Informacje

Prace porzucone: Jason Bourne lub Syndicate

2

Jedna z dwóch gier powstających w studiu Starbreeze została skasowana. Serwis CVG spekuluje, że ofiarą padł remake Syndicate'a. LA Times przekonuje, że chodzi o Jasona Bourne'a.

Kolejny tytuł z Jasonem Bourne'em i odświeżony Syndicate - to dwa projekty, nad którymi pracowała ekipa Starbreeze (ludzie od Kronik Riddicka). Oba były tworzone dla Electronic Arts. Na placu boju został jeden. Drugi nie ujrzy światła dziennego. Który tytuł został skasowany? To, przynajmniej na razie, słodka tajemnica producentów.

Prace porzucone: Jason Bourne lub Syndicate - obrazek 1
Syndicate

Jak przekonuje brytyjski serwis CVG, chodzi najprawdopodobniej o Syndicate'a. Wersja ta nabiera wiarygodności, jeśli mieć w pamięci słowa twórcy oryginalnego wydania, Seana Coopera. W czerwcu ubiegłego roku skrytykował on podejście do odświeżonej wersji. Czyżby EA przestraszyło się, że zniszczy legendę? Jeśli zawierzyć doniesieniom z LA Times - nie. Amerykański dziennik informuje bowiem, że projektem spisanym na straty jest Bourne, a nie Syndicate.

Mimo komunikatu o skasowaniu jednej z produkcji, szef Starbreeze'a zapewnia, że współpraca z wydawcą układa się znakomicie, a wręcz lepiej, niż kiedykolwiek. "Celem jest przeznaczanie bardziej znaczących środków na grę, która dysponuje większym potencjałem" - tłumaczy Johan Kristiansson. EA nie chce komentować sprawy. Przedstawiciel firmy podkreśla jedynie, że spółce zależy na tym, by Starbreeze tworzył świetne gry.

2 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
SCHEITAN

Mam tylko nadzieję, że to nie Syndicate skasowali. To była świetna gra - remakiem byłbym bardzo zainteresowany.

Pozdrawiam
SAT

Odpowiedz
G hans_olo

Wuteef?! To nie może być! Ani jedno ani drugie. Po wrażeniach z EFBB, jestem pewien, że Bourne na 100% by nie zawiódł, a remake Syndicate to największy killer w mojej kolejce oczekiwań. Nie wiem które zło z tych dwóch bym wolał :(

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?