Informacje

FIFA 09 kontra FIFA 10 - jakość grafiki w wersji PC

56

Która FIFA ładniejsza na PC? Z tego, czy ubiegłego roku? Czas się przekonać, co jeszcze EA potrafi wycisnąć z technologii wykorzystanej po raz pierwszy w FIFA 2003.

Redaktorzy serwisu PC Games zdecydowali się na porównanie jakości oprawy wizualnej w nadchodzącej FIFA 10 i edycji z ubiegłego roku, czyli FIFA 09 w wersji na komputery osobiste. Warto przypomnieć, że Electronic Arts nie zaimplementuje w nowej odsłonie popularnej serii gier piłkarskiej nowego silnika, odpowiedzialnego na wyświetlanie grafiki. Zatem zobaczmy, co jeszcze można wycisnąć z technologii, która została wprowadzona w FIFA 2003.

FIFA 09 kontra FIFA 10 - jakość grafiki w wersji PC - obrazek 1

FIFA 09 kontra FIFA 10 - jakość grafiki w wersji PC - obrazek 2

FIFA 09 kontra FIFA 10 - jakość grafiki w wersji PC - obrazek 3

FIFA 09 kontra FIFA 10 - jakość grafiki w wersji PC - obrazek 4

FIFA 10 zadebiutuje na rynku 2 października nie tylko na PeCetach, ale także wszystkich dostępnych na rynku konsolach oraz telefonach komórkowych.

56 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G icearas

Albo mi się zdaję albo Fifa'10 ma gorszą grafikę i brzydższą od tej z 2009 roku :P Patrząc po tych screenach z artykułu :)

Odpowiedz
G loczyn

Ej ta gra serio wygląda tak biednie :/?

Odpowiedz
G Jackaloppe

Przeczytajcie najpierw tekst, a później piszcie o grafice.
Jak wół jest napisane, że w najnowszej FIF'ie EA nie zaimplementowało najnowszego silnika odpowiedzialnego za wyświetlanie grafiki...

Ale rzeczywiście, różnica jest ogromna. EA może na tym stracić. Gry, takie jak FIFA przyciągają nowych nabywców właśnie oprawą audiowizualną. Oczywiście nie tylko nią, ale jest to bardzo ważny czynnik.

Odpowiedz
G Carnage13

No nie... Czyżby Fifa cofnęła się graficznie o parę lat do czasów powiedzmy... FIFY 2005?! Toż to jakiś absurd.

Odpowiedz
G SongoX

Ta FIFA 10 będzie jeszcze gorsza od FIFY 09!!! A myślałem, że FIFA 10 będzie wstanie powalczyć z PES'em na PC, ale zawiodłem się. Wielka szkoda :((

Odpowiedz
G Dominix

jackaloppe nie wiem, ale w ktorej fifie byl nowy silnik zainpletowany ze teraz 10 wyglada gorzej? warto sie obeznac troche z tematem a nie pisac glupoty. jak wol pisze ze jest to edytowany silnik z 03. i kazda fifa po niej jest na tym samym silniku. moze to jakas alpha etc. ale dochodzi jeszcze to ze w 09 w powtorkach grafika byla ladna, w normalnej grze juz byla kicha.

Odpowiedz
G loczyn

Tak tylko kolejne wydawania kupowali raczej dla... lepszej grafiki, bo w grze raczej nic się nie zmienia. No może czasami składy ale...

Odpowiedz
G johny5

No ja pindolę, niech zrobią konwersję z konsol na PC i będzie fujara grała

Odpowiedz
SalieriMT

Ło matko wygląda to paskudnie... w porównaniu do wersji konsolowych to już pierwsza edycja na konsole aktualnej generacji wyglądała znacznie lepiej niż Fifa 2010 na PC... widać, że nad blaszakową wersją pracują chyba 3 osoby.. :).

Odpowiedz
G Citkowsky

grafa w miarę podobna ale brak znaczących zmian to krok wstecz niestety.

Odpowiedz
G knopfler

Może mi sie zdaje ale dla mnie grafika wygląda identycznie (nie licząc zmian kosmetycznych np. kolorystyki).

Odpowiedz
TopSecret1234

Zdecydowanie EA zrobiło krok w tył, niestety wygląda na to ze pes w tym roku nie będzie miał konkurencji:/

Odpowiedz
G Pile

Zwykłe naciąganie klientów na kasę a lepiej się sprzeda od naszego wiedźmina pewnie. Żal...

Odpowiedz
G Pawlo09

Wypada na to nowy PES będzie lepszy/.

Odpowiedz
G Azvar

Hehe, w FIFA porównuje się i gada o grafice, a w PES porównuje się sterowanie, animacje i realizm :) Zabawne.

