Informacje

Wywiad z Peterem Hinesem ze studia Bethesda na gram.pl!

44 gram.pl

Jeżeli ktoś ma spore wątpliwości, czy Fallout 3 będzie grą godną tego tytułu (a wiemy, że wciąż jest sporo takich osób), to warto wysłuchać, co do powiedzenia m.in. w tej sprawie ma Peter Hines. Specjalnie dla naszych czytelników - wywiad z PR-owcem studia Bethesda!

Pierwsi śmiałkowie wyjdą na bezkresne pustkowia postapokaliptycznego świata Fallouta 3 już tej jesieni. Niemniej fani serii wciąż chcą kolejnych informacji na temat tej gry i mają wiele obaw, że nie będzie ona wykonana na tym samym poziomie co F1 i F2. Dlatego wychodząc na przeciw ich potrzebom, przeprowadziliśmy wywiad z Peterem Hinesem, "PR-owcem" Bethesdy. Po kliknięciu parę centymetrów niżej, odpali się filmik - zapraszamy na seans:

Get Adobe Flash player

44 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G HiSin

na jakie platformy wychodzi ta gra?

Odpowiedz
G Isoft

Ciekawy będzie ten Fallout 3. Nie omieszkam zagrać jak wyjdzie na Xboxa 360.

Odpowiedz
G Isoft

> na jakie platformy wychodzi ta gra?
PS3, Xbox 360, PC.

Odpowiedz
G HiSin

to dobrze że na x360 :]e w sumie to było pewne że wyjdzie.eee ja chyba przez ten czas mieszkałem w domu odciętym od internetu. xD

Odpowiedz
sig.

eeeee jakie wątplikowśći?
po 1 betsha nigdy nie robiła crpg klasy fallouta (o ile jej produkty zaliczyć do crgp, bo za dużo go tam niema)
po 2 już na początku prac było wiadomo że z legendarnych poprzedników zostanie tylko niebieskie wdzianko, bo całą resztę zapowiedzi zmieszały z błotem.

Odpowiedz
G Sephirath

Ech. I cieszy mnie ten wywiad - lubię Fallouta i na niego czekam - i jednocześnie trochę smuci. Ale z w ogóle innego powodu...

Dobra, nieważne. Grunt ze gra ma sie dobrze.

Odpowiedz
G amellas

Nie no, HiSin mnie rozwalił :) Tak trzymaj stary xD
Co do samej gry to niczego nowego się nie dowiedziałem, co prawda wywiad to dużo pełniejsza forma wypowiedzi niźli artykuł pisany przez redaktora na podstawie tego co dany człek kiedyś tam powiedział, są więc to informacje na pewno pełniej oddające charakter powstającej gry. Cóż więcej? Ano- nic tylko czekać na premierę i mieć nadzieję że mały świat nie zepsuje uczucia osaczenia które było jedną z głównych nut przewodnich serii, podobnie zresztą jak poczucie integralności grającego z Czymś Wielkim i Realnym, na co też duży wpływ owa wielkość świata miała. Trzymam kciuki.

Odpowiedz
Grey Wolf

Heh, ja tam nie mam żadnych wątpliwości... że to będzie kicha jak Oblivion.

Zresztą to chyba Hines powiedział że to będzie "Oblivion with guns".

Odpowiedz
kLaUZeR90

wg. mnie bardzo spodobał im się S.T.A.L.K.E.R ;)

Odpowiedz
Jakubu

Ej chopy ja mam internet 1 mb's a te wasze gramowe filmiki mnie sie wolno ładuja :S

Odpowiedz
G HiSin

Przecież Oblivion to gra na 10/10.

Odpowiedz
G MisioKGB

nie denerwujcie mnie z takimi wypowiedziami ... ludzie się starają... naprawdę...myślisz że tak łatwo zrobić grę ? ... pobaw się trochę w 3ds max 9 to zmienisz tok myślenia...

Odpowiedz
G Gregory1992

HiSin- no nie wiem:D Nawet Oblivion mi się podobał ale czym dalej tym bardziej nudny się robił;/ Mam nadzieje że w Falloucie 3 już tak nie bedzie:p Wyjdzie to ocenimy teraz możemy tylko przypuszczać:)

Odpowiedz
G EmoDarius

IMO Fallout 3 już nie będzie tym samym co 1 i 2 :( Zawsze mam złe przeczucia co do nowych części i niestety tak jest w rzeczywistości.

