Informacje

Zalecane wymagania sprzętowe GTA 4 już znane!

333 fett

Choć wielu zaczęło już nerwowe odliczanie do premiery GTA 4 na PC, wszyscy jak jeden mąż zastanawiali się nad "sprzętożernością" gry. Na szczęście dzięki witrynie Games for Windows wymagania są już znane!

Jedną z zalet oficjalnej strony Games for Windows są podawane wymagania sprzętowe gier. Dzięki karcie Grand Theft Auto IV, znamy już ich zalecaną wersję dla pecetowej konwersji produkcji Rockstar.

Ech, czasy Amigi... - obrazek 1
Ech, czasy Amigi...

Ściągnij kompletny poradnik do Grand Theft Auto IV w PDF-ie

By spokojnie pograć w GTA 4, potrzebować będziemy:

  • System operacyjny: Windows XP SP2
  • Procesor: Dual Core (Intel Pentium D lub lepszy)
  • Pamięć RAM: 2GB
  • 18GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • Karta graficzna z 512MB pamięci i obsługą Direct3D 10 lub Direct3D 9 i obsługą Shaderów
  • Czytnik DVD-ROM dual-layer

Gra pojawi się na półkach sklepowych 18 listopada.

333 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G tomasz23

W końcu skończą się spekulacje :P U mnie też jeden siwy włos mniej, bo wiem, ze mi pójdzie ;]

Odpowiedz
G mateuszencja

18 GB na dysku??Trochę dużo :P.Mi na szczęście pójdzie i myślę,że będe mógł w rozdziałce very high ustawić.Chyba ,że tylko dla Visty będzie Very High,ale może ktoś wynajdzie mod ,który pozwala ominąć to.Do Crysis'a jest taki mod i się cieszę Very High:)

Odpowiedz
G Patryk692

Fetta to ciesz się dalej tą kanciastą grafiką z konsoli. Brak AA itp. itd.
A co do grafiki to myślałem, że będą wyższe:D

Odpowiedz
G Patryk692

Sory wymagań nie grafiki:D

Odpowiedz
G Lukasz924

mi na szczescie pojdzie. tylko czy 2gb to na Xp czy na Viste??

Odpowiedz
G lordfett

> Fetta to ciesz się dalej tą kanciastą grafiką z konsoli. Brak AA itp. itd.
> A co do grafiki to myślałem, że będą wyższe:D
Hmmm, chyba należę do przemijającego pokolenia, któremu "rybka" czy ma AA, czy nie... Naprawdę zadowala mnie to jak GTA4 wygląda na konsoli. Czy będzie mniej kanciaste, czy bardziej, jest mi to bez różnicy ;) Tym bardziej, że wychodząc na spacer AA nie potrzebuję ;] It's only a game!

Odpowiedz
G lordfett

> mi na szczescie pojdzie. tylko czy 2gb to na Xp czy na Viste??
Skoro podali XP SP2, to zapewne RAM do XP SP2... ;)

Odpowiedz
G Mr Black

Jak na zalecane wymagania to nie jest źle. Teraz mogę przynajmniej mieć pewność, że nowe GTA na pewno mi ruszy. I to na maksymalnych detalach. Pozostaje tylko czekać na polską premierę. Chociaż wcześniej jeszcze z chęcią dowiedziałbym się jaka będzie cena tej gry w naszym kraju.

Odpowiedz
G Tokix

Ehhh.... Myślałem, że będzie gorzej ^^ .

Odpowiedz
G Ambr0ktn

E na lajcie śmignie :) Również myślałem, że będzie gorzej. Ale skoro tak wyglądają zalecane wymagania to w porządku :) teraz tylko czekać na wieści o cenie :)

Odpowiedz
G x boj

Nareszcie podali wymagania,mnie nie zaskakują spokojnie mi na zalecanych wymaganiach wejdzie:)

Odpowiedz
G Ecko09

No to exta....może uda mi sie na maksimum odpalić.

Odpowiedz
G bartek_kawa

Hm... no zbyt dokładnie to one nie są... ale...

-18GB HDD - łaaaał ;O
-czytnik DVD DL - czyżby zamiast wyjść na dwóch płytkach DVD (jak np. Medieval 2) wyjdzie na jednej?

Pozdrawiam

Odpowiedz
G player000

u mnie na maksymalnych detalach nie pujdzie (GF 7900GS 256MB) jednak nie boję sie o płynność:D

Odpowiedz
G Fucio

Skończą się pytania "jakie ma wymagania", ale "czy mi pójdzie" zostaną.

Odpowiedz
G WorldWar3PL

Hm. AA przecież jest ;-) Nie najwyższych lotów, ale jest. :P

Odpowiedz
G Voii

No te 18 giga przypomniało mi Turoka ;) W sumie fajnie by było gdyby gra została wydana na jednej płytce, ale czy uda się to upakować na 8,5 gigabajtach? - tutaj bym się nie zakładał:P

Odpowiedz
G mediewal2

a mi pójdzie na pewno i o to sie nie martwie, myślałem, że bedzie gorzej z wymaganiami ale nie jest tak źle
teraz tylko na GTA czekać...

