Informacje

PS3 bez kabla HDMI

38 Spayki

Jeszcze na zeszłorocznym E3 Sony mówiło o dwóch wyjściach HDMI, w jakie wyposażona będzie ich platforma nowej generacji. Teraz wiadomo już, że zostanie tylko jedno i to w wyłącznie w droższej wersji PLAYSTATION 3. Co więcej, aby cieszyć się najwyższej jakości obrazem nie wystarczy zakup samej konsoli.

Złącze HDMI pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1080p. Jednak, jak podaje oficjalna strona PLAYSTATION 3, w zestawie z konsolą nie będzie kabla umożliwiającego przesył odpowiedniego sygnału. Tym samym, aby cieszyć się trybem HD, niezbędne będą dodatkowe zakupy.

PS3 bez kabla HDMI - obrazek 1

W pudełku z konsolą, niezależnie od wersji, znajdzie się jedynie klasyczny przewód typu composite i przejściówka na eurozłącze. Pozwalają one na wyświetlanie obrazu wyłącznie w standardowej rozdzielczości 480p. Dla porównania Xbox 360 w wersji Premium sprzedawany jest z kablem component (720p).

Nie wiadomo, ile Sony ostatecznie zażyczy sobie za wykorzystanie w pełni możliwości ich nowego sprzętu – panel HD, konsola za 600 dolarów i jeszcze dodatkowe akcesoria. PLAYSTATION 3 z dnia na dzień wydaje się być coraz droższe. Oby było warte swojej ceny.

38 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Misio-m

Ty się ciesz jak się obędzie bez telewizora z napisem SONY :P

Odpowiedz
G Adi_olsztyn

Tu mozna powiedziec tylko jedno... Wii!!!

Odpowiedz
G KARWO

Ta a zaraz Sony oznajmi, że PS3 będzie sprzedawany bez pudełka, bez czytnika płyt albo bez guzika Power ( trzeba będzie go kupić za 200 euro + montaż w serwisie za kolejne 200 ) he he :P

Odpowiedz
Michał11

Ludzie "sony zaczyna sie pograzac" . A to niby dlaczego ? Bo niedodaje kabla który kosztuje grosze ? Weźcie mnie nie rozśmieszajcie . Ludzie taki kabel kosztuje niecałą stówe . I powiedzcie mi czy kogos kogo stan na telewizor HD READY nie stac na taki kabel ? Mnie nie stac na takie TV wiec mnie to wisi , a dla kogos kto ma taki TV to tez wisi bo go na to stac , wiec w czym problem ?

Odpowiedz
G Avalon67

Mnie tam nie obchodzą problemy PS3, kupcie sobie PS2, albo Xboxa lub Wii!!!

Odpowiedz
Kajetan Chrumps

KARWO - > Mylisz się. Za 2500 zł kupisz pudełko, a konsolę sobie Będziesz musiał dokupić, razem z akcesoriami.

Odpowiedz
G shinian

Ten kabel jest naprawdę tani. Renomowanej firmy kosztuje w granicach kilkunastu Euro. Jeżeli ktoś ma TV obsługujący obraz w jakości 1080p to wydanie parudziesięciu złotych na kabelek nie jest żadnym problemem. Fakt, że posunięcie Sony jest dziwne- zabierają z zestawu coś, co jest wybitnie taniego. Pół roku temu ogłaszali wszem i wobec nadejście HD Ery a teraz blokują do niej dostęp:P Mimo to dla klienta kupno tego komponentu nie jest żadnym problemem logistycznym:)

Odpowiedz
Kajetan Chrumps

Michał11 - > a dlaczego miałbym, kupując PS3 za taką kasę dokładać kolejną stówę na kabelek? A może wywalę kolejną stówę na kabel do zasilacza, bo będzie w PS-owym, nowym standardzie? I dodatkowo kolejne dwie stówy za kabelek do pada? I może kolejne 3 stówy za kartę pamięci w ładnej, nowej obudowie z nowym złączem która warta jest 50 złotych? Nie rozśmieszaj mnie. To jest wyrywanie kasy za wszelką cenę. Chyba nie potrafią wybrnąć z problemów finansowych w jakie wpędziła ich ta konsola.