Odpowiedz
G amellas

Gregory1992> dlatego rozmiar świata ciachnęli... :)
EmoDarius> ja też nie liczę na powrót do przeszłości a na wspaniałą przygodę WZOROWANĄ na legendzie.

Odpowiedz
G Pablo09

Coś mam złe przeczucia co do nowej części Fallouta... to już nie będzie to samo przez co gra może dużo stracić na grywalności... cóż... poczekamy zobaczymy ;P

Odpowiedz
goros

Mam nadzieję, że niczego nie zepsują. W takiej grze grafika to nie wszystko. Udowodnil to chociażby S.T.A.L.K.E.R, który jakimiś fenomenalnymi fajerwerkami nas nie uraczył, a jednak fantastycznym klimatem pochlonąl nie jednego i nie chciał wypuścić z Zony. Trzymam kciuki


pozdrawiam

Odpowiedz
G Flash606

> nie denerwujcie mnie z takimi wypowiedziami ... ludzie się starają... naprawdę...myślisz
> że tak łatwo zrobić grę ? ... pobaw się trochę w 3ds max 9 to zmienisz tok myślenia...
Wiesz, jak im nie zarzucam nieudolności w programowaniu, ale w założeniach samej gry. Gdyby słuchali fanów (tych co grali w Fallouty) i wydali demo w celu poprawienia błędów.Niestety panowie z Bethesdy nie rozumieją Falllouta. Słowa, że od daty premiery pierwszego Fallouta minęło 10 lat, zwaliły mnie z fotela (a taki wygodny). To, że gra jest stara nie oznacza automatycznie, że jest kiepska. Osobiście do tej gry dodałbym tylko parę rzeczy i poprawił podwójne tury przeciwnika, ale pod żadnym warunkiem nie zmieniałbym tak wiele. Zaskoczył mnie (i to negatywnie [znowu!]) news, że Bractwo Stali jest podzielone i w ogóle jest na wschodnim wybrzeżu USA. Przecież Fallout Tactics nie należy do kanonu fabularnego, a właśnie tam był rozłam. Mogli spokojnie wymyślić historię paru organizacji podobnych do Bractwa, które później by się połączyły. Jedziemy dalej. Dogmeat - jedyny zwierzak, który może towarzyszyć graczowi. Trochę kiepsko, bo chyba w Falloucie 2 można było mieć dwa (ale głowy nie dam... i innych części ciała też nie!) i kilku zwykłych towarzyszy. A tutaj też jeden. A tak fajnie było mieć przy sobie supermutanta, dwóch ludzi, robota i psa. Nie zatrzymując się - ghule takie same jak w F1? Huh, ma odwagę to mówić. Nawet screen pokazany w trakcie wywiadu temu przeczy. Ghule z Fallouta różnią się od swoich imienników z Forgotten Realms. Zastanawia mnie jak wytłumaczą obecność supermutantów na wschodzie i to zapewne w ilościach hurtowych. W końcu Przybysz z Krypty nieźle przetrzebił armię Mistrza. Do tego trochę ogólników o rozwoju postaci (PipBoy z F3 będzie mnie straszył po nocach). Jeszcze jedno mnie zdziwiło: co w Waszyngtonie robi White House?! Przecież po wojnie nuklearnej tam powinna być jedna, wielka dziura, bo niejedna głowica była tam skierowana. Niestety ten wywiad upewnił mnie, że F3 stoi nad przepaścią, a Bethesda chce uczynić śmiały krok naprzód.

Odpowiedz
G Dekerinho6

Trzeba poczekać to sie przekonamy

Odpowiedz
G Graffis

Heh, świat sie wali, niebo płonie...
Można zacząć się zastanawiać nad kondycją społeczności graczy, skoro S.T.A.L.K.E.R. jest dla niektórych spadkobiercą Fallouta. No i jeszcze chwalenie Obliviona jako cPRG...
Sam wywiad potwierdza raczej obawy. Nacisk na walkę, elementy zręcznościowe, blichtr i połysk, odarcie świata z brutalności postapokaliptycznej rzeczywistości, ignorowanie fandomu Fallouta. Z drugiej strony nie jest to nic nowego, ale stała litania zarzutów wobec Bethesdy. Szkoda, że nie bezpodstawnych.

Odpowiedz
G Graffis

Bleh... zły guzik - do usunięcia :P

Odpowiedz
G Nekromantik

To raczej F3 będzie spadkobiercą Stalkera, który stanowi zupełnie inny gatunek gry, ale podobny temat, co F1 i 2.

