Informacje

F.E.A.R. 2 - wymagania sprzętowe

51 Patryk Purczyński

Trochę strachu jeszcze przed premierą F.E.A.R.-a 2? Nie może chodzić o nic innego, jak o wymagania sprzętowe gry. Właśnie je poznaliśmy.

F.E.A.R. 2: Project Origin to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów początku 2009 roku. Po tym, jak marka powróciła w ręce ekipy Monolith Productions, nadzieje z nią związane są jeszcze większe. Wszak pierwsza część opowieści o Almie zyskała sobie mnóstwo przychylnych opinii.

F.E.A.R. 2: Project Origin - obrazek 1
F.E.A.R. 2: Project Origin

Ściągnij kompletny poradnik do F.E.A.R. 2: Project Origin w PDF-ie

Elementem, który przed premierą drugiego F.E.A.R.-a wzbudza wiele emocji są wymagania sprzętowe gry. Premiera nastąpi w lutym, jednak właściciele pecetów już teraz mogą się przekonać, czy posiadana przez nich konfiguracja udźwignie produkcję studia Monolith. Nie przedłużając zatem, prezentujemy zarówno minimalne, jak i zalecane wymagania: Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: P4 2.8GHz (3.2GHz dla Visty)/Athlon 64 3000+ (3200+ dla Visty)
  • Grafika: karta z 256MB (SM 2.0b), zgodna z DX9. NVidia 6800 lub ATI X700.
  • RAM: 1GB (1.5GB dla Visty)
  • Dysk twardy: 12GB
  • System operacyjny: Windows XP SP2/Vista SP1
  • DirectX: 9.0c
  • Dźwięk: z obsługą DX9.0c
  • Napęd: DVD
  • Internet: szerokopasmowe łącze

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Core 2 Duo 2.2GHz/Athlon 64 X2 4400+ (wymagany do hostu MP)
  • Grafika: karta z 512MB (SM 3.0), całkowicie kompatybilna z DX9. NVidia 8600 GTS lub ATI HD 2900 XT.
  • RAM: 1.5GB
  • Dysk twardy: 12GB
  • System operacyjny: Windows XP SP3/Vista SP1
  • DirectX: 9.0c
  • Dźwięk: z obsługą DX9.0c
  • Napęd: DVD
  • Internet: szerokopasmowe łącze

51 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G AjKnowJu

nie duze... napisalbym nawet male jak na dzisiejsze nowosci.

Odpowiedz
G DoomnY

Minimalne i zalecane wymagania sprzętowe: Xbox 360!

Odpowiedz
G mcnitrox

W porównaniu do GTA4 to malutkie :P

Odpowiedz
G Ecko09

Niskie te wymagania, nawet bardzo.

Odpowiedz
Enteriusz

Te wymagania są bardzo niskie jak na dzisiejsze standardy wsród FPSów.

Odpowiedz
G Tom_pl

Wymagania zalecone, są ok. Już myślałem że większe, a tak bez problemu pogram na max detalach :)

Odpowiedz
G Spector 109948

Ja bym powiedział że standardowe. No chyba że w praniu będzie inaczej:] Żeby nie było - na wymagania poprzednika nie narzekałem.
Choc przy takich wymaganiach modele przeciwników powinny wyglądac lepiej. Myślałem że w drugiej części to poprawili ale myliłem się.

Odpowiedz
G leszeq

Smiesznie niskie sa te wymaganie zalecane... O ile silnik bedzie odpowiednio dopieszczony to nie ma co plakac.

Odpowiedz
Ciciek

Jakiś epic fail jest w zalecanych bo 8600 gts jest duużo słabsze od 2900xt

Odpowiedz
Sewycz

Wymagania sa na poziomie Crysisa, czyli... prawidłowe! Widac ze posiedzieli troche nad optymalizacja i że nie jest to konwersja z konsoli. Procesor dwurdzeniowy wciaz powinien byc dopiero w zalecanych wymaganiach. I potem sie dziwia ze piractwo rosnie jak ludzie miast na gry na sprzęt wydaja (choc to tylko jeden z powodow)

Odpowiedz
G marcinshinoda

> Wymagania sa na poziomie Crysisa, czyli... prawidłowe! Widac ze posiedzieli troche nad
> optymalizacja i że nie jest to konwersja z konsoli. Procesor dwurdzeniowy wciaz powinien
> byc dopiero w zalecanych wymaganiach. I potem sie dziwia ze piractwo rosnie jak ludzie
> miast na gry na sprzęt wydaja (choc to tylko jeden z powodow)
Wiesz wymagania na papierku nie zawsze mają sie do płynnośći działania gry. Przykład Gothic 3:P Sam silnik FEAR w cześci pierwszej był słabo zoptymalizowany i gra potrzebowała kompa potwora żeby odpalić ALL MAX.

Odpowiedz
G mikim

W jedynkę tylko w demo grałem i mnie nie zachęciło, dwójka nawet jakby mi mogła pójść, to jej nie kupię, bo nie interesuje mnie :P.

