Informacje

Mass Effect 2 - wymagania sprzętowe

30

Mass Effect 2 zostanie wyposażony w system zabezpieczeń DRM, ograniczony do weryfikacji nośnika, więc połączenie z Internetem nie będzie konieczne. Opublikowane właśnie wymagania sprzętowe prezentują się całkiem przyzwoicie.

Znamy już wymagania sprzętowe gry Mass Effect 2. Oprócz minimalnej i zalecanej konfiguracji, ujawniono również, że najnowsze dzieło studia BioWare skorzysta z zabezpieczenia DRM (ograniczone jedynie do weryfikacja nośnika – połączenie z internetem nie będzie konieczne), zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej.

Mass Effect 2 - wymagania sprzętowe - obrazek 1

Ściągnij kompletny poradnik do Mass Effect 2 w PDF-ie

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • system operacyjny Windows XP SP3, Windows Vista SP1 lub Windows 7;
  • procesor Intel Core 2 Duo 1,8 GHz lub odpowiednik AMD;
  • 1 GB RAM (XP) i 2 GB RAM (Vista/7);
  • 15 GB wolnego miejsca na dysku twardym;
  • napęd DVD-ROM 1x;
  • karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c;
  • DirectX 9.0c (wersja z sierpnia 2008, zawarta na nośniku z grą);
  • klawiatura i mysz;
  • karta graficzna z 256 MB pamięci i obsługą Pixel Shader 3.0 (GeForce 6800, Radeon X1600 Pro lub lepsza);

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • procesor Intel Core 2 Duo 2,6 GHz+ lub odpowiednik AMD;
  • 2 GB RAM;
  • karta graficzna Radeon HD 2900 XT lub GeForce 8800 GT lub lepsza;

Należy zaznaczyć, że następujące układy nie spełniają minimalnych wymagań sprzętowych: GeForce 7300, 8100, 8200, 8300, 8400 oraz 9300, a także Radeon HD 3200 i HD 3450, a Intela i S3 nie są oficjalnie wspierane. Ponadto gracz, przed przystąpieniem do rozgrywki w Mass Effect 2, powinien zaktualizować sterowniki do karty graficznej i karty dźwiękowej.

Mass Effect 2 to kontynuacja bardzo udanej gry cRPG od twórców takich hitów, jak seria Baldur’s Gate, pierwsza część Neverwinter Nights z dodatkami, Star Wars: Knights of the Old Republic oraz Dragon Age: Początek. Pierwowzór został wydany na Xboksie 360 przed dwoma laty, a w 2008 roku trafił do posiadaczy komputerów osobistych. Natomiast druga część ukaże się jednocześnie na obu tych platformach już 29 stycznia.

Mass Effect 2 jest już dostępny w sklepie gramer.pl, który oferuje go w standardowej edycji z bonusem w postaci zestawu Terminus (składa się on z pancerza bojowego Terminus Assault Armor oraz broni M-490 Blackstorm) oraz kolekcjonerskiej, w skład której wchodzą 48-stronicowy artbook w angielskiej wersji językowej, pierwszy numer angielskiego komiksu Mass Effect Redemption, płyta DVD z materiałami o powstawaniu gry oraz dostęp do specjalnych przedmiotów w grze - unikatowego pancerza i broni (niemożliwe do zdobycia w trakcie normalnej gry).

30 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Karfein

Mam nadzieję, że mój komp chociaż Gyromancera pociągnie xD

Odpowiedz
G Revanchist

Uff, jakoś mój komp ME2 uciągnie. Obniży się detale do średnich, powyłącza cienie - i będzie całkiem płynnie chodzić xD.

Odpowiedz
G Osiol

Fajnie, pograłbym sobie na full detalach. Ale nie wiem czy zakupię tą grę w premierę. Zresztą...EA szykuje w końcu full polonizacje na skale CD-Projektu, czy tylko kinowa będzie? Bo jak tylko to drugie to nędznie dla mnie. ME1 grałem na full po polsku i głupio będzie mi usłyszeć Sheparta po ang.

Odpowiedz
elmo-X

Zapowiada się ciekawie... napewno zagram :D a co do wymagań nie są one jakoś super wygórowane, bedzie mozna pograc na przecietnym komputerze :)

Odpowiedz
G stefanio

Widzę, że raczej sobie w nic nie pogram, dopóki nie kupię nowego komputera :'/

Odpowiedz
G Revanchist

W sumie i tak chyba kupię tę grę gdzieś rok po premierze, jak to było w przypadku jedynki - może uda mi się rozbudować sprzęt i wymienić podzespoły na lepsze, a wtedy może odpalę to na full detalach? ;D

Odpowiedz
G SpecShadow

Czy mi się wydaje czy gra zajmuje mniej miejsca niż pierwsza część? W ME1 pamiętam że było to coś około 20GB, te pozostałe pięć to efekt dopracowania czy gra będzie jeszcze krótsza i uboższa w zawartość?

Same wymagania - UE3 i nie ma niespodzianek.

Odpowiedz
G Nvaier

Nie ma tragedii, powinno ruszyć :)

Odpowiedz
G POZNANIAK

Wymagania zblizone do ME 1. W sumie mozna wywnioskowac, ze to bedzie odgrzewany kotlet z drobna aktualizacja kodu. Ja osobiscie chcialbym zeby to byl dobrze zoptymalizowany kod :D:D:D

Odpowiedz
G Econochrist

Jak dobrze jest w ogóle nie przejmować się żadnymi wymaganiami
Kasa i robota ;D Hell Yeah! Wspaniała rzecz.

