Informacje

Mirror's Edge - zwiastun i informacje

36 Zaitsev

Mirror's Edge, to jedna z najlepiej zapowiadających się gier końcówki tego roku. Wczoraj do Internetu trafiły świeże informacje na temat tej produkcji oraz zwiastun wprowadzający do fabuły.

W sieci pojawiły się świeże informacje na temat Mirror's Edge - "symulatora parkour". Niestety, gra nie będzie posiadała trybu multiplayer, natomiast jeżeli chodzi o tryb jednoosobowy, to ma on zapewnić zabawę na 10-12 godzin przy pierwszym przejściu (choć należy nadmienić, że zapowiedziano również dodatkowe tryby zabawy, które prawdopodobnie nieco ten czas wydłużą). Kolejne podejścia mają zajmować o wiele mniej czasu ze względu na wprawę gracza.

Mirror''s Edge - obrazek 1
Mirror''s Edge
Ujawnione informacje dotyczą również giwer. Gdy główna bohaterka ME zdobędzie broń, nie będzie mogła korzystać ze wszystkich swoich umiejętności i kocich ruchów. Cięższe pukawki będą nawet ją znacząco spowalniały - deweloperzy starali się premiować zwinność i zachowanie pędu, a nie siłę fizyczną. W utrzymaniu tempa przemieszczania się pomogą dwie funkcje - Reaction Time i Runner Vision. Pierwsza z nich, to nic innego jak poczciwy bullet-time, który umożliwi wybranie trasy dalszego biegu bez tracenia pędu. Z kolei Runner Vision pomoże graczowi w znalezieniu przejść i sposobów przedostania się do punktu docelowego.
Mirror''s Edge - obrazek 2
Mirror''s Edge
Aby postawić na czytelność oraz uzyskać filmowe wrażenie, w Mirror's Edge nie będzie żadnego HUD-a. Nawet gdy Faith zdobędzie pistolet, nie wiadomo będzie, ile nabojów znajduje się w magazynku. Jedynym ułatwieniem będzie mały celownik.
Mirror''s Edge - obrazek 3
Mirror''s Edge
Co do fabuły - urodziwa heroina to Faith ("Nadzieja"). Jest sierotą, która wychowała się na ulicy, bowiem jej rodzice zginęli podczas antyrządowego protestu. Teraz, gdy już nieco podrosła, zajmuje się pracą jako tzw. "Runner", czyli kurier przenoszący poufne informacje. Trzeba przy tym wiedzieć, że miasto, w którym rozgrywa się akcja gry, jest z wierzchu sterylną i utopijną metropolią. Jednak pod tym płaszczykiem kryje się tak na prawdę dystopia, w której władzę nad każdym aspektem życia ma policja i rząd. Dotychczas Faith nie miała problemów ze stróżami prawa, ale pewnego dnia jej siostra trafia do aresztu. Teraz urocza Azjatka wyrusza jej na ratunek. Poniżej zwiastun wprowadzający do fabuły:


Mirror's Edge ukaże się pod koniec tego roku w wersji na pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3.

36 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Graszczur

To jedna z tych gier (obok Spore i F3), na które czekam pomimo tego, że w nie nie zagram

Odpowiedz
G Erunn0

Im więcej słyszę o tej grze tym bardziej upewniam się w przekonaniu, że jest to dla mnie must-have jakich mało! Od kiedy zobaczyłem pierwszy gameplay jestem zauroczony tą grą i nie mogę doczekać się kiedy będę miał okazję w nią zagrać. Trochę szkoda, że nie będzie rozgrywki sieciowej, która mogłaby być naprawdę dobra, ale trzeba będzie zadowolić się tymi 10 godzinami w single.

Odpowiedz
G Patryk Mogilno

Czekam na te gre i jestem ciekawy czy bedzie fenomenalna tak jak myśle

Odpowiedz
G Thompson

Mirror's Edge może być niemal tak samo odkrywczy i nowatorski, jak przed rokiem Portal.

Odpowiedz
damos123

Dobrze że ulepszyłem kompa ;]. Poczekamy to może być ciekawy tytuł.

