Informacje

The Sims 3 - wymagania sprzętowe

62 Patryk Purczyński

Firma Electronic Arts podała minimalne wymagania sprzętowe gry The Sims 3. Szczegółowe tabelki dotyczą zarówno pożądanych specyfikacji pecetów, jak i laptopów.

Zaledwie kilka miesięcy pozostało do premiery gry The Sims 3. Gracze oczekujący na tę produkcję mają już okazję zapoznać się ze szczegółową specyfikacją sprzętu, jaki będzie wymagany do odpalenia produkcji studia EA Maxis. Nowe Simsy potrzebują zaskakująco dużo pamięci RAM. Jak sugeruje się na forach poświęconych grze, użytkownicy powinni dozbroić się w większą ilość RAM-u od sugerowanej.

The Sims 3 - wymagania sprzętowe - obrazek 1

Ściągnij kompletny poradnik do The Sims 3 w PDF-ie

Oto minimalne wymagania sprzętowe gry The Sims 3:

Komputer osobity z systemem Windows XP:

  • System operacyjny: XP (Service Pack 2)
  • Procesor: Pentium IV 2.0 GHz / Athlon XP 2000+
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • Grafika: GeForce FX 5900 / Radeon 9500 ze 128 MB

Komputer osobisty z systemem Windows Vista:

  • System operacyjny: Vista (Service Pack 1)
  • Procesor: Pentium IV 2.4 GHz / Athlon XP 2400+
  • Pamięć RAM: 1.5 GB
  • Grafika: GeForce FX 5900 / Radeon 9500 ze 128 MB

Laptop z systemem Windows XP:

  • System operacyjny: XP (Service Pack 2)
  • Procesor: Pentium IV 2.4 GHz / Athlon XP 2400+
  • Pamięć RAM: 1.5 GB
  • Grafika: GeForce Go 6200 / Radeon mobile 9600 ze 128 MB

Laptop z systemem Windows Vista:

  • Vista (Service Pack 1)
  • Procesor: Pentium IV 2.4 GHz / Athlon XP 2400+
  • Pamięć RAM: 2.0 GB
  • Grafika: GeForce Go 6200 / Radeon mobile 9600 ze 128 MB

62 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
menelica

Nie znam osoby której ta gra by nie weszła, a tak przy okazji ne sądzicie że sisy są już trochę przejedzone i odgrzewane?

Odpowiedz
EmperorKaligula

> Nie znam osoby której ta gra by nie weszła, a tak przy okazji ne sądzicie że sisy są
> już trochę przejedzone i odgrzewane?
wszystko jest odgrzewane - wszystkie te "nowe przelomowe gry" to tylko mierne kalki klasykow, ostatnio taki chlam wychodzi ze szkoda gadac. A simsy to gra inna niz wszystkie - dostaje ciagle to samo tylko ze nieco ulepszone - mi to nie przeszkadza :]Co do wymagan S3 - sa naprawde niskie, nie mam sie czym przejmowac.

Odpowiedz
G xbit71

Aha, czyli gra pójdzie bez najmniejszego problemu. ^^

Odpowiedz
G Ramonek

Tia , komu by to nie poszło ? A propos gier odgrzewanych czy nie sądzicie że nagle rynek gier tak jakby podupadł ? HFS , Sims i wiele innych :( Osobiscie nie jestem wielkim fanem Sims ale wypróbował z chęcią tylko nie mam ochoty wydawac 170 zł na gre a i ściąganie to wbrew moim zasadą !

Odpowiedz
sig.

kiedy laptopy przestały być pc-tami? przecież ciągle są zgodne z specyfikacją.....

Odpowiedz
G Damianuss1

Pierwszy raz od jakiegoś czasu nie robię wielkich oczu co do wymagań sprzętowych jakiejś nowej gry. I dobrze bo już teraz wiem, że w The Sims 3 z pewnością zagram. Jedyne o co się martwię to cena, która o ile dobrze pamiętam to w poprzednikach na samym początku premiery była dość wysoka : (.

