Informacje

E3 2010: Metal Gear Solid: Rising - akcja pomiędzy MGS2 i MGS4

12 Grzegorz Bonter

Konami zdradziło, że akcja Metal Gear Solid: Rising nie rozgrywa się po wydarzeniach znanych z Metal Gear Solid 4.

Jeżeli oglądaliście konferencję Microsoftu, to z pewnością widzieliście gameplay z Metal Gear Solid: Rising. Raiden ciacha wszystko, co wejdzie mu pod miecz - samochody, ludzi, arbuzy... Do tego nie zabraknie oczywiście elementów skradankowych. Nie można jednak zapominać, że sama rozgrywka jest tylko połową tego, co czyni MGS tak wyjątkową serią. Drugą połowę stanowi fabuła.

E3 2010: Metal Gear Solid: Rising - akcja pomiędzy MGS2 i MGS4 - obrazek 1

I właśnie w tym miejscu pojawia się najnowsza informacja - akcja Metal Gear Solid: Rising nie jest osadzona po wydarzeniach znanych z Metal Gear Solid 4, a przed nimi. Według najnowszego numeru Famitsu, czasowo fabuła MGS:R mieści się pomiędzy MGS2 a MGS4.

Data premiery kolejnego MGS-a nie jest jeszcze znana. Przypominamy, że gra ta ukaże się zarówno na PlayStation 3 jak i pecety oraz Xboksa 360.

12 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Fatal-X

Pff, bardzo odkrywcze, przecież to było oczywiste od samego początku że akcja jest pomiędzy MGS2 a 4!!

Odpowiedz
pinoyz

to było wiadome już od dawna :]

Odpowiedz
G Runners_High

> Pff, bardzo odkrywcze, przecież to było oczywiste od samego początku że akcja jest pomiędzy
> MGS2 a 4!!
Oczywiste? Chyba tak samo jak występ Raidena w MGS2.

Odpowiedz
G Runners_High

> to było wiadome już od dawna :]
Nie, nie było.

Odpowiedz
G MCMLXXXVII

Rising nie zapowiada się jako rewolucja gatunku powieszałbym nawet, ze tylko rozwija idee Afro Samurai, które było mocno średnim slasher'em. Co do fabuły prawdę powiedziawszy nigdy nie wiedziałem co ludzi w niej kreci... MGS i MAS2 widziałem u kumpla zachwyconego 'magią Hideo Kojimy'. Sam z ciekawości zainwestowałem z MGS4 i srodze się zawiodłem, nie jestem w stanie przełknąć tego tytułu, tego niby japońskiego klimatu, dla mnie to za duża dawka absurdów, bezsensów i dowcipów naprawdę niskich lotów.

Odpowiedz
Big_Boss

było wiadome dla tego, co ukończył MGS4. A zatem... THANK YOU CAPTAIN OBVIOUS! :D

Odpowiedz
G In_The_End

Czy to nie jakiś błąd? Gra ukaże się na PC?:o?
Suuuper.

Odpowiedz
G Czaroxxx

To chyba będzie pierwszy MGS którego kupie motyw cięcia wszystkiego mieczem w jaki chce się sposób jest naprawdę obiecujący.

Odpowiedz
G Fatal-X

> > to było wiadome już od dawna :]
> Nie, nie było.
Może nie było dla kogoś kto nie interesuje się fabułą uniwersum Metal Gear Soild...ale jeśli tak to po co zaglądasz pod tego newsa?Informacja z newsa jest totalnie oczywista. Ponadto w Rising dowiemy się jak Raiden został uratowany od śmierci i zamieniony w Cybernetycznego Ninja oraz jak wykradł ciało Big Bossa z supertajnego ośrodka Patriotów na zlecenie Evy/Big Mamy. Jak drogi newsroom bardzo chce to może z mojego info zrobić kolejnego newsa ;].

Odpowiedz
G Kaucz

Kupie dla fabuły, gameplay mnie odstrasza, ale jakoś przeboleje.

Odpowiedz
Krzych_Ayanami

A na co komu fabuła w slasherze... To coś nie ma nic wspólnego z serią.

Odpowiedz
G Fatal-X

> A na co komu fabuła w slasherze... To coś nie ma nic wspólnego z serią.
Jesteś w wielkim błędzie. Ta część może sporo wyjaśnić pod względem fabularnym. A zmiana stylu gry jest naturalna ze względu na zmianę głównego bohatera tej części. Raiden jest teraz Cyborgiem, potrafi o wiele więcej niż kiedyś. Zresztą popatrz jak prezentował się w MGS4...wymiata.http://www.youtube.com/watch?v=eH-Vcs9e9VU&feature=related

Odpowiedz