Informacje

Blizzard masowo banuje

25

Przeciwko nielegalnym użytkownikom Diablo II i Warcrafta III Blizzard ponownie wytoczył ciężkie armaty. 320 tysięcy graczy straciło możliwość korzystania z Battle.netu.

"Zbanowaliśmy ostatnio 320 tysięcy kont Warcrafta III i Diablo II, które łamały zasady użytkowania platformy Battle.net" - oświadczył Blizzard. Gracze, którzy takie wykroczenie popełnili po raz pierwszy, muszą odpokutować 30 dni. Potem ich konta zostaną odblokowane. Dla recydywistów nie ma litości - ich kody straciły ważność na zawsze.

Blizzard masowo banuje - obrazek 1

"W każdym przypadku decyzja jest ostateczna" - podkreślił Blizzard, przypominając jednocześnie w swym oświadczeniu o podstawowych zasadach łamanych przez użytkowników Battle.netu. Chodzi tu m.in. o używanie programów third party. "Tego typu działania mogą zakłócić prace naszych serwerów. Będziemy kontynuować wnikliwe obserwowanie Battle.netu w celu ochrony serwisu przed użytkownikami, którzy szkodzą mu swoimi oszustwami" - zaznaczył Blizzard.

25 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Galder_Grasfiord

Byłoby zabawnie gdyby Blizzard zrobił to samo w przypadku WoWa. Tam mało kto nie używa programów third party. Te wszystkie addony, eh.

Odpowiedz
G Konrad512

Przy czym addony są legalne, boty- nie.

Odpowiedz
G Undertaker

Lol, add-ony... ALe masz porównanie.

Akcję Blizzarda w stu procentach popieram, ja bym nawet nie dawał drugiej szansy. Permanentny ban od razu po wykryciu.

Odpowiedz
G arborek

Co to są "programy third party" ??

Odpowiedz
G knopfler

Popieram! Precz z piratami i cheaterami!

Odpowiedz
G NeMo-PL

w wow'a przestałem grac odkąd po mapie chodzą same boty :D Akcję popieram w 100%

Odpowiedz
Mefisto

bardzo dobrze, stonkę trzeba tępić

Odpowiedz
G Undertaker

> w wow'a przestałem grac odkąd po mapie chodzą same boty :D Akcję popieram w 100%
Eeee... co? To chyba grałeś na privach. Bo ja od wielu lat botów praktycznie nie widuję.

Odpowiedz
G NeMo-PL

Ja na privach nei gram drogi człowieku, może nie dostrzegasz botów po prostu ;)

Odpowiedz
G zajacisko

Graczy WoWa nie będą banować - ktoś musi im płacić abonament, nie?

Odpowiedz
Pikpik

właśnie nie :P. Blizz tak samo banuje graczy wowa . Sam kiedyś dostałem bana za to ze brat doładował mi konto ze swojego konta bankowego w Anglii. na szczeście dogadąłem sie ze to brat mi odladowal i odblokowali :)

Odpowiedz
G Moooras

> Co to są "programy third party" ??
No właśnie też nie wiem ;/ Powie ktoś?

Odpowiedz
G Niewiernus

Narzekałem na boty podczas grania na battle.necie. Trzeba będzie sprawdzić jak im to wyszło...

Odpowiedz
EmperorKaligula

> Co to są "programy third party" ??
What is a "hack" or "third party" program? Any program made and distributed by someone other than Blizzard Entertainment, that is used to modify, cheat, or alter Blizzard Entertainment games.These may include, but are not limited to:- Programs that reveal the game map and/or player positions (commonly called maphacks)- Programs that change text color in chat channels- Programs that modify game items or units- Programs that cause other players to disconnect from the game servers, or cause server/game crasheszrodlo: blizzard support http://us.blizzard.com/support/article.xml?locale=en_US&articleId=21133

Odpowiedz
Mefisto

> > Co to są "programy third party" ??
>
>
> No właśnie też nie wiem ;/ Powie ktoś?
programy wspomagające np. aimboot itp

Odpowiedz
G Revan91

Maphacki są bardzo przydatne w Diablo II, szkoda że mapa nie jest odblokowana tylko trzeba szukać np wejść gdzie robi się różne runy (chodzi o np baalruny, a nie runy przedmioty).