Odpowiedz
bartoszd

to ze gra będzie wymagać 512 mb na krcie graficznej to tylko po to aby ktoś mógł pograć w jakichś rozdzielczościach, które są obsługiwane przez monitory 20 cali i więcej;) dlatego karta typu 7900 gs starczy z pewnością do płynnego działania na wysokich ustawieniach przy odpowiedniej rozdzielczości (niekoniecznie 800x600:P). Tak więc damy rade:D hehe pozdrówki

Odpowiedz
G ziptofaf

Całkiem spore te wymagania. Ale nie jest źle, ruszy bez problemu w max. detalach :)

Odpowiedz
G Xlol1

A czy mi w ogóle ruszy? Intel Celeron 3.3 GhZ, karta Asus X1600 512 mb, 1 GB ram (drugi kupuje w tym tygdoniu ;p)?

Odpowiedz
G tomoliop

Przyzwoite zalecane wymagania. A 18GB robi wrażenie:)/

Odpowiedz
G WIELKus

cóż szykuje się powtórka z Turoka i Age of conan ja wolałbym żeby to było na dwóch dwu warstwowych żeby to się jakoś długo nie instalowało bo da się na jednej tylko ile to się będzie rozpakowywać godzinę ? xD
ps. mój dysk już do dupy jest będzie trzeba kupić nowy tylko szkoda ze moja płyta główna może mieć tylko jeden dysk ehh

Odpowiedz
Avar Neus

Czyli to są zalecane? Jeny, już myślałem, że to są minimalne.... :D

Mam nadzieję, że na 7900 będzie można pograć na średnich w rozdziałce 1440x900 :)

Odpowiedz
G Farmerus

Moja kartunia odpali tą grę z palcem w radiatorze ^,^ xD

Wymagania są takie jak myślałem, mieszczą się między tymi podawanymi za "najmniejsze możliwe" a tymi z Crysisa :] W sumie szkoda, że podali wymagania tak szybko, nie będę miał na co czekać xDD

P.S. 18 GB to dużo ale jak wypierniczę inne gierki to będzie ładna miejscówka na tą jedną jedyną ;D

Odpowiedz
G Xlol1

to raczej będzie na dwuwarstwowych....I ponawiam pytanieCzy mi w ogóle ruszy? Intel Celeron 3.3 GhZ, karta Asus X1600 512 mb, 1 GB ram (drugi ram kupuje w tym tygdoniu ;p)?

Odpowiedz
G Ambr0ktn

Chryste no i zaczynają się pytania czy mi pójdzie... A co do DVD to może jakoś to upchną na DL. Wersja Xboxowa jakoś się zmiesciła, a tam przecież nic nie kopiuje się na dysk.

Odpowiedz
G Sarturias

Aż się nie chce wierzyć, że to są zalecane wymagania...myślałem, że wymagania co do proca będą bardziej określone (tj przez model), a nie przez rdzenie :P Tylko 2 GB RAM? Tu podejrzewałem 4 GB (na najwyższe detale)

Odpowiedz
G rob300i

>
> -18GB HDD - łaaaał ;O
> -czytnik DVD DL - czyżby zamiast wyjść na dwóch płytkach DVD (jak np. Medieval 2) wyjdzie
> na jednej?
>
Myślę że gra wyjdzie na dwóch DVD-DL. Przecież raczej nie zdołają upchać takiej ilości danych na płytę jedną płytę 8gb :-).Wg. mnie wymagania bardzo duże. Biorąc pod uwagę oczywiście fakt iż na takich gra pójdzie pewnie na 800x600 w min-med detalach. Bo wymagania podawane na stronie Live! są podane takie aby tylko odpalić grę (tak było z GoW na PC).Naszczęście ja już mam GTA IV na 100% zaliczone, ale nadal uważam że najlepszą częścią jest GTA: SA. Ale naszczęście już 25,09 nowy dashbord na X360 oraz informacje o DLC :-).Ambr0ktn --> wersja Xbox'owa się zmieściła ponieważ maxymalna rozdziałka na X360 to 1080p, a na PC dostaniecie jeszcze 2400 na ileś tam :-). Więc będzie potrzeba trochę więcej textur. Pozatym na X360 są tylko tekstury w wersji dla ustawien "high". Na PC dojdą jeszcze "low" i "medium" żeby gra wszystkim ruszyła.

Odpowiedz
G Vagina

Odpali Ci się ale będziesz mieć pokaz slajdów.

Nawet nawet. Spokojnie sobie pogram :)

Odpowiedz
G lukas2491

Wymagania są jak najbardziej ok jak na tę grafikę ;] Ja mam tylko pytanie, czy jeżeli nie mam DVD Roma z Dual-layer to mi się gra nie zainstaluje z nośnika DVD?

