Informacje

Samouczek grania bramkarzem w FIFA 11

18

Electronic Arts wypuściło filmik prezentujący tajniki rozgrywki bramkarzem w FIFA 11. Jeżeli więc jesteście ciekawi, jak wyglądać będzie sterowanie oraz rozgrywka - zapraszamy do rozwinięcia.

Wcielić się w bramkarza będziemy mogli zarówno w trybie kariery, jak i pojedynczym meczu czy wieloosobowych zmaganiach w trybie 11 na 11. Rozgrywka bramkarzem wymagać będzie znacznego refleksu oraz dobrego ustawiania się na bramce. Przewidywany tor lotu piłki prezentowany będzie za pomocą kolorowej strzałki - nie będzie trzeba więc ustawiać się "na ślepo". Wcale to jednak nie oznacza, że granie bramkarzem będzie łatwe. Podobnie za pomocą specjalnego okręgu oznaczona będzie najlepsza pozycja do ochrony bramki. Naciśnięcie LB sprawi, że nasz bramkarz automatycznie ustawi się dokładnie w tym miejscu.

FIFA 11 - obrazek 1
FIFA 11

Za pomocą lewego analogu sterować będziemy ruchami naszego piłkarza, natomiast prawy odpowiadać będzie za rzucanie się na ziemię. Oprócz tego będziemy mogli także piąstkować piłkę oraz rzucać się prosto pod nogi napastników. Ważne, że każdy z wspomagaczy może zostać wyłączony w menu opcji. Gra więc może pomagać nam w dużym, średnim lub minimalnym stopniu. Może także nie robić tego wcale.

Wszystko to prezentowane jest na poniższym samouczku. Można zobaczyć na nim także to, w jaki sposób będziemy z pozycji bramkarza wpływać na rozgrywkę, gdy nasza drużyna będzie w natarciu.

FIFA 11 zadebiutuje już 1 października. Wcześniej, bo 16 września pojawi się wersja demonstracyjna gry. Zachęcamy do zapoznania się z beta-testem FIFA 11 oraz do zamówienia pre-ordera.

18 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G karolekx23x

Byc bramkarzem w grze jaka wielka nuda , najgorsze co moze byc.

Odpowiedz
G diablolod

Ja tam cale zycie bylem bramkarzem, realu nie jest tak zle szczegolnie jak jestes w gorszej druzynie ;p

Odpowiedz
G kulpiszonek

Każdy lubi co innego. Ja czekałem na ten moment od FIFA 96, więc jestem bardzo zadowolony!

Odpowiedz
G Gumisiek2

Postać na bramce lubię, chociaż gram na pomocy :P

Odpowiedz
G SongoX

Oj nie takie nudne, szczególnie jak drużyna przeciwnika będzie częściej w natarciu :P

Odpowiedz
G Muradin_07

No ciekawe ile "szmat" wpuszczę... ;D

Odpowiedz
G Ziloh

A w wersji na PC też będzie to zaimplementowane ?

Odpowiedz
G Toomasi

Ziloh, spróbowaliby nie :)

Odpowiedz
G Budep

Granie bramkarzem?! YEAAAAAAA :D Zawsze to chciałem :) Bronie zawsze jak gramy z kumplami, brakowało mi tego w fifce. Problem w tym, że pewnie tego nie będzie na PC ;p

Odpowiedz
G Wrukos

> A w wersji na PC też będzie to zaimplementowane ?
>
Po wypowiedziach Iana Jarvisa, wnioskuję, że tak.

Odpowiedz
EmperorKaligula

> Byc bramkarzem w grze jaka wielka nuda , najgorsze co moze byc.
jak grasz w klubie z samymi super obroncami to tak. Ale jak zaczac w podrzednym drugoligowym klubie to bedzie co robic, oj bedzie :)

Odpowiedz
G karolekx23x

> > Byc bramkarzem w grze jaka wielka nuda , najgorsze co moze byc.
>
> jak grasz w klubie z samymi super obroncami to tak. Ale jak zaczac w podrzednym drugoligowym
> klubie to bedzie co robic, oj bedzie :)
Stojac na bramce i czekac połowe meczu jak ktos ci zagozi to troche nudna po 2-3 meczach chyba bym wyłaczył i przesiadł sie na cos innego.

Odpowiedz
EmperorKaligula

> Stojac na bramce i czekac połowe meczu jak ktos ci zagozi to troche nudna po 2-3 meczach
> chyba bym wyłaczył i przesiadł sie na cos innego.
widac ze nigdy nie ogladales naszej drugiej ligi czy nawet ekstraklasy pomiedzy wyrownanymi druzynami... tak nawet w polskiej lidze bramkaze bardzo czesto maja mase roboty. Sa tez mecze nudne, nie ma co ukrywac, ale nie sa one zadna regula czy czesto wystepujacym zjawiskiem, bo walczy sie ciagle o punkty. "Ale czekac polowe meczu az ktos zagrozi" to bajki dla dzieci - wlacz sobie kiedys jakis mecz i policz interwencje.

Odpowiedz
bogdan89

Niektórzy kupują FIFĘ, żeby pograć sobie Chelsea czy Barceloną - a dla nich bycie bramkarzem nie jest frajdą. Łapią Messiego czy Krystynę Ronaldo, sypią zza pola karnego i się cieszą.
Dla innych implementacja takiego elementu w grze jest rewelacją, bo po prostu uwielbiają piłkę nożną pod każdym względem. Ja bardzo się cieszę i pewnie wiele czasu spędzę między słupkami w FIFA11 :)

Odpowiedz
Majin_Vegeta

Dowalili sprawe tymi krzykami "strzelaj!" itp. Ja tam gre bramkarzem lubie, i myśle ,że skorzystam.

Ale tak czy tak wole PES :)

Odpowiedz
bogdan89

> Ale tak czy tak wole PES :)
To przestań woleć PES :D W tym sezonie EA Sports ucieka bardzo daleko.

Odpowiedz
G Lexus2010

Będąc bramkarzem gra będzie miała większy nacisk na to aby drużyna przeciwnika była silniejsza. Jeżeli mam być bramkarzem który stoi na bramce i nic robi to wydaje mi się to dość nudny dodatek w grze. (Najlepiej jakby zrobili dwie piłki podczas meczu. :D Jedna osoba co chwile mi strzela a cała drużyna leci na tamtą bramkę z drugą. :D) Nie no głupi pomysł, sam całe życie jestem bramkarzem, więc byle to dopracowali jak powinni.

Odpowiedz