Informacje

Call of Duty: World at War - wymagania sprzętowe

56 pepsi

Treyarch opublikowało wymagania sprzętowe gry Call of Duty: World at War. Co ciekawe nie są one dużo większe od tych, które musiały być spełnione do odpalenia poprzedniej części, Modern Warfare.

Kiedy okazało się, że nad piątą częścią serii Call of Duty pracuje ekipa Treyarch, gracze zaczęli powątpiewać w sukces tego projektu. Gwiazda Modern Warfare wciąż świeci jasno i trudno wywróżyć, czy załoga odpowiedzialna za World at War dorówna studiu Infinity Ward.

Choć zapowiedzi są ambitne, ostateczny test dokona się dopiero 14 listopada. Właśnie tego dnia piąty CoD ma bowiem wkroczyć na europejskie półki sklepowe. Tymczasem już teraz Treyarch opublikowało wymagania sprzętowe World at Wara. Oto one:

  • Procesor: AMD 64 3200+/Intel Pentium 4 3.0GHz lub lepsze
  • Miejsce na twardym dysku: 8 GB
  • RAM: 512MB (XP)/ 1GB (Vista)
  • Grafika: Shader 3.0 lub lepsza, Nvidia GeForce 6600GT/ATI Radeon 1600XT z 256 MB lub lepsze

Call of Duty: World at War - obrazek 1
Call of Duty: World at War

Fani serii Call of Duty zapewne spostrzegli, że wymagania sprzętowe nie zmieniły się znacznie od czasu, gdy na rynku pojawił się Modern Warfare. Przypomnijmy, jak wtedy prezentowały się liczby przy poszczególnych komponentach:

  • Procesor: Intel Pentium 4 2.4 GHz lub AMD Athlon 64 2800+
  • Miejsce na twardym dysku: 8 GB
  • RAM: 512 (XP) / 768 (Vista)
  • Grafika: Nvidia GeForce 6600 lub ATI Radeon 9800 Pro

Dość duże podobieństwo, nieprawdaż? Informacja ta jest zatem bardzo optymistyczna dla tych, którzy grali na swoim komputerze w Modern Warfare. Nie będą oni musieli ulepszać swoich podzespołów w celu odpalenia World at Wara.

56 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Rumcajs52

Ja mam inne wymagania :P
X360 :>

Odpowiedz
G Pile

Ja też. :D

Odpowiedz
G PatryKcja

O ja cie! Jaka dobra wiadomość! Jestem very happy because i like Call of duty(wszystkie oprócz 3 bo nie miałem okazji w nią grać). I że ma tak małe wymagania to jest bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy to lubią. Niedawno widzialem na Xfire że Call of Duty 4 jest drugą grą w którą gracze najczęściej grają. To naprawde jest coś ^^ ! :P Wiecej tak dobrych wiadomości poprosze... :))) xD

Odpowiedz
Artoor90

Te wymagania zostały już ujawnione w połowie sierpnia!

Odpowiedz
G DoomnY

Tym bardziej jest to informacja, że skok jakościowy w grafice się nie dokona co widać na screenach i gameplayach.

Odpowiedz
G Rafix 06

Wymagania nie są takie wysokie, ale gra i tak mi nie wejdzie. Ale mam PS3 więc się nie martwię! :)

Odpowiedz
G Isoft

Na kompie zagram na minimalnych detalach a na Xboxie będę się cieszył wszystkimi opcjami :) Dobrze mieć Xboxa lub Ps3.

Odpowiedz
G DoomnY

Pytanie do Xbox'owców. Tego headseta w ogóle używacie w trakcie gry, bo wiadomo pisać nie bardzo możecie?Drugie pytanie, pytałem kogoś na forum o sterowanie padem, ale nie dowiedziałem się które przyciski odpowiedzialne są za pchnięcie nożem i sprint?

Odpowiedz
G ShalverPL

@Isoft:
Dobrze jest mieć dobrze złożonego kompa x]

Odpowiedz
G Ecko09

Heh fajnie, kolejna gra, w której jeszcze może uda mi sie max detale wyciągnąć :>

Odpowiedz
G Rumcajs52

> Pytanie do Xbox'owców. Tego headseta w ogóle używacie w trakcie gry, bo wiadomo pisać
> nie bardzo możecie?
Ja zawsze używam, z innymi osobami to jest różnie, ale ja używam zawsze.Ale dużo osób ogólnie używa.> Drugie pytanie, pytałem kogoś na forum o sterowanie padem, ale nie dowiedziałem się które
> przyciski odpowiedzialne są za pchnięcie nożem i sprint?
W cod4 sprint to naciśnięcie lewego 'grzybka' a nóż to naciśnięcie prawego 'grzybka'

Odpowiedz
Raven71

ja tez mam inne wymagania ;P oczywiscie XBOX 360 :D

Odpowiedz
G cichy10

Phi, czyli tak jak CoD4- wszystko na max w rozdzielczości 1280x1024.:) Tak więc mam już większy dylemat=> CoD czy Far Cry 2.

