Informacje

Warhammer 40.000 Dawn of War - okiem Finnegana

28 Lucas the Great

Uzupełniamy zaległości. Wstyd nie zamieścić artykułów o pewnych grach, a WH40K: Dawn of War na pewno do nich należy. Wykorzystaliśmy bezczelnie fakt, że Finnegan kiedyś przyznał się do wielu godzin spędzonych na polach bitewnych czterdziestego millenium. Dostał rozkaz napisania tekstu.

Ku naszemu zdziwieniu zareagował nadzwyczaj impulsywnie. Krzyknął: "Za Imperatora" i rzucił się w kierunku klawiatury. Wyniki tej spontanicznej pracy możecie teraz dokładnie prześledzić:

Gdy pod koniec 2004 roku Warhammer 40.000 Dawn of War ujrzał wreszcie światło dzienne, odsetek szczęśliwych ludzi na naszej planecie skoczył w górę. Wielbiciele strategii czasu rzeczywistego otrzymali wreszcie grę, w której o zwycięstwie nie decyduje jedynie ilość i jakość wyprodukowanych jednostek. Fani uniwersum Warhammera 40.000 doczekali się kolejnej epopei w mrocznym, ogarniętym wojną świecie przyszłości – opowieści o bohaterstwie i zdradzie. Miłośnicy figurkowej wersji tego bitewnego systemu, których nie byłoby stać na zakup i pomalowanie tylu figurek, mogli wreszcie poprowadzić do boju armie aż czterech różnych ras wraz z całą przynależną im technologią i pojazdami.

Pełen tekst znajdziecie tutaj

Warhammer 40.000 Dawn of War - okiem Finnegana - obrazek 1

28 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Krzychu1000

Powiem wam jedno wstyd to nie zamieszczać ten artykuł, wstyd to nie powiedzenie o tym że przesyneli premiere Titan Quest z 13 lipca na 3 sierpnia :/:/:/:/:/.

Odpowiedz
Kolotko Tanker

artykuł dobry, gra jeszcze wepsza, ale mam jedną watpliwość: mówi się eldarzy czy eldarowie?

Odpowiedz
G Lucas the Great

> artykuł dobry, gra jeszcze wepsza, ale mam jedną watpliwość: mówi się eldarzy czy eldarowie?
W środowisku figurkowców spotykałem się tylko z "Eldarzy" - sam dowodzę Chaosem, więc dla mnie to żadna różnica, jak kto nazywa padlinę pozostałą po przejściu moich sił :P

Odpowiedz
G Inki

kurde fajna gra ale jesetm bez kasy bo zamówiłęm sobie Gothica 1 i Kroniki Riddicka więc spłukany ale następny raz to będzie warhammer ;]

Odpowiedz
G Arclight

A dodatek to co? :P Kampania zawarta w nim też jest krótka, ale za to nie jest monotonna.
Pozdro dla czcicieli Slanesh'a ;]

Odpowiedz
G roctez

Gra zapowiada sie dobrze, mam nadzieje, ze zostanie wydane wraz z podstawka i reszta dodatkow razem.

A Chaos to nietaki silny, moje Imperium odpiera ich ataki jakby nieprobowali i tak zwycierzam (oczywiscie mowie o WFB). ;)

Odpowiedz
G dark master

dajcie wreszcie gdzieś tę list artykułów, bo chcę jeszcze raz przeczytać tekst o Disciples (grr... przez was kupiłem ostatni egzemplarz w poznaniu i nie żałuję ^^) i nie mogę go znaleźć >.<

Odpowiedz
G Lucas the Great

> dajcie wreszcie gdzieś tę list artykułów, bo chcę jeszcze raz przeczytać tekst o Disciples
> (grr... przez was kupiłem ostatni egzemplarz w poznaniu i nie żałuję ^^) i nie mogę go znaleźć
> >.<
łap linkę: http://www.gram.pl/felieton.asp?id=773

Odpowiedz
G Azuredragon

Dawn of War jest grą wybitną. Jednakowoż mi w pamięci najbardziej ostało to, że była to pierwsza gra w której w zależności od użytej broni inaczej ginęły jednostki. I tak sponieierane wyrzutnią rakiet wybuchały na miejscu, lub "przynajmniej" odrzucało je bardzo daleko za siebie. Żal się robiło orków, przebitych chainsword'ami space marine'sów. A najbardziej efektowny był dredgnauth z wbudowanym miotaczem ognia. Sam raz takim w grze pokierowałem i byłem świadkiem, jak wziął biednego wrogiego commandera, zaczął nim kecić, potem złamał w pół, podpiekł miotaczem ognia i rzucił nim na drugą stronę mapy, to był istny szok. :-)

Odpowiedz
Kogamin

Fajny tekst a gierka rewelacyjna:)

Odpowiedz
G Bedwyr

Dla mnie największym klasykiem świata 40k jest Final Liberation. Świetna strategia turowa, tyle że bardziej nastawiona na walki pojazdami, w tym największymi - Tytanami ^^ To dzięki niej poźniej zwróciłem uwagę na DoW'a.

