Informacje

Far Cry 2 - znamy wymagania sprzętowe

126 pepsi

W sieci pojawiły się dziś wymagania sprzętowe gry Far Cry 2 - zarówno minimalne, jak i rekomendowane. Dane te potwierdzili przedstawiciele Ubisoftu. Wstrzymajcie oddech.

Fani strzelanin pierwszoosobowych zapewne doskonale pamiętają jak wiele szumu zapanowało wokół wymagań sprzętowych pierwszego Far Cry'a. Nic dziwnego - choć od premiery produkcji studia Crytek minęły ponad 4 lata, nadal prezentuje się ona bardzo przyjemnie dla oka.

Nie czas jednak na zwracanie wzroku ku przeszłości, bowiem wielkimi krokami zbliża się druga odsłona tego oczekiwanego shootera (jeżeli Ubisoft dotrzyma założonego terminu wydania - a z tym bywa różnie - tytuł ten na półkach sklepowych zawita pod koniec listopada). Podobnie jak w przypadku wydania premierowego, tak i tym razem uwagę fanów przykuwa wspaniała grafika. W parze z tymi niezwykle realistycznymi widokami idzie jednak obawa o to, czy sprzęt drugiego Far Cry'a udźwignie. Ubisoft rozwiał dzisiaj wątpliwości wszystkich oczekujących na tę pozycję.

Far Cry 2 - obrazek 1
Far Cry 2

Poniżej przedstawiamy wymagania gry Far Cry 2.

WYMAGANIA MINIMALNE:

  • Procesor: Pentium 4 3.2 Ghz, Pentium D 2.66 Ghz, AMD Athlon 64 3500+ lub lepsze
  • RAM: 1 GB
  • Karta wideo: NVidia 6800 or ATI X1650 lub lepsze
  • Wymagany Shader Model 3 i 256 MB pamięci karty graficznej
  • Napęd: DVD-ROM
  • Wolne miejsce na dysku: ok. 12 GB

ZALECANE:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo Family, AMD 64 X2 5200+, AMD Phenom lub lepsze
  • RAM: 2 GB
  • Karta wideo: NVidia 8600 GTS lub lepsze, ATI X1900 lub lepsze
  • 512 MB pamięci karty graficznej
  • Dźwięk: zalecana karta dźwiękowa z obsługą 5.1

OBSŁUGIWANE KARTY GRAFICZNE:

NVidia 6800, Serie: NVidia 7000, 8000, 9000, 200. 8800M i 8700M obsługiwane w laptopach.
Serie: ATI X1650 - 1950, HD2000, HD3000, HD4000.

126 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Azreix

Jak na to, co gra narazie prezentuje (i mam nadzieję, że to wszystko się spełni w finalnej wersji) - to nie są jakieś wygórowane wymagania. Powiem nawet, że... Takie normalne. :D

Odpowiedz
G Gawełek

Hm...jej...nie sądziłem, że będą, aż takie wymagania. Jeżeli kiedyś dorwę się do tego tytułu (lub zostanie wydane demo...jeżeli jednak była mowa o tym, iż takowego nie będzie to przepraszam, FC2 nie za bardzo śledzę) to pogram sobie na wysoko lub wysoko-średnich detalach : ).

Odpowiedz
G DArkon1990

mam nadzieje że gra będzie działac na moim GeForce 6600 256 MB.

Odpowiedz
G MisioKGB

2 Razy mniejsze od wymagań Crysisa !! Ubisoft kocham Was :)) YEAh Baby

Odpowiedz
G Smerdek

E tam, takie coś to teraz standard. Za 1500zł można mieć komputer, który spełnia zalecane wymagania.

Odpowiedz
G PDG Żołnierz

Pogram na full bez problemu ;].

Odpowiedz
G Metalhead86

Standard, jednym słowem ujmując. Tak, czy inaczej na moim kompie (ani Xboksie) nie odpalę - i to nie z powodu wymagań sprzętowych...

