ludzie gra się sama nie kupi:D

Odpowiedz
G Henrar

Gratulacje dla City Interactive :)

Odpowiedz
G Kadaj

> Polska gra i taki wynik w ojczyźnie weście się do roboty ludzie gra się sama nie kupi:D
Niby dlaczego? Nigdy w życiu nie pomyślałem, żeby kupić grę ze względu na kraj produkcji. ;p

Odpowiedz
Renzov

Gratulacje dla City Interactive. Gra zapowiadała się ciekawie, zebrała "średnie" oceny, okazała się kiepska jakościowo, a i tak sprzedała się bardzo dobrze. Niesamowite, ale cieszę się z sukcesu tej polskiej gry i trzymam kciuki za dalsze sukcesy. Oby następna gra CI była lepsza...

Odpowiedz
G virus666

Sniper to kolejny przykład (wspomnę tylko Chrome i Painkiller), że Polak potrafi, wiec nie narzekać !!!

Jedyną wadą Sniper'a to, to że jest bardzo krótki i zapowiedź 2 (słownie dwóch) dodatków jeszcze przed świętami nie wróży nic dobrego - niech zrobią jeden porządny na kilkanaście a nie kilka godzin

Odpowiedz
G PabloZ_94

Chciałbym zauważyć, że pisze się "prezes", nie "prezez". :)
Gratulacje, i oby kolejne produkcje CITY były już tylko lepsze.

Odpowiedz
G Grinczar

W takich chwilach wszyscy jesteśmy Polakami (niestety)...

Odpowiedz
G Moonstorm

> Sniper to kolejny przykład (wspomnę tylko Chrome i Painkiller), że Polak potrafi, wiec
> nie narzekać !!!
>
> Jedyną wadą Sniper'a to, to że jest bardzo krótki i zapowiedź 2 (słownie dwóch) dodatków
> jeszcze przed świętami nie wróży nic dobrego - niech zrobią jeden porządny na kilkanaście
> a nie kilka godzin
Sęk w tym, że jest na co narzekać. Kiepska AI, przeciwnicy z rentgenem w oczach (widzą zamaskowanego snajpera z odległości kilkuset metrów), celność wroga z broni maszynowej - niemal sto procent (również z kilkuset metrów), niedopracowane źródła światła (nocne misje - jest oświetlony teren, ale źródła światła nie sposób wskazać)... To tylko część niedoróbek. Kupiłem zaraz po premierze, przeszedłem dwa razy - i jestem zdziwiony tak dobrym wynikiem Snipera. Grafę i klimat owszem, ma... Ale niewiele poza tym. Już stara "Delta Force" prezentowała się lepiej (pomijam grafikę).Z jednej strony cieszy mnie dobry wynik polskiej firmy, z drugiej zaś martwię się, iż CI stwierdzi "a co tam, zrobiliśmy gniota i przeszło... To nie ma sensu niczego poprawiać".

Odpowiedz
G Grider

Gratuluję City Interactive i życzę dalczych sukcesów.

Odpowiedz
G Brechtak

ciekawe jaka by była liczba nielegalnych kopji...

Odpowiedz
G Pralkosuszarka

Gratuluje wyniku CI i życzę poprawienia jakości w przyszłych produkcjach.

Snajpera miałem kupić głównie ze względu na patriotyzm ale zrezygnowałem po demie, mimo to kibicuje CI jak każdej polskiej firmie.

Odpowiedz
G Scorpio100

Ale się dali nabrać ^^.

Odpowiedz
G Koski

Zapewne pierwsze DLC (płatne oczywiście), poprawi skopane AI i usunie rentgeny przeciwnikom :)

Czyli dbanie o klienta w stylu CI :P

PS. Szkoda że aż pół miliona ludzi nabrało się na "wysokobudżetowość" Snipera :)

Odpowiedz
verax2109

@koski - to o czym mówisz nazywa się patch i jest darmowe.

Odpowiedz
G Gniewny1j

Mogli by wpierw poprawić błędy w podstawie a potem wprowadzać dodatki. No ale cóż gratuluje wyniku :)

Odpowiedz
34all

świetnie, czyli wyjdą kolejne gry na kolejnym poziomie wykonania i rynek graczy troche mniej wymagających się wypełni :]

Odpowiedz
G Auditore

O.o ?! To Sniper Ghost Warrior stworzyła polska wytwórnia gier? Nawet nie wiedziałem. :D Dobrze wiedzieć.. (Zapomniałem, że CI to polska firma..) wstyd..

Odpowiedz
UCS

Gdzie ten pach co miał wyjść w ciągu 2 tygodni a już wychodzi miesiąc??

Odpowiedz
G Abe83

Nieźle. Kolejna polska gra daje radę. Szkoda tylko, że z gatunku, na który jestem uczulony, tj. "średniaki FPS", brrr...

Odpowiedz
G karolekx23x

I jest przykład ze polskie produkty coraz częściej osiągają sukcesy. Brawo , poprawiać błędy , wyciągać wnioski i robić następne z większym sukcesem na świecie.
Największy sukces zdobędzie Wiedźmin 2 nie mam w to wątpliwości ja do niego się przyłożę.
Licze na 2-3 mln sprzedaży.

Odpowiedz