The Evil Within 2

Producent: Tango Gameworks Wydawca: Cenega Poland Premiera: 13.10.2017 Gatunek: akcja Wersja językowa: PL KINOWA, EN Wydania tej gry: The Evil Within 2 (edycja premierowa), The Evil Within 2 - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

The Evil Within 2 to gra akcji w konwencji horroru, która jest drugą odsłoną serii zapoczątkowanej w 2014 roku. Za stworzenie opisywanej produkcji odpowiadają autorzy oryginału, czyli studio Tango Gameworks.


Głównym bohaterem The Evil Within 2 jest znany z pierwszej części detektyw, Sebastian Castellanos, który w momencie, kiedy dowiaduje się, że jego córka została uwięziona w zaświatach, rusza jej na pomoc. Tym samym udaje się do koszmarnego świata STEM, gdzie czekają na niego liczne niebezpieczeństwa, z którymi upora się na dwa sposoby: albo ukrywając się w cieniu i eliminując wrogów z zaskoczenia, albo też korzystając z dostępnych rodzajów broni i pułapek.


The Evil Within 2 jest grą, w której zwiedzamy kolejne lokacje, rozwiązujemy zagadki natury logicznej i walczymy z napotkanymi przeciwnikami, by poznać kolejne niuanse fabularne. Akcja zabiera nas do klaustrofobicznych lokacji, ale nie brakuje tu również bardziej otwartych przestrzeni.

The Evil Within 2