Informacje

Mirror's Edge - zwiastun i informacje

... Zaitsev

Mirror's Edge, to jedna z najlepiej zapowiadających się gier końcówki tego roku. Wczoraj do Internetu trafiły świeże informacje na temat tej produkcji oraz zwiastun wprowadzający do fabuły.

W sieci pojawiły się świeże informacje na temat Mirror's Edge - "symulatora parkour". Niestety, gra nie będzie posiadała trybu multiplayer, natomiast jeżeli chodzi o tryb jednoosobowy, to ma on zapewnić zabawę na 10-12 godzin przy pierwszym przejściu (choć należy nadmienić, że zapowiedziano również dodatkowe tryby zabawy, które prawdopodobnie nieco ten czas wydłużą). Kolejne podejścia mają zajmować o wiele mniej czasu ze względu na wprawę gracza.

Mirror''s Edge - obrazek 1
Mirror''s Edge
Ujawnione informacje dotyczą również giwer. Gdy główna bohaterka ME zdobędzie broń, nie będzie mogła korzystać ze wszystkich swoich umiejętności i kocich ruchów. Cięższe pukawki będą nawet ją znacząco spowalniały - deweloperzy starali się premiować zwinność i zachowanie pędu, a nie siłę fizyczną. W utrzymaniu tempa przemieszczania się pomogą dwie funkcje - Reaction Time i Runner Vision. Pierwsza z nich, to nic innego jak poczciwy bullet-time, który umożliwi wybranie trasy dalszego biegu bez tracenia pędu. Z kolei Runner Vision pomoże graczowi w znalezieniu przejść i sposobów przedostania się do punktu docelowego.
Mirror''s Edge - obrazek 2
Mirror''s Edge
Aby postawić na czytelność oraz uzyskać filmowe wrażenie, w Mirror's Edge nie będzie żadnego HUD-a. Nawet gdy Faith zdobędzie pistolet, nie wiadomo będzie, ile nabojów znajduje się w magazynku. Jedynym ułatwieniem będzie mały celownik.
Mirror''s Edge - obrazek 3
Mirror''s Edge
Co do fabuły - urodziwa heroina to Faith ("Nadzieja"). Jest sierotą, która wychowała się na ulicy, bowiem jej rodzice zginęli podczas antyrządowego protestu. Teraz, gdy już nieco podrosła, zajmuje się pracą jako tzw. "Runner", czyli kurier przenoszący poufne informacje. Trzeba przy tym wiedzieć, że miasto, w którym rozgrywa się akcja gry, jest z wierzchu sterylną i utopijną metropolią. Jednak pod tym płaszczykiem kryje się tak na prawdę dystopia, w której władzę nad każdym aspektem życia ma policja i rząd. Dotychczas Faith nie miała problemów ze stróżami prawa, ale pewnego dnia jej siostra trafia do aresztu. Teraz urocza Azjatka wyrusza jej na ratunek. Poniżej zwiastun wprowadzający do fabuły:


Mirror's Edge ukaże się pod koniec tego roku w wersji na pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Najnowsze
Lubisz nas?