Odpowiedz
Kajetan Chrumps

shinian - > widzisz, producenci płyt głównych do PC-tów często oszczędzają na kondensatorach kosztujących ich kilka centów, jak nie mniej. Po co? Ano, te kilka centów razy ilość wyprodukowanych płyt.... daje spore oszczędnosci. Niech kabelek kosztuje 10 euro razy milion konsol. Czyli oszczedzamy 10 milionów euro... Milion konsol? A może kilka(naście) milionów? I właśnie tyle chcą dodatkowo wyrwać od klientów.

Odpowiedz
G Choochoo

Według mnie jest to bardzo dziwna, nie mówiąc kontrowersyjna decyzja. SONY jako korporacja, która wybitnie wspiera i promuje standard HD nie wyposaża swej konsoli w taki kabel co powoduje, że standardowo PS3 nie wyświetla sygnału w wsyokiej rozdzielczości. Ktoś nie obeznany w konsolach, chcący sobie pograć na konsoli przy użyciu HDTV może się zdziwić, że jakość obrazu nieco się różni od tego co obiecywało i pokazywało SONY. Nie zdziwię się, jeżeli wiele tych osób zdecyduje się pozwać tą firmę.
Takie właśnie przykłady zachowań Sony coraz bardziej odpychają mnie od tej konsoli.

Odpowiedz
mcfabian

witam. z tego co czytalem nie tak dawno to sygnalu HD 1080p nie przyjmuje zaden obecny na rynpku telewizor wie narazie kabel i tak sie nie przyda a jak juz takie tv wyjda to i tak majatek beda kosztowac

Odpowiedz
matmi

Lo matko droga konsola jak to sony a nie wiadomo co z tego bedzie :)

Odpowiedz
Garret2

Boshe, co za zdziercy. Ich polityka mi się nie podoba (nie tylko mi) ale po co od razu rezygnować z konsoli Choochoo (która i tak jest za droga :P). Akurat w konsoli gry są najważniejsze, a nie tylko SONY je robi (choć i tak pewnie dużo z tego wyskubią zdziercy). I tak mnie pewnie nie będzie na nią stać. Na szczęście cały czas mam działającego szaraka, PS2 i... Pegazusa :D. Kto wie, może kupie sobie Wii jak będę koniecznie potrzebował nowej konsolk. No ale, za to, wielki minus dla SONY. Wstrętni zdziercy. Ludzie na świecie głodują, a oni bezczelnie jeszcze z nas kase zdzierają, żeby troche zaoszczędzić :D.

Odpowiedz
G des1og

Uważam, że decyzja Sony to głupota. Według mnie kabel, który zapewni najlepszą jakość obrazu, powinien być dołączony do każdego pudełka z PS3. Gracz, który zakupi porządny telewizor i PLAYSTATION 3, nie uzyska w grach najlepszej możliwej grafiki, bo w tym celu bedzie musiał jeszcze dokupić kabel za około 100 zł. Moim zdaniem japoński gigant zaczyna sam sobie szkodzić. Nie dosyć, ze ceny PS3 i gier na nią będą astronomiczne w porównaniu do X'a 360 i Wii, to jeszcze na dodatek gracz będzie musiał dokupywać dodatkowe akcesoria aby móc w pełni cieszyć się z PS3.

Odpowiedz
G Choochoo

> ale po co od razu rezygnować z konsoli Choochoo (która i tak jest za droga :P). Akurat w konsoli gry są
> najważniejsze, a nie tylko SONY je robi (choć i tak pewnie dużo z tego wyskubią zdziercy).
:) Akurat na innym forum napisałem, że konsolę kupuje się dla gier, a nie dla samego faktu posiadania jej :D. Dlatego też dla mnie PS3 nie kwalifikuje się do kupna. Jedyna gra to MGS4, a Xbox 360 ma dużo więcej według mnie dużo ciekawszych zapowiedzianych gier np: Splinter Cell: Double Agent (którego to kupię w wersji na PS2 i prawdopodobnie PC), Test Drive Unlimited, Mass Effect, Halo 3, Gears of War. Do tego PS3 zostało obdarte z dobrze zapowiadającego się exclusive'a jakim jest Assassin's Creed. Ja zaś z niecierpliwością czekam do 15 września, aż Nintendo wyjawi nam wszystkie tajemnice na temat Wii bo cały czas obstaje przy tej konsoli.