Odpowiedz
filippo14

Ja tam nadal w modern warfare pykam (ale raczej na 5 na x-a się skusze) ale i tak w fps-ach zamiecie far cry 2 !!

Odpowiedz
G LuQeMaStEr

No fajnie, fajnie. Tylko, że moim zdaniem za wcześnie wypuszczają WaW. Jest duże prawdopodobieństwo, że gra nie osiągnie nawet 3/4 ilości sprzedanych egzemplarzy MW.
Ja na przykład w MW gram praktycznie od premiery i gra mi się w ogóle nie znudziła.
Tym bardziej takie lawirowania między czasami akcji kolejnych części CoD'a, nie za dobrze robią dla serii.
Cieżko mi póki co ocenić jak to z tą sprzedażą będzie, ale większych sukcesów nie wróżę ( jestem sceptykiem :] )

Odpowiedz
G Mr Black

Jak na dzisiejsze czasy wymagania wręcz śmiesznie małe. I świetnie. To tylko dobrze świadczy o umiejętnościach programistów. Gdyby wszystkim developerom chciało się tak optymalizować gry, można by w ogóle zaprzestać upgrade'owania kompa na wiele długich lat.

Odpowiedz
G mr.Nowak

nawet na starym kompie by mi poszło :P luz...

Odpowiedz
G 88Bonzo

kocham CoD`a za wymagania i optymalizację silnika :))

Odpowiedz
G Sz0gun

Ja nigdy nie wierzę w podawane wymagania . Zapewne na 512MB RAM'u będzie się ciąć...

Na szczęście mam komputerek mam dobry i nie potrzebne mi konsole... :]

Odpowiedz
Principes

> Na kompie zagram na minimalnych detalach a na Xboxie będę się cieszył wszystkimi opcjami
> :) Dobrze mieć Xboxa lub Ps3.
Częsty błąd i mit. Zapamiętaj proszę raz na zawsze, że przy wszystkich zaletach tego urządzenia, na konsoli nigdy nie zagrasz na przysłowiowych "maksymalnych detalach". Wersje PC-towe obsługują o wiele wyższe rozdzielczości ekranu, niezmiernie często lepszej jakości tekstury&efekty, co przekłada się na intensywniejsze wrażenia wizualne. O większej ilości klatek na sekundę przy odpowiednio mocnym sprzęcie nie wspomnę.

Odpowiedz
G Ryan Kam

Wymagnia śmiesznie małe . Oby gra nie była taka jak jej wymagania :P

Tak wole mieć ta gre na xboxie czy ps3 :)

Odpowiedz
G Tom_pl

No to czekamy do listopada, i wtedy się przekonamy czy będzie tak dobra 5 jak 4 :)

Odpowiedz
rosenand

Jasne... Po tym co widziałem na filmikach z gameplayem sądze że te wymagania są MOCNO minimalne, dużą grupę osób interesuje raczej konfiguracja rekomendowana.

Odpowiedz
G Arachnos

I czemu tu się dziwić? przecież Treyarch korzysta z silnika użytego w CoD4 bez modyfikacji. Mają gotowe narzędzia tylko robią samą grę. Osobiście wolę CoD w wydaniu IW. United Offensive mi się nie podobało i wykrzaczało się niemiłosiernie.

Odpowiedz
G ja33no

Mi na pewno pójdzie, tak jak wszystkie gry na PS3 ;P.

Odpowiedz
G Tomeczek23

wymagania są bardzo niskie i dobrze bo duża ilość graczy odpali to na swoich pecetach.

Odpowiedz
LIZZU

CoD4 był przykładem doskonale wyglądającej i zarazem ŚWIETNIE zoptymalizowanej gry. NA moim średniej już klasy sprzęcie jakby nie było śmigał na full bez żadnych ścinek.
Spore nadzieje wiążę odnoście CoD5 i mam nadzieje ze będzie choć w połowi (!) tak grywalna jak poprzednik.
tylko żeby nie trwała znów tylko 6 godzin..

Odpowiedz
brantej

Zaraz, zaraz. W sklepie gram.pl napisali że GF6800 potrzebna, a tutaj, że GF6600. To jak to jest w końcu??? Pytam, bo mam GF6600GT i zmartwiła mnie wiadomość, ze od 6800GT bedzie w stanie działać :/

Odpowiedz
G Lukasz924

myslalem ze beda duuze wymagania a tu jednak nie. pojdzie mi spokojnie

Odpowiedz
G Aargh92

brantej=> zapewniam cię, że na 6600 pójdzie. Nie wiem czemu ale ta karta jest dyskryminowana przez twórców gier. (vide Mass Effect, który na 6600 radzi sobie całkiem nieźle :))

Odpowiedz
G RedSqll

Zastanawiam się dlaczego podają oni minimalne wygania? Mogli by podać wymagania potrzebne do fulldetal czy też średnich chociaż. Bo taki Pentium 4 to mi mówi tylko to, że go mam.. i że raczej nie będę się cieszyć gra.

Odpowiedz
G Modok

Tylko zalecanych nie ma.

Odpowiedz
G FPS FPP TPP

co wy chcecie od tych wymagań jak na te czasy to są bardzo małe

Odpowiedz
G szeretucha

Hehe no i bardzo ładnie Treyarch. Oby tylko grywalność dorównywała MW ;] Chcecie wymgania zalecane to pomnóżcie wszystko przez 2 a zamiast pentium wstawcie c2d i zamiast 66gt wstawcie 8600(?) i macie zalecanie. Skoro minimalne będą nieduże to zalecane tez się nie będą ogromne.

Odpowiedz
G Damianuss1

Tzn, że nie mam się czym martwić ^^.

Odpowiedz
discopete

Gra będzie napewno super a wymagania sprzętowe to co pisze x2 i będzie na wysokich detalach działać też?! Dziwne jest tylko to, że cena gry jest większa niż Call of Duty 4 z przed roku. Teraz jest w sklepie gram.pl gra PC Call of Duty World at War za 120 złotych a Call of Duty 4 Modern Warfare było za 80 złotych. Plusem tego jest to, że jest to wersja polska kinowa ale CoD4 też był w wersji polskiej kinowej. U wydawcy gry w Polsce (LEM) jest jeszcze większa cena 140 złotych. Co się stało?

Odpowiedz
G wosq

Info o wymaganiach gry na PC, ale i tak znajdzie się ktoś komu się wydaje, że błyśnie pisząc, że pogra na konsoli. A wymaganie nieduże i dobrze. Chociaż jedna firma potrafi porządnie optymalizować swoje gry.

Odpowiedz
G szeretucha

>A wymaganie nieduże i dobrze. Chociaż jedna firma potrafi
> porządnie optymalizować swoje gry.
Jak najbardziej ;] A duże wymagania na PC nie są wymogiem takiego czy innego silnika tylko chęci twórców. Gdyby wszystkim chciało się dobrze optymalizować gry to taki Crysis na pewno sprzedałby się w dwukrotnie większej ilości, no ale cóż fajnie zobaczyć, że chociaż niektóre firmy nie zapominają, że nie wszyscy mają GTX 280... pozdr.

Odpowiedz
G MLODY2K6

Nie trzeba miec GTX 280 zeby pograc we wszystkie gry na full. Oczywiscie marginesem pozostaje Crysis w ktorej nawet GTX 280 sobie nie radzi, ale to juz w zaleznosci od rozdzielczosci.

Odpowiedz
G Sir Elrond

Nawet nie takie wysokie , na moim sprzęcie powinno pójść na minimlanych.

Odpowiedz
G fearlord

No takich twórców gier właśnie lubię :)

Odpowiedz
G HorrorNBS

pozdrawiam ludzi ktorzy chca w to grac na jakims archaicznym 6600. :D zobaczycie filmik poczatkowy i na tym sie skonczy. :D

Odpowiedz
G tomas92

Bardzo miło, Modern Warfare chodziło u mnie bez zarzutu, więc i z World at War nie będę miał problemów ;)

Odpowiedz
G master matrox

Wymagania co tu dużo pisać - są niskie.

Na dzisiejsze czasy to standard, ale w zasadzie jestem zdziwiony wymaganą pamięcią ram - tylko 512MB. To naprawdę mało, w dzisiejszych czasach standard w komputerach to 2GB ramu, ale zapewne tyle będzie wymagane, by cieszyć się płynną rozgrywką na najwyższych detalach. Karty graficznej też mocnej gra nie wymaga, tak więc dla osób grających na PC to świetna wiadomość. Ja się nie martwię, bo mam PS3 ;-)

Odpowiedz
G wojtek2222

Rzeczywiście wymagania są niskie, szczególnie co do RAM-u. Prawie wogóle się nie zwiększyły co do 4, i dobrze!

Odpowiedz