Informacje

Dlaczego nie będzie Metro 2033 na PS3?

27 Adam Wieczorek

Twórcy gry Metro 2033 stwierdzili, że brak wersji gry na PlayStation 3 jest decyzją marketingową. Silnik gry był testowany też na tej platformie.

Podczas londyńskiej imprezy promującej zarówno książkę, jak i grę Metro 2033, producent gry ujawnił, że nie ma powodu, dla którego nie działałaby na PlayStation 3. Decyzja o braku wersji na konsolę Sony zapadła na poziomie wydawcy, i nie należała do twórców. Podobno silnik 4A radzi sobie na sprzęcie Sony doskonale.

Dlaczego nie będzie Metro 2033 na PS3? - obrazek 1

Decyzja o braku wersji na PS3 była prawdopodobnie marketingowa. Nie miałem na nią wpływu. Dla potrzeb silnika 4A wykonaliśmy sporo wstępnych prac na PS3, aby sprawdzić architekturę sprzętu.

Wiele wstępnych prototypów pochodzi z wersji PS3. Musicie spytać kogoś z szefostwa działu finansowego THQ, dlaczego nie dostaliśmy zielonego światła na wersję PS3. Nie ma powodu, aby silnik nie działał na PS3.

Twórcy podkreślili też, że w przyszłości silnik 4A będzie mógł obsługiwać gry na konsolę Sony. Tymczasem Metro 2033 trafi do sprzedaży w marcu. W Polsce doczekamy się kinowej wersji gry (rosyjska ścieżka dźwiękowa, polskie napisy) na PC. Posiadacze konsol Xbox 360 dostaną angielską wersję.

W naszym sklepie można zamawiać kolekcjonerską edycję Metro 2033 na PC. Zachęcamy także do zapoznania się z wrażeniami z prezentacji tego tytułu. Wczoraj do księgarń w Polsce trafiła książka Dymitrija Głuhowskiego, która jest podstawą gry.

27 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Krzych_Ayanami

Mówiąc w skrócie: obcięli fundusze na produkcję.
Osobiście jednak nie wiem, czy jest czego żałować.

Odpowiedz
G Slappy

No trudna architektura. Może ogarnęli.

Ale jak patrzę na wymagania to chyba się cieszę że nie ma jej na PS3. Skoro na PC takie wymagania są to wątpię by optymalizacja na X360 będzie lepsza.

Odpowiedz
G dulak

Książkę z pewnością przeczytam, ale zagrać w grę nie zamierzam.

Odpowiedz
giertych1234

Na pewno MS maczał w tym wszystkim swoje brudne paluchy. Gra nie będzie na PS3 bo MS wywalił kupe kasy na wyłączność tak samo było z dodatkiem do NFS:Shift dodające pojazdy Ferrari

Odpowiedz
G karolekx23x

Pamiętaj wymagania nie zostały potwierdzone oficjalnie i wątpię że takie zostaną.A co do książki to przeczytam na pewno:)

Odpowiedz
xArtoXx

:( szkoda wolałbym to mieć na konsoli ...

Odpowiedz
wubeikk

M$ na pewno maczal palce, jak ver PC ma logo G4WL... bedzie narzekanie... :/

Odpowiedz
pustelnik21

a,PS3owcy sobie nie pograją.A dobrze im tak.

Odpowiedz
G Pomidor

Za te wymagania optymalne od których można ze zdziwienia zrobić zeza o 180 stopni, i za taktyki M$ składam oficjalne życzenia dla THQ I M$.

uhh umm umm (przełykam ślinę)
-"ŻEBY TA CHOLERNA GRA BYŁA PRZYCZYNĄ WASZEJ KLĘSKI FINANSOWEJ, TO WŁAŚNIE PRZEZ TAKICH JAK WY UMIERA PC GAMING, POŻAL SIĘ BOŻE MARKETINGOWCY, MANIPULATORZY, IDIOTYCZNI PROPAGANDOWCY, MISTRZOWIE KODU Z BOŻEJ ŁASKI!!! PONADTO ŻYCZĘ POSIADACZOM PS3, ŻEBY TAKIE GNIDY JAK WY POZWOLIŁY NA WYKONANIE PORTU RÓWNIEŻ DLA TEJ PLATFORMY! NIECH CHOCIAŻ KONSOLOWCY SIĘ NACIESZĄ! DZIĘKUJĘ."

p.s. Przepraszam moderacje za użycie wielkich liter, chcę tylko aby mój komentarz odwzorował moją niechęć do wydawców (bo z newsa wynika że autorzy gry są chyba w porządku...).