P.S. Jak to zawsze w temacie o grze multiplatformowej bywa, zlecą się konsolowcy. I jak zawsze ich wypowiedzi należy ignorować ;).

Odpowiedz
G szypek26

wsio normalno. wymagania duże, ale nie kosmiczne. niemniej - Crysis mnie odrzucił, na Far Cry'a nawet się nie nakręcam

Odpowiedz
G Falconer

Zmieniam kartę graficzną i odpalę grę na full detalach. :) Na razie pogram na średnich co najwyżej. ;]

Ps. Gra wyjdzie tylko na PC czy tez na PS3/X360?

Odpowiedz
LPKorn3324

te wymagania to jest śmiech na sali> Jak widzę w rekomendowanych GF 8600 GTS to sorry ale nikt z nas głupi nie jest. No chyba, że rekomendowane od dziś dla ubi są do grania w 800x600 w bardzo średnich detalach.

Odpowiedz
G deuser

nie takie znów wygórowane te wymagania.. ale jakoś nie ciągnie mnie do FC2.. co innego na liście zakupów widnieje i zmieniać jej nie będę ;p

Odpowiedz
G Econochrist

yyy. . . powiem wam szczerze, że mnie wbiło w fotel.
Bardzo wywindowane wymagania, zwykły gracz nie pogra.
Dobrze, że w poniedziałek zmieniam procesor
a 4 GB RAM już w kompie siedzi :)

Odpowiedz
G Spector 109948

Minimalne - standard.
Zalecane - pojechali na całego. :) Ale skoro wymaga niezłego proca to co w takim razie robi tam GF8600?

Odpowiedz
G Tokix

Haha ! ; DDDDDDDDD
Myślicie, że na kompach które spełniają zalecane wymaganie, pogracie w wysokich FPS'ach .... ?
Będzie tak jak z CRYSIS'em, nie ma co sie oszukiwać.

Odpowiedz
G deuser

> Haha ! ; DDDDDDDDD
> Myślicie, że na kompach które spełniają zalecane wymaganie, pogracie w wysokich FPS'ach
> .... ?
kto tak twierdzi? bynajmniej nie ja.. wiadomo że trzeba mieć 2x lepszego kompa niż zalecane, ale mi się nie chce w FC2 grać ;p

Odpowiedz
G Jed1

Na minimalnych wymaganiach powinienem sobie pograć, ale i tak nie będę grał, szkoda gry. Będzie trzeba pomyśleć na nowym sprzętem, lub konsolą... ;)

Odpowiedz
G Dandzialf

Pójdzie bez problemu...

Odpowiedz
G Selv

Faktycznie, jest o co płakać. Karta graficzna za 250zł, procesor za 300.
Cóż za chore wymagania!

Odpowiedz
G CyberPanki

Hmm, na minimalnych pogram raczej, ale tego sprzętu jakiego wymaga ta gra na zalecanych nie dorobię się przez następny rok/dwa. Ważne jednak że się uruchomi ^^

Odpowiedz
G player000

nie powinien sprawiać problemu ale nie jest to pozycja TOP1 na te święta:D wyprzedzają go na pewno GTA4 i Mirrors Edge (i nie wiem czy kupie sobie coś jeszcze...)

Odpowiedz
G deuser

> Faktycznie, jest o co płakać. Karta graficzna za 250zł, procesor za 300.
żeby spełnić minimalne wymagania> Cóż za chore wymagania!
chyba nie spodziewałeś się że FC2 pójdzie ci na full na komputerze sprzed 2 lat ? xD

Odpowiedz
Bielo7

heh i bardzo dobre wymagania...teraz wiem ,że napewno pogram ;)

Odpowiedz
G Ascarib

"PDG ŻołnierzRobotnik08.08.2008, 18:31
Pogram na full bez problemu ;]. "

Słuchaj zalecane to nie znnaczy, że na max ci poleci z GF8600 ;p bo na tym pojedziesz gdzieś na średnich ;p
Ehhhh, muszę soibie więcej ramu sprawić i system x64 to będzie pięknie z moim GTX280 ;p ciekawe jaki Antyalliasting będę mógł ustawić na rozdzielczości 1600x1200....