Odpowiedz
G xD ominik

Rzeczywiście nie są mega wygórowanie minimalne wymagania. Grę kupię jak trochę stanieje.

Odpowiedz
G SpawN MakineN

Malucienkie nawet dziwne bo graficznie zapowiadała sie bardzo ladnie, zawsze to jest inaczej jak sie juz ma gre i instaluje na nasze blaszaki i w tedy dowiemy sie jak dziala.

Odpowiedz
G pendejo

ciekawe dlaczego w wymaganiach nigdy nie podają rozdzielczości dla jakiej taki sprzęt wystarczy ;]
BTW jedynka była dość mocno związana z .NET, a jak się łatwo w czymś pisze to przeważnie wolno się wykonuje taki program, dlatego pierwsza część potrafiła dość mocno korzystać z zasobów, ciekaw jestem czy 2. część jest napisana od nowa, czy na podwalinach jedynki.

Odpowiedz
G Spector 109948

> Wiesz wymagania na papierku nie zawsze mają sie do płynnośći działania gry. Przykład
> Gothic 3:P
True. Sam silnik FEAR w cześci pierwszej był słabo zoptymalizowany i gra potrzebowała > kompa potwora żeby odpalić ALL MAX.
Blablabla. Wystarczyło wyłączyć niektóre opcje (soft shadow na ten przykład) i gra chodziła na w miarę przyzwoitym sprzęcie. Niemniej modele postaci kańciaste jak w Gothicu :P

Odpowiedz
G marcinshinoda

> > kompa potwora żeby odpalić ALL MAX.
> Blablabla.
> Wystarczyło wyłączyć niektóre opcje (soft shadow na ten przykład) i gra chodziła na w
> miarę przyzwoitym sprzęcie. Niemniej modele postaci kańciaste jak w Gothicu :P
Yyyy a jak rozumiesz "ALL MAX", chyba wszystko włączoneO_o

Odpowiedz
G jendrek1988

Niezbyt wysokie te wymagania. Dobrze będzie :)

Odpowiedz
G Arachnos

Nie rozumiem czego pepsi tak się bo wymagań, przciez to standard jak na dzisiejsze czasy. Mój roczny komputer spełnia zalecane. Nie ma sie co bac wymagań tylko samej gry :)

Odpowiedz
G gitarka

Bardzo niskie wymagania. :D Super

Odpowiedz
G szeretucha

Nie duże, ale wszystko zobaczy się przy premierze.

Odpowiedz
Elkhwind

1,5-roczny PC będzie miał problemy - wysokie wymagania sprzętowe.

Odpowiedz
G tomoliop

Nie jest źle. A ten screenshot coś w sobie ma.

Odpowiedz
G Lukasz924

wymagania nie są wygórowane

Odpowiedz
G pig.on.the.wing

core 2duo eCOSTAM znaczy sie 3.ghz, 4gb(osiemsetki) ramu i kaleki radeon x1950 pro... jak odpale na srednich i bede mial ok 25fps (w calej grze... wiadomo, ze na poczatku zawsze lepiej chodzi wszystko xp (mniejsza rozwalka)) to mi stawiacie browara ;]

Odpowiedz
G ony Dzekson

Zalecane nie oznaczają że gra pójdzie na max detalach, po przypadku GTAIV powinniście się tego nauczyć :]

Ja dodam od siebie wymagania na x360: sprawny xbox! <- podejrzewam że mi pójdzie.

Odpowiedz
G rafekx 12

Wymagania nie są aż tak wysokie,więc na nowej karcie zagram zapewne na wysokich:)

Odpowiedz
G PtrL

wymagania nie za wysokie.
ale nie wiem czy jest na co czekac, jakos fabula pierwszej czesci nie byla zbyt wysokich lotow -.-

Odpowiedz
G InterFejS

Aż tak wysokie to one nie są. Ludzie powinni się już przyzwyczaić do takowego standardu, ponieważ cały czas widzę podobne wymagania sprzętowe różnych gier [tych nowych]. Ale co tam, ja spróbuję odpalić na swoim kompie wszystko na max [spróbuję nawet z AA :P]

Odpowiedz
G Mishii

wymagania nie za wysokie, ale mam nadzieję że nie będzie tak sprzętożerny jak Crysis :P
ale wcześniej i tak zapewne zagram w F.E.A.R-a jedynke ;D

Odpowiedz
G jendrek1988

ony Dzekson... wiesz... nie wiem czy to było chwalenie się że masz xcrap czy nie, ale ja to tak odebrałem, więc powiem Ci tak na przyszłość: Nie chwal się, bo prędzej czy później już tego mieć nie będziesz. "Nic nie trwa wiecznie. Niebezpiecznie jest wierzyć w to, że coś trwa wiecznie.". Btw. ja tam wolę grać w FPS-y na PC. Być może dlatego, że jestem przyzwyczajony. Tak więc... tylko czekać :)

Odpowiedz
G master962

raczej powinno działać na moim sprzęcie :) ale o wysokich detalach to bez wątpienia mogę zapomnieć

Odpowiedz
G DoMiNo1992

Wymagania GTA IV też za duże nie były, a tu proszę co teraz wychodzi w praktyce? :p Ja planuję na szczęście zakup "S.T.R.A.C.H.U 2" na mojego poczciwego Xboxa, więc wymaganiami się nie przejmuję :)

Odpowiedz
CoV-PL

Sądzę, że wymagania się sprawdzą, nawet te zalecane. Przede wszytkim, nie jest to port konsolowy, więc raczej autororm nie będzie chciało się olewać wersji pc.