Odpowiedz
G Econochrist

Jak wymagania nie zostały potwierdzone oficjalnie skoro je THQ podało do sieci?

Odpowiedz
G DesMonD__PL

Szkoda, ze nie na pS3 ale przeboleje, jest duzo wiecej dobrych tytułów.
@pustelnik21 -- > Szkoda mi cię.
@Pomidor --> Masz racje, ten M$ to jeden wielki bajzer ;/

Odpowiedz
palpatine

Z PS3 jest jeszcze taki problem, że trudno przewidzieć, czy dana gra sprzeda się dobrze na tej konsoli. Ja, szczerze mówiąc, nie jestem przekonany do Metra. Problem w tym, że PS3 ma się przede wszystkim dla exów i rzadko pojawia się gra multiplatform, która mnie zaciekawia. Jedyna w tej chwili to Red Dead Redemption - must have :)).

Odpowiedz
G donard

Microsyf wyłożył kase i tyle :/

Odpowiedz
G Zdenio

THQ dostało kasę, żeby nie robić tej gry na PS3 po prostu. Wojna Micro z Sony - ciąg dalszy. Ciekawe, czy dożyjemy czasów, kiedy nie będzie już exclusive'ów. I Micro i Sony mogliby się ogarnąć i przyciągać graczy usługami sieciowymi, gadżetami do konsoli itp, a nie tytułami na wyłączność, przez które gracze tracą często okazję do zapoznania się ze świetnymi grami, bo nie mają akurat danej konsoli...

Odpowiedz
G MrGregorA

@pustelnik21

już dzisiaj kilka razy dowiodłeś swojej głupoty pisząc komentarze, wracaj do ławki.

Odpowiedz
G mistshoo

Na pewno jest to czasowe tak jak z epizodami. Wyłożyli kasę i tyle. Jeśli okaże się dobre, to kupię na PC, bo tam jest ruski dubbing. A kto grał w Stalkera, wie jaki klimat on stwarza.

Odpowiedz
G hans_olo

Cóż. Jak dla mnie to i na PC go nie potrzeba. Single może i nieliniowy, ale podobno króciutki, a przy tym brak multi. Geez, jeśli nie ma multi, to chociaż by ten single mogli zrobić obszerniejszy. A tak to szkoda kasy.

Odpowiedz
Mrocz

Łe tam, mała strata, wątpię by klimatem przebił któregokolwiek STALKER'a na PC... A na PS 3 wychodzą teraz takie hiciory, że ten jeden tytuł na tle pozostałych wypada najzwyczajniej w świecie bardzo słabo...

Nie rozumiem tej ekscytacji tym tytułem, patrząc na niego jestem niemalże pewien, że wyjdzie z tego typowy średniak... (jestem ciekaw co wtedy takie osoby jak pustelnik21 powiedzą xD)

Gra ma szanse odnieść jedynie sukces na Xbox'ie 360 ( o ile optymalizacji nie spierniczą a patrząc na wymagania wersji PC wszystko na to wskazuje) bo PC ma genialne STALKER'y z dużo ciekawszym światem, wcale nie gorszą grafiką i duuuuużo mniejszymi wymaganiami sprzętowymi a na PS 3 jest obecnie taki wylew genialnych Exclusivów, że nie ma sensu się typowym średniakiem przejmować... Straty nie ma...

BTW. Jeszcze nie tak dawno widziałem pierwsze "rednery" z tego tytułu takie typowe concepty które dopiero zapowiadają grę na daleką przyszłość, a to coś już wychodzi? o_O No tym bardziej mam wątpliwości co do jakości tej gry...

Odpowiedz
Labud27

> BTW. Jeszcze nie tak dawno widziałem pierwsze "rednery" z tego tytułu takie typowe concepty
> które dopiero zapowiadają grę na daleką przyszłość, a to coś już wychodzi? o_O No tym
> bardziej mam wątpliwości co do jakości tej gry...
Tu masz trailer z 2006 roku http://www.youtube.com/watch?v=jGXdhbLqwz8

Odpowiedz
Kryku2

Grę raczej kupię - lubię postapokaliptyczne (co za wyraz ;-)) klimaty.
Denerwuje mnie, że gracze aby pograć w dobre gry coraz częściej są zmuszani do posiadania obu konsol.
Może nie stanowi to problemu w bogatych krajach, ale u nas już tak.