Odpowiedz
G Vatiel

Dobrze, że nie interesuję się tasiemcem o nazwie "FIFA" :P Ciekawe czy jest tu ktoś, kto jeszcze co roku kolekcjonuje sobie kopanki od EA, mimo ewidentnego nabijania klienta w butelkę (utylizacja tego samego silnika + wprowadzenie kilku pierdółek = nowa gra? Skandal!).

Odpowiedz
G mw-wesoly

Pierwsza FIFA od 2002 w ktora nie zagram...mam juz dosc odgrzewnych kotletow made in EA

Odpowiedz
G Azvar

> Zwykłe naciąganie klientów na kasę a lepiej się sprzeda od naszego wiedźmina pewnie.
> Żal...
Jak dla mnie to rybka mi to, niech mają tą kasę i wydają ją na tworzenie tak świetnych gier jak Dead Space czy Mirror's Edge, które notabene już tak dobrze się nie sprzedają -.-

Odpowiedz
G kiczka116

o nie a tak chciałem kupić FIFE10 ,a teraz to raczej nie kupię po tym artykule to ta fifa się chowa do fify 9 ,ja tak sądzę przynajmniej.:))

Odpowiedz
G raven91

Nic nowego niestety.Fifa już od kilku lat wygląda tak samo i tak naprawdę nic w tej serii gier się nie zmienia.W końcu skoro i tak się dobrze sprzedaję to po co wprowadzać jakieś zmiany.

Odpowiedz
G MisioKGB

Porównajcie lepiej wersję konsolową z tą z PieCa. Masakra.

Odpowiedz
G loczyn

> Jak dla mnie to rybka mi to, niech mają tą kasę i wydają ją na tworzenie tak świetnych
> gier jak Dead Space czy Mirror's Edge, które notabene już tak dobrze się nie sprzedają -.-
E tam, jak na to co sobą prezentują to sprzedają się świetnie! :]

Odpowiedz
PC98

Włączcie Fife 09 na minimalnych detalach to będziecie mieć podobną grafike, co tutaj jest. Jeśli te zdjęcia są z Fify 10, to sorry, ale w to nie uwieże... Nawet jakość tych zdjęć jest marna (spójrzcie na widownie z Fify 10).

Odpowiedz
G OmegaX

FIFA 2003 + aktualne składy = FIFA 10. Dobrze, że jest PES. :]

EDIT: A może ktoś zrobi moda do FIFY 2003 na wzór FIFY 10? Wystarczy składy pozmieniać i nowe stroje dodać. A ile kasy się zaoszczędzi. Hahaha.

Odpowiedz
G Kettger

W tym roku chyba już nawet nie sprawdzę nowej FIFY, tylko kupię PESa. Przecież ta grafika, to jakaś tragikomedia. Albo wiecie co? Być może EA Sports doszło do wniosku, że będzie teraz pogarszać oprawę wizualną. Szkoda gadać... :P

Odpowiedz
G Braveheart

A co wy byście chcieli gra która wydawana jest co roku na pewnie tym samym silniku graficznym moze kapke ulepszonym... Ea wydaje co roku seryjnie gry dla szmalu NBA NFS <-- O tym to juz nie wspomnę ~~ NHL FIFA I Wszystko co sportowe co roku ten sam miesiąc.. niech się wezmą za gre i robią ją moze z 3 lata to może cos fajnego wyjdzie ... Ea Zlazło na PSy

POzdrawiam

Odpowiedz
G Azvar

> > Jak dla mnie to rybka mi to, niech mają tą kasę i wydają ją na tworzenie tak świetnych
> > gier jak Dead Space czy Mirror's Edge, które notabene już tak dobrze się nie sprzedają
> -.-
> E tam, jak na to co sobą prezentują to sprzedają się świetnie! :]
Ale co, gry czy firma? Bo te gry serio są genialne, to nie był sarkazm... Mirror's Edge do tego dosyć nowatorski.

Odpowiedz
G Kettger

Braveheart - grałeś w FIFĘ na konsoli? Pewnie nie. Zagraj, a przekonasz się czego byśmy chcieli na PC. ;P

Odpowiedz
G Budep

Ech, trudno tu ocenić czy grafika jest grosza, bo nie ma w FIFE 10 tego efektu głębi. Ale piłkarze i tak kanciaści.

Była jakaś tam sonda, w której głosowali gracze, czy chcą na PC tą wersje z konsol i większość była na NIE. Dalej nie wiem kto tam głosował..

Wierze, że teraz zmienią parę rzeczy i nie będzie tak źle, bo przyznać trzeba, że przy dziewiątce się nieźle bawie, ale łatwość transferów i brak realizmu (te same akcje, strzały) wkurza.

Odpowiedz
Matell

Tak na oko to 09 wygląda lepiej...