Odpowiedz
Waaazuuup

A mnie Simsy nigdy nie podeszły. Próbowałem i jedynkę i dwójkę, ale to nie dla mnie. Ale fani znowu dzięki tej grze będą mieli kilkadziesiąt(kilkaset?) godzin białej plamy w życiorysie. A wymagania wcale nie takie duże. Myślałem że będzie gorzej.

Odpowiedz
jac22

Dla mnie laptopy to nie sluza do gier a czlowiek co kupuje laptopa by grac jest jakims sadomasochista.

Odpowiedz
G The GaM3R

> Dla mnie laptopy to nie sluza do gier a czlowiek co kupuje laptopa by grac jest jakims
> sadomasochista.
Ja na moim laptopie pogrywam i co ??Może komuś dobrze sie gra na laptopie..

Odpowiedz
G PJ MW

Nieźle! Tylko 2 razy większe niż mój komp.

Odpowiedz
palpatine

Nie ma jak po pracy grać w symulator życia... chore te Simsy.

Odpowiedz
G Pablo09

simsy nigdy nie miały wysokich wymagań systemowych więc cieszę się że mój komputer udźwignie ciężar RAM-u

Odpowiedz
G wdowiakm

Nie są duże te wymagania. Więc na moim komputerze pogram na najwyższych detalach i bez przycinek :)

Odpowiedz
Zorpen

> Dla mnie laptopy to nie sluza do gier a czlowiek co kupuje laptopa by grac jest jakims
> sadomasochista.
Tak? Polecam zobaczyc jak wyglada np Toshiba Qosmio X300-130... nie jeden stacjonarny sie chowa :)

Odpowiedz
G zegosz

> Tak? Polecam zobaczyc jak wyglada np Toshiba Qosmio X300-130... nie jeden stacjonarny
> sie chowa :)
Za ponad siedem tysięcy? Dziękuję, postoję. Stacjonarny z taką samą mocą miałby lepszy stosunek cena/wydajność na moje oko

Odpowiedz
G ibisz

Jeżeli te wymagania są wysokie, to kupiłem chyba zbyt dobry komputer... A tak serio, to przecież wymagania są bardzo niskie jak na dzisiejsze standardy, a 1 GB RAMu (dużo?? wcale nie...) jest potrzebne, jeżeli świat ma być otwarty. Ja tu nie widzę żadnego zaskoczenia...

Odpowiedz
Paweł Age

Ram to najtańsza część do pc ;). Dobrze że twórcy postawili na tę pamieć :).

Odpowiedz
G Sipso2008

Napisane jest: Komputer osobity z systemem Windows XP:

Powinno być osobisty.

Koleżanki pomdleją jak im powiem, że im nie pójdzie xD

Odpowiedz
G ArekForn

Czyli gra poszła mi by bez problemu :)

Odpowiedz
G simonemaster22

Mam tylko 1 GB ramu, a tak to by na luzaczku weszła. Karta tylko 128 mb , to się raczej grafiki nie spodziewajmy odlotowo - boskiej bo sądzę że wezmą stary engine , ale opcje graficzne z niego. Tak czy inaczej wymagania nie są wygórowane.

Odpowiedz
czaki222

1. Simsy 3....
2. Coś mi się nie chce wierzyć, żeby gra z tych czasów chodziła na karcie sprzed 4 lat... (chociaż czasami takie rzeczy się zdarzają)

Odpowiedz
G milten6

> 2. Coś mi się nie chce wierzyć, żeby gra z tych czasów chodziła na karcie sprzed 4 lat...
No to uwierz. Simsy są stworzone dla (w głównej mierze) graczy okazjonalnych, nie mających pojęcia co to karta graficzna, czy procesor. Dlatego w przypadku takiej gry, dla twórców priorytetem są jak najniższe wymagania sprzętowe, żeby na forach nie było krzyku zdesperowanych nastolatek, że "Simsy się popsuły" :).

Odpowiedz
G Baluk25

Ruszy mi, spokojnie. Ale nie jestem pewien, czy kupię, bo chcąc nie chcąc trochy kasy żal...