Odpowiedz
Grey Wolf

> Przecież Oblivion to gra na 10/10.
No fakt, spie****** 10 na 10 rzeczy które zostały możliwe do spie******* po Morrowindzie.

Odpowiedz
G amellas

Hehehe... mnie tam Oblivek się NAWET podoba, pomimo wielu kuriozów które skutecznie przyjemność z gry psują...

Odpowiedz
Grey Wolf

> Hehehe... mnie tam Oblivek się NAWET podoba, pomimo wielu kuriozów które skutecznie przyjemność
> z gry psują...
Jak ściągnąłem te 3GB modów to nawet znośny jest, ale niestety mody nie są w stanie naprawić wszystkiego, jak na przykład strasznych dialogów.Gdyby chociaż walka była lepiej zrobiona to od biedy siekanka mogła by być niezła. Efekt jeszcze gorszy jeżeli grało się w Dark Messiaha.Współczuję XBoxowcom.

Odpowiedz
G Konował

Fallout taki jak z 1 czy 2 części to nie będzie, widać że gra jest tylko wzorowana na legendzie. W sumie to ciesze się że zrobiono 3 część bo seria leżała trupem w piwnicy już kawał czasu. Chociaż wiadome było na wstępie że niektórym nie spodoba się ruszanie takich świętych zwłok jak Fallout. Myślę że gra będzie w porządku, ale na pewno nie dla hardcorowych fanów serii.

Odpowiedz
G Spector 109948

Nie potraktuję tym razem F3 jako pełnoprawnej kontynuacji a jako mod bo myślenie o tej grze w inny sposób powoduje dziwne uczucie. Jak już ktoś wspomniał wcześniej o TES V: Fallout jako grze inspirowanej światem Fallouta... Nie wiem co powiedzieć o tym sporze fanów z Bethesdą, niby dobrze że ożywili serię ale w sztuce nekromacji w kategorii Szkaradność otrzymaliby najwyższą notę.

Odpowiedz
G Stingerji

Jezeli ludzie z Bethesdy poprawią dialogi, które praktycznie w ich grach nie istniały i zrobią questy na poziomie tych z Dark Brotherhood z Obliviona to jestem spokojny o tą grę, mimo tego że z mechaniki Fallouta zostało niewiele. I żeby było jasne mowię to jako wielki fan Fallouta :)

Odpowiedz
jaceloth

szkoda, że prawa do fallouta znalazły się w rękach ludzi tak mało twórczych w kreowaniu świata gry oraz nie potrafiących tchnąć w swoje dzieła odrobiny poczucia humoru.
ps. ciekawe czy w f3 wszystko będzie się świecić, jak wypolerowana d...?

Odpowiedz
G Gawełek

Możliwy tylko jeden towarzysz...to po cholerę będzie nam Charyzma ;/ (przypominam, że w dwójce im większą mieliśmy tym więcej ludu w drużynie mogliśmy mieć)...no chyba, że mózgi wyrzucili umiejętność odpowiadająca za przemowy co jednak jest możliwe. W każdym razie...koniec zbierania 5 osobowej ekipy i patrzenia jak kumple bez mojej pomocy rozwalają przeciwnika.
Jeszcze jedno! Czy ja dobrze zrozumiałem? Że gra kobietą i mężczyzną będzie praktycznie taka sama? Czyli nie będzie możliwości przespania się z łowcą głów aby coś tam zdobyć? Męska społeczność nie będzie się do nas grzeczniej odzywać? Tylko wszystko będzie tak samo jakbyśmy grali facetem?
Niech oni wyrzucą "3" z tytułu, a wybuduje im świątynie z wdzięczności.

Odpowiedz
G Stwór

> Niech oni wyrzucą "3" z tytułu, a wybuduje im świątynie z wdzięczności.
Lepiej niech wyrzucą "fallout" z tytułu:)

Odpowiedz
G darklordvader

ja bym na ich miejscu zrobił cos w stylu Fallout Tactics , czyli cos co jest utrzymane w klimacie Fallouta ale historia opowiedziana jest troche inaczej . Fallouta 3 bym zostawił panom z interplay

Odpowiedz
globbi

Gawełek, mi tam F3 się nie podoba, jestem do niego nastawiony BARDZO sceptycznie, nie lubię do tego Pete'a z Bethesda ani wogóle gadania ludzi od PR-u ale pomyśl zanim napiszesz. Może i nie będzie takich rzeczy w grze jak przespanie się z łowcą głów (jakim łowcą głów? może miałeś na myśli handlarza niewolnikami?) ale to nie wynika wcale z wypowiedzi w tym wywiadzie. PH powiedział, że fabuła będzie miejscami dostosowana do płci ale żeby nie spodziewać się zupełnie innej gry w zależności od wyboru płci - czyli tak jak i to było w poprzednich częściach. Do tego domaganie się wątków seksualnych jest dziecinne. No i w F1 nawet ich nie było.