Odpowiedz
G Jaro7788

> Mirror's Edge może być niemal tak samo odkrywczy i nowatorski, jak przed rokiem Portal.
Osobiście popieram, myślę, że będzie to przede wszystkim podobne zaskoczenie, jakim był właśnie Portal, którego popularność przeskoczyła najśmielsze oczekiwania największych optymistów. Grze można było zarzucić co prawda nie pierwszej świeżości grafikę czy krótkość rozgrywki, ale za to zaskakiwała fabułą (której początkowo wydawało się nie być w ogóle, a jej zalążek pojawiał się gdzieś w połowie) i oczywiście portalową mechaniką. Zobaczymy, jak to będzie z Mirror's Edge. Oby jak najlepiej.BTW: "Faith" można by ewentualnie przełożyć na "nadzieję", ale to bardzo luźne tłumaczenie. "Nadzieja" to raczej "hope", za to "faith" to po prostu "wiara".

Odpowiedz
G Lex

Ach, jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier w tym roku. Szkoda tylko, że całość da się przejść w 12 godzin. Miejmy nadzieję, że te "dodatkowe tryby gry" przedłużą czas zabawy co najmniej dwukrotnie. Oprawa graficzna jest genialna, fabuła też pięknie się prezentuje (przynajmniej z doniesień o grze :)). Jednym słowem MUST HAVE!

Odpowiedz
Linux M

Ah, Mirror's Edge... Gra marzenie. :D
Zawsze chciałem poskakać trochę po dachach wieżowców, ale jak dotąd nie było gry pozwalającej na takie możliwości. Aż do 2008 roku i ME. ;)

Odpowiedz
G Spector 109948

10h bez multi? No to poczeka się jeszcze rok na obniżkę.

Odpowiedz
korbest

Grę kupię bo jest inna...ale mam tylko mały dylemat, przepłacić i kupić wersję na PS3 czy dać mniej za wersję PC, ale ze znanym badziewiem secuROM, bo co jak co, ale to, że secuROM będzie w tej grze jest pewne jak to, że Polska nigdy nie zdobędzie MS w piłce nożnej :) EA to jest oficjalny miłośnik secuROMa....

Odpowiedz
G skaybay

10h? To ostatni Potter miał więcej! :D

Odpowiedz
G Meykan

10h taa mogłem się tego spodziewać.

Teraz to tylko ładna grafika i wszystkie świecidełka wokół, ale żeby popracować nad długością gry to już nie.

Odpowiedz
G kenrax

Według mnie to będzie dobry tytuł. Czekam na niego (tak jak na Fallouta 3) mam nadzieje że wymagania nie będą kosmiczne.

Odpowiedz
G Rozrobiony

Genialna gra w którą nie zagram :/ Multi tą grę wyniosło by wysoko ponad podium ale nie będzie a szkoda. Może to jeszcze przemyślą. A sama rozgrywa dość krótka na dwa góra trzy dni.

Odpowiedz
Daemon89

świat z tej gry bardzo mi przypomina realia przedstawione w "Travelerze" J.Twelve Hawks. Tam też istniała pewna grupa obserwująca i nadzorująca życie każdego z mieszkańców a różnego rodzaju grupy 'runnerów' i innych parkurowców się im przeciwstawiali.

Odpowiedz
G Zelgadis

> Teraz to tylko ładna grafika i wszystkie świecidełka wokół, ale żeby popracować nad długością
> gry to już nie.
A kto powiedział, że gra musi zająć pół życia, żeby była dobra?Osobiście bardzo mnie interesuje ten tytuł. Na pierwszy rzut oka przypomniał mi pewną inną grę - ONI.Oprawa graficzna naprawdę robi wrażenie - "czyste", przejrzyste miasto, doskonały CG głównej postaci i cała masa elementów zręcznościowych.

Odpowiedz
G olki77

Strasznie mi gra przypomina Beyond Good & Evil , kobieta , reporterka , spisek. Osobiście czekam i mam nadzieje że tej gry nie zepsują . I w ogóle bieganie , skakanie to co lubię :D

Odpowiedz
G Gol Galad

Heh... To taki Assasin's Creed, tylko , że tym razem nastawiony najbardziej na skakanie kosztem walk... : P
A AC bardzo mi się spodobał, czekam na dalsze info o tym projekcie. :)

Odpowiedz
G Isoft

Ta gra już jest dla mnie hitem !!! Nie mogę się doczekać :)

Odpowiedz
G Metalhead86

Kolejna 'przekąska' na 10 godzin - tym razem podziękuję. Wiem, że to standard w dzisiejszych czasach (Age of Casuality?), ale od takiej gry spodziewałem się czegoś więcej... Gra niezbyt odkrywcza (podobny widok mieliśmy przecie w Dark Messiah of M&M), aczkolwiek ciekawa. Brak trybu multiplayer, ogromnie zresztą przyczyniający się do 'żywotności' tytułu, to bardzo wielki minus. Czekam na demko ;).

