Sea of Thieves

Producent: Rare Wydawca: Brak Premiera: 2016 Gatunek: przygodowa, akcja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Sea of Thieves (edycja premierowa)

Sea of Thieves to przygodowa gra MMO z perspektywy pierwszej osoby, w pirackich klimatach, stworzona przez studio Rare. Rare ma na koncie rozmaite platformówki, strzelanki, przygodowe gry akcji, wyścigówki i bijatyki. Najnowszymi dziełami studia są Killer Instinct (2013) czy seria Kinect Sports (2010-2011).


W Sea of Thieves przenosimy się do kolorowego, tropikalnego świata, gdzie czeka nas pływanie po morzach, nawiązywanie sojuszy i zażarte walki z innymi graczami. Z załadowanym muszkietem i grogiem w ręku, rozpoczynamy swobodne życie pirata i tworzenie własnej legendy. Po wypłynięciu na głębokie wody na własnym okręcie możemy walczyć z przeciwnikami, wykorzystując działa czy taranowanie podczas potyczek. Bo bitwie możemy zawinąć do portu, by nieco odetchnąć od armatnich kanonad i dla odmiany, eksplorować pokryte dżunglą wyspy. Oczywiście, pirackie życie byłoby niczym bez skarbów do odnalezienia, toteż pogoń za bogactwami będzie bardzo istotnym elementem.


Twórcy silnie inspirowali się klasycznymi opowieściami o piratach, ale potraktowali temat z odpowiednią dawką humoru, do którego idealnie pasuje kreskówkowa oprawa graficzna.

Sea of Thieves