A po drugie, te wymagania to standard od dłuższego czasu...

Odpowiedz
G J.a.k

Mój półtora roczny komputer prawie idealnie pokrywa się z zalecanymi wymaganiami(na korzyść mojego sprzętu). Jakoś mnie to jednak do końca nie uspokaja... W końcu wymagania Crysis'a podobno też spełniałem, a okazało się to co się potem okazało - czyli, że gra wygląda na moim sprzęcie słabiutko i ledwo chodzi.

Odpowiedz
menelica

Ponoć fear 2 nie wykorzystuje direct10..........ciekawe czy to rzetelne informacje.................

Odpowiedz
G Sebat1

O minimalnych wymaganiach sprzętowych nie ma co pisać, bo są bardzo niskie, ale już wymagania zalecana wcale do niskich nie należą. Chociaż akurat mi gra powinna bezproblemowo śmigać co najmniej na wysokich detalach w wysokiej rozdzielczości, ale najważniejsze w tej grze jest oczywiście multi, a tam i tak trzeba będzie wszystkie wodotryski graficzne wyłączyć.

Odpowiedz
G Michael990

Nie są wysokie wymagania :-)

Odpowiedz
spikeminoda

jak na te czasy to sadze ze wymagania sa niskie,zwlaszcza te minimalne raczej nie powinny dziwic

Odpowiedz
G dominik11kot

procek mi na styk wejdzie, mam AMD 64x2 4400+
aha i wiecie, która karta jest lebsza ?? 8600 gts czy 8500 gt

Odpowiedz
Mateox86

> jak na te czasy to sadze ze wymagania sa niskie,zwlaszcza te minimalne raczej nie powinny
> dziwic
Wymagania naprawdę nie sa wysokie... Tylko się cieszyć

Odpowiedz
gsi66

sra........ w banie albo się umie robić gry albo nie.Nie raz się przekonałem ,że bez kosmicznych wymagań gra ładnie wygląda i hula jak trzeba a innym razem spełnia tzw. wymagania a tnie się na średnich.A potem wychodzi patch za patchem.Gdyby gry na pc były by tak dopracowane jak na konsole to producenci kart graficznych i procesorów poszli by z torbami.

Odpowiedz
novembre

Taki juz urok peceta - nie da sie zoptymalizowac kodu na wszelkie mozliwe konfiguracje...

Odpowiedz
FeArOwiec

a poszło by mi na kompie 1,2gb?

Odpowiedz
G sirufok1987

> a poszło by mi na kompie 1,2gb?
Chodzi ci o RAM? To będzie zależeć od pozostałych komponentów. Napisz jeszcze jaki masz procek i grafikę.

Odpowiedz
sodi1008

Witam na Athlon 3500+ 1,5GB ram radeon 2600XT 512MB smiga na 1280*1024 na full detal caly czas 25-35 klatek na sekunde

Odpowiedz
222222222222222

Wymagania są niby duże. Ja mam komputer mozna powiedziec troche slabszy od tych wymagan a na full detalach bez zwiechy mi smigala :D.

Odpowiedz
matEE1973

Vista x64, Athlon 64X2 5000+, GF7900GS 512MB, 4GB - kompletny brak płynności, dopiero przy 800x600 zaczyna jakoś się ruszać :-(

Odpowiedz
G TigerXP

> Vista x64, Athlon 64X2 5000+, GF7900GS 512MB, 4GB - kompletny brak płynności, dopiero
> przy 800x600 zaczyna jakoś się ruszać :-(
Cos z saftwarem, przeskanuj kompa antywirami, moze masz jakies zle sterowniki. Do starszych konfigow warto czasami zainstalowac starsze sterowniki. Konfiguracja powinna byc wystarczajaca do grania na full.

Odpowiedz
matEE1973

Komp jest po świeżej instalce systemu ... niecałe dwa tygodnie temu.
Monitowany non stop Avastem.
Próbowałem różne stery do grafy, najnowsze, z przed roku, dwóch i cały czas to samo.

Kupię chyba jakąś inną gierkę (tylko co?) i sprawdzę też na niej.
Bo może reinstal FEAR by na coś wpłynął?

Miałem przy pierwszym odpaleniu dziwny przypadek .. przełączyłem z menu gry (nie zdążyłem nawet zagrać) Alt-Tab-em na Firefoxa, trochę w nim grzebnąłem, zrobiłem scroll myszą i wywaliło blue screena. W sumie od tego momentu po ponownym uruchomieniu kompa FEAR zaczął mulić ...

Odpowiedz