Odpowiedz
Elvan

Czekam na tą grę z niecierpliwością :D
Uwielbiam gry w których można skakać z dużych wysokości, czy wykonywać różne akrobacje.
Jak grałem w Prince of Persia, jak bardzo czekałem i grałem w Assassin's Creed'a, tak bardzo czekam na Mirror's Edge. :D Dobrze, że to już pod koniec tego roku. Jest na co czekać ! :D

Odpowiedz
G Fang

Jak dla mnie już zapowiada się lepiej niż Assassin Creed.

Odpowiedz
G Vojtas

Obejrzałem trailer - ale wy się podniecacie zwykłą grą we flashu, gdzie się po prostu skacze po dachach. Gdy minie hype, pewnie pojawi się do ściągnięcie na Gramowych Flaszkach za free.

Odpowiedz
G Verd Navarro

Sądząc po gameplay'u będzie to ciekawa produkcja, prezentuje się całkiem sympatycznie.

Odpowiedz
rochicz

Może być fajne. Co ja mówie. Jeszcze raz...to będzie super hiper mega hit roku. Gra nowatorska, a wizja umieszczenia kamery w oczach postaci przy tak dynamicznej grze to może być naprawde fajne.

Odpowiedz
G Zelgadis

> Obejrzałem trailer - ale wy się podniecacie zwykłą grą we flashu, gdzie się po prostu
> skacze po dachach. Gdy minie hype, pewnie pojawi się do ściągnięcie na Gramowych Flaszkach
> za free.
Obejrzyj trailer/gameplay, to co jest w newsie to wprowadzenie do fabuły, a nie pokaz jak wygląda gra.Screeny widziałeś w ogóle?P.S. Kto się podnieca, ten się podnieca, i tak ocena będzie zapewne dopiero po ukazaniu się gry.

Odpowiedz
G master962

bardziej podobał mi się filmik z gameplaya ale i tak w tą grę nie zagram

Odpowiedz
G Ainin

Sry, ale od kiedy to Faith to Nadzieja? :P Z tego co wiem, Faith = Wiara, Nadzieja = Hope :P

Odpowiedz
G Vojtas

> Obejrzyj trailer/gameplay, to co jest w newsie to wprowadzenie do fabuły, a nie pokaz
> jak wygląda gra.
> Screeny widziałeś w ogóle?
Hehehe, widzę, że tylko Ty się dałeś podpuścić. :)

Odpowiedz
G dudi mati

No, no gierka się zapowiada poprostu znakomicie, kolejny tytół MUST HAVE jak dla mnie, no to pozostaje tylko czekać do grudnia :)

Odpowiedz
G Zelgadis

> Hehehe, widzę, że tylko Ty się dałeś podpuścić. :)
Znaczy, że to niby było podpuszczenie? Kurczę, ale ja mało kapujący jestem ;)A tak serio, to w moim poście też trochę ironii było ;)

Odpowiedz
Buniek2

Ale kijowy filmik daliście, a najlepszy to jest tekst:
"to że nie mam broni to nie oznacza, że nie umiem walczyc"
i jakieś chucherko jak w bajkach dla dzieci rozwala wykwalifikowany oddział komandosów, następnie ucieka przed pociskami, które o dziwo trafiają w ziemię i kilka kolumien xD

Odpowiedz
MadeinHell

Mi osobiście zwiastun się nie podoba :P.

Tak przy okazji zauważyłem ciekawy detal, na samym początku trailera gdy pojawia się but (pod którym potem jest znaczek EA), we wcześniejszym zwiastunie na śródstopiu był napis z marką, w tym napis był wyszarzony jakby ktoś musiał pośpiesznie go zamazać (bo może nie wolno im było tej marki używać, albo nie pasowała do świata gry). ciekawe jak się spostrzega takie detaliki :)

ps. Marka buta to chyba Loggo...

Odpowiedz
G Sebat1

Gra zapowiada się nadzwyczaj rewelacyjnie , chociaż w tym roku konkurencja w gatunku FPS jest naprawdę ogromna to Mirror's Edge dzięki swojej innowacyjności ma szanse zostać przebojem. Tytuł ten jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier , szaleńczy bieg po dachach to jest właśnie to czego mi trzeba. :)

Odpowiedz