Odpowiedz
G Gawełek

Hm...kurde...gra by ruszyła nawet na moim starszym PC. Cholera...matura już niedługo, a tu premiera The Sims3 zaraz...mam nadzieje, że uda mi się poczekać z kupnem tej gry do czerwca, bo w każdym razie bardzo lubię serie The Sims.

Odpowiedz
G daniobudyn

a ja mam takie pytanie...jeżeli te simsy mają takie wymagania, to co tak naprawdę tam zmieniono? Wszystko wygląda tak jak ich wcześniejsza wersja..?

Odpowiedz
G madfrog

Grałem w 2 to tę też pewnie liznę biorąc pod uwagę fakt, że gra w nie moje siostra, więc też pewnie będę mieć okazję...

Odpowiedz
G InterFejS

Dużo RAMu bo teraz można iść gdzie się chce... to znaczy, będzie powiększony teren działań Simów. :P
Swoją drogą zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. GTA 4 miał w miarę znośne wymagania sprzętowe ale w dniu premiery każdy się dowiedział na własnej skórze, że to był fake... żeby tak nie było z nadchodzącymi Simsami ale i tak na nie nie czekam. Jeszcze nie dokończyłem GTA4 a już czekam na Mirror's Edge na PC oraz Burnout Paradise na PC. ;]

Odpowiedz
G loczyn

> Tak? Polecam zobaczyc jak wyglada np Toshiba Qosmio X300-130... nie jeden stacjonarny
> sie chowa :)
Tak jak powiedział zegosz, polecam najpierw zaznajomić się z cenami a później siać wrogą propagandę. Osobiście nie znam ludzi którzy kupują laptopa dla gier, a tym co kupuje pozostaje mi tylko pogratulować...A co do samego newsa, nie dziwota, że tak niskie wymagania. Gra z przedpotopową grafiką nie odbiegającą jakościowo od dwójki. Zmieniło się tylko zakres czytania obiektów wiec po to te 512 ramu wiecej :]

Odpowiedz
cyprian1992

ogólnie mówiąc dwa razy większe wymagania niż dwójka, fajnie by było gdyby zrobili trójkę bez dodatków tylko wszystko w jednej części

Odpowiedz
G szypek26

Wymagania są niewiele wyższe od poprzedniej części, co jest dobrą nowiną dla fanek serii. Ja w sumie też nie narzekam - od czasu od czasu zbudować sobie domek to prawdziwa radocha xD

Odpowiedz
olo357

jedyne co robiłem w simsach to podpalałem nauczycieli xD

Odpowiedz
G albert.jarema

> Wymagania są niewiele wyższe od poprzedniej części, co jest dobrą nowiną dla fanek serii.
> Ja w sumie też nie narzekam - od czasu od czasu zbudować sobie domek to prawdziwa radocha
> xD
Jest dobrą nowiną nie tylko dla fanek^^ Oczywiście nie mogę się doczekać jak będę budował domki i ciekawe jakie funkcje będą..

Odpowiedz
Zorpen

> Tak jak powiedział zegosz, polecam najpierw zaznajomić się z cenami a później siać wrogą
> propagandę. Osobiście nie znam ludzi którzy kupują laptopa dla gier, a tym co kupuje
> pozostaje mi tylko pogratulować...
>
Nie, nie mowilem o kupowaniu laptopa TYLKO do gier bo to moze i jest dziwne (biorac pod uwage cene/jakosc). Ja mowie o ludziach ktorzy kupuja laptopa "bo musza" a do tego moga pograc, a nie tylko odpalic Worda...Sweego czasu praktycznie co tydzien jedzilem pociagiem 350 km (700 w obie strony) i moja owczesna toshiba p100-222 spelniala swoja role w 100% jak musialem pracowac to pracowalem, a jak nie musialem to w wolnej chwili gralem w co tylko dusza zapragnela...pierwsza gra ktora zagiela tego laptopa byl Crisis...