Odpowiedz
G neozeus

Kajetan Chrumps - > a może chcą te "10 mln" oszczędzić, zamiast wyrwać? :) Może cena jaką obecnie żądają za PS 3 jest do maximum obniżona? Może za te pieniądze dostaniemy o wiele więcej niż nam się wydaje? Wiesz czemu nie dodaje się kabli USB do drukarek? "Ponieważ firmy je sprzedające(drukarki) nie chcą klienta ograniczać do długości ich kabli" - rzekł przedstawiciel HP, który był w sklepie komputerowym, w którym w ów dzień robiłem zakupy. Skąd wiesz, że Sony nie chce ograniczać ludzi do długości ich kabli? Nie wiesz tego, tak samo jak i ja, i chyba większość z nas, która prawdę mówiąc ma możliwość jedynie spekulować na temat tego co Sony chce zrobić i/lub dlaczego coś czyni tak i nie inaczej.

I tak, jak McFabian raczył poinformować - nie ma obecnie na rynku telewizorów obsługujących pełne 1080. Więc po co taki kabel?

Odpowiedz
G neozeus

Edit:

Poza tym, nikt Wam nie każe kupywać kabli Sony - więc skąd to oburzenie, że próbują z Was wyssać pieniądze?

Odpowiedz
G Choochoo

> Kajetan Chrumps - > a może chcą te "10 mln" oszczędzić, zamiast wyrwać? :) Może cena jaką
> obecnie żądają za PS 3 jest do maximum obniżona? Może za te pieniądze dostaniemy o wiele więcej
> niż nam się wydaje? Wiesz czemu nie dodaje się kabli USB do drukarek? "Ponieważ firmy je sprzedające(drukarki)
> nie chcą klienta ograniczać do długości ich kabli" - rzekł przedstawiciel HP, który był w sklepie
> komputerowym, w którym w ów dzień robiłem zakupy. Skąd wiesz, że Sony nie chce ograniczać ludzi
> do długości ich kabli? Nie wiesz tego, tak samo jak i ja, i chyba większość z nas, która prawdę
> mówiąc ma możliwość jedynie spekulować na temat tego co Sony chce zrobić i/lub dlaczego coś
> czyni tak i nie inaczej.
>
> I tak, jak McFabian raczył poinformować - nie ma obecnie na rynku telewizorów obsługujących
> pełne 1080. Więc po co taki kabel?
Więc po co dają do tej konsoli zwykły kabel :D??

Odpowiedz
Dann

> KARWO - > Mylisz się. Za 2500 zł kupisz pudełko, a konsolę sobie Będziesz musiał dokupić,
> razem z akcesoriami.
ROFL - takie posty sprawiają, ze po prostu kocham przeglądać różne artykuły i fora :)) ... Thx A co do tematu, to powiem tyle. Wszyscy narzekają, ze coraz drożej itd, a w efekcie koncowym i tak PS 3 będzie miało najlepszą sprzedaż ze wszystkich konsol new generation : ) W najgorszym wypadku kilka osób w Polsce zrezygnuje z zakupu :PChoć to tylko moje osobiste zdanie.