Odpowiedz
Bumblejazz

> Maphacki są bardzo przydatne w Diablo II, szkoda że mapa nie jest odblokowana tylko trzeba
> szukać np wejść gdzie robi się różne runy (chodzi o np baalruny, a nie runy przedmioty).
ja jakoś nigdy nie używałem ' MH ' i runy szybko się robiło :P

Odpowiedz
G Revan91

> > Maphacki są bardzo przydatne w Diablo II, szkoda że mapa nie jest odblokowana tylko
> trzeba
> > szukać np wejść gdzie robi się różne runy (chodzi o np baalruny, a nie runy przedmioty).
>
>
> ja jakoś nigdy nie używałem ' MH ' i runy szybko się robiło :P
Jak grałem kiedyś, to bez tego mi się nie chciało grać :P ale chodzi o zwykłą mapę, nie żadne oznaczenia gdzie co jest kolorami, automatyczne podnoszenie czy boty lub coś w tym stylu.

Odpowiedz
G Choinix

> ja jakoś nigdy nie używałem ' MH ' i runy szybko się robiło :P
Ja nie używałem MH i nie pamiętam, żeby się robiło szybko runy ;p. Szczególnie np. kazamatów mephiego na piekle, to było przegięcie pały. ;P Ale może po prostu inaczej rozumiemy "szybkie" robienie =).

Odpowiedz
G Arkhaor

MH nigdy nie używałem i nie będę używał...to po prostu niszczy całą zabawę. Główną cechą charakterystyczną Diablo były właśnie losowo generowane plansze. Nigdy nie wiedziałeś na co trafisz, a teraz wszyscy jadą tylko na tym MH... A szybko da się przechodzić. Wystarczy zrobić sobie czarodziejkę z teleportem, lub załatwić enigmę ;).

Aktualnie nie gram. Czekam na patcha który zlikwiduje wszelakie boty i spamerskie boty...Bo ten najnowszy z tego co widziałem nie wiele wprowadził/naprawił...a tyle czekania było. Dlatego też go wycofali <?>

Odpowiedz
G Choinix

> MH nigdy nie używałem i nie będę używał...to po prostu niszczy całą zabawę. Główną cechą
> charakterystyczną Diablo były właśnie losowo generowane plansze. Nigdy nie wiedziałeś
> na co trafisz, a teraz wszyscy jadą tylko na tym MH... A szybko da się przechodzić. Wystarczy
> zrobić sobie czarodziejkę z teleportem, lub załatwić enigmę ;).
"Nigdy nie wiedziałeś na co trafisz" - to chyba coś mało grałeś ;p. Skoro uważasz, że losowo robione plansze na podstawie SCHEMATU czymś Cię zaskakiwały. Poza tym czarka z teleportem chyba bardziej ma zepsutą zabawę, bo biegający gracze z MH więcej pooglądają ;p.

Odpowiedz
G Arkhaor

@Up
""Nigdy nie wiedziałeś na co trafisz" - to chyba coś mało grałeś ;p."
No to po co w takim przypadku MH? ;>

Odpowiedz
Elkhwind

Hurrra! Może wrócę do gry na bnet.

Odpowiedz
G Plomyq

Jako bardzo nałogowy gracz Diablo II (oraz bardzo nałogowy użytkownik "programów trzecich" =]) musze coś skomentować ;)

To, że Blizz banuje to nie nowość, handlujemy na forach internetowych, masowo zarabiając Fg (odpowiednik hajsu). Czym jest klucz za 12.90 z Inexusa w stosunku do tysięcy fg? Niczym, Blizz nigdy nie wygra tej gry przeciw piratom

Nadal jest dużo programów nie wykrywalnych, ba sam kilka napisałem :P
Jest to trochę hobby, tworzenie programów przeciw Blizzowi

Mogą se banować, i tak mamy na to wy...ne ;)

Mało tego, jeśli jest na sali jakiś b. dobry programista i utworzy program / znajdzie metode do tzw. Dupe Hacka (kopiowanie itemów) to jest to baaaaaaaaaaaaaaaaardzo dużo warte, Rejs na Karaiby za sprzedanie tej metody by był

Ta metoda istnieje już na 1.13, ofc wiedzą o niej tylko nieliczni (kilka osób), ale efekty tego widać choćby na allegro widząc masowo sprzedawane itemki za 1zł

Myślę, żę duża część osób nie gra w d2 dla zabawy, bardziej dla zarobku :]

Hackerów & Programistów zapraszam xDDDD
GL HF

@Elkhwind
Jeśli myślisz, że botów nie spotkasz - mylisz się, identycznie z autotele oraz MH

HACKI BYŁY, SĄ I BĘDĄ!

Odpowiedz
Elkhwind

> @Elkhwind
> Jeśli myślisz, że botów nie spotkasz - mylisz się, identycznie z autotele oraz MH
Ja się raczej cieszę, że ubyło mh-userów i crash-hackerów w Warcraft 3.

Odpowiedz