Odpowiedz
G Os0

Wersja na pieca jest robiona tylko po to, żeby była. A wielka szkoda, bo grywalność ma niesamowitą :(

Odpowiedz
G Afro69

Buhaha, a juz w 09 byla nawet nawet fajna murawa (zielona i 3D w pewnym sensie ^^), a tu ewidentnie cofneli sie w rozwoju, toz to boisko wyglada jak nalozona tekstura jednego koloru....

Odpowiedz
FatB

No i znowu Fifa pokazuje jak mozna kopiowac kolejne gry z ta sama grafika lecz innymi dodatkami..
Ech.. EA! Kończ waść stydu oszczędz!
No ale w pewym sensie murawa o 09 byla zielona w pewnym sensie jak zauwazyl to Afro69

Odpowiedz
G Jedimax

Czy tylko mi się tak wydaje czy w Fife 10 naprawdę jest gorsza grafika niż w 09??

Odpowiedz
mentol21

Moim zdaniem PES co roku kładzie na łopatki FIFE

Odpowiedz
G xD_ominik

Rewolucji to nie będzie. Pewnie na innych konsolach też.

Odpowiedz
G mistshoo

Mogliby już w ogóle na PC nie wydawać , na konsolach 10 będzie miazga a na PC to nawet nie ma co patrzeć.

Odpowiedz
SalieriMT

xD_ominik - na konsolach rewolucji nie będzie, bo już Fifa 09 była naprawdę doskonała... sam czasami pogrywam mimo, że żadnym fanem kopanek nie jestem... a moja poprzednia część w jaką grałem to edycja z 2001 roku chyba...

Grafiki już za bardzo nie poprawią, bo z konsol wiele już nie wycisną... a sama mechanika gry jest naprawdę świetna.

Odpowiedz
HeX1981

jakby ludzie nie kupowali tego odgrzewanego gniota ktory sie zmienia tylko w skladzach druzyn to EA by zapewne przykładalaby sie do kazdej następnej częsci a tak? po co maja sie meczyc....

Odpowiedz
G stefanio

Już dawno skreśliłem ten tytuł.....odgrzewane kotlety, nic więcej :/

Odpowiedz
G Leos8

> Moim zdaniem PES co roku kładzie na łopatki FIFE
>
Nie na konsolach. Jak już wszyscy zauważyli - EA stoi w miejscu, znaczy, że się cofa. A tej ankiecie na temat next genowego silnika graficznego to chyba głosowali pracownicy ;/ Błogosław mi Panie, mam X360...

Odpowiedz
G Stefan_Skellen

FIFA na konsole kładzie PES'a na łopatki ale wersja na PC to wielkie, paskudnie śmierdzące gówno. ;P EA chyba nadal uważa PC-towców za złodzieji i piratów, że nie opłaca im się zaimpletować nowego silinika w wersji na PC bo i tak wszyscy ściągną z neta. ;P Gdybym nie miał Xbox'a też grałbym w PES'a.

Odpowiedz
owczar4

Ale to dziadowsko wygląda na piecu, ludzie jeszcze na nich grają? ;]

Odpowiedz
G Wujek-Alfred

Coz zawsze wolalem Fife od PES'a nie wiem czemu, dla mnie ludki w PES'ie jakos dziwnie biegaja ;o
Ale rezczywiscie Fifa 10, porownujac te screeny wypada biedniej od 09, mam nadzieje ze jeszcze to poprawia :/

Odpowiedz
G Chlorofil

Ja się cieszę, że grafika się nie zmieni.

Przynajmniej będę mógł kupić i pograć sobie w najnowszą część Fify na moim starszym komputerku.

Odpowiedz
Triderus

Dla mnie FIFA była i jest najlepsza.Gram od edycji 94,i nie wyobrażam sobie innej futbolówki.W Pesa grałem 08 i 09 i nic ciekawego .Zero realizmu,piłka przyklejona do zawodników.Po prostu kolejny szit made in Japan.

Odpowiedz
G RazorBMW

> Dla mnie FIFA była i jest najlepsza.Gram od edycji 94,i nie wyobrażam sobie innej futbolówki.W
> Pesa grałem 08 i 09 i nic ciekawego .Zero realizmu,piłka przyklejona do zawodników.Po
> prostu kolejny szit made in Japan.
W FIFIE zrobisz gdzieś klepkę, ruletkę? W PESie choćby 6 masz realizm, każdy strzał jest inny, fifa to schematy. jak widać, nie ominęło to dzisiejszą edycję na PC. Brawo EA, po co kupować 10 na PC, skoro 09 na PC jest prawie że identyczny[no, w dziesiątce są nieco bardziej aktualne składy...]

Odpowiedz