Odpowiedz
G deuser

> heh i bardzo dobre wymagania...teraz wiem ,że napewno pogram ;)
tak się zastanawiam.. jeśli idzie o wymagania sprzętowe gier i programów to chyba żadne nie są bardzo dobre ;p

Odpowiedz
G PDG Żołnierz

> Słuchaj zalecane to nie znnaczy, że na max ci poleci z GF8600 ;p bo na tym pojedziesz
> gdzieś na średnich ;p
Hah, a kto powiedział ze mam 8600? ;p Wiem że ta karta to badziew. Masz tu konfig mojego kompa:Intel Core 2 Quad 6600 2.4 GHz2 GB RAMGeForce 8800 GS HDD 1 TB ;]

Odpowiedz
G MisioKGB

> Haha ! ; DDDDDDDDD
> Myślicie, że na kompach które spełniają zalecane wymaganie, pogracie w wysokich FPS'ach
> .... ?
> Będzie tak jak z CRYSIS'em, nie ma co sie oszukiwać.
Najważniejsza jest dobra optymalizacja kodu (panom z Crytec udało się to dopiero przy Warhead, ale zawsze lepiej późno niż wcale),dlategoż Warhead jak i Far Cry 2 (panowie z Ubi po prostu dobrze wykonali swoją robotę) będzie działał bez najmniejszych problemów na sprzęcie "zalecanym", joł

Odpowiedz
G 123michal

DArkon1990 toć masz napisane WYMAGANIA MINIMALNE - "Karta wideo: NVidia 6800 [...]"
A w "OBSŁUGIWANE KARTY GRAFICZNE:" Twojej 6600 nie widać... Lepiej kupić jakaś z 8 serii bo tanie (w miarę) i nie najgorsze.

Odpowiedz
G sekundo

Super na full pogram:D nie ma to jak SLI 2x 88gt:D

deuser!

Teraz płytę pod Phenoma kosztuje 200zł i to płyta full wypas a athlon x2 5200+ BL (black edition) około 250zł
Grafa za 250zł to może byc np. x1950pro 512mb i już masz najlepszą kartę na dx9:)

Kusi:)

Odpowiedz
G PDG Żołnierz

> PDG Żołnierz <- Holy Shit skąd ty wyczaiłeś 88GS z 1Terabajtem RAM'u ? ;o.. jego mać,
> przeniósł się w czasie ;P
Hehe, już edytowałem posta ;p. Dysk mam 1 TB ;p.

Odpowiedz
G mcnitrox

Obawiałem się czegoś więcej. Ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Założę się, że z tymi wymaganiami zalecanymi będzie tak samo jak z Crysisem, czyli jak mówią koledzy z góry.

Odpowiedz
G deuser

> Ehhhh, muszę soibie więcej ramu sprawić i system x64 to będzie pięknie z moim GTX280
> ;p ciekawe jaki Antyalliasting będę mógł ustawić na rozdzielczości 1600x1200....
wow, jaką ty masz kozacką k.graficzną, miło nam że o tym piszesz, oklasky!! xD ..aż dziwne że jeszcze nie masz systemu 64bit ;p ..i ubolewam nad tym że nie masz odpowiedniej ilości RAMu ;D ..doprawdy kiedy czytam takie posty to chce mi się tak jakoś.. xD

Odpowiedz
G Xarodon

Gra wymaga mocnego procka i sporej ilości (yyy...2gb to już standard właściwie...o co ten krzyk ?) pamięci, ponieważ nie ma w niej...wczytywania. Ma być pełny streaming podczas grania.
Generalnie nie ma zaskoczenia, myślałem, że będzie gorzej...

Odpowiedz
G Valium

A ja wloze po prostu plytke i pogram na moim prawie 2 letnim sprzecie (PS3). Plynnie.