Odpowiedz
Mr.Sexy

To sie nazywa koszty ukryte :-D

Ale naprawde sie pogrąża sony jest z nimi coraz gorzej zobaczymy jak to wyjdzie w praniu

Odpowiedz
G shinian

> Kajetan Chrumps - > a może chcą te "10 mln" oszczędzić, zamiast wyrwać? :) Może cena jaką
> obecnie żądają za PS 3 jest do maximum obniżona?
Ona jest tak obniżona, że jest sprzedawana po cenach dumpingowych. To bardzo częste zjawisko w światku konsol:)> I tak, jak McFabian raczył poinformować - nie ma obecnie na rynku telewizorów obsługujących
> pełne 1080. Więc po co taki kabel?
Tak przy czym, według newsa jedyny kabel dostępny w pudełku z PS3 będzie obsługiwał obraz 480p. Śmiesznie to się komponuje z śpiewką jakoby Sony udostępniało HDTV masom. Tak czy siak to jakiś kabelek będzie trzeba dokupić, no chyba że ktoś gra na SDTV. Co do braków takiego osprzętu w konsolach Sony to nie jest to nowość. Kilkanaście lat temu dostałem PS1. Okazało sie, że w środku nie było przejściówki na chinch. (To była sobota wieczór). Musiałem przesiedzieć ponad 24h gapiąc się na wymarzonego szaraczka, nie mogąc na nim zagrać. To było najbardziej traumatyczne przeżycie jakie do tej pory doświadczyłem:P

Odpowiedz
Kajetan Chrumps

neozeus - > "Wiesz czemu nie dodaje się kabli USB do drukarek?" - powiem że nie wiem, bo drukarki które kupuję, wszystkie, jak jedna, takowy kabelek posiadają...... Dodam tylko że te od HP też wzmiankowany kabelek miały, nawet z filtrem... I do LCD-ka dostałem też w komplecie... Nie wiem, może dlatego że dużo kupuję to mi do kartonu ktoś dokłada... Może miałem trochę więcej szczęscia.....

Odpowiedz
PoNgO_

Popatrzcie na to z innej strony. Gdyby jednak kabel HDMI znalazł się we wszystkich droższych wersjach PS3 to napewno początkowo i tak wykorzystałaby go zaledwie niewielka grupa odbiorców konsoli (tak, jest dużo ludzi którzy kupią PS3 choć nie mają TV z wejściem HDMI). To normalne, że Sony nie zamierza jeszcze bardziej dopłacać aby dodawać kable, których potencjału i tak większośc graczy na starcie konsoli nie wykorzysta. Dla osobników, którzy dalej nie kumają o co mi biega powiem prościej: kabelka nie będzie z tych samych powodów dla których nie dodają w standardzie akcesoriów (kamerek itp.).

Poza tym przypuszczam (prosze mnie poprawić albo potwierdzić to co mówie), że przynajmniej do częsci telewizorów HD dodawany jest już od razu taki kabelek. Więc kto ma taki TV to i nie ma problemu jak podłączyć do niego konsole.

Dziwi mnie natomiast brak kabla komponentowego. Zamiast niego dają zwykły kompozytowy co jest raczej decyzją wyjątkowo nietrafioną. Byćmoże jeszcze ulegnie to zmianie.

mcfabian -> A kto mówi o rozdzielczości 1080p? RSX z tego co wiem obsługuje "jedynie" 1080i a to chyba jednak wystarczająca zaleta dla której warto uzyć kabla HDMI. Tymbardziej, że taki kabel to wielka wygoda (bo jest tylko jeden a przysyła wszystko co trzeba bez żadnych przekłamań).

Odpowiedz
G Kafar

ta kabel kilkanascie euro a potem inny tez kilkanascie itp. itd. ci co mysla ze to maly problem to wlasnie ci co tylko kupia konsole i dla ktorych sony kiwa ludzi :) bo wlasnie to jest dla tych co pomysla o kazdym kabelku za grosze :D

Odpowiedz
G Misio-m

1080i - no może brzmi to ładnie, ale z tego co wiem oznacza, że w jednej klatce mamy 540 linii, a w kolejnej pozostałe 540, teoretycznie powinno to się dziać tak szybko, aby oko nie widziało, ale może się okazać, że 720p jest ostrzejsze niż 1080i, więc może to 1080p jest warte większej uwagi niż 1080i? co?

Odpowiedz
R4v

Do PSP też nie dają kabla USB. Taka już firma.

Odpowiedz
Wo_Oc1ek

W świetle premiery Xklocka w Polsce ... słabo mi sie podoba "promocja" Sony
Pozostanę na razie przy ps2 grać mam w co ;]
pozdro

Odpowiedz
G Klimos

Co jakis news sie ukaze na gram.pl to co raz bardziej sie sklaniam ku Wii.

