Informacje

Google świętuje urodziny Pac-Mana!

20

Przeglądarka Google słynie z tego, że dopasowuje swoje logo do rozmaitych wydarzeń. Tym razem okazja była jednak szczególna - 30. urodziny Pac-Mana - więc i logo szczególne.

Jedna z najsłynniejszych postaci w świecie gier, Pac-Man, obchodzi swoje 30. urodziny. Święto dojrzałego jubilata nie umknęło uwadze moderatorów logo Google. Wyszukiwarka zadebiutowała z interaktywnym znaczkiem firmowym w postaci... gry Pac-Man - a jakże! Zasady to same co w oryginale - sterujemy kulką z buźką, zjadając kropki widoczne na planszy i unikamy krążących po mini-labiryncie stworków.

Google świętuje urodziny Pac-Mana! - obrazek 1

Również Namco Bandai, właściciel praw do słynnej marki, nie zamierza odpuścić takiej okazji do celebracji. Obchody 30. urodzin Pac-Mana zaplanowano na 15 czerwca. Miejsce imprezy: hala wystawowa w Los Angeles. Że zajęta z powodu E3? Nic nie szkodzi, bo to właśnie na największej imprezie branżowej firma zamierza opowiedzieć o swoich planach względem dotyczących przyszłości marki.

Ciekawe, czy Google przygotuje jakąś piłkarską mini-grę na zbliżające się mistrzostwa świata...

20 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Bartex69

"(...)jakąś piłkarską mini-grę na zbliżające się mistrzostwa świata..."
Ale jakie mistrzostwa? Bo nie rozumiem...

Odpowiedz
G Mysurek

No postarali się.

Odpowiedz
G Muradin_07

Spoko... już oczywiście sobie zagrałem... :D

Odpowiedz
G grzegrz

PRZEGLĄDARKA?! Przeglądarka od Google to CHROME! A Chrome NIE ZMIENIA swojego logo! Logo zmienia WYSZUKIWARKA Google! Wstyd!

Odpowiedz
G grzegrz

I jeszcze jest easter egg - wrzućcie monetę dwa razy :)

Odpowiedz
G Ramonek

Ahhhhhh to dlatego to mnie wkurza! Gram sobie w CoD'a a tu : pyk pyk pyk pyk pyk...

Odpowiedz
G ostry3000

Świetne! Przy grze dla dwóch graczy sterowanie drugą postacią to W-S-A-D :)

Odpowiedz
G Zatha

To sie nazywa coop :D

Odpowiedz
G Gregario

super news faktycznie jest się czym podniecać

Odpowiedz
G Laid_back

oczywiście, że jest

Odpowiedz
G Henrar

> super news faktycznie jest się czym podniecać
Gra-legenda obchodzi swoje 30 lecie. Pewnie! :)

Odpowiedz
G Kaucz

Fajnie i to bardzo. Moze sobie poćwiczyć spostrzegawczość ;)

Odpowiedz
FellesaN

Ale miałem wczoraj zdziwko, jak weszłem na google.pl a tu pac-man mi wyskoczył xD Odrazu w niego grałem z pół godziny oO

Odpowiedz
G Darkoon

Pomysł fajny ale na dłuższą metę te dźwięki wkurzają :/

Odpowiedz
G DonSzabla

Ciekawy pomysł.
Ja dla przykładu grywam jeszcze w Pac-Mana.

Odpowiedz
G Gregario

> Gra-legenda obchodzi swoje 30 lecie. Pewnie! :)
to się robi wpis o grze-legendzie a nie o grze w logo wyszukiwarki (nie przeglądarki) google

Odpowiedz
G Henrar

> > Gra-legenda obchodzi swoje 30 lecie. Pewnie! :)
> to się robi wpis o grze-legendzie a nie o grze w logo wyszukiwarki (nie przeglądarki)
> google
Co ci to przeszkadza? Że klasyka dotrze do większej ilości ludzi? :)

Odpowiedz
G Sandro

> > Gra-legenda obchodzi swoje 30 lecie. Pewnie! :)
> to się robi wpis o grze-legendzie a nie o grze w logo wyszukiwarki (nie przeglądarki)
> google
Racja! Przecież takie easter eggi typu logo Google przerobione w grywalnego pac-mana to chleb powszedni w internecie i nikogo to już nie zaskakuje.

Odpowiedz
G Gregario

> Co ci to przeszkadza? Że klasyka dotrze do większej ilości ludzi? :)
to że często odwiedzam google i co chwila mi to buczy ;] poza tym żeby chociaż było to coś zaskakującego, nowego itp. a takich rzeczy jest pełno w internecie i jakoś ludzie nie zwracają na nie uwagi więc teraz też jest pewnie podobnie.

Odpowiedz