Odpowiedz
G Sebat1

No tak , można było się tego spodziewać , że The Sims 3 minimalne wymagania sprzętowe będzie miało bardzo niskie. W końcu to masówka i Electronic Arts na pewno chce aby każdy posiadacz części drugiej w to zagrał , tak żeby znowu zarobić na tym kolejne dziesiątki milionów dolarów... Tylko czemu w przypadku innych gier od EA , wymagania sprzętowe wydaja się zawyżone... ;/

Odpowiedz
G master matrox

Raczej większych wymagań po tego typu produkcji nie można było się spodziewać.

W sumie to minimalne wymagania są wręcz śmieszne - The Sims 3 pójdzie nawet na sprzęcie, który został zakupiony około 4 lat temu. Ciekaw jestem wymagań zalecanych, bo akurat tutaj ich nie podano - narzekania są na dużą ilość pamięci RAM, więc zapewne 4GB, co powoli będzie stawać się standardem. Jakoś na chwilę obecną kampania reklamowa nowych Simsów idzie słabo, zapewne produkcja jeszcze nie weszła w decydującą fazę ;-)

Odpowiedz
G konikDARK

Czy The Sims 3 będą potrzebowały elektronicznej rejestracji jak w Gta4 lub Spore ???

Odpowiedz
G mouhhg

Szczerze to spodziewałem się gorszych wymagań , ale jak jest tak to się się tylko cieszyć .Gra pójdzie na większości komputerów .

Odpowiedz
G czarek.k

Wymagania akurat dla mnie. Ja myślałem, że moja karta graficzna jest taka słaba, ze żadna gra mi nie pójdzie, a tu patrzę karta na minimalne jeszcze starsza od mojej. Myślałem, że to bendą takie wymagania, że by chodziło gorzej od Gothic 3.

Odpowiedz
G orchoś1993

Fajnie,malutkie te wymagania ;p spokojnie mi pujdzie i na max detalach.

Odpowiedz
G SimulationSite

Jak na 2009 rok to wymagania są w normie. Przeciętny użytkownik PC spokojnie odpali Simsy 3. :)

Odpowiedz
Bigban

Musze powiedzieć że wam zazdroszcze, bo na mim PC sprzed prawie 5 lat ( !!! ) nawet te simy nie wejdą!

niby niskie wymagania
pssssss 128 mb (co to ma być) a na moim szmelcu to 2x zbyt durzo
1,68 GHz
64mb grafiki
1012 mb RAM (ale był dokupiony; na początku było 265)
160 GB (było 40 a potem 80)

sami widzicie <SZMELC> a stary nie chce nic z tym zrobić.

"A na to twoje granie to w zupełności starczy"

no...
... zostało mi tylko zazdrościć !/\/\/\/\/ KURWA\/\/\/\!

Odpowiedz
G capral

> !/\/\/\/\/ KURWA\/\/\/\!
Nie przeklinaj na forum, bo możesz dostać ostrzeżenie od moderatora. A co do simsów, to pewnie i tak będę je miał, bo siostra będzie chciała pograć. Cóż... trzeba będzie dokupić 1GB ramu.

Odpowiedz
G Dekerinho6

Malutkie wymagania więc pójdzie mi spokojnie :P

Odpowiedz
Avalon4

Były czasy kiedy większość ludzi patrzyło na minimalne...

Teraz sporo osób zaczyna oglądać pudełko zaczynając od rekomendowanych... :)

Odpowiedz
lew94

Super byłoby gdyby te wymagania były prawdziwe bo wtedy u mnie pójdzie na luzie

Odpowiedz
Agatesiu

sluchajcie nie znam sie na sprzecie, a zastanawiam sie czy pojda mi simsy z procesorem intel core2 duo (na laptopie)??

Odpowiedz
G Jedimax

> sluchajcie nie znam sie na sprzecie, a zastanawiam sie czy pojda mi simsy z procesorem
> intel core2 duo (na laptopie)??
Nie ma to jak dowiedzieć się konkretów (Tak to aluzja). Musiałbyś podać wszystkie części lapka i to nie w tym temacie(?)

Odpowiedz
Agatesiu

intel core2 duo 1.66 ghz, ati radeon xpress 1250, 1.75 gb ram,tyle info starczy?

Odpowiedz
Klalalal

a czy na Intel GMA 3100 odpali?

Odpowiedz