Odpowiedz
G Marco Polo

Ja dorzucę coś od siebie do komentarza nr. 19.Zgadzam się z Flashem666. Tu nie chodzi o umiejętności programistyczne ale o to, że skupiają się bardziej nad formą niż nad treścią. Kwiatki pokroju Oblivion, po przecież udanym Morrowindzie, niepokoją i to bardzo.

Odpowiedz
G Igor FCBayern

Nie wiem co się ze mną dzieje (prawdopodobnie zwiększone stężenie promieniowania), ale po tym wywiadzie zauważyłem małe światełko dla TES V: Fallout... Z jednym się zgodzę - na ostateczną ocenę przyjdzie czas kiedy gra zostanie oficjalnie wydana. Dogmeat jedynym kompanem?! To jeszcze bardziej oddala F3 od prawdziwych Falloutów! Gra kobieta i mężczyzną będzie praktycznie taka sama - tutaj większych pretensji nie mam. I tak zagram facetem, a wątpię abym chciał zagrać w F3 jeszcze raz... Rozłam Bractwa Stali na dwie grupy - tutaj pomysł niby ciekawy, ale znowu oddala grę od oryginalnych Falloutów, a poza tym to tylko dodatkowe komplikacje w grze...
Ogólnie mówiąc to w dalszym ciągu jestem na nie.

Odpowiedz
nitz

mimo ze bardzo wolalbym powrot do medelu z BoS F1 i F2 to mila rzeczy byloby ujrzenie (jak zwalaja to niech przynajmniej nie do konca) czegos na wzor fps z mozliwoscia widoku 3D - przynajmniej bylaby jakas rekompensata tym ktorzy jak ja uwielbiali krytyczne wykonczenia mutantow z poprzednich wersji gry ;)

Odpowiedz
G DoomnY

Pora na moją wypowiedź. Nie oszukujmy się - gry Bethesdy są "ładnie puste", że aż trudno je cRPG nazwać. Obejrzałem filmiki przed premierą, najarałem się, kupiłem, pograłem z 5 godzin i wyłączyłem. W tej grze nic się nie dzieje. Poza podziwianiem widoczków nie ma praktycznie nic do roboty. Miasta sprawiają wrażenie jakby nie było w nich życia. Ludzie szwędają się po ulicach, są milutcy itd, a rozmowy z nimi tak sztuczne jak w Modzie na Sukces. Walka może się podobać w pierwszych chwilach jednak do czasu aż stwierdzimy, że są banalnie łatwe. Questy po prostu prymitywne. Zastanawiałem się po co robić tak wielki świat, w którym nie ma nic co by pomogło go zapamiętać. Nasuwa mi się jeszcze porównanie do Assassin's Creed - wielkie ładne, ale nudne i proste. Najgorsze jest to, że gra świetnie się sprzedała przez co producent ciągnie tę nieszczęsną "opowieść" w TES5: Fallout ;( jak zauważyli koledzy przede mną.

Chciałbym się mylić. Naprawdę, ale po daniach w postaci Morrowind i Oblivion (ten pierwszy też mi się nie podobał) moja nadzieja w udany cRPG od Bethesdy jest niewielka...

Odpowiedz
G SoundWave

Yhyhyhyhy, a Hines dalej klamie ;) Takie same ghule jak wczesniej... To nic, ze byly juz zapowiedzi, w ktorych mowiono o super radioaktywnych mocach ghuli, o biegajacych a nawet skaczacych ghulach. Sa takie same jak wczesniej! Uwierzcie mu na slowo. Filozofia supermutantow tez jest boska. Chca ludzi powybijac. I juz. Supermutanty zastapily mudcraby jako miesko armatnie. Coz, w F2 tez wszystkie super mutanty atakowaly gracza jak tylko go zobaczyly, nie? Az strach bylo wejsc do Broken Hills.
Reakcja na pytanie o zdolnosci manualne jest niezla ;) Mowi bardzo duzo.
Brotherhood of Steel- zmienili calkiem filozofiwe i mysla, ze "rozlam" tlumaczy cos. A jednak sprawa ma sie inaczej. BoS w FO3 jest calkiem innym BoSem niz Falloutowy BoS.
I dalej bull[ekhm] o tym jak to bethesda posunela sie 10 lat do przodu i robi cos "nowego" ;D Od zawsze FPP, od zawsze pseudo rpg- gdzie tu nowosc?