Odpowiedz
G kiczka116

mi sięzdaje że może PS3 nie pociągnie tej gry?(zarcik) jak ma takie spore wymagania na PC. Moim zdaniem to kwestia czasu teraz muwią że nie będzie a kilka dni po lub po premierze gry będą muwić o wydaniu na PS3.:)

Odpowiedz
EmperorKaligula

> -"ŻEBY TA CHOLERNA GRA BYŁA PRZYCZYNĄ WASZEJ KLĘSKI FINANSOWEJ, TO WŁAŚNIE PRZEZ TAKICH
> JAK WY UMIERA PC GAMING, POŻAL SIĘ BOŻE MARKETINGOWCY, MANIPULATORZY, IDIOTYCZNI PROPAGANDOWCY,
> MISTRZOWIE KODU Z BOŻEJ ŁASKI!!! PONADTO ŻYCZĘ POSIADACZOM PS3, ŻEBY TAKIE GNIDY JAK
> WY POZWOLIŁY NA WYKONANIE PORTU RÓWNIEŻ DLA TEJ PLATFORMY! NIECH CHOCIAŻ KONSOLOWCY SIĘ
> NACIESZĄ! DZIĘKUJĘ."
>
> p.s. Przepraszam moderacje za użycie wielkich liter, chcę tylko aby mój komentarz odwzorował
> moją niechęć do wydawców (bo z newsa wynika że autorzy gry są chyba w porządku...).
poplakales sie bo sobie nie pograsz na full ? bez komentarza... Kompa mam nie najmocniejszego, ale gra sie odpali i to mi wystarczy. Nie ma pelnej multiplatformy bo trzeba przeciez jakos promowac swoja konsole - normalne zagranie na tym rynku - czasowy exclusive. Moze pokrzyczysz sobie w tematach z exclusivami na PS3 ? Ze nie ma ich na innych platformach?

Odpowiedz
G Pomidor

> poplakales sie bo sobie nie pograsz na full ? bez komentarza... Kompa mam nie najmocniejszego,
> ale gra sie odpali i to mi wystarczy. Nie ma pelnej multiplatformy bo trzeba przeciez
> jakos promowac swoja konsole - normalne zagranie na tym rynku - czasowy exclusive. Moze
> pokrzyczysz sobie w tematach z exclusivami na PS3 ? Ze nie ma ich na innych platformach?
Nie popłakałem się, tylko jestem wkurzony bo prawdopodobnie dostaniemy po raz kolejny niedorobiony port. Na screenach gra nie wygląda jakoś super okazale, a optymalne wymagania przysparzają o krwawą biegunkę...Ja przy GTA IV myślałem że odpali, i rzeczywiście odpaliło, ale z średnim fps wynoszącym około 19 klatek przy średnio-niskich detalach w rozdzielczości 800x600. Jeżeli takie coś Cię satysfakcjonuje to OK, ale mam dość tej olewki PC'tów. Poza tym wątpię żeby M$ zyskał wielu klientów tym tytułem...

Odpowiedz
Principes

> Nie popłakałem się, tylko jestem wkurzony bo prawdopodobnie dostaniemy po raz kolejny
> niedorobiony port. Na screenach gra nie wygląda jakoś super okazale, a optymalne wymagania
> przysparzają o krwawą biegunkę...
Optymalne = z włączonym trybem DX11 i masą bajerów "dla entuzjastów".Nie panikuj.

Odpowiedz
EmperorKaligula

> Nie popłakałem się, tylko jestem wkurzony bo prawdopodobnie dostaniemy po raz kolejny
> niedorobiony port. Na screenach gra nie wygląda jakoś super okazale, a optymalne wymagania
> przysparzają o krwawą biegunkę...
> Ja przy GTA IV myślałem że odpali, i rzeczywiście odpaliło, ale z średnim fps wynoszącym
> około 19 klatek przy średnio-niskich detalach w rozdzielczości 800x600. Jeżeli takie
> coś Cię satysfakcjonuje to OK, ale mam dość tej olewki PC'tów. Poza tym wątpię żeby
> M$ zyskał wielu klientów tym tytułem...
wez poprawke na to co pisze Principes ;) W DX9 bedziesz mial od cholery wiecej FPSow niz na DX11 (optymalne) a ten mi do grania wystarczy :) Ja poki co olewki PCtow nie stwierdzam, jest ciagle w co pograc :) A w M2033 napewno zagram :)

Odpowiedz
G Pomidor

> wez poprawke na to co pisze Principes ;) W DX9 bedziesz mial od cholery wiecej FPSow > niz na DX11 (optymalne) a ten mi do grania wystarczy :)
Z tym może być różnie. Pamiętam jak grałem w Far Cry 2 na dx9 i minimalnie przycinało (większość ustawień na very high tylko cienie na high). Za to kiedy odpaliłem na Viście (dx10) szok, gra działała na full detalach z anty-aliasingiem przy natywnej rozdzielczości ze stałym fps ok. 40 klatek :D

Odpowiedz