Odpowiedz
G Mazur PL

Chciałem się spytać,jeśli mam procesor odpowiadający temu w rozsądnych wymaganiach i kartę graficzna 8600gt a nie gts to far cry 2 pójdzie mi na rozsądnych wymaganiach?.

Odpowiedz
G deuser

> Chciałem się spytać,jeśli mam procesor odpowiadający temu w rozsądnych wymaganiach i
> kartę graficzna 8600gt a nie gts to far cry 2 pójdzie mi na rozsądnych wymaganiach?.
zależy co dla ciebie oznaczają rozsądne ? ..i nie wymagania, tylko ustawienia detali i rozdzielczości.. moim zdaniem gra będzie wyglądała marnie

Odpowiedz
Farien

Takie wymagania to nie wymagania. Ja mam Intel Core 2 Quad, GeForce 9800GX2 i 2 GB RAM. Max detale i będę się cieszył przyjemną rozgrywką w Far Cry 2.

Odpowiedz
Farien

Quad 9300

Odpowiedz
G deuser

> Takie wymagania to nie wymagania. Ja mam Intel Core 2 Quad, GeForce 9800GX2 i 2 GB RAM.
> Max detale i będę się cieszył przyjemną rozgrywką w Far Cry 2.
nie nie będziesz, za mało RAMu ;p skąd w ogóle wzięło ci się w takim kompie tylko 2GB RAMu??..i napisz jeszcze jaką masz płytę gł, zasilacz, klawiaturę i obudowę.. bardzo nas to ciekawi xD

Odpowiedz
G Galadin

> Takie wymagania to nie wymagania. Ja mam Intel Core 2 Quad, GeForce 9800GX2 i 2 GB RAM.
> Max detale i będę się cieszył przyjemną rozgrywką w Far Cry 2.
Tak jasne, ta gra ma większe wymagania zalecane od Crysisa, a nawet Crysis na maxa Ci nie może chodzić, oczywiście mówimy o włączonych wszystkich efektach i 4xAA prawda? Poza tym płynnie oznacza w całej grze a nie po włączeniu kiedy nic się nie dzieje. :)

Odpowiedz
G madfrog

Nie sądzę by 2 GB ramu stanowiły jakąś przeszkodę w graniu na full detalach... Ja niestety nie moge sobie włożyć więcej niż 3,5 GB ponieważ posiadam 32 bitowy system operacyjny, a Vista zjada go tyle, że 2 GB Ramu na XP to jak 4 na Viście :P

Odpowiedz
G madfrog

Zauważcie tylko, że Crysis miał naprawdę beznadziejnie zoptymalizowany kod... W Far Cry 2 ma być lepiej, więc te wymagania mogą dać komfortową gre w wysokich (nie maksymalnych(czyt. DX9)) detalach...

Odpowiedz
G Isoft

Chore wymagania, nie na mój komputer. Na szczęście mam Xboxa. Ciekawe jakie wymagania gier będą za rok ...

Odpowiedz
Farien

Płyte główną mam i te inne rzeczy ale to co podalem jest chyba najistotniejsze prawda? Poza tym Crysis chodzi mi na High detail anty- aliasingu 4x i rozdzielczości 1440x900 średnio 40-50 klatek. Więc Far Cry 2 napewno tez będzie działać!

Odpowiedz
Farien

Nie mam very high bo mam Windows XP. Jeśli nie wierzycie to nie!

Odpowiedz
G Selv

Oh jaka ciętość, a skąd wiesz jak będzie chodzić?Ostatnio gry mają raczej zawyżone wymagania a nie odwrotnie, dawno nie spotkałem się z grą która chodziła by ledwo ledwo na najniższych po spełnieniu zalecanych.Pomijam Nwn2 oraz Gothic 3, gry są po prostu skopane od strony silnika.

Odpowiedz
Farien

Płyte mam Intela X48 DQ6, zasilacz 1000W, musz i kawiaturte Razer pasuje?!

Odpowiedz