Odpowiedz
G tomoliop

Może tej odsłonie uda się mnie do pogrania w nią przekonać, co dwóm pierwszym Falloutom sie nie udało:P.

Odpowiedz
G bartek1392

> Pora na moją wypowiedź. Nie oszukujmy się - gry Bethesdy są "ładnie puste", że aż trudno
> je cRPG nazwać. Obejrzałem filmiki przed premierą, najarałem się, kupiłem, pograłem z
> 5 godzin i wyłączyłem. W tej grze nic się nie dzieje. Poza podziwianiem widoczków nie
> ma praktycznie nic do roboty. Miasta sprawiają wrażenie jakby nie było w nich życia.
> Ludzie szwędają się po ulicach, są milutcy itd, a rozmowy z nimi tak sztuczne jak w Modzie
> na Sukces. Walka może się podobać w pierwszych chwilach jednak do czasu aż stwierdzimy,
> że są banalnie łatwe. Questy po prostu prymitywne. Zastanawiałem się po co robić tak
> wielki świat, w którym nie ma nic co by pomogło go zapamiętać. Nasuwa mi się jeszcze
> porównanie do Assassin's Creed - wielkie ładne, ale nudne i proste. Najgorsze jest to,
> że gra świetnie się sprzedała przez co producent ciągnie tę nieszczęsną "opowieść" w
> TES5: Fallout ;( jak zauważyli koledzy przede mną.
>
> Chciałbym się mylić. Naprawdę, ale po daniach w postaci Morrowind i Oblivion (ten pierwszy
> też mi się nie podobał) moja nadzieja w udany cRPG od Bethesdy jest niewielka...
>
Zgadzam się z tobą ale co ty chcesz od Assassins Creed??

Odpowiedz
G DoomnY

Że jest ładne, ma super wielkie miasta i mega beznadziejne misje do wykonania. Ubisoft zrobiło 3 piękne wielkie metropolie z potencjałem, w których nie ma nic do roboty.

Odpowiedz
G master962

jak narazie dla mnie Fallout 3 niestety nie będzie w stanie sprostać wymaganiom jakie pokładali w nim fani poprzednich Fallout'ów

Odpowiedz
zuch123

>W sumie to ciesze się że zrobiono 3 część bo seria leżała trupem w piwnicy już kawał czasu. Chociaż wiadome było >na wstępie że niektórym nie spodoba się ruszanie takich świętych zwłok jak Fallout. Myślę że gra będzie w >porządku, ale na pewno nie dla hardcorowych fanów serii.
Nie leżała w piwnicy,

Black Isle miał już gotową większość gry, ale Interplay skopał wszystko. Jednak gdy licencja na Fallouta została wystawiona na sprzedaż Bethesa wykupiłai prawa do Fallouta spod nosa Troiki, odmówiła zatrudnić kogokolwiek z twórców 2 pierwszych części, a teraz całkowicie bezcześci Fallouta. Chcieli pewną markę i ją mają, ale niech nie kłamie że nic się nie ruszyło. Gdyby Troika się wzięła za Fallouta wtedy byłaby to gra godna poprzedniczek.
Obadajcie ten stary filmik
http://pl.youtube.com/watch?v=3X8Z14ExYxo

Odpowiedz
Sleszu

A ja swoje trzy grosze ujmę tak - jestem zażartym fanem falloutów,weteranem można by rzec. Tak, nie podoba mi się gwałcenie świętych zwłok naszego najświętszego fala. Tak, nie podobają mi się niektóre rozwiązania. Morrowinda uważam za mega wypas grę, Obliviona poziom gorszego. Czy fallout 3 dorówna poprzednikom?? Szczerze?? Lata mi to. Jaki będzie, takim go mam zamiar przyjąć. Nawet, jeżeli okaże się niewypałem. Cóż, życie, mam F1 i F2, przeżyje. A jak okaże się wspaniałą gierką w uniwersum fala?? Cóż, palce lizać :PPP.

Odpowiedz