Odpowiedz
G Polosss

Nie daja kabla HDMI, bo nie jest to dobry pomysl, poniewaz musieliby dawac dwa kable (HDMI oraz zwykl komponent lub kompozyt) na rynku jest wiecej TV wyposarzonych w wejscie euro/kompozyt niz HDMI. A dodawanie dwoch kabli to juz sa koszty. taki jest moje zdanie

Jezeli chodzi o standard 1080i to jest gorszy niz 720p (widac roznice golym okiem)

No i jeszcze jedna sprawa: sa dostepne TV z obsluga 1080p, sa to prawie wszystkie plazmy z matryca 1920x1080 a takowych juz kilka jest. inna sprawa ze ich ceny to wydatek od 40 000 do 100 000 zl :)

Odpowiedz
G Selv

Dwa newsy których gram.pl nie dało:

1. Developerzy twierdza ze stworzenie gry w pełnym 1080p jest niemożliwe :)

2. Tansza wersja konsoli niebedzie odtwarzać filmów w rozdzielczosci 1080i, tylko ta droższa =]]

Odpowiedz
are91

MGS4 ma być w 1080p, a Kojima to nie Sony, nie kłamie (tylko czasem nie mówi wszystkiego ;) Żeby nawet component nie dawać, a chwalić się że gry będą w wysokiej rozdziałce... Przecież en kabel nie kosztuje 10 złotych. Chyba wychodzą z założenia że jak cie stać na full HD TV i PS3, to już 100 w tą czy w tamtą nie robi różnicy...

Odpowiedz
Michał11

> > ale po co od razu rezygnować z konsoli Choochoo (która i tak jest za droga :P). Akurat
> w konsoli gry są
> > najważniejsze, a nie tylko SONY je robi (choć i tak pewnie dużo z tego wyskubią zdziercy).
>
> :) Akurat na innym forum napisałem, że konsolę kupuje się dla gier, a nie dla samego faktu
> posiadania jej :D. Dlatego też dla mnie PS3 nie kwalifikuje się do kupna. Jedyna gra to MGS4,
> a Xbox 360 ma dużo więcej według mnie dużo ciekawszych zapowiedzianych gier np: Splinter Cell:
> Double Agent (którego to kupię w wersji na PS2 i prawdopodobnie PC), Test Drive Unlimited,
> Mass Effect, Halo 3, Gears of War. Do tego PS3 zostało obdarte z dobrze zapowiadającego się
> exclusive'a jakim jest Assassin's Creed. Ja zaś z niecierpliwością czekam do 15 września,
> aż Nintendo wyjawi nam wszystkie tajemnice na temat Wii bo cały czas obstaje przy tej konsoli.
Ej sorry , a czy w chwili premiery Xboxa 360 bylo duzo super gierek ? Odpowiedz brzmi : nie . Wiec dlaczego wymagasz tego od PS3 ? A co do inych , czy wy myslicie ze sony to caritas czy co ? Zalozono ja po to zrby przynosila zyski , i powiedzcie mi czy dla kogos kto wydaje 20 tys na telewizor ( bo mniej wiecej tyle kosztuje TV w pelnym HD) jest problemem kupic glupi kabelek ?

Odpowiedz
Kronikus

Kajetan Chrumps - do ŻADNEJ drukarki nie jest dodawany kabelek USB czy kosztuje ona 150 PLN czy 15000 PLN i żadna firma tego nie robi a na pewno nie HP. Jesli kupowałes w małym sklepiku drukarkę to mogli ci dorzucić jako gratis ale w żadnym pudełku z drukarką owego kabelka nie uświadczysz.

Odpowiedz
G toolek

Coraz lepiej Sony, coraz lepiej.... :P

Odpowiedz
G xRaphaelx

Taaa, można się było tego spodziewać. Typowe podejście Sony.

Odpowiedz
G Sita

No wiem że kable HDMI dobre jakości tani nie są ale postarało by sie Sony bo coraz bardziej się pogrąża.

Odpowiedz