Odpowiedz
G Damianuss1

Pójdzie na najniższych :P jak zwykle ehh.

Odpowiedz
Triderus

Ach ,brawo Bioware jestescie najlepsi.

Odpowiedz
G kiczka116

wymagania nie są małe ani za duże, ale trzeba już sie przyzwyczajać że wymagania będą coraz wyższe.:)

Odpowiedz
G Longer

Cóż, gra powinna śmigać na najwyższych, całe szczęście, że mój GeForce 8600 jeszcze się trzyma, ale to pierwsza rzecz jaką chcę wymienić w najbliższym czasie ;)

Odpowiedz
G Azvar

Minimalne wymagania sprzętowe:
* klawiatura i mysz;


Wow, widział ktoś żeby współczesny użytkownik/komputer nie miał klawiatury i myszki? :D

Odpowiedz
G mcnitrox

Czyli obyło się bez niespodzianek. Prawie takie same jak w "jedynce". Chciałbym, żeby dopracowali optymalizację, żeby nie było takich spowolnień jak w ME1 miejscami przy intensywnej akcji.

Odpowiedz
G RamiroPL

Współcześni użytkownicy DOS-a nie potrzebują myszki :PKlienci w dystrybucji cyfrowej będą mieli problem z DRM-em, skoro sprawdza czy płyta jest :D

Odpowiedz
G Moooras

lol, mój komp prawie spełnia wymagania zalecane. I tak pewnie będe musiał na minimalnych detalach zasuwał....

Odpowiedz
G NecroVisioneR

Dziwne,ktoś tam z BW mówił ze gra będzie miała podobne wymagania co jedynka,no cóż sami widzimy...jak jest choc nie jest źle ale na h detal to bedzie trudno

Odpowiedz
G Pietro87

No to jestem spokojny, poleci na fulu ^^
Ciekawe z kolei jak kwestia optymalizacji, bo tez jak kolega mcnitrox mam nadzieję że nie będzie takich średnio przyjemnych "lagów" podczas scen większej jatki, pierwszy me miał tendencję do skakania z animacją jak się naprawdę dużo działo, sporadycznie ale zawsze.
No i chyba nie wspierał jak pamiętam dwóch rdzeni co tez robiło swoje, tu zapewne juz jest inaczej , fajnie by było jak tak był zoptymalizowany jak Batman AA... nawet z physxem nie spadałem w batku poniżej 50 klatek dzieki świetnej optymalizacji i wsparciu dla wielordzeniowych procków, oby z ME2 było podobnie.

SpecShadow
20 gb ME 1 o.0 ???
U mnie w wersji kinowej zajmuje on niecałe 11 gb... nie wiem skąd ci się te dodatkowe 9 wzięło o.o

Odpowiedz
G Exelius

no wreszcie dali wymagania sprzętowe :] a już myślałem, że będę musiał kompa wymieniać :]

Odpowiedz
G Ramonek

Ale małe wymagania ()_() !

Odpowiedz
Ice-1977

> Fajnie, pograłbym sobie na full detalach. Ale nie wiem czy zakupię tą grę w premierę.
> Zresztą...EA szykuje w końcu full polonizacje na skale CD-Projektu, czy tylko kinowa
> będzie? Bo jak tylko to drugie to nędznie dla mnie. ME1 grałem na full po polsku i głupio
> będzie mi usłyszeć Sheparta po ang.
Spoko,wydaje się że nie będzie tak źle.W końcu grafika ma być ładniejsza jak w jedynce,a wymagania dużo większe nie są.A z tą polonizacją to się z tobą zgadzam w stu procentach.Co to za kontynuacja gry jak głosy będą inne?Jak nie będzie dubbingu PL to i tak ją kupię-tyle tylko że jak stanieje bo za tą kaskę to bez pełnego PL to nie warto.Jak by było pełne PL to już bym ją zamówił !!!

Odpowiedz
G Sebuuu98

Iha! Mój blaszak da radę! A już się martwiłem ;]

Odpowiedz
G KoD997

Mój PeCet ma już ponad rok, ale tą grę spokojnie pociągnie na full detalach :D

Odpowiedz
G iRReniQs

Silnik graficzny Unreal Engine 3 od samego początku nie był jakoś strasznie wymagający więc i ME2 nie jest wyjątkiem... ME chodził u mnie na full to teraz też dwójeczka będzie ;) nie ma strachu :) na pewno zamówię w pre-orderze ale jeszcze na to jest dużo czasu :P

Odpowiedz
Blaze92

Nie ma strachu :)

Odpowiedz
Kabanos22

elo mam pytanie czy Mass Effect 1 i 2 mają szanse póść na karcie gefroce 6100 ? prosze o dopowiedź

Odpowiedz
misiu4567

Ja mam z tym problem bo spełniam wszystkie wymagania poza prockiem a gra nie chce się nawet wczytywać nawet jak gram w oknie a wszystko jest wyłączone. Mam 3gb ramu ddr(400mhz) procek intel pentium 4 (2.68ghz) oraz kartę graficzną geforce 9800gt. Może kto wie w czym tkwi problem?

Odpowiedz