Odpowiedz
G Dyzio Diablo

DoW to wogóle fajna gra dodatek świetny a drugi dodatek w drodze!
I ta gra ma jeszcze jedną wadę : problemy z balansem w rozgrywce sieciowej :P

Odpowiedz
Amroth

Dobry text o dobrej grze, ale dlaczego by the Emperor nie wspomnieliście ani słowem o dodatkach?? Przecież WA zmienia naprawdę dużo, a Dark Crusade jest juz w drodze... I jeśli zapowiedzi THQ spełnią się (a na chwilę obecną wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tak) to dopiero zobaczycie co znaczy kampania single player z prawdziwego zdarzenia...

Odpowiedz
poldo

Dyzio w pelni sie z toba zgadzam. Tej grze brakuje zbalansowania, szkoda ze przez roznorodnosc jednostek i upgrady do nich nie da sie jej w pelni zbalansowac. Btw w dodatku powinni oslabic elderow wzmocnic ciut orkow i space marinow a chaos zostawic jak jest

Odpowiedz
G MarneusPL

ciekawy sposob pozbywania sie z polek starszych produktow. a gre kupilem juz daaaaaaawno temu i bardzo mi sie podobala. zwlaszcza animacje walki drednotów:)

Odpowiedz
Barban

Dodatek drugi w drodze jak ktos pisal, ale wyszedl nowy patch, ktory rozgrywki sieciowe mozna powiedziec calkowicie zbalansowal. Kazda rasa ma szanse wygrac. W koncu kazda jednsotka sie na cos przydaje i jest skuteczna- zwiadowcy u eldarow - oni teraz lamai drastycznie morale(nie gram eldarami, gram orkami i nie narzekam :D ). Sm zrobili slabsze( bo byli strasznie przegieci- w pewnych momentach gry byli chodzaca forteda nie do przejscia) Pozmieniali troche wrasach i musze powiedziec ze na plus. No i w koncu poprawili orka :D Nareszcie mozna uzywac stormboyzow :) Dark Crusade bedzie wysmienity :P

Odpowiedz
Fasola22

Ok "Eldarzy - przedstawiciele starej rasy, rządzącej niegdyś pośród gwiazd" , można byłoby tylko dodać, że to elfy w tych dzidowych hełmikach ;) Niom a gra jest ciekawa, ale swoje pazury pokazuje jak się przejży wszystkie mody, wtedy do dopiero się robi super gra. A jeszcze ciekawsze od samej gry jest universum warhammera 40000, szkoda, że w naszym pięknym kraju jest chyba zaledwie 6 książek, na całe szczęście są strony internetowe, które dają jako takie pojęcie o wszystki (,np. Lexicanum)

Odpowiedz
G gmx

Dobry text, dobra gra, kto nie kupil niech szybko naprawi swoj błąd :D a co do narzekan na kampanie z podstawki - to rozwiazuje WA :)

Odpowiedz
G marcinlaska

Gierka extra, text również. Pytanie do CD Projekt: kiedy umieścicie patch 1.5 do Warhammera, bo wyszedł kilka dni temu?

Odpowiedz
G marcinlaska

Dzięki

Odpowiedz
G marcinlaska

Arclight ale ten patch nie chce się zainstalować

Odpowiedz
G marcinlaska

1.41 mam. Spróbuje z tym.

Odpowiedz
G marcinlaska

Thx, ten patch działa.

Odpowiedz
G BloodWar

Ciekawe czy w gazetach wyjdą figurki jak z władcy pierścieni... A propos dodatku, to w 3 (jeśli będzie) mogli by dać wszystkie pozostałe rasy np. tyranidów, łowców demonów, ciemnych eldarów i łowców czarownic (wiedźm) w dawn of war 4 rasy były na 3 płytkach, więc tym razem też by im się mogło udać, no, może tylko z jedno rocznym opóźnieniem jakby się sprężali.

Odpowiedz
morthi

nowy dodaek bardzo zmieni tryb kampanijny :) ciekawe ile bedzie trwalo zeby go przejsc :)

Odpowiedz
G jędrek10

w końcu mam warhammera!!!

Odpowiedz