Odpowiedz
G OriginalGangsta

Nie jest źle, przeciwnie, jest całkiem dobrze. ;] Myślę że w 1024x78 spokojnie będę mógł włączyć wszystko na max. ^^ A 18 GB mi nie straszne, mam dysk 1 TB. ;p

Odpowiedz
G Budep

Dupne wymagania. Naszczęście mam 2GB ram i spełniam wymagania, co do płynnej gry :p

Odpowiedz
Lm13

Czyli że mój 2 letni 7900GS uciągnie to na med w 1280x960? Czyli coś jak wszystkie gry które ostatnio wyszły ;)
18GB na dysku to lekka przesada xD

Odpowiedz
G Bratek196

18 GB to do wymiany karty procka i ramów można doliczyć nowy dysk, wymagania zalecane są trochę duże, miejmy nadziej że Rockstar zoptymalizuje kod. Ale te 18 GB na dysku... brak słów...

Odpowiedz
G Snake_GMC

W sumie to te wymagania g...uzik mówią. Karta z 512 MB innej karcie z 512 MB nierówna...

Odpowiedz
G Heroes1990

Wymagania nie są chyba duże, prawda? Każdy szanujący się gracz powinien mieć komputer, który uciągnie GTA IV ^^

Odpowiedz
G WIELKus

lukas2491
no nie zainstaluję ci się bo to będzie na dwu warstwowej płytce a jeżeli twoja nagrywarka tego nie obsługuję to... musisz kupić nowy napęd DVD :D

Odpowiedz
G cinus`

Jedyne czego nie spełniam z wymagań zalecanych to ilość ramu na grafice (mam tylko 256), więc teoretycznie powinno się dać grać. Gorzej, że mam laptopa, więc jeszcze różne cuda mogą sie dziać... W każdym bądź razie kupić trzeba choćby nie wiem co :)

Odpowiedz
G Fucio

To są wymagania zalecane, więc powinno ruszyć na nieco słabszych komputerach :P

Odpowiedz
G Vangel

No ale na prawdę macie na co czekać: ja dla tej gierki kupiłem Xboxa i nie żałowałem :)

W porównaniu do takiego np. Stalkera to GTa jest bogiem - mówimy oczywiście o dopracowaniu, przywiązaniu do szczegółów, sprawności rozgrywki i komfortu.

Nic tylko zagłębić się w Liberty City i zasmakować słodkiej zemsty :]

Odpowiedz
G Ambr0ktn

Jak napisał Snake_GMC wymagania są w sumie póki co zbyt ogólne. Bo karty faktycznie nie są sobie równe tylko dlatego ze mają tyle samo pamięci. Moglby podać mniejwięcej jaki model uznają za stosowny. Poza tym 18gb jakoś mnie nie zadziwia.

Odpowiedz
Avar Neus

> lukas2491
> no nie zainstaluję ci się bo to będzie na dwu warstwowej płytce a jeżeli twoja nagrywarka
> tego nie obsługuję to... musisz kupić nowy napęd DVD :D
A gdzie można sprawdzić, czy napęd jest DL czy nie?

Odpowiedz
G MisioKGB

Oj Fett mi siwe włosy przybędą za 2-3 lata kiedy będzie trzeba upgradować PC, a Tobie podczas przenosin na x720 ... ; )

btw. mi tych włosów przybędzie o wiele więcej ;p

Co do wymagań: całkiem spoko

Odpowiedz
G NyGgA MiLy

Łee,na maksa pogram.Tylko z miejscem gorzej :D

Odpowiedz
G danzelmario

uf na szczescie u mnei ruszy, zobaczymy na jakich detalach :D

Odpowiedz
G danzelmario

> Łee,na maksa pogram.Tylko z miejscem gorzej :D
no wlasnie, 18 gb to i dla mnie problem:P bo zapchany dysk mam, hehe do czego to doszło zemy martwic sie nie procesorem np a pojemnoscia dysku twardego:P

Odpowiedz
G Niesiej

Ja mam EVGE 8800 Gs 320Mb i Atchlona 3200+ o ramy się nie boje. Jak Crysis mi chodzi na tym sprzęcie to GTA IV też mi pójdzie A że mam konsole (xbox 360) to wystarczy. Jestem ciekawy czy Pc i konsole bedą mogli w multi razem pocinac

ps. sorki za błedy klawiatura mi nawala

Odpowiedz
G Meykan

512 na karcie..no trochę dużo większość ma 256 ale ci którzy kupili nowego kompa w tym roku na pewno mają 512.
2 GB? No cóż to dla XP ciekawe ile będzie dla Visty bo dosyć spore grono gra na Viście.
18GB no teraz to tam betka dla ludzie którzy mają po 160GB na dysku lub więcej ale długo będzie się instalować.


No są większe niż myślałem. Crysis nie potrzebował 512 na karcie ani 2GB żeby spokojnie pograć na przyzwoitych ustawieniach.

Odpowiedz
G crash807

Ja w przyszłym tygodniu będe miec nowego kompa to o to sie nie martwie czy mi pójdzie :P Mnie najbardziej zaszokowało ile potrzebuje miejsca na dysku. Zapewne bedzie na 2dvd tak jak Turok :-). Ale wymagania też nie są aż tak kosmiczne bo należy wziąść pod uwagę, że są to zalecane wymagania a nie minimalne. Teraz jak już wymagania sa znane to oczekuję na to aż w końcu cenega poda CENĘ gry. Ja obstawiam na 129.